Jump to content
GDal

Golf 5 - Bilstein B4,B6,B8, B12-14 & Ελατήρια (Hr - Eibach) [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Golf V 1.4. Μέχρι στιγμής μαμά αναρτήσεις. Μπήκαν ζάντες jr3 18x9 με λάστιχο 225/40/18 et35. Οι ζάντες είναι αρκετά φαρδιές με αποτέλεσμα να προεξέχουν ελάχιστα.. Δεν με ενοχλεί. Απλά φοβάμαι ότι χρειάζομαι αναρτήσεις. Για να μην έχω θέμα τι setup πρέπει να παίξω για να εξασφαλίσω ότι δεν θα βρίσκουν θόλους και θα μπορώ να στρίβω..? Δεν χρησιμοποιείται κάθε μέρα. Είναι για βόλτα και ταξίδι.

199931979_890578091523154_4823899199872317888_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , εχω ένα golf 5 tsi με τα 140 αλογα και κωδικό κινητήρα ΒΜΥ και θέλω να αλλάξω αμορτισέρ και είμαι αναμεσά στα κλασικά SACHS και σήμερα μου πρότειναν στο συνεργείο τα BILSTEIN B4 τα μαύρα και θα ήθελα να ρωτήσω αν θα είναι πολύ σκληρά και τι μου προτείνεται ;; 

Να σημειωθεί οτι ταυτόχρονα θα αλλάξω τa συνεμπλοκ στα μπροστά ψαλιδια και θα βαλω τα ενισχυμένα από cupra 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , gp46047 said:

Γεια σας , εχω ένα golf 5 tsi με τα 140 αλογα και κωδικό κινητήρα ΒΜΥ και θέλω να αλλάξω αμορτισέρ και είμαι αναμεσά στα κλασικά SACHS και σήμερα μου πρότειναν στο συνεργείο τα BILSTEIN B4 τα μαύρα και θα ήθελα να ρωτήσω αν θα είναι πολύ σκληρά και τι μου προτείνεται ;; 

Να σημειωθεί οτι ταυτόχρονα θα αλλάξω τa συνεμπλοκ στα μπροστά ψαλιδια και θα βαλω τα ενισχυμένα από cupra 

 

εγω ειχα βαλει τα Sachs τους παρακατω κωδικους μπροστα ο κωδικος 317578 και πίσω ο κωδικός 310950 με 55αρι καλαμι. Να πω οτι το δικό ειναι  η εκδοση gt sport. και ημουν πολυ ικανοποιημενος ειναι ποιο σκληρα απο τα μαμα

 

Link to comment
Share on other sites

Τα bilstein b4 γενικά δεν έχουν και την καλύτερη φήμη, εκτός κι αν τα έχουν βελτιώσει...αν έχεις προτεραιότητα την άνεση έχει υπόψη σου ότι και με τα silent blocks θα σκληρύνει το μπροστινό σύστημα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ηδη ανοιχτα θεματα με αυτα που συζητατε


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.