Jump to content
ekaradimos

ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΣΕ Tsi (μη εργοστασιακός)

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω βάλει μη εργοστασιακό συναγερμό meta στον Φιλοσίδη. Έχει κάποιο πρόβλημα και δε λειτουργεί σωστά και προσπαθώ να τον φτιάξω. Ψάχνοντας βρήκα manual για συναγερμούς meta. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ρίξει μια ματιά. Manual for META alarms

Edited by Pery
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΛΥΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΚΡΑΔΑΣΜΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΡΑΚΑΡΕ Ο ΓΕΙΤΟΝΑΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΛΩ ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΑΛΛΑ 60 EURA.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω βάλει μη εργοστασιακό συναγερμό meta στον Φιλοσίδη. Έχει κάποιο πρόβλημα και δε λειτουργεί σωστά και προσπαθώ να τον φτιάξω. Ψάχνοντας βρήκα manual για συναγερμούς meta. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ρίξει μια ματιά. Manual for META alarms

Δυστηχώς το link δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Το ασχημο με αυτον τον συναγερμο τουλαχιστον στα γκολφ ειναι οτι με το κλειδωμα δεν ανεβαινουν τα παραθυρα αυτοματα. fire.giffire.giffire.gif Ο πωλητης μου ειπε οτι αφου το κλειδωσω πατω συνεχως το κουμπι του κλειδωματος και αυτα ανεβαινουν. Ενω στο πολο 9ν που ειχα με το που παταγα το κουμπι για να κλειδωσει αμεσως ανεβαιναν τα παραθυρα <_<^_^:xmas:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κανονικότατα τα ανεβάζει τα παράθυρα. Απλώς δεν είναι ρυθμισμένος. Δες στο manual στο link που έχει δώσει ο φίλος στη σελίδα 6 πως προγραμματίζεται και αν νομίζεις ότι μπορείς κάντο μόνος σου. Αλλιώς πήγαινε στην αντιπροσωπεία να μάθουν κι αυτοί οι καημένοι (αλήθεια πιστεύεις ότι δεν ήξεραν ??????) πώς γίνεται !

Νομιζεις οτο πολλοι απο αυτους ξερουν?? το μονο που ξερουν ειναι πως να πουλανε αυτοκινητα απο κει και περα μαυυυυυυυρα σκοταδια. μπορω να σου πω οτι εμεις ξερουμε περισσοτερα απο αυτους

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα

Λοιπόν αυτό με το τι μας βάζουν στα αυτοκίνητα μας οι οποιεσδήποτε αντιπροσωπείες νομίζω οτι είναι κοινή διαπίστωση όλων (aftermarket σε μορφή δώρου) οτι είναι οτι πιο φτηνό αρα και....

έμενα στο jetta μου μου έβαλαν συναγερμό elser και οκ καλά δουλεύει αλλα οταν ειναι αναμενο καποιο απο τα φλας η τα alarm αναβοσβηνει και το κοκκινο λαμπακι που εχω στην καμπινα ,οταν τον οπλισω δε με αναμενα τα alarm οπλιζει και στο ξεκλειδωμα αρχιζει να βαραει η σειρινα.Σε επισκεψη μου εκει που το πηρα και μιλωντας με τον ηλεκτρολογο μου ειπε οτι χτυπαει λογω πτωσης τασης που βλεπει καθως δουλευουν τα φλας η τα αλαρμ και για την αφη του led της ενδειξης του συναγερμου στην καμπινα οταν εχω ανοιχτα φλας μου ειπε οτι ειναι λογικο να το κανει γιατι απο εκει παιρνει εντολη οσυναγερμος να οπλισει.

Συμπερασμα

Εκανα μεγαλη βλακεια που τους αφησα να μου βαλουν συναγερμο,και βεβαια με την πρωτη ευκαιρια(οικονομικη κυριως) θα τον βγαλω-ελεγξω σε καποιον ηλεκτρολογο που να ξερει τι κανει και πως το κανει

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τότε φτιάξτο μόνος σου !!! ;)

Θα κανω οπως μου ειπες και σε ευχαριστω :thumbsup: και ελπιζω να μη βαλω καμμια φωτια στο αμαξι :(:rolleyes::rolleyes::rolleyes::blink:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κανονικότατα τα ανεβάζει τα παράθυρα. Απλώς δεν είναι ρυθμισμένος. Δες στο manual στο link που έχει δώσει ο φίλος στη σελίδα 6 πως προγραμματίζεται και αν νομίζεις ότι μπορείς κάντο μόνος σου. Αλλιώς πήγαινε στην αντιπροσωπεία να μάθουν κι αυτοί οι καημένοι (αλήθεια πιστεύεις ότι δεν ήξεραν ??????) πώς γίνεται !

Πως το ρυθμίζεις δηλ. για να ανεβάζει τα παράθυρα; το κάνει και για την οροφή;

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω οπως μου ειπες και σε ευχαριστω :thumbsup: και ελπιζω να μη βαλω καμμια φωτια στο αμαξι :D:blink::blink::blink::blink:

svoura προσπα8ησες να το ρυθμισεις τελικα? τα καταφερες? εαν ναι πες ενδιαφερομαι και εγω να το κανω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.