Jump to content
Black Widow

Weekly Night Out @ Θεσσαλονίκη - Αρχείο

Recommended Posts

δε θα παρω κανενος τη θεση αλλα αν υπαρχει κατι που αφορα συναντηση επισημη τοτε αυτο γραφεται εδω μεσα απο τον υπευθυνο meeting Mod και μονο.

διαφορετικα γραφεται στο "Προτασεις για συναντησεις"

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν δυο θεσεις, ουτε δυο στρατοπεδα... Υπαρχει σωστη κ συχνη επικοινωνια με τον Κοσμα για το οτιδηποτε κι εντος αλλα κι εκτος forum.... Εγινε μια προσκληση ανεπισημα για μια απλη συναντηση, δεν βολεψε να παρευρεθει η Θεσσαλονικη αλλα δεν χαλασε και ο κοσμος... Θα ξαναγινει στο μελλον... Τοσο δυσκολο ειναι να κατανοηθει; Δεν δανειστηκαμε αυτο το θεμα, η κουβεντα ξεκινησε με ενα απλο ερωτημα που περιμεναμε απαντηση (ναι ή οχι της συμμετοχης στην συναντηση)... Απο 'κει κ μετα δεν καταλαβα πως φτασαμε εδω; Δεν υπαρχει εμπαθεια ουτε παραπληροφορηση επουδενι.. Ολα εγιναν νομοτυπα...... Κλεινουν εδω τα offtopic....

Link to comment
Share on other sites

Θα γινει σημερα τελικα?

Ναι θα γίνει σήμερα... Σας περιμένουμε... :)

Ποιο ειναι το καφε?

Ότι να είναι εδω μέσα... Ο Κοσμας ξέρει οπότε να λείπουν οι εξυπνάδες....

Αν και καθισα λιγο ,χαρηκα που σας γνωρισα κι απο κοντα.Στην επομενη που θα με βολεψει ελπιζω να μπορεσω περισσοτερο.

Και εμείς χαρήκαμε.

Όταν μας ανοίξουμε ένα θέμα για την περιοχή μας θα μπορούμε να συζητάμε εκει μέσα.

Και ποτε λετε να θα γινει αυτο πριν παρει η Ελλαδα την 7η δοση ή μετα?

Παρακαλω πολυ τα μελη απο Ημαθια καθως δεν εχουν το δικαιωμα(κατι σαν χουντα δλδ) οπως διασαφηνιζεται απο την διοικηση, ή αλλιως απαγορευεται διοτι θα διαγραφονται μετα, να μην ξαναγραψουν σε αυτο το θεμα... Ας αναμενουμε νεα ενοτητα οταν κι αν γινει αυτο (μεταξυ μας και να μην γινει δεν συντρεχει λογος αφου οι συναντησεις μας γινονται κανονικα)... Δεν υπαρχει λογος, λοιπον, να δημιουργουνται παρεξηγησεις... Απλως, μια προσκληση καναμε στα μελη απο την γειτονικη Θεσσαλονικη, οπου δυστυχως δεν τους βολεψε (?) να παρευρεθουν.... Δεν πειραζει!

επειδη δε δανειστηκε κανεις αυτο το θεμα.

εδω ειναι το Τhread που οργανωνεται μια συναντηση απο τον Μod αλλα και η δυνατοτητα παρουσιας η απουσιας του καθενος η ακομα και να δωθουν εξηγησεις για την επικειμενη συναντηση, τοπος ωρα κλπ

στο προτασεις για συναντησεις μπορουν να ειπωθουν τα υπολοιπα οπως μια προταση-προσκληση

ΥΓ καλος η κακκος μια οποιαδηποτε συναντηση περα απο το συναντησεις θεσσαλονικης εδω μεσα ειναι οφ τοπικ κ προκαλει συγχυση εκτος κ αν ο meeting Mod οργανωσει κατι περα απο τα πλαισια της πολης

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Kοσμααα θα μας 'ρθειτε σημερα;;; :)

Νομιζω πως παρεθεσες λαθος ερωτημα για αρχη!!!!!! Πιο πριν το πρωι του Σαββατου εγω ο ιδιος ρωτησα το παραπανω ερωτημα... Οποτε δεν νομιζω πως προκαλει συγχυση το ερωτημα μου για το αν ερθει καποιος σε μια συναντηση..... Οπου σαφως, προηγηθηκε προ ημερων τηλεφωνικη επικονωνια για την σχετικη ενημερωση-προσκληση..... Οπως κ να εχει επειδη η κουβεντα θυμιζει καβγα μεταξυ μαθητων δημοτικου, δεν θα ηθελα να παρεκτραπω περισσοτερο... Θεωρειται ληξαν το θεμα.. Δεν υπαρχει παρεξηγηση, ουτε λογος να συνεχιστει μια ακαρπη συζητηση καθως απο οτι βλεπω αναλωνομαστε στα ιδια διχως αποτελεσμα.... Και με σαφη αποπροσανατολισμο του πραγματικου σκοπου των συναντησεων.....

Link to comment
Share on other sites

η πολλαπλη παραθεση βγαζει ματια για το αν δανειστηκαν καποιοι το θεμα η οχι κ για το αν προκαλει συγχυση για καποιον που δε μπαινει συνεχεια κ διαβαζει ποστς του στυλ

"ποιο ειναι το καφε"?

"Αν και καθισα λιγο ,χαρηκα που σας γνωρισα κι απο κοντα.Στην επομενη που θα με βολεψει ελπιζω να μπορεσω περισσοτερο."

κλπ.. κλπ

αν καποιοι μιλανε στο τηλ τοτε οι υπολοιποι δεν ειναι υποχρεοι να το ξερουν αλλα κ ουτε να μαντευουν το τι ειπωθηκε

καλη συνεχεια κ οντως το θεμα εληξε καθως ολοι γιναμε κατανοητοι

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Και γιατι δεν ανοιγετε ενα θεμα για συναντησεις βεροιας να τελειωνει η ιστορια, τοσο δυσκολο ειναι?

Βλεπω υπαρχει πχ για Ιωαννινα, βολο...γιατι να μην υπαρχει ενα θεμα και για βεροια, αφου δημιουργητε συνχηση σε αυτο το θεμα ας ανοιχτει ενα αλλο να τα λεμε εκει οσοι ειναι απο βεροια.

Edited by Rouleman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους διακρίνω ένα σασιρμά μαλλόν έχω χάσει μερικά επεισόδια αλλα δεν με νοιάζει έχω καιρό να δω κάποια ατόμα ελπίζω να τα πούμε από κοντά

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείτε μερικοί να καταλάβετε πως δεν είναι το πρόβλημα μας το να γίνονται συναντήσεις.

Το πρόβλημα της λέσχης είναι όταν ΧΩΡΙΣ κάποιος να είναι ορισμένος από το Δ.Σ. ως meeting mod να προσπαθεί να το παίξει ο διοργανωτής.

Ναι χαιρόμαστε να ξέρουμε πως υπάρχουν ενθουσιώδη μέλη που θέλουν να τρέξουν για τη λέσχη αλλά να γίνεται με τον σωστό τρόπο.

Ποιος είναι αυτός;

Έχουμε και λέμε, π.χ. περιοχή Βέροιας δεν υπάρχει υπεύθυνος συναντήσεων. Ωραία... ποια περιοχή βολεύει και έχει και υπεύθυνο συναντήσεων; Θεσσαλονίκη!

Υπεύθυνος συναντήσεων εκεί; ο Κοσμάς.

Ξεκινάμε λοιπόν, έστω εγώ είμαι απλά ένα μέλος του forum. Στέλνω λοιπόν ένα π.μ. στον Κοσμά και του λέω:

Γεια σου Κοσμά είμαι ο Κώστας και επειδή ήμαστε εδώ 10 τρελαμένοι λέμε να κανονίσουμε ένα πιο οργανωμένο καφεδάκι να βγάλουμε και φώτος και να φανούμε στην περιοχή και στην ελλάδα γενικά πως η Βέροια έχει τρέλα με το VWClub.

Ωραία λοιπόοον, ο Κοσμάς, θα μου απαντήσει με ένα π.μ. και μου δώσει κάποιες οδηγίες για το τι να προσέξω, το ότι π.χ. καλό θα είναι να κρατήσω "παρουσίες" για να ευχαριστήσω μετά όσους ήρθαν, το να τους βοηθήσω να παρκάρουν κοντά όλα τα VW, να φροντίσω να έχω μια φωτογραφική ή ένα κινητό για να βγάλω φωτογραφίες με όλα τα αυτοκίνητα, να μιλήσω με τα μέλη & να δω αν τους άρεσε να μαζέψω προτάσεις κ.α.

Θεωρητικά πάντα, θα αποδεχθώ ότι οδηγίες μου δώσει και ίσως προτείνω και εγώ κάτι που έχω στο νου μου.

Κατόπιν, ο Κοσμάς, θα ανοίξει ένα θέμα εδώ στα Meetings όπου θα γράφει "Συνάντηση μελών VWClub στη Βέροια, ραντεβού στο τάδε καφέ ή στο τάδε μέρος την Χ ημέρα στις Υ το μεσημέρι. Για την συνάντηση αυτή θα μας βοηθήσει το μέλος doggy που είοναι από την περιοχή, μιας και ακόμη δεν υπάρχει υπεύθυνος συναντήσεων."

Αυτομάτως δημιουργείται το θέμα, παράλληλα ανοίγουν οι admins άλμπουμ στο gallery και έχουμε ακολουθήσει μια διαδρομή που ούτε παράπονα θα δημιουργήσει, ούτε γκρίνια, ούτε θα δώσω την λάθος εντύπωση ότι εγώ σαν doggy πάω να το παίξω ο "meeting mod" της περιοχής χωρίς να έχω αυτό το ρόλο.

Πόσο δύσκολο είναι λοιπόν να ακολουθήσετε μια τέτοια οδό;

Πιστεύω καθόλου... όρεξη θέλει και οργανωτικότητα ώστε να πεις π.χ σήμερα έχει 9 ο μήνας, τέλος του μήνα (Κυριακή 29/1) είναι καλή φάση για μια συνάντηση, οπότε ας ενημερώσω από τώρα τον Κοσμά για να έχουμε χρόνο να το οργανώσουμε σωστά.

Οπότε και σωστά θα οργανωθεί μια συνάντηση και θα έχετε βοηθήσει στο να δυναμώσει όλη η Ελλάδα.

Με το να πράττετε αυθαίρετα δίνεται λανθασμένη εντύπωση και λογικό είναι να υπάρχουν αντιδράσεις.

Ελπίζω -επιτέλους- να έγινα κατανοητός.

Ευχαριστώ

Υ.Γ.

Αν σε κάποια περιοχή δεν ξέρετε ποιον πρέπει να ενημερώσετε, στείλτε π.μ. σε εμένα ή στον kouliss!

Link to comment
Share on other sites

Κωστα δεν θα καθησω να παρω φρασεις σου απλα θα ηθελα να σου πω πως ο τροπος εφαρμοστηκε ακριβως οπως το ειπες... Τηλεφωνικως, καθως οπως προανεφερα με τον Κοσμα μιλαμε γενικως και για αλλα θεματα και οι επαφες δεν περιοριζονται μονο στο forum αυτο..... Οποτε νομιζω οτι δεν ειμαι εγω σαν Βασιλης ή Billgr4 καπου λαθος... Ουτε παλι εγω προσωπικα προσπαθησα να το παιξω οργανωτης..

Ενα τηλεφωνημα εκανα για να ενημερωσω απλα οτι θα θελαμε να ειναι κ τα μελη Θεσσαλονικης παρων.. Απο 'κει κ περα δεν ασχοληθηκα ουτε προκαλεσα συγχυση πουθενα καθως το μονο που εκανα ηταν απλα να ρωτησω ανημερα της συναντησης Σαββατο 7 Ιανουαριου 2012 το πρωι ΑΝ τελικα ερθουν τα μελη απο Θεσσαλονικη καθως περιμεναμε μια απαντηση... Το τονιζω οτι δεν υπαρχει παρεξηγηση ουτε εμπαθεια, ειδικα στο προσωπο του Κοσμα..

Το ολο σκηνικο δημιουργηθηκε απο "αθωα" posts του τυπου "Θα γινει σημερα τελικα η συναντηση" κλπ....... Ενταξει, παντου υπαρχουν μελη που κανουν λαθος σε διαφορα θεματα, τοσα κ τοσα βλεπουμε κατα καιρους, δηλαδη αυτο μας πειραξε οτι ενα μελος εγραψε σε λαθος topic συναντησεων; Καταρχην ουτε καν υπαρχει θεμα με προτασεις για συναντησεις Κεντρικης κ Δυτικης Μακεδονιας που υπηρχε παλαιοτερα, αρα που να γραψουν τα μελη;

Ηταν αυτο κ μετονομαστηκε οπως λεει ο Λευκουλης καταλαθος σε αλλο ονομα... http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=520&pid=481513&st=160&#entry481513 ...

Νομιζω οτι ειμαι σαφης στις θεσεις μου... Δεν θα ηθελα να ασχοληθω αλλο... Οποτε κλεινω εδω τις προσωπικες μου τοποθετησεις...

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Εσύ ψήσου για αύριο κάγκουρα ! Άλλος κανείς για αύριο υπάρχει ?

ειμαι κ μου αρεσει

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ψήσου για αύριο κάγκουρα ! Άλλος κανείς για αύριο υπάρχει ?

υπαρχει....!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ήμουν κι εγώ, για πρώτη φορά, στη συνάντηση της Θεσσαλονίκης. Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα όλους παιδιά! Είστε ωραίοι! Με το χιούμορ σας, την τρέλα σας, τις γνώσεις σας ακόμη και με τα ιδιαίτερα ταλέντα σας: υπάρχει κάποιος που βάζει στην πίστα μέχρι και κλαρκ έμαθα (χα!). Θα τα ξαναπούμε σίγουρα και σε επόμενες συναντήσεις. Να είστε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι γαμώτο άργησα να μπω στο φόρουμ να βρω καμιά συνάντηση για Θεσ/κη... Την επόμενη φορά.. Ρε παίδες κάποτε μου ερχόταν κανά μέιλ για συναντήσεις, τώρα τί έγινε το καταργήσαμε??? Κύριοι Κοσμάς και μούρη 'ξηγηθείτε..

small-logo.png

Link to comment
Share on other sites

Πάλι γαμώτο άργησα να μπω στο φόρουμ να βρω καμιά συνάντηση για Θεσ/κη... Την επόμενη φορά.. Ρε παίδες κάποτε μου ερχόταν κανά μέιλ για συναντήσεις, τώρα τί έγινε το καταργήσαμε??? Κύριοι Κοσμάς και μούρη 'ξηγηθείτε..

small-logo.png

ΠΑΤΑ follow this topic πανω δεξια...

η παρε τηλ εμενα η τον κοσμα...

λαγε....

Εχουμε κανα κονε για Πυλη Αξιου?

γΙΑ πες τι το θες το κονε στην πυλη αξιου?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.