Jump to content
decibel

New Tracks

Recommended Posts

Guest dubbeR_Stoilas
The PussyCat Dolls-Dont cha upyours.gif Rap-RnB Πολύ καλό Ρυβμικό με καλό μπασνάκι

Όντως είναι Ρυβμικό με καλό μπασνάκι αλλά είναι και αρχαίο επίσης :baby:new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σορρυ δεν ήξερα ότι βάζουμε καινούρια κομμάτια,νόμιζα ότι βάζουμε κομμάτια που μας αρέσουν.

off topic

Εχω φάει γερό κόλλημα με τον Ghostface Κillah ...ιδιαιτερα το τελευταίο του αλμπουμ.οποιος ασχολείται με χιπ-χοπ ψαγμένη (οχι εμπορικα του στυλ Eminem, 5Ocent) θα το ξερει.το συνιστώ. Δυνατα χιπ-χοπ vocals, 2α vocals κυρίως γυναικεία αλλα κ μικρών παιδιών, μουσική χιπ-χοπ με πολλα στοιχεία funk, ηλεκτρονικά, scratches γενικά πολύ γ@μ@το αλμπουμ. Καλο ειναι οσοι ασχολουνται με rnb, hip hop να τον ακουσουνε .o κυριος ειναι μελος των DangerDoom επισης ψαγμένη χιπ-χοπ μουσικη με ένα αλμπουμ απο τα καλύτερα που εχω ακουσει στη ζωή μου.Νομιζω ψηφίστηκε απο το σαιτ metacritic ως ενα απο τα καλύτερα αλμπουμ χιπ χοπ του 2005.

για πες κανένα Hit να κατεβάσω ρε Theos, tongue.gif

Εγινε συγχωνευση των δημοσιευσεων

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερετε: CERRONE feat. SHE BELLE - Supernature (David Guetta & Joachim Garraud Remix).

Eπισης εχουμε:

LIFELIKE & CHRIS MENACE - Discopolis (Chris Lake Extended Mix),

SILICON SOUL - The Snake Charmer,

JAMIE LEWIS & DJ PIPPI feat. KIM COOPER - So Sexy (Jamie Lewis Censured Mix)

Link to comment
Share on other sites

Είναι Νορβηγικό Εναλλακτικο/Ατμοσφαιρικό ROck. Eiναι οι Madrugada worthy.gif ένα συγκρότημα respect, ουτε νέο για Ελλαδα (εχουν έρθει στην Αθηνα για συναυλία), ούτε για μένα, ουτε για πολλους εδώ μέσα.Απλά αξίζει αναφοράς.

Link to comment
Share on other sites

B000ICLSQU.01._SS500_SCLZZZZZZZ_V35890688_.jpg

Ειναι το soundtrack απο την ομώνυμη ταινία.Δεν εχω δει την ταινία(ακουσα οτι δεν λεει και πολλα) αλλα σαν μουσικόφιλος έπρεπε να το ακουσω και αυτό! Λοιπον, απο το 1ο κιόλας τραγουδι που συνεχίστηκε στο 2ο και 3ο ...και ...μπορώ να πω οτι ειναι ένα αριστουργημα.Προσέξτε! :whistling:

Πως συνδυάζει η Sophia Coppola τον 17ο-18ο αιώνα με μουσικές τωρινές αυτο ειναι αλλο θέμα. Εκει δηλαδη, που θα περιμενες κατι βιολιά και βιολοντζέλα σου έρχεται κάτι ωραιο ηχητικά οχι πολύ μοντέρνο ουτε πολύ Oldie.Ενδιαμεση φάση.Βασικα τα ακουσματα ειναι πολύ προσιτά σε αγγλοφωνους και ατομα τα οποια είχαν την εφηβεία τους στα 80's. (οχι δεν ειμαι 40 χρονων αλλα μιλαω αγγλικα :D )

Συνεπως, εχουμε και λεμε. Ειναι ένα μείγμα modern rock,80s dance punk, low fi indie rock. Aπο αυτα τα τραγουδια που μολις ακουσα.Εχω φτάσει στο 17ο..

Αν ειστε της mainstream music μην μπαινετε καν στο κοπο! :whistling:

8/10

Link to comment
Share on other sites

playlist House Music Jan 2007

Atrium - In Love With You (Robbie Rivera Mix)

Superbass - Go To Pieces (Danny Freakazoid Remix)

Wonderland Avenue - White Horse (Superbass remix)

Felix Da Housecat - What Does It Feel Like (Royksopp Rmx)

Booty Luv -Boogie 2Nite

Sharam -Patt (Party All The Time) B)

Freeform Five -No More Conversations (Mylo Remix) worthy.gif

Freemasons Feat Siedah Garrett -Rain Down Love(μου θυμιζει το Get get Down)

Ben Macklin Feat Tiger Lilly -Feel Together (Vocal Dub)

1 of 100 -So Fast worthy.gif

Ame -Rej

Sebastien Leger feat Gia Mellish -Hypnotized

Booka Shade -In White Rooms

Cosmic Gate feat. Tiff Lacey -Should've Known (Wippenburg Remix)

Judge Jules and Katie Marne feat Cara Dillon -Ordinary Day worthy.gif

Y.Γ. ολα τα παραπάνω τραγούδια ειναι προσωπικές προτιμήσεις και έχει γίνει εκτενέστατη ακροαση.ALL RIGHTS RESERVED upyours.gifworthy.gif

Edited by theos_larissa
Link to comment
Share on other sites

Έχω καποια που θα τρελάνουν κόσμο...Ακούγονται δυνατά...

Djuma Soundsystem - Les Djins

Mash - Somebody's property

IIO - Is it love

Fish Go Deep - The Cure And The Cause (Dennis Ferrer mix)

Και ένα πιο χαλαρο από τους Dreamers Inc.

Dreamers Inc. - The Days Of Pearly Spencer

Οπως επισης

ΑΥΟ - Down on my knees

Rihanna ft. sean paul - break it off

Beyonce - irreplaceable

Nelly furtado - say it right

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Djuma Soundsystem - 'Les D'jins (Heads Mix)

οποιος δεν το εχει να το κατεβασει ....

To remix απο Trendemoller ειναι μαλλον καλυτερο! :lol:

Τελευταια απο εμενα:

> KOOP - Island Blues

> SODA Inc. - Inner Vision (Aπο τα καλυτερα dance albums για το 2006 που κυκλοφορησε απο την αγαπημενη Plastic City)

> REAMONN - Tonight (Milk N' Sugar Remix)

> KETJAK - Close To You

> SEBASTIEN LEGER feat. GIA MELISH - Hypnotized (Chris Lake Vocal Mix), το εχει προτεινει και ο theos λιγο παραπανω και κανω το 2 στα 2! tongue.gif

> PET SHOP BOYS - Psychological

> UNKNOWN ARTIST - Sexy Motherfucker (Club House που θυμιζει πολυ το στυλ των Club 69)

> MARTIN SOLVEIG feat. JAY SEBAG - Something Better

> AKCENT - Kylie (Black Sea Remix)

> COLDPLAY - Clocks (Buena Vista Mix), Απο την συλλογη Rhythms Del Mundo. Πραγματικο διαμαντι με ευρηματικες διασκευες σε Coldplay, U2, Franz Ferdinand κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Djuma Soundsystem - 'Les D'jins (Heads Mix)

οποιος δεν το εχει να το κατεβασει ....

super τραγουδι!!!

Εγω θα παραθέσω ένα πολυ ομορφο τραγούδι απο ενα τοπικο ροκ συγκροτημα(ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) τους ΟΝΙRAMA. To άκουσα σχεδον σε ολα τα μπαρς της Θεσσαλονικης και μου έκανε αίσθηση.(μονο εγω δεν το ηξερα και ρωτουσα ολο το κοσμο για να μάθω :blush: ) :);)

ONIRAMA - Kλείσε τα μάτια ( ο Χορός) ...

Δεν μπορεσα να το κατεβάσω απο πουθενα αν το εχει καποιος ας μου στειλει ενα Pm.

Επίσης επειδη FRiday im in love ακουστε το John Legend - Save Room ;):D

Και λίγο χορός Δ.Κοργιαλάς - Γεια σου, Mika - Relax, Take It Easy

Edited by theos_larissa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.