Jump to content
Black Widow

Προτάσεις Για Συναντήσεις Στην Θεσσαλία Και Κ. Ελλάδα

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα!!Το καλοκαίρι πέρασε ελπίζω ευχάριστα για όλους σας και νομίζω ότι ήρθε η ώρα να ανασυνταχθούμε σιγά σιγά...

Ακούω τις προτάσεις σας λοιπόν για τις 13 ή 20 του μηνός...

Άσχετο με το θέμα αλλά εγώ σήμερα θα είμαι Βόλο για τσίπουρο όποιος θέλει θα χαρώ πολύ να βρεθούμε!!!

Edited by chris_poloGTI
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!!Το καλοκαίρι πέρασε ελπίζω ευχάριστα για όλους σας και νομίζω ότι ήρθε η ώρα να ανασυνταχθούμε σιγά σιγά...

Ακούω τις προτάσεις σας λοιπόν για τις 13 ή 20 του μηνός...

Άσχετο με το θέμα αλλά εγώ σήμερα θα είμαι Βόλο για τσίπουρο όποιος θέλει θα χαρώ πολύ να βρεθούμε!!!

Παρε κανα τηλ ρε παιδι μου νωριτερα οτι θα πας Βολο να εκανα κουμαντο.... Edited by passatebos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω προτεινω να κανουμε και λιγο τουρισμο και να παμε Καλαμπακα, τα παιδια απο τα Τρικαλα ας οργανωσουν φαγητο καφε και περιηγηση, κοινως να δουμε και καμια διαδρομη μην κατσουμε σαν το βουδα..

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να μη βιαστεις για τις 13 αλλα κατσε οργανωσε το καλα για τις 20. Τι εννοω καλα. Θελουμε λιγο να ξεφυγουμε απο το τυπικο μαζευομαστε παμε παρκαρουμε και παμε για καφε. Αυτο που εχει λειψει ειναι ο οδηγοκεντρικος χαρακτηρας στο club. Προτεινω προσυναντηση και πορεια εως την Καλαμπακα απο δρομο στριφτερο με φυση να το χαρουμε η δρομο με ιδιαιτερη σημασια π.χ παλια εθνικη. Εκει να κατσουμε για καφε και το φαγητο ας το αφησουμε ελευθερο. Αν υπαρχει καποιο αξιοθεατο στην περιοχη που μπορουμε να παμε, να παμε. Θελουμε να γνωρισουμε και αλλες πολεις στην ευρυτερη περιοχη της Θεσσαλιας περα απο τον τυπικο καφε. Τουριστικος οδηγοκεντρικος χαρακτηρας. Σχεδιασε με αυτο στο νου σου την εκδηλωση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκεφτόμουν και εγω φιλε και γι αυτο η πρόταση μου ειναι να ανέβουμε μετέωρα να περάσουμε μια βόλτα απο τα μοναστήρια και μετά όπως είπες και ΕΣΥ αποφασίζουμε για καφέ ή φαγητό!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι επισης με μια συντομη αναζητηση στο internet, δεν ξερω κατα ποσο ειναι προσβασιμα με τα αυτοκινητα ή θελει 4χ4, αλλα εχει το Καστρακι, τη Βερλικα με τη δρακολιμνη (νομιζω θελει τζιπ),το σπηλαιο της Θεοπετρας, τη Σαρακινα με το γεφυρι,τα χωρια γυρω απο τον Ασπροποταμο. Εχει πολυ πραμα για περιηγηση και οδηγικα πιστευω η Καλαμπακα εχει πολλα να προσφερει καθως αποτελουσε περασμα της παλιας εθνικης για Θεσ/νικη. Ελπιζω να υπαρχει συμμετοχη και πολυ κεφι.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις οι καλαμπακιωτες chris εδω ειμαστε ενα τηλεφωνακι και τα κανονιζουμε

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7047D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω χρησταρα Στεργιο το σπήλαιο της θεοπετρας ειναι στο δρόμο μας αλλά θα ειναι κλειστό Κυριακή (αν και θα ρωτήσω για σιγουριά) και το γεφύρι της σαρακινας επίσης το οποίο το έκλεισαν και δεν μπορούμε να περάσουμε απο πάνω παρά μονο να το ανέβουμε με τα πόδια!!Στο καστρακι μπορούμε να σταματήσουμε καθώς θα κατεβαίνουμε απο μετέωρα για φαγητό ή καφέ..Ειναι πολυ ωραία και θα βρούμε και χώρο για να παρκάρουμε εύκολα..Θα ήθελα ομως όπως πολυ σωστά είπε και ο Κώστας να υπάρχει συμμετοχή γι'αυτο οποιος συμφωνεί ας γράψει για να έχουμε ένα αριθμό ατόμων για να μπορέσω να οργανωθούμε όσο το δυνατών καλύτερα!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πανω στο θεμα της συμμετοχης προτεινω και στο Χρηστο που ειναι meeting mod λιστα συμμετοχων και αν δεν μαζευομαστε τουλαχιστον 10 αυτοκινητα να μην γινεται η συναντηση. Η λιστα θα ειναι ως εξης π.χ
FastBunny +1 ατομο (π.χ αν ερθω με παρεα)
chris_poloGTI
κλπ
Ετσι και θα γνωριζουμε απο την αρχη ποσοι θα ερθουν και θα ειναι πιο ευκολο για τον meeting moderator να διαχειριστει ζητηματα οπως το parking, οι θεσεις στο μαγαζι, ειτε για καφε, ειτε για φαγητο κλπ. Δεν εχει νοημα να λεμε οτι ειμαστε club που ασχολειται με το αυτοκινητο αν δεν μαζευομαστε σαν παρεα να παμε μια εκδρομη. Καλως η κακως λειπει η κουλτουρα του ταξιδιου και της οδηγικης εμπειριας και αυτη προσπαθουμε να επαναφερουμε.
Γτ το να εχεις vw δεν σημαινει μονο τουρμπινες αλογα και κοντρες σημαινει και αυτοκινητο με χαρακτηρα, σημαινει οδηγηση, σημαινει ταξιδι και αυτοκινητιστικη κουλτουρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ας γινει μια συναντηση για καφεδακι,μιας και εχουμε πολυ καιρο να τα πουμε...

και εκει ,θα ερθουν και τα παιδια απο την καλαμπακα,να μιλησουμε απο κοντα για το τι "παιζει " με αυτα τα μελη που λες Στεργιο....και ετσι να κανονισουμε μια συναντηση  τον οκτωβρη γαι Καλαμπακα...(νομιζω οτι ειναι ο καταλληλοτερος καιρος να παμε καλαμπακα)...

 

για την λιστα συμμετοχης,καποια ατομα ειδοποιουντε μεσω fb ,οποτε δεν θα μπορσουν να γραψουν εδω...

Edited by activious
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μου καλο δεν ειπα να μην πιουμε καφεδακι αλλα να εχει και ενα παραπανω ενδιαφερον αυτοκινητιστικο. Και δεν εννοω να κατσουμε στον καφε να συζηταμε για αυτοκινητα αυτο δεν ειναι ο σκοπος. Ο σκοπος μια εκδρομης ειναι να οδηγησεις και να δεις πραγματα διαφορετικα απο ανθρωπους που σε φιλοξενουν στον τοπο τους,να μοιραζεσαι το παθος σου για οδηγηση, για περιηγηση και τα vw.
Το λεει φαρδια πλατια και το μοτο του club "οδηγηστε μαζι μας" οχι "πιειτε καφε μαζι μας" αλλιως να κανουμε ενα club για καφε και να γραφουμε topics "βρηκα το τελειο αφρογαλο".
Οσο αναφορα για τα παιδια που δεν γραφουν εδω αλλα στο fb αυτο λυνεται ευκολα. Ας τους προσθετει ο meeting mod στη λιστα αλλα να γινεται συναντηση με 4 αυτοκινητα ειναι κοροιδια. Οπως επισης δεν βοηθα καθολου στην οργανωση να δηλωνουν 4 και να προκειπτουν 14. Νομιζω οτι με αυτο τον τροπο καταγραφης της συμμετοχης σεβομαστε πρωτα απ ολα το Χρηστο που οργανωνει τις συναντησεις και εχει την ευθυνη να μας κανει να περασουμε καλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 ερωτα μου.....

 

 

Φιλαρακι μου καλο δεν ειπα να μην πιουμε καφεδακι αλλα να εχει και ενα παραπανω ενδιαφερον αυτοκινητιστικο. Και δεν εννοω να κατσουμε στον καφε να συζηταμε για αυτοκινητα αυτο δεν ειναι ο σκοπος. Ο σκοπος μια εκδρομης ειναι να οδηγησεις και να δεις πραγματα διαφορετικα απο ανθρωπους που σε φιλοξενουν στον τοπο τους,να μοιραζεσαι το παθος σου για οδηγηση, για περιηγηση και τα vw.
 

 

 

 

 

ας γινει μια συναντηση για καφεδακι,μιας και εχουμε πολυ καιρο να τα πουμε...

και εκει ,θα ερθουν και τα παιδια απο την καλαμπακα,να μιλησουμε απο κοντα για το τι "παιζει " με αυτα τα μελη που λες Στεργιο....και ετσι να κανονισουμε μια συναντηση  τον οκτωβρη γαι Καλαμπακα...(νομιζω οτι ειναι ο καταλληλοτερος καιρος να παμε καλαμπακα)...

 

για την λιστα συμμετοχης,καποια ατομα ειδοποιουντε μεσω fb ,οποτε δεν θα μπορσουν να γραψουν εδω...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Δλδ μωρο θες καφε πρωτα και μετα τα περαιτερω;;;
Ωραια κανονιστε καφε Βολο να στριψουμε Πηλιο μια Πορταρια και καφε στο Antico, στο Μυρτιλο ή στις Μελιτσες με ανετο παρκινγκ. Επισης θα παμε μονοπαταδα 20λεπτα στο μονοπατι των Κενταυρων που αυτη την εποχη ειναι φανταστικο γι αυτο οι κυριες με αθλητικα παρακαλω!
Επισης μπορουμε να παμε στο μουσειο κομπολογιου στην Πορταρια για τους οριτζιναλ μαγκες.

Ακομα μπορουμε να παιξουμε παραλιακα για τους τολμηρους και να παμε Καλα Νερα στο Ναυτιλο και μετα παγωτο προφιτερολ στην Κατω Γατζεα. Οσοι θελουν κανουν και μπανακι

Αλλα οπωσδηποτε 10 αυτοκινητα τουλαχιστον αλλιως δεν εχει νοημα ερχομαι και απο το μαγαζι σου φιλε να πιουμε καφε
 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι πρεπει να ανεβει με την μια το μερος η ωρα και το ποτε αππ τωρα και σε fb με μορφη εκδηλωσης και στο φορυμ δινοντας το χρονικο περιθωριο σε ολους να κανονισουν το προφραμμα τους απο τωρα .εγω σαν διαχειρριστης του opelclub οπως οι πιο πολλοι ξερεται εχω κανονισει απο τωρα συναντηση στο περτουλι για 11 του μηνα

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7047D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστος εισαι φιλε και γω αυτο πιστευω οπως και να βγει και το προγραμμα της εκδρομης.
Να ειναι εκδρομη με οδηγοκεντρικο ενδιαφερον να δεις και πεντε πραγματα.
Τωρα για το opelclub απο οτι ξερω μαζευεται κοσμος σε εμας εδω αν δεν ειναι Λαρισα η συναντηση δεν ερχονται και πολλοι.
Γι αυτο και λεω τον περιορισμο των 10 αυτοκινητων.
Τωρα βεβαια μιας και τα εχεις κανονισει ολα εσυ δεν μας περνετε και μας στην παρεα σας και να γινει μια κοινη συναντηση με το opel club? Δεν κανονιζεις τιποτα και με το Χρηστο αν ειναι για κοινη συναντηση;;;

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη ιδεα για κ.Ελλαδα διοτι ειναι στο κεντρο της χωρας..! θα μοιραστουν οι αποστασεις για τους ταξιδιωτες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.