Jump to content
konstantinos passat

Σινεμα-dvd Νο2

Recommended Posts

Η συνεχεια εδω μιας και οι ταινιες του 2006 ειναι πλεον παλιες.

Ας συγκεντρωσουμε εδω τις νεες ταινιες που ειδαμε φετος :D

Εχουμε και λεμε.

"Apocalypto" φοβερη ταινια,δεν ειχε βεβαια καμια ιδιαιτερη πλοκη,αλλα σε καθηλωνει.Πολυ βια και αιμα.

"American Pie:The Naked Mile'' Τρελο καφριλικι και πολυ γελιο.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

straight story...ειχε γελιο δε λεω...μετριο ομως,δε μ ενθουσιασε...ευτυχως ειχα καλη παρεα & δεν εμεινα στην ταινια! tongue.giftongue.giftongue.gif:wub:

όπως το ειπες.Η ταινία μέτρια και συνήθως αν βλέπεις οτι "δεν παει" ασχολεισαι με κάτι πιο ενδιαφέρον.ΣΕ βρίσκω σωστό φίλε!

Ετσι κάνω κ γω!

Είδα στο ΣΙΝΕΜΑ το ΠΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ

Μονο για κωμωδία δεν το έκανα πάντως. Την προτείνω αν και θα ψυχοπλακωθείτε προς το τέλος. Βγαίνει ωραίο νόημα και την επομενη μέρα τα "βλεπεις " ολα κάπως αλλιως!

Με λίγα λογια με αγγιξε! ^_^ !! ααααα. και η Μαγκυ γλυκουλα! :wub:

102801_0.jpg

Edited by theos_larissa
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι καλή ταινία η "300"!

Εγώ είδα προχτές την ταινία "Ο τελευταίος βασιλιάς τη Σκωτίας". Ωραία ταινία αν και καθόλου διαφημισμένη! Αφορά την ιστορία της Ουγκάντας. Έχει και το σημερινό Ε της Κυριακάτικης Ελευθεροτυπίας ένα αρθρο σχετικό με την ταινία!

Edited by Andr3as
Link to comment
Share on other sites

Θαναση ξερεις ακριβως την ημερομηνια πρεμιερας των 300?Επισης ανυπομονω να βγει το Rocky Balboa!!!!!

Το Ροκυ το ειδα.Δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε κιολας.

Eιδα χθες το Silent Hill......Κατω του μετριου η ταινια και με εκανε να ξεχασω το παιχνιδι... Κριμα!

Πολυ μουφα Νικο!!Ξενερα!!

Το ''300'' πρεπει να ειναι απλα ΚΟΡΥΦΗ!!

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή ταινία με έξυπνο στόρυ είναι το δικό μας "Μια μέλλισα τον Αύγουστο". Αξίζει να το δει κανείς και θα γελάσει αρκετά. Το Rocky Balboa απευθύνεται μόνο σε κολλημένους του είδους μιας και δεν προσφέρει τίποτα το ξεχωριστό σε σχέση με τα προηγούμενα, εκτός από τον τελευταίο, γερασμένου πλέον Rocky, αγώνα. Ακολουθεί και νέο Rambo με τον "συνταξιούχο' πλέον ήρωα, να αναλαμβάνει μια τελευταία αποστολή... Κατέβασα και το Ιllusionist και από κάτι λίγα που είδα μου άρεσε. Περισσότερα μόλις το δω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και ειδα χθες Rocky!Πολυ καλη ταινια και το κυριοτερο με γυρισε πισω στα παλια οταν ημουν πιτσιρικας που περιμενα πως και πως να δω Σταλλονε!Ο ιδιος καλα κρατιεται απο οτι ειδα γυμνασμενος μεχρι αηδιας!Παντως ειχε και πολυ συγκινηση μεσα να πατε να το δειτε!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια την είδα χτες την ταινία, απλά κορυφαία! όλα τα λεφτά οι σκηνές μάχης, αν κ πολύ τέρας κ υπεφυσικό ον παίζει μέσα ..

Link to comment
Share on other sites

H ταινια απλά τα σπάει και εννοειται την χειροκρότησα στο τελος!!!

Μπραβο στους παραγωγους και σε οσους δουλεψαν γιαυτο το αριστουργημα. Η σκηνη που μέκανε να μεινω μλκς ηταν με τη μάντισσα και τα εφέ...μην μιλήσω για τις ερμηνείες των ηθοποιών, τη μουσική και το τελικό νόημα που βγαίνει στο τέλος!!!!!!!!

Αυτοι που γράφουν για Ιράν κλπ... απλά δεν έχουν τι να πουνε για να σπηλώσουν το σούπερ έργο. Δεν ακούγονται. Αυτο που ακούστηκε σταυτιά μου κ το ένιωσα ήταν τα λόγια του Λεωνίδα και του "friend" που πολεμούσαν με ανδρεία και τόλμη!

Και πάλι συγχαρητήρια.RESPECT!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

οτι γυρισα απο το cinema και φυσικα ηδα τους 300οσιους.τι να πω εργαρα.δεν ηθελα να τελειωσει.ενα μεγαλο μπραβο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από την προβολή των Transformers...

Παιδιά απίστευτο. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Όποιος είναι Fun του είδους και των Transformer να πάει τρέχοντας να το δει. Αλλά και όποιος δεν είναι, να πάει να το δει και να θαυμάσει τον κινηματογράφο στα καλύτερα του. ¶ψογα οπτικά-ειδικά εφέ και ηχητικά με ένα soundtrack που τα σπάει. Πολύ καλό σενάριο και αρκετό χιούμορ που δίνουν έναν πολύ ωραίο τόνο σε μια καταιγιστική περιπέτεια. Για μένα από τα καλύτερα έργα που έχω δει μέχρι σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

ωραια μιας κ τελειωσα 16 giga απο ολα τα παλια anime τρανσφορμερς σειρα εχει η ταινια αν κ εχουν κανει τους ρολους οτι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από την προβολή των Transformers...

Παιδιά απίστευτο. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Όποιος είναι Fun του είδους και των Transformer να πάει τρέχοντας να το δει. Αλλά και όποιος δεν είναι, να πάει να το δει και να θαυμάσει τον κινηματογράφο στα καλύτερα του. ¶ψογα οπτικά-ειδικά εφέ και ηχητικά με ένα soundtrack που τα σπάει. Πολύ καλό σενάριο και αρκετό χιούμορ που δίνουν έναν πολύ ωραίο τόνο σε μια καταιγιστική περιπέτεια. Για μένα από τα καλύτερα έργα που έχω δει μέχρι σήμερα!

+1 πραγματικα καταπληκτικη ταινια!

υ.γ ρε geopan, μηπως να το εψαχνες λιγο για κριτικος κινηματογραφου? πολυ καλη η περιγραφη σου! :o

επισης, η λεξη "fun" που εγραψες κανονικα γραφεται "fan" εκ του "fanatic" και οχι εκ του "funny". ελπιζω να μη με παρεξηγησεις, αλλα οσο να 'ναι teacher ειμαι και δουλεια μου ειναι να διορθωνω :D

Link to comment
Share on other sites

+1 πραγματικα καταπληκτικη ταινια!

υ.γ ρε geopan, μηπως να το εψαχνες λιγο για κριτικος κινηματογραφου? πολυ καλη η περιγραφη σου! :o

επισης, η λεξη "fun" που εγραψες κανονικα γραφεται "fan" εκ του "fanatic" και οχι εκ του "funny". ελπιζω να μη με παρεξηγησεις, αλλα οσο να 'ναι teacher ειμαι και δουλεια μου ειναι να διορθωνω :D

Ναι παιδιά πήγα χτές.Καταπληκτική ταινία.Και περιπέτεια και με πολύ χιούμορ...

Ειδικά άν του αρέσουν κάποιου και τα παιδικά,άσε.Απο τις καλύτερες ταινίες που έχω δεί! worthy.gif

Κορυφή!!!

Eχουν διαγραφει οι off topic δημοσιευσεις.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

εχει δει κανεις την διαφημιση στην TV για την ταινια "το τελεσιγραφο του Μπορν" που παιζει στο σινεμα?

πως λεγεται το τραγουδι που παιζει..??...(oh baby...oh baby)

επισης οποιος θελει να παμε το δουμε (απο Θεσσαλονικη βεβαια) ειμαι μεσα!!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τρειλερ απο το Alien vs Predator: requiem και η οποια, αν δεν απατωμαι βεβαια, κυκλοφορει στις αιθουσες κοντα στα Χριστουγεννα!Κατα τη γνωμη μου πρεπει να ειναι απαιχτη και πολυ καλυτερη απο τη πρωτη

Επισης αναμενεται στις αιθουσες και το Resident evil: extinction

Link to comment
Share on other sites

Πηγα ειδα το Hitman τις προαλλες.

Πολυ δραση και μια γκο...... απαιχτη!!!!!!

Το Alien vs Predator θα παω να το δω οπως επισης

Το κυνηγι του Θυσαυρου 2 και το Ι am legend με τον Will Smith

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε,

η Ομιχλη πολυ μουφα....... :blink:

ερχοντε συντομα:

JOHN RAMBO - RAMBO

ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ - Πρεμιέρα: Πέμπτη, 24 Ιανουαρίου 2008 και

Ο ΑΣΤΕΡΙΞ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ - ASTERIX AUX JEUX OLYMPI

KΩΜΩΔΙΑ - Πρεμιέρα: Τετάρτη, 30 Ιανουαρίου 2008

ΘΑΝΑΣΙΜΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗ - DEATH SENTENCE

ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ - Πρεμιέρα: Πέμπτη, 17 Ιανουαρίου 2008

;)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα ειδα την Τελευταια Λεγεωνα.

Το εργο μου αρεσε κατι σαν τον Βασιλια Αρθουρο με παρα πολυ ωραιο τελος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.