Jump to content
BILL_EOS

Ερώτηση σχετικα με Εργοστασιακό Συναγερμό!

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Εχει παραγγείλει κανεις τον εργοστασιακό συναγερμό της μαμάς VW (Συναγερμός "plus" - PT3)?

Αν ναι μπορεί να μου πεί πως θα καταλάβω αν είναι πράγματι ο εργοστασιακός και καποιος after market που τυχόν βάζει ο έμπορος!

Ευχαριστώ!

:D

Edited by BILL_EOS
Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Καλησπέρα σε όλους!

Εχει παραγγείλει κανεις τον εργοστασιακό συναγερμό της μαμάς VW (Συναγερμός "plus" - PT3)?

Αν ναι μπορεί να μου πεί πως θα καταλάβω αν είναι πράγματι ο εργοστασιακός και καποιος after market που τυχόν βάζει ο έμπορος!

Ευχαριστώ!

B)

Έχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Εχει να μας πει εντυπωσεις κανεις σχετικα με τον εργοστασιακο συναγερμο....

Τα αξιζει τα λεφτα του?

Ειναι σχεδιασμενος για cabrio η ειναι ενας κοινος συναγερμος?

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Εχει να μας πει εντυπωσεις κανεις σχετικα με τον εργοστασιακο συναγερμο....

Τα αξιζει τα λεφτα του?

Ειναι σχεδιασμενος για cabrio η ειναι ενας κοινος συναγερμος?

Σε ότι αφορά τον εργοστασιακό συναγερμό:

Ο εργοστασιακό συναγερμός του EOS είναι ειδικά διαμορφωμένος για το EOS, αφού διαθέτει 2 ογκομετρικά ραντάρ μικροκυμάτων. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να “προστατέψει” την καμπίνα ακόμα και με την οροφή ανοιχτή!

Επίσης διαθέτει μηχανισμό που κλειδώνει το διαφορικό, ως προστασία εναντίον της ρυμούλκησης.

Δεν διαθέτει αυτόματη λειτουργία ανύψωσης παραθύρων και ηλιοροφής και η συγκεκριμένη λειτουργία είναι απενεργοποιημένη και για το remote control στο EOS προφανώς για κάποιους λόγους ασφαλείας. Μόνο από την κλειδαριά του οδηγού γίνεται αυτό.

Έχει το πλεονέκτημα ότι αποφεύγεις το ανεπιθύμητο ξήλωμα αφού τοποθετείται μόνο από το εργοστάσιο.

Η σειρήνα του είναι σκέτη απογοήτευση. Το μέσο ringtone κινητού ακούγεται δυνατότερα.

Τέλος δεν διαθέτει κάποια ηχητική ειδοποίηση ενεργοποίησης απενεργοποίησης, αν και θεωρητικά μπορεί να προγραμματιστεί να κάνει ένα τόνο η κόρνα (όπως Αμερική).

Κατά τα άλλα είναι όπως οι συναγερμοί για τα Golf, Jetta κλπ. Σημειώστε ότι λειτουργεί με το κλειδί στιλέτο και δεν διαθέτει επιπλέον χειριστήριο. Προσοχή να μην γίνεται σύγχυση με Meta, Stern και λοιπούς CanBus συναγερμούς που τοποθετούνται εδώ (έστω και από αντιπροσωπείες)!

Σαν τελικό γενικό σχόλιο, νομίζω ότι αξίζει τα λεφτά του (αν υπολογίσεις και την λειτουργία κλειδώματος διαφορικού, που π.χ. η Mercedes χρεώνει αντίστοιχο συναγερμό στα 900,00 ευρώ), αποφεύγεις κακοτεχνίες και ξηλώματα, έχεις ογκομετρικό, αλλά αδύναμη σειρήνα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
θα υπαρχει τροπος να γινει δυνατη...

Να αντικατασταθει για παραδειγμα με πιο δυνατη και συμβατη...

Αμφιβάλω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι δεν έχουν βάλει λειτουργεία στον συναγερμό που εκτός από το να κλείνει τα παράθυρα, να κλείνει και την οροφή από το κλειδί! :D

Εχω δει σχετικές λύσεις κατασκευαστών (οχι της VW) που κάνει αυτές και πολλές άλλες παρόμοιες λειτουργίες στο EOS με την προσθήκη μιας μικρής πλακέτας! Τώρα δεν ξέρω αν βγάζει προβλήματα βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι δεν έχουν βάλει λειτουργεία στον συναγερμό που εκτός από το να κλείνει τα παράθυρα, να κλείνει και την οροφή από το κλειδί! :D

Εχω δει σχετικές λύσεις κατασκευαστών (οχι της VW) που κάνει αυτές και πολλές άλλες παρόμοιες λειτουργίες στο EOS με την προσθήκη μιας μικρής πλακέτας! Τώρα δεν ξέρω αν βγάζει προβλήματα βέβαια!

Λόγοι ασφαλείας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.