Jump to content
BILL_EOS

Νέος Ιδιοκτήτης Eos 1.6

Recommended Posts

Λίγο πρίν παραλάβω το δικό μου ο έμπορος μου είχε πει και μου είχε δείξει ενα χαρτί από karenta (είχε όλες τις αλλαγές για τα ΜΥ08) που έλεγε ότι η αυτόματη αλλαγή κλίσης του καθρέπτη του συνοδηγού είναι μαζί με τους αισθητήρες παρκαρίσματος.

Τώρα για την ηλεκτρική αναδίπλωση των καθρεπτών στο δικό μου είναι στο πακέτο Light & Sight.

Coming home: μετά το κλείδωμα του eos τα φώτα μένουν ανοικτά για χρονικό διάστημα που επιλέγεις από το μενού

Leaving home: με το ξεκλείδωμα ανοίγουν τα φώτα πάλι για χρονικό διάστημα που επιλέγεις από το μενού

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πρίν παραλάβω το δικό μου ο έμπορος μου είχε πει και μου είχε δείξει ενα χαρτί από karenta (είχε όλες τις αλλαγές για τα ΜΥ08) που έλεγε ότι η αυτόματη αλλαγή κλίσης του καθρέπτη του συνοδηγού είναι μαζί με τους αισθητήρες παρκαρίσματος.

Τώρα για την ηλεκτρική αναδίπλωση των καθρεπτών στο δικό μου είναι στο πακέτο Light & Sight.

Coming home: μετά το κλείδωμα του eos τα φώτα μένουν ανοικτά για χρονικό διάστημα που επιλέγεις από το μενού

Leaving home: με το ξεκλείδωμα ανοίγουν τα φώτα πάλι για χρονικό διάστημα που επιλέγεις από το μενού

Αν και στο χαρτί μου δεν το βρήκα αυτό με την αναδίπλωση των εξωτερικών καθρεφτών, είμαι σχεδόν σίγουρος πως το πήρε το μάτι μου σε κάποιο από τα extra που έβαλα στο tootoo, και κατα 99% νομίζω ότι είνai όντως στο "Light & Sight". Όπως επίσης στο πακέτο αυτό είναι και η αυτόματη βύθιση του καθρέφτη συνοδηγού κατα την οπισθοπορεία (αυτό το έχω γραμμένο στα χαρτιά, άρα είμαι σίγουρος :lol: ).

Μια απορία μόνο σχετικά με τη βύθιση είναι η εξής. Πές ότι θέλω να κάνω όπισθεν χωρίς να 'κατέβει' ο καθρέφτης, μπορώ; Και θα είναι εύκολο να το ενεργοποιώ και να το απενεργοποιώ γρήγορα;

Στο Coming home βρίσκω μια λογική, αλλα στο Leaving.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιζεις με τον διακοπτη ρυθμισης των καθρεπτων..

θετεις τον διακοπτη στο Right καθρεπτη και βυθίζεται ο δεξης οταν κανεις οπισθεν...

το ιδιο για τον αριστερο..

αν δεν θελεις να βυθιστει κανενας πολυ απλα δεν επιλεγεις κανενα καθρεπτη με τον διακοπτη.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Όσο για τα φώτα στα ανάβει ώστε να σου φέξει τον χώρο ώστε να προσεγκίσεις ή να απομακρυνθείς από το αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Όσο για τα φώτα στα ανάβει ώστε να σου φέξει τον χώρο ώστε να προσεγκίσεις ή να απομακρυνθείς από το αμάξι.

Σωστά... την προσέγγιση δεν την είχα σκεφτει... :lol:

withstupid.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.