Jump to content
Black Widow

Weekly Night Out @ Θεσσαλονίκη - Αρχείο

Recommended Posts

Και αφού ηρέμησαν τα πνεύματα... Κοσμάααααααα!!!!

Τάσοοοοοοοοοοο!!!!

συνενοηθείτε μεταξύ σας και ανοίξτε θεματάρα να ξαναζωντανέψει η Θεσσαλονίκη ρεεεεεε!

Θέλω να βλέπω φωτογραφίες να ζηλεύω. Όχι τίποτε άλλο εδώ έχω πετύχει κανά 2 καγκουροVW και φοβάμαι πως οι Ολλανδοί δεν έχουν γούστο πουθενά!!!

Link to comment
Share on other sites

Και αφού ηρέμησαν τα πνεύματα... Κοσμάααααααα!!!!

Τάσοοοοοοοοοοο!!!!

συνενοηθείτε μεταξύ σας και ανοίξτε θεματάρα να ξαναζωντανέψει η Θεσσαλονίκη ρεεεεεε!

Θέλω να βλέπω φωτογραφίες να ζηλεύω. Όχι τίποτε άλλο εδώ έχω πετύχει κανά 2 καγκουροVW και φοβάμαι πως οι Ολλανδοί δεν έχουν γούστο πουθενά!!!

Doggy αφού τον Κοσμά τον αφαιρέσατε από meeting mod πως θα κανονίσει συνάντηση ? :fpc:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showuser=8188

Link to comment
Share on other sites

Εσυ κυριε με την μπλε την κασα παλιοκοντρακια σα δε ντρεπεσαι λιγο λεω εγω! :air_kiss:

Link to comment
Share on other sites

αφαιρέθηκε ο Κοσμάς από meeting moderator ??

Κατάλαβα.... κάνας ¨καλός¨δάχτυλος έπεσε ? ή μήπως θα ακούσουμε οτι ήταν επιθυμία του ιδίου ??

μου θυμίζουν κάτι παρεξηγήσεις και κομπλεξισμοί που έγιναν παλιότερα εδω επάνω στη Θεσσαλονίκη.. του στυλ Εγώ έχω τα γαλόνια, όχι εσύ και διάφορα τέτοια παιδικά..

Αντε oρίστε να κάνετε κάποιο άλλο παλιό, ζωηρό, δραστήριο άτομο (λεμε τώρα...γιατί δεν υπάρχει...) γιατί δεν πειθομαι οτι ήταν επιθυμία δική του να βγει απο moderator.

Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια... ελπίζω να μην ξανακούσω πικρόχολα σχόλια σαν καποια προηγούμενα εδω μέσα.

Αλλά ξέρετε τι μου την δίνει ? οι όποιες απαντήσεις και αναφορές διάφορες απο κάποιους, είναι γενικές και αόριστες.

Πείτε ξεκάθαρα, παντελονάτα, συναίβει αυτό απο τον τάδε, εκείνο απο τον άλλον. εφόσον ακουστούν αλήθειες κανείς δεν μπορεί να παρεξηγηθεί.

Κρίμα πάντως, λάθος επιλογή των υπευθύνων.

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

αφαιρέθηκε ο Κοσμάς από meeting moderator ??

Κατάλαβα.... κάνας ¨καλός¨δάχτυλος έπεσε ? ή μήπως θα ακούσουμε οτι ήταν επιθυμία του ιδίου ??

μου θυμίζουν κάτι παρεξηγήσεις και κομπλεξισμοί που έγιναν παλιότερα εδω επάνω στη Θεσσαλονίκη.. του στυλ Εγώ έχω τα γαλόνια, όχι εσύ και διάφορα τέτοια παιδικά..

Αντε oρίστε να κάνετε κάποιο άλλο παλιό, ζωηρό, δραστήριο άτομο (λεμε τώρα...γιατί δεν υπάρχει...) γιατί δεν πειθομαι οτι ήταν επιθυμία δική του να βγει απο moderator.

Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια... ελπίζω να μην ξανακούσω πικρόχολα σχόλια σαν καποια προηγούμενα εδω μέσα.

Αλλά ξέρετε τι μου την δίνει ? οι όποιες απαντήσεις και αναφορές διάφορες απο κάποιους, είναι γενικές και αόριστες.

Πείτε ξεκάθαρα, παντελονάτα, συναίβει αυτό απο τον τάδε, εκείνο απο τον άλλον. εφόσον ακουστούν αλήθειες κανείς δεν μπορεί να παρεξηγηθεί.

Κρίμα πάντως, λάθος επιλογή των υπευθύνων.

+1

Σωστός...

Καλησπέρα! Θα γίνει συνάντηση την Πέμπτη? Carrefour?

Συνάντηση έχει κάθε πέμπτη. Το θέμα είναι πόσοι θα μαζευτούν..

Άτομο που κανόνιζε της συναντήσεις (κοσμάς) σταμάτησε οπως γράφουν ποιο πάνω.

Αν και από μάιο αν δεν κάνουν λάθος σταμάτησε απλά το γράφουν τώρα.

Για να πάρει κάποιος την θέση του κοσμά θέλει τόση διαδικασία που δεν το βλέπω να έχουμε γρήγορα αντικαταστάτη.

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρει κάποιος την θέση του κοσμά θέλει τόση διαδικασία που δεν το βλέπω να έχουμε γρήγορα αντικαταστάτη.

Ναι είναι αλήθεια. Για να πάρει κάποιος άλλος την θέση του Κοσμά θέλει έγκριση απο την Τρόικα, το ΔΝΤ την Ευρωπαική Κεντρ.Τράπεζα, από την επιτροπή Διαφάνειας της Βουλής, μετά από την ολομέλεια της Βουλής, το υπουργικό (υπεύθυνο) Συμβούλιο και τέλος απο την Κυβέρνηση. Επίσης και ο προτεινόμενος θα πρέπει να περάσει από προανακρτική, ανακριτική, εξεταστική επιτροπή, από την ανεξάρτητη Αρχή Προσωπικών Δεδομένων, έλεγχο ΤΕΙΡΕΙΣΙΑ, και φυσικά με καθαρό ποινικό μητρώο. Και τέλος για να μην μακρηγορώ, με 2 φώτο με τις νέες ευρωπαικές προδραγραφές. :hairy:

Αρε Ελλάδα με τα μεγαλεία σου !!! :frantics: :frantics: :frantics:

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

+1

Σωστός...

Συνάντηση έχει κάθε πέμπτη. Το θέμα είναι πόσοι θα μαζευτούν..

Άτομο που κανόνιζε της συναντήσεις (κοσμάς) σταμάτησε οπως γράφουν ποιο πάνω.

Αν και από μάιο αν δεν κάνουν λάθος σταμάτησε απλά το γράφουν τώρα.

Για να πάρει κάποιος την θέση του κοσμά θέλει τόση διαδικασία που δεν το βλέπω να έχουμε γρήγορα αντικαταστάτη.

Ναι το διάβασα. Έχω έρθει μόνο μια φορά σε συνάντηση (λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων) με το Caddy. Ήταν πολύ ωραία βραδιά. Τώρα που έχω περισσότερο χρόνο (και Golf) ελπίζω να έρχομαι συχνότερα. Για τα υπόλοιπα θα βρεθεί λύση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χρήστο, πρέπει να καταλάβεις κι εσύ από την πλευρά σου, ότι βγαίνοντας δημόσια να μας κακολογήσεις χωρίς να ξέρεις τι έχει γίνει και προφανώς από παραπληροφόρηση, μας εκθέτει και σίγουρα δεν μπορούμε απλά να το αφήσουμε "να περάσει έτσι". Έπρεπε κι εμείς από την πλευρά μας να "αμυνθούμε", γιατί διαφορετικά θα ήταν σαν να δεχόμαστε ότι είμαστε λάθος! Και αν θες να μάθεις και το τέλος της "ιστορίας" που είχες αναφέρει, ο πελάτης πήρε όλα του τα χρήματα πίσω, ο εγκέφαλος γύρισε σε εργοστασιακή μορφή και ο ίδιος ο πελάτης συνειδητοποίσε και παραδέχτηκε ότι τα προβλήματα που νόμιζε ότι οφείλονταν στο πρόγραμμα, τελικά ήταν προβλήματα του αυτοκινήτου και συνεχίστηκαν ενώ το αμάξι ήταν στοκ.Και για να το "κλείσουμε" το θέμα αυτό, ο πελάτης μας είναι ικανοποιημένος, αφού είχε όλη την υποστήριξή μας χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση και με επιστροφή χρημάτων, αφού ζήτησε ο εγκέφαλος να γίνει και πάλι στοκ. Οπότε νομίζω ότι είχε μια καθ' όλα επαγγελματική αντιμετώπιση.

Αλλά ας αφήσουμε όλα αυτά μέσα από το φόρουμ και ας βρεθούμε κάποια στιγμή όλοι μαζί, να ζωντανέψει και να μεγαλώσει η παρέα και να γνωριστούμε και από κόντα...

τι μαγαζι εχεις???ποια εταιρεια αντιπροσωπευεις?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι κάποιο πρόβλημα του φόρουμ δεν ξέρω δεν μπορώ να γράψω συνάντηση...

Όπως και να έχει θα τα πούμε αύριο στο carrefour 9:30 !

Link to comment
Share on other sites

Doggy αφού τον Κοσμά τον αφαιρέσατε από meeting mod πως θα κανονίσει συνάντηση ? :fpc:

http://www.vwclub.gr...p?showuser=8188

Προς Θεού, δεν αφαιρέθηκε ο Κοσμάς, Στέλιο. Η απάντηση παρακάτω :)

αφαιρέθηκε ο Κοσμάς από meeting moderator ??

Κατάλαβα.... κάνας ¨καλός¨δάχτυλος έπεσε ? ή μήπως θα ακούσουμε οτι ήταν επιθυμία του ιδίου ??

μου θυμίζουν κάτι παρεξηγήσεις και κομπλεξισμοί που έγιναν παλιότερα εδω επάνω στη Θεσσαλονίκη.. του στυλ Εγώ έχω τα γαλόνια, όχι εσύ και διάφορα τέτοια παιδικά..

Αντε oρίστε να κάνετε κάποιο άλλο παλιό, ζωηρό, δραστήριο άτομο (λεμε τώρα...γιατί δεν υπάρχει...) γιατί δεν πειθομαι οτι ήταν επιθυμία δική του να βγει απο moderator.

Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια... ελπίζω να μην ξανακούσω πικρόχολα σχόλια σαν καποια προηγούμενα εδω μέσα.

Αλλά ξέρετε τι μου την δίνει ? οι όποιες απαντήσεις και αναφορές διάφορες απο κάποιους, είναι γενικές και αόριστες.

Πείτε ξεκάθαρα, παντελονάτα, συναίβει αυτό απο τον τάδε, εκείνο απο τον άλλον. εφόσον ακουστούν αλήθειες κανείς δεν μπορεί να παρεξηγηθεί.

Κρίμα πάντως, λάθος επιλογή των υπευθύνων.

Λέω εγώ τώρα ΑΝ... απλά ΑΝ ορισμένα μέλη σκεφτόσασταν λίιιιιιγο πριν γράψετε και δεν ήσασταν προκατειλημμένοι πως η ομάδα διαχείρισης είναι "εναντίων σας" σίγουρα η όλη κοινότητα εδώ μέσα θα ήταν πολύ καλύτερα. Αλλά δυστυχώς αυτά τα μυαλά του στυλ "οι admins είναι οι εχθροί μας, κάνουν ό,τι γουστάρουν και δεν λένε τίποτε και δεν απαντούν "παντελονάτα"" ε... δεν βοηθούν να προχωρήσουμε και σίγουρα αποθαρρύνουν τα νέα μέλη. Γιατί ο οποιοσδήποτε δει αυτή τη δημοσίευση θα σκεφτεί

"τι να κάνω εγώ με αυτούς εδώ που τρώγονται μεταξύ τους?"...

Λίγο ανοιχτό μυαλό χωρίς προκαταλήψεις και πιο ήπιο ύφος ερωτήσεων θέλει και όλα θα απαντηθούν. Αλλά όταν ξεκινάς έτσι Chrispant δεν δίνεις περιθώριο στον άλλο να σου απαντήσει στο ερώτημά σου.

Πολύ απλά κάτι του στυλ "γιατί ρε παιδιά ο Κοσμάς δεν είναι meeting mod". Θα ήταν ένας σωστός τρόπος αντιμετώπισης και αν η απάντησή μου ήταν αόριστη ε μετά θα είχες κάθε δίκιο για αρχίσεις το flaming.

Επίσης λες να το έχω χάσει τόσο πολύ που να τον είχα βγάλει από meeting mod και παράλληλα στις 6/11 να "φώναζα" (όπως μπορείς να δεις λίγα posts πιο πάνω) αυτόν και τον Τάσο για να οργανώσουν κάτι;

Ο λόγος λοιπόν που ο Κοσμάς έχασε το privilege είναι απλούστατα γιατί όντας VIP Member είχε σαν κύριο member group το VIP και secondary το Meeting Mod & Member. Οι ρυθμίσεις του forum είναι φτιαγμένες έτσι ώστε όταν ένα VIP Member λήξει & δεν ανανεώσει, αυτόματα αλλάζει το Group που ανήκει σε Members. Δυστυχώς το λογισμικό δεν είναι τόσο έξυπνο ώστε να κρατήσει και το Meeting Mod group.

Ο Κοσμάς το διαπίστωσε εχθές, προφανώς, μου έστειλε ένα σχετικό π.μ. και το έφτιαξα.

Αυτά...

Προς όλα τα υπόλοιπα μέλη, συγγνώμη για το κατεβατό :)

@ Κοσμάς. Από την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινάμε και πάλι με ξεχωριστά Topics για την κάθε συνάντηση και φυσικά με τα σχετικά μαζικά email.

Link to comment
Share on other sites

Εγω άνοιξα το θέμα γιατί δεν μαζευώμαστε στην θεσσαλονίκη, και η μόνη απάντηση που πηρα ήταν η κρίση. Η κρίση ναι έχει επίπτωση σε όλους, και πως γίνεται να μαζευόνται από όλα τ άλλα group και όχι τα γκολφάκια ?

απάντηση δεν πηρα μέχρι στιγμής. και αν ανοιξα τέτοιο θέμα το έκανα για να μαζευτούμε περισσότεροι αν το διαβάσουν βέβαια αυτοί που δεν έρχονται. Τόσο απλά.

Αρα φίλε doggy μην μου λες οτι αποθαρύνω νέα μέλη. Να κουνήσω τα παλιά μέλη ήθελα.

Την γλώσσα της αλήθειας μιλάω και μόνο.

Οποιος θέλει ας έρθει και όποιος δεν έρθει χέστ#κα. Τέσπα το θέμα κλείνει για μένα.

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε chrispant είναι δυνατόν να έλειπες εσύ από την σημερινή συνάντηση ?? Μαζευτήκαμε όλοι εκεί και λεγαμε τώρα όπου να 'ναι θα φανεί αλλά τίποτα !!

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ φίλε, είχα σοβαρό οικογενειακό θέμα και δεν μπορούσα με τίποτα να τ αποφύγω.

Ηθελα όσο τίποτα να έρθω, ιδίως στη χθεσινή μοναδική συνάντηση !

Link to comment
Share on other sites

chris χαλαρωσε λιγο γιατι ολα σου φταινε..συνεχιζεις στο ιδιο μοτιβο αλλα με γκρινια κ παραπονα δε βοηθας κανεναν.απαντηση πηρες αλλα δε την καταλαβες.ξαναδιαβασε τα σχετικα ποστ.

καλη συνεχεια σε ολους.

ΥΓ εγω φταιω που ο κοσμας βγηκε απο Mod.δε μου αρεσει το κοκκινο χρωμα κοσμα δεν ειναι κατι προσωπικο :whistling:

Link to comment
Share on other sites

φίλε mourh τίποτα δεν μου φταίει. πίστεψε με μια χαρά χαλαρός είμαι. Τώρα το τι καταλαβαίνω εγώ και το τί καταλαβαίνουν άλλοι αυτό το αφήνω. Καμία γκρίνια δεν υπάρχει απο μέρους μου. Ο καθένας ότι νομίζει και ότι πιστεύει, είναι δικαίωμά του άλλωστε. Μια παρέα είμαστε εδώ και την τιμώ και την σέβομαι με τις όποιες κόντρες μας. Απλά όπως όλοι συμφωνούμε, πολλές φορές ο γραπτός λόγος δεν μεταφέρει με τον ποιο κατάλληλο τρόπο αυτα που θέλει κάποιος να πει. Και πίστεψέ με όλα τα γράφω με χαμόγελο ! :))) Σε κανέναν δεν κρατάω καμιά κακία και σαφώς δεν υπάρχει καμία εμπάθεια.

Τα σέβη μου και την καλησπέρα μου σε όλους ανεξαιρέτως !

φιλικά παντα

:hi:

Link to comment
Share on other sites

Εγω κυριε "μοντ" κ "υπευθηνε" των συναντησεων εχω παραπονο ομως.. ΓΤ ΔΝ Μ ΗΡΘΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΝΜ....................

Μονο στις συναντησεις της αττικης με καλουν!!! Ενταξει δν θα αναφερω τπτ για πατημα.. οτι εισαι αργος πλεον... χελωνα...σαλιγκαρι..κ τα συναφει... :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως ειπα και πιο πάνω, πλέον ο Κοσμάς μπορεί να ανοίγει -ξανά- θέματα και να με ενημερώνει για να στέλνεται το σχετικό μαζικό email.

Από βδομάδα και πάλι θα σας ζαλίσουμε τα... συκώτια με mass mail :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ :) ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ CLUB ΚΑΙ ΔΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΠΕΜΠΤΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ :)

Link to comment
Share on other sites

Ο κοσμάς δουλεύει αύριο και δεν έβαλε συνάντηση. Εγώ πάντως λέω να πάω μία βόλτα αφού θα είναι και τα παιδιά από το scirocco club εκεί.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.