Jump to content
GDal

2πλη μπουκα Sto Τsi..

Recommended Posts

Bασικα ειναι πολυ μικρες οι μπουκες που εβαλες για τον κωλο του golf, ο οποιος ειναι τεραστιος! tongue.gif και μου φαινεται πως γερνει λιγο προς τ' αριστερα.αφου εγινε καλο το κοψιμο μην ακους τα σχολια μας.μπουκες αλλαζεις οτι ωρα θες τωρα! -_-

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα σου προτεινα μεγαλυτερες μπουκες...

Εγω τις εβαλα στον Ζαπατινα, ειναι διπλά καζανακια και κοστος 220¤

μαζι με το κοψιματακι...

Εχω Golf plus

R32 το εκανες! ωραιο φαινεται,ειναι μικρη η φωτο και δεν φαινεται καλα.

Link to comment
Share on other sites

R32 το εκανες! ωραιο φαινεται,ειναι μικρη η φωτο και δεν φαινεται καλα.

Sorry αλλα δεν μπορουσα με ΤΙΠΟΤΑ να ποσταρω μεγαλυτερη φωτο...

Αν γινοτανε R32 μονο με μια εξατμιση καλα θα ητανε, οχι οτι εχω παραπονο.... :)

Τεσπα, thanx ;)

Link to comment
Share on other sites

και εγω παρηγγειλα το τsi παιδια και σκεφτομουνα για αρχη να κοψω την εργοστασιακη μπουκα και να βαλω κτ αλλο. τι προτεινετε? :huh:

Link to comment
Share on other sites

και εγω παρηγγειλα το τsi παιδια και σκεφτομουνα για αρχη να κοψω την εργοστασιακη μπουκα και να βαλω κτ αλλο. τι προτεινετε? :huh:

Το τελικό από το GT ίσως; Δεν πρέπει να είναι ακριβό. Και αν βαριέσαι και τα κόψε-ράψε βάλε και το πλαστικό που είναι έτοιμο. Αυτό δεν είναι σίγουρα ακριβό...

Αν θέλεις θόρυβο όμως, κάτι θα βρεις. Ανάλογα τα πόσα θες να δώσεις και πόσο επώνυμο θα είναι.

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

Παντως με το τελικο που εβαλα η μονη αλλαγη

στον ηχο ητανε απλα λιγο πιο μπασο και και ενα βουητο γυρω στις 3.000 στροφες...

Να υποθεσω λογω τουρμπινας η διαφορα στον ηχο ειναι αμελητεα.

Απο αποδοση σχεδον τιποτα απλα ενα "σκαλακι" γυρω στις 3.500.

Για να κανει περισοτερο θορυβο πρεπει να ξεφορτωθεις το μεσαιο αντικαθιστοντας το

με ενα ελευθερο καζανακι...

Αλλα φοβαμαι οτι θα χασεις σε αποδοση...

Link to comment
Share on other sites

ποσο βγαινει το τελικο απο το gt??? γνωριζει κανεις? το πλαστικο παντως βγαινει καπου στα 90 ευρω!

Το πλαστικο απο το GTi κανει 70 ευρωπαικα....

Για το τελικο απο το GT δεν ξερω....ας μα πεικαποιος...

Επισης γνωριζει κανεις πως μπορω να τα παραγγειλω οταν μου την βαρεσει???

(πλαστικο GTi + τελικο απο GT ή κατι αλλο...)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σένα εξατμισά και βάλε δυο μπούκες το τελικό τζάμπα θα το βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σένα εξατμισά και βάλε δυο μπούκες το τελικό τζάμπα θα το βάλεις

+1.Πηγα προχθες στον Ζαπατινα και το ειχε ετοιμο σε μια μολις ωρα.Οι μπουκες εκαναν 70 ευρω και 50 ευρω εργασια με το σχετικο παζαρι παντα γιατι ηθελε πιο πολλα.Εδω λοιπον η εγκατασταση και το αποτελεσμα. http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?aut...m&album=496 Παρεπιπτοντως ρωτησα για τελικα καζανακια και οι τιμες επαιζαν απο 300 εως 450 τα no name και 550 τα Sebring.Φιλος παντως με GTI και οδηγος αγωνων (συνεργατης κατα καιρους των 4Τ) με απετρεψε απο αυτη τη λυση.Σε δοκιμες που εκανε με δυο τελικα το αποτελεσμα ηταν να βαλει παλι το "μαμα" καζανακι μιας και το αυτοκινητο "ξετουρμπιζε"...οπως μου ανεφερε!

Edited by IoanGTs
Link to comment
Share on other sites

+1.Πηγα προχθες στον Ζαπατινα και το ειχε ετοιμο σε μια μολις ωρα.Οι μπουκες εκαναν 70 ευρω και 50 ευρω εργασια...

Φιλε μου sorry που στο λεω, αλλα σου πηρε τα σωβρακα.. :lol: εγω πληρωσα 80 ευρω συνολο.στην θεση σου θα πηγαινα να παρω το τελικο του gt με τοσα που εδωσες

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου sorry που στο λεω, αλλα σου πηρε τα σωβρακα.. :lol: εγω πληρωσα 80 ευρω συνολο.στην θεση σου θα πηγαινα να παρω το τελικο του gt με τοσα που εδωσες

Σου αρεσε τουλαχιστον?Τι να κανουμε,δυστυχως δεν ειμαστε Πατρα εδω.Τα παντα ειναι πιο ακριβα.Παντως η ποιοτητα του ευτυχως ειναι πολυ καλη και το δειχνει.Το τελικο του GT καινουργιο (γιατι μεταχειρισμενο δε βαζω στο αμαξι μου) εισαι σιγουρος οτι εχει μονο 120 ευρω η το λες ετσι χαριν λογου?

Edited by IoanGTs
Link to comment
Share on other sites

Σου αρεσε τουλαχιστον?Τι να κανουμε,δυστυχως δεν ειμαστε Πατρα εδω.Τα παντα ειναι πιο ακριβα.Παντως η ποιοτητα του ευτυχως ειναι πολυ καλη και το δειχνει.Το τελικο του GT καινουργιο (γιατι μεταχειρισμενο δε βαζω στο αμαξι μου) εισαι σιγουρος οτι εχει μονο 120 ευρω η το λες ετσι χαριν λογου?

ωραιο εγινε! αλλα απ' οτι ειδα δεν σου εχει κανει χωρισμα στις μπουκες(στις εχει κολλητες). το τελικο δεν ξερω, απλως επειδη εδινε ενα παιδι το δικο του απο το gt, ζητουσε 120. αυτα! μεγιες! :D

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας δει το δικό μου στις φωτογραφίες μου...

Ένα 60άρι.... Γιατί αρκετά με τα λαμόγια κύριοι....

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω το εργοστασιακο καζανακι του tsi προβλεπεται να το αφηνω, οποτε με βλεπω για ενα κοψιμο στο προφηλακτηρα και τοποθετηση μιας μπουκας [ οβαλ κατα πασα πιθανοτητα ]. Το θεμα ειναι [ εννοειται ανοξειδοτο ] υπαρχουν επωνυμα ή λογω το οτι ειναι μονο μπουκα δεν υπαρχουν? και φυσικα αν συμφερουν μη μου κοψουν τον κ@#@.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως υπάρχουν και επωνυμα τελειώματα, αλλά δε συμφέρει από άποψη κόστους......

Καλύτερα ένα no name με το μισό κόστος και την ίδια δουλειά!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!έχω μεγάλο προβλημα εξάτμισης!δεν βρίσκω να μου κόψουν και να ράψουν 2μπούκες!έχω TSI Golf και μου πρότειναν sebring με 500E!!δεν δέχτηκα,άλλος μου πρότεινε Milltek,Η ίδια η εταιρεία πάντως αρνείται να βάλει μεσαίο μέχρι τελικό!!πρέπει να το βάλω όλο λένε αλλα το κόστος για μένα είναι μεγάλο...τι να κάνω?αν βρω Milltek μεσαίο-τελικό θα χάσει το μοτέρ(ξετουρμπισμα όπως λένε κάποιοι)??

Edited by konstantinos passat
@To post μεταφραστηκε στα Ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!έχω μεγάλο προβλημα εξάτμισης!δεν βρίσκω να μου κόψουν και να ράψουν 2μπούκες!έχω TSI Golf και μου πρότειναν sebring με 500E!!δεν δέχτηκα,άλλος μου πρότεινε Milltek,Η ίδια η εταιρεία πάντως αρνείται να βάλει μεσαίο μέχρι τελικό!!πρέπει να το βάλω όλο λένε αλλα το κόστος για μένα είναι μεγάλο...τι να κάνω?αν βρω Milltek μεσαίο-τελικό θα χάσει το μοτέρ(ξετουρμπισμα όπως λένε κάποιοι)??

Αν θες απλα να βαλεις δυο μπουκες μπορεις να πας σε εναν εξατμισα και να στις φτιαξει.

Για αλλαγη που λες μεσαιου τελικου,μια καλη επιλογη ειναι να βρεις απο καποιο GTI.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω μια διπλή να βάλω....σκέφτομαι να αλλάξω τον προφυλακτήρα μου με του GT που μπαίνει ακριβώς και

να μην μπλέξω με του gti, γιατί έτσι και αλλιώς έχει ψηλοξεσκιστεί από τα πεζοδρόμια.

Το θέμα είναι ότι στην αντιπροσωπία είναι πολύ αρνητικοί στα πάντα. Σκέφτομαι να διατηρήσω την διπλή μπούκα ...αλλά να

βρώ κάτι πιο ιδιαιτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.