Jump to content
Peryrho

Φώτα Angel Eyes για 9Ν

Recommended Posts

Οχι ρε συ δεν εχω προβλημα, αμα δεις ποσα εχω προσθεσει στο αμαξι μονος μου θα παθεις πλακα! Παντως αν χρειαστω βοηθεια και ο μαστορας σου πληρωνετε με σουβλακια,οπως ο Stoilas θα ερθω! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas
γιατι ειναι τοσο ευκολο να τα αντικαταστήσεις?

Βασικά πρέπει να βγουν τα φανάρια για να αλλαχτούν όλα, κάποια λίγα με προσπάθεια μπορεί και να τα καταφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ερωτηση.

Τι κανατε τα μαμα φαναρια σας οσοι βαλατε angel?

Θελω να τα πουλησω γιατι τα εχω ακομα στο πορτμπαγκαζ.

Θα φυγουν ευκολα φραντζη?Και πειτε και μια τιμη στο περιπου που παιζει να πιασουν.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

M η ν πουλάς τα μαμα φιλε μου..Καταρχην δεν αξιζει γιατι θα σου δωσουν λιγα χρηματα και δευτερον αν πουλησεις το αμαξι να τα εχεις γιατι για τα αngel δε προκειται να παρεις φραγκο σαν extra..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εβαλα τα φωτα, αλλα εχω τα εξης προβληματα(οποιος μπορει να βοηθησει ας πει).

1. Οταν αναβω το φλας για παρκαρισμα, οπου μενει αναμμενο το φως απο τη μια μερια του αυτοκινητου, οταν αναβω την αριστερη πλευρα αναβουν μπροστα και τα δυο φωτα και πισω κανονικα το αριστερο, αν αναψω το δεξι μπροστα δεν αναβει τιποτα και πισω αναβει κανονικα. Τα φωτα εννοω που μενουν αναμενα στο παρκαρισμα

2. Δεν εβαλα το μηχανισμο για να ανεβοκατεβαινουν τα φωτα απο το διακοπτη, γιατι ουτε ξερω πως βγαινουν απο τα παλια, ουτε που τα βαζουμε. Να παω να αγορασω μηχανισμο?

3. Μου φαινετε πως με τους προτζεκτορες εχω χασει πολυ φως(εχω Xenon 6000k).

4.δε μπορω να ρυθμισω με τιποτα τα φωτα. Ενα σιδερακι που εχει μεσα που εχει 2 θεσεις, μια πανω και μια κατω τι ακριβως κανει? Στους προτζεκτορες ειναι αυτο.

Αυτα τα ΛΙΓΑ!! οποιος μπορει να βοηθησει ας πει κατι, γιατι αλλιως με βλεπω για συνεργειο για σωστη τοποθετηση

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να μην έκανες κάτι καλά στη συνδεσμολογία και γιαυτό και βραχυκυκλώνουν (αν κατάλαβα καλά τα φώτα παρκαρίσματος). Τώρα για το λιγότερο φώς δε νομίζω να φταίει ο projector αλλά ίσως επειδή δεν έβαλες το μηχανισμό για ρύθμιση ύψους, οπότε ίσως είναι χαμηλά και δε διαχέεται το φώς.

Καλά είναι να πάς σε κάποιον που να ξέρει τι και πώς για να τα κάνεις σωστά..

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να πας σε μια ηλεκτρολογαντσα να κανεις σωστα την δουλεια σου γιατι δεν προκειται να δουλεψουν σωστα.χωρια μην γινει και κανα περιεργο βραχυκυκλωμα και τρεχεις μετα αδικα. :lol:

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Παντως η συνδεσμολογια ειναι πολυ απλη, ομως που ξερω? το ποιο πιθανον ειναι πως εκανα μαλακια καπου. οι μηχανισμοι βγαινουν τελικα απο τα παλια?

Edited by geopas
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τελικα τελειωσα με την τοποθετηση!! Τα τοποθετησα στο υπογειο μεσα στο κουτι τους και εβαλα τα παλια tongue.gif , μεχρι να βρω μοτερακι να βαλω και να μου ερθουν λευκα LED για το δαχτυλιδι

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραιος εισαι ρε Γιωργο. :wacko::wacko::wacko:

Αυριο θα σου δωσω απαντηση που θα παω στο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα εβαλα τα angel eyes. Μονο τα μοτερακια θελω να βαλω που θα συνενοηθω με τον Pagourista. Εβαλα και λευκες λαμπες γιατι το κιτρινο δεν μου αρεσε, η μονη βλακεια ηταν πως ηθελε 18λαμπες και εγω πηρα μονο 12, αλλα ευτυχως αντεγραψα τον Stoila και εβαλα μονο το κυκλο, τουλαχιστον μεχρι να παρω τις αλλες 6. Και εφαγα και ξενερα απο το ποσο λιγο φωτιζει τωρα σε σχεση με τα προηγουμενα φαναρια, αλλα παιζει να μην τα εχω ρυθμισει και σωστα, οποτε βλεπουμε οταν παμε για τα μοτερακια. Στη τελευταια φαινονται κατι καλωδια που μου περισσεψαν στο τελος της εγκαταστασης tongue.gif:)

post-1759-1207334633_thumb.jpg

post-1759-1207334652_thumb.jpg

post-1759-1207334714_thumb.jpg

post-1759-1207334727_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

χμ... το καλώδιο που σου περίσεψε μάλλον είναι το μεταξύ των φαναριών. Να φανταστώ πως χρησιμοποίησες στο κάθε φανάρι την δική του φύσα.

Γιατί της FK τα angel eyes έχουν αυτή την επιπλέον καλωδίωση ώστε να πάρεις ρεύμα από τη μία μεριά μόνο. Έτσι το έχω κάνει εγώ και παίρνω μόνο από την αριστερή πλευρά και τροφοδοτούνται και τα δύο. Βέβαια είναι ψιλόπατάτα αυτό γιατί αν κάψει την ασφάλεια έχω χάσει και τα 2 φανάρια :huh:

Θέλω κάποια στιγμή να ξηλώσω προφυλακτήρα / μάσκα κλπ και να το φτιάξω... αλλά βαριέμαιιιιιιιιιιιιι tongue.gif

Πάντως δείχνει πανέμορφο. Όσον αφορά τις λαμπίτσες πες μου μετά από καμιά βδομάδα αν θα κρατήσουν χωρίς να καεί καμία για να ψάξω για τις ίδιες. Γιατί οι λευκές ψείρες που είχα βάλει εγώ καίγονταν πολύ εύκολα και ξανάβαλα κίτρινες.

Link to comment
Share on other sites

ναι το καλωδιο που περισεψε ειναι αυτο που λες. Δεν το εβαλα γιατι, επειδη επερνε ρευμα μονο απο τη μια μερια δεν μου δουλευε το αριστερο-δεξι που εχει στο παρκαρισμα(που μενει αναμενα μονο η μια ή η αλλη πλευρα των φωτων), ενω τωρα που το συνδεσα απευθειας στη φυσα του αυτοκινητου δουλευουν ολα κομπλε. Οσον αφορα τις λαμπες που αλλαξα θελω να πιστευω πως δεν θα καουν γιατι ειναι LED δεν ειναι οι κλασσικες λαμπιτσες σαν αυτες που ειχε

Link to comment
Share on other sites

ναι. οπως φαινετε στη τριτη φωτο. Αλλα βασικα τα προτιμω ετσι παρα να ειναι κατακιτρινα. Βασικα δεν ξερω αν τα βαψεις την ακρη τους μηπως δεν φαινονται τοσο εντονα, αλλα δεν νομιζω να κατσω να ασχοληθω αλλο με τα angel Βαρεθηκα.

Edited by geopas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα τελικα στη VW και μου ρυθμισαν τα φωτα γιατι εριχναν οπου ναναι και μου ειπανε και αυτοι πως δεν φεγγει τοσο δυνατα. Δηλαδη αν δεν ειχα Xenon δε θα εβλεπα καθολου τη νυχτα? Οι λαμπες xenon stadar δεν φταινε γιατι πριν βαλω τα φαναρια ειχα φοβερα δυνατο φως. Αυτος στη VW μου ειπε παιζει να μην ειναι και πολυ καλοι οι projectorες των φαναριων(να ειναι μικροι ή κατι τετοιο), αλλα δεν ξερω, οι υπολοιποι δεν ειπατε τιποτα για μειωμενη φωτεινοτητα. Υπαρχει περιπτωση να ειναι ελλατωματικα τα φαναρια?Παντως και τα 2 βγαζουν το ιδιο φως.

Link to comment
Share on other sites

Και γώ που τα κανα τα δαχτυλίδια άσπρα φωτίζουν πολύ τα ladάκια και έτσι δέν φαίνονται όπως τα περίμενα.Το απόγευμα είναι σάν τελείες τα led.

Βέβαια μου βγήκε η πίστη να τα βάλω με ένα φίλο αλλά άξιζε.Ελπίζω να μήν καούν και αυτά όπως τα προηγούμενα :)

Μερικές φωτό:

post-4379-1207991751_thumb.jpgpost-4379-1207991779_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι και μενα τα ιδια, αλλα μου ψιλοαρεσαν ετσι και τα αφησα. Για να μην φαινονται ετσι μονο αν βαψεις την ακρη τους ασημι δε θα φαινονται, οπως ειναι οι λαμπιτσες που ειχε. Απο φως πως πας εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.