Jump to content
Guest valavanis

ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΡΑΔΙΟcd Golf V

Recommended Posts

Guest valavanis

Ποιά είναι η γνώμη σας για το εργοστασιακό ραδιοcd του Golf V?

Παρήγγειλα το Golf V χωρίς το ραδιοcd γιατί το χρεώνουν πολύ ακριβά για ένα απλό ραδιοcd.

Αξίζει να ψάξω για κάποιο μεταχειρισμένο;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι το εργοστασιακό είναι πολύ ακριβό για απλό ραδιοCD αλλά δένει πολύ αρμονικά μέσα στο αμάξι... Ενώ το μη εργοστασιακό που έχω βάλει εγώ είναι σαν ξένο σώμα..

Υπάρχει κάποιο μη εργοστασιακό που καλύπτει και τον χώρο της κάτω θήκης ή πάμε μετά σε navigation συστήματα?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι το εργοστασιακό είναι πολύ ακριβό για απλό ραδιοCD αλλά δένει πολύ αρμονικά μέσα στο αμάξι... Ενώ το μη εργοστασιακό που έχω βάλει εγώ είναι σαν ξένο σώμα..

Υπάρχει κάποιο μη εργοστασιακό που καλύπτει και τον χώρο της κάτω θήκης ή πάμε μετά σε navigation συστήματα?

για τον χωρο κατω που λες ρωτα τον πολιστα που το εχει καλυψει με μια θηκη για cd με μικρο σχετικα κοστος..ισως σου αρεσει..

Link to comment
Share on other sites

Η θηκη στην οποια αναφερθηκε ο Γιωργος, κανει 50ευρω, ξερω που μπορουμε να την βρουμε, ομως υπαρχει ενα προβλημα, δεν εχει βγει ακομα για GoLf V, σε αντιθεση με το 4αρι, 9N, που υπαρχουν. Την εβαλε κολλητος μου σε 9Ν πριν λιγο καιρο, και ειναι παρα πολυ ωραια.

:huh:

Link to comment
Share on other sites

Guest jimmy the kid

Εγώ θέλω μέσα στον μήνα να παραγγήλω το GT έχω καταλήξει σε όλα εκτός από το CD. Στον βασικό εξοπλισμό υπάρχει το RCD 300 (ή κάπως έτσι). Αυτό το πράγμα όμως δεν παίζει MP3. Μετά υπάρχει το 500 και αν θυμάμαι καλά για να παίζεις MP3 εργοστασιακά πρέπει να πάρεις navi. Μπορώ να ξυλώσω το εργοστασιακό και να βάλλω ότι θέλω??? Λογικά θα γίνεται απλά με προβληματίζει το αισθητικό αποτέλεσμα... Το μαμά Cd έρχεται περασιά με το υπόλοιπο ταμπλό (αν θυμάμαι καλά δεν πρέπει να είναι ενσωματομένο, ε?) κάτι το οποίο είναι απίθανο να γίνει με άλλη πηγή.

Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να το βρουμε μεταχειρισμενο ή καινουριο εστω, περα απο VW...?
Από μένα αγορίνα....λολ, Είναι κατακαίνουργο , ουτε μια φορα χρησιμοποιημένο , με την κάρτα του και το book του....
αν θες δε βαζεις αυτο που σου δινουν νομιζω

Στο GT ή GTI είναι στάνταρ......Έλεος?

Link to comment
Share on other sites

Guest jimmy the kid

Χαζεύοντας έπεσα πάνω σε αυτό...

http://www.mcintoshlabs.com/mcprod/shopdis...at=Meter+Module

Νομίζω ότι είναι ό,τι πρέπει για να κλείσει το κένo του 2ου din, είναι ψαρωτικό, είναι McIntosh, και ταιριάζει και με το DEH P80MP πυ θέλω να βάλω. :D

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι να βγαλεις το cd της μανας του και να μην βαλεις αλλο 2din καλυτερα σε αυτην τη θεση να βαλεις καποια σχετικα οργανακια που εχουν βγει για να μετρας πιεση turbo κ.λ.π.

Αν και πιστευω οτι για το gt που δεν εχει οργανο θερμοκρασιας!!!! καλυτερα βαλε ενα τετοιο οργανο, ενα turboμετρο και οτι αλλο νομιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest jimmy the kid
Χαζεύοντας έπεσα πάνω σε αυτό...

http://www.mcintoshlabs.com/mcprod/shopdis...at=Meter+Module

Νομίζω ότι είναι ό,τι πρέπει για να κλείσει το κένo του 2ου din, είναι ψαρωτικό, είναι McIntosh, και ταιριάζει και με το DEH P80MP πυ θέλω να βάλω. :D

Είναι κλέφτες 590Ε πιο ακριβά πο την πηγή που θέλω να βάλω. Έλεος. Να σας πω, αν δεν βάλω πίσω ηχεία, θα υπάρχουν καλώδια πίσω ηχείων ή όταν για να βάλω δικά μου θα πρέπει να περάσω και καλώδια???

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσεις δικά σου.....Και όσο για αυτο που βρήκες...MCintosh είναι τι θες ?Να μην έχει και το 600αρι του?Σαν να μιλάμε για Β&Ο

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Guest nionios

παιδια εγω εβαλα δικη μου πηγη και 10δισκη cdιερα πισω.εχω ακουσει οτι τα εργοστασιακα εχουνε καποιο ψιλοπροβλημα οσο αφορα το σημα τους αλλα κανουν και καποια αλλα κολπα ενδιαμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κλέφτες 590Ε πιο ακριβά πο την πηγή που θέλω να βάλω. Έλεος. Να σας πω, αν δεν βάλω πίσω ηχεία, θα υπάρχουν καλώδια πίσω ηχείων ή όταν για να βάλω δικά μου θα πρέπει να περάσω και καλώδια???

Jimmy αν δεν κάνω λάθος μάλλον θα πρέπει να περάσεις καλώδια γιατί δεν πρέπει να έχει.

Παιδιά απο αισθητικής άποψης το εργοστασιακό αξίζει δένει πολύ ωραία με το ταμπλό.

Εγώ στο Polo μου 9n3 του εχω βάλει εργοστασιακό και είναι πολύ ωραίο, που δεν έχει καμία σχέση με το εργοστασιακό του Golf του οποίου εχει μια τεράστια οθόνη(του Golf). music.gif

Σε αντίθεση με κάτι γκολφάκια που βλεπω, πάνε και Βάζουν κάτι ΡαδιοCd φτηνιάρικα που είναι πραγματικά ξένο και χοντροκομένο σώμα μέσα στο αμάξι και χαλάει όλοι η αισθητική. new_killpc.gif:new_killpc:new_killpc.gif

new_lol.gif:new_lol:new_lol.gif:new_lol:

post-3923-1149850675_thumb.jpg

post-3923-1149850707_thumb.jpg

Edited by airthan
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα αυτό στη θέση 2 DIN στο δικό μου και μοιάζει σαν μαμά.

Κenwood DDX-6029

http://www.kenwood.eu/products/car/multime...eivers/DDX6029/

Εκεί που μου το έβαλαν έβαλαν και πρόσοψη γύρω γύρω ώστε να μην υπάρχουν κενά. ¶ψογο αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έβαλα στον Κ..λο... στείλε πμ να σου πω..

Τιμή τελική με τοποθέτηση και το πλαίσιο για να κάθεται σωστό στην κεντρική κονσόλα (και τους σχετικούς adapters): 1000 ευρώ. Περίπου 150 ευρώ φτηνότερα από Κ.. λο.

Και άψογη δουλεία. Το παιδί είναι φίλος και αρρωστάκι με το θέμα οπότε προσέχει πάρα πολύ όλη τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.