Jump to content
Black Widow

Προτάσεις Για Συναντήσεις Στην Θεσσαλία Και Κ. Ελλάδα

Recommended Posts

Clue οχι ακομα.

Ομως θα χαρουμε να δουμε συμμετοχες ανταξιες του ονοματος της λεσχης μας.

Στην λαμια ας πουμε κατι πηγε να γινει αλλα και παλι.......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το καλυτερο ειναι αυτο που προτεινες, 2 πανελληνιες το χρονο στη μεση της Ελλαδας για να μπορουμε να μαζευομαστε ολοι. Κακα τα ψεματα οι καιροι ειναι πολυ δυσκολοι για την επαρχια και μονο Αθηνα, Θεσ/νικη κρατανε ακομα σε συμμετοχες σε μηνιαιες ή καφεδες. Οποτε καλυτερα να κρατηθει η ορεξη για καμια πανελληνια, συμφωνω :rock:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να μην παρεξηγουμαι.

Δεν ειπα πως θα γινει πανελληνια προς εσας.

Το θεμα του προορισμου της πανελληνιας ειναι στην επιλογη των συμμετεχοντων αφου αυτοι συμπληρωνουν τα κρητηρια αξιολογησης.

Οπως και με τις συναντησεις ετσι και με τις εκδρομες εχουμε σαν κρητηριο την καλυψη οσο το δυνατων περισσοτερων μερων για διευκοληνση των μελων μας.

Οποτε οπως καταλαβαινετε δεν ειναι δυνατο να γινεται παντα στην κεντρικη ελλαδα.

Αυτο που ηθελα να εκφρασω με το ποστ μου ηταν για αλλη μια φορα η παροτρυνση του κοσμου για συμετοχη μιας και παντα ταξιδευουμε οι γνωστοι......

Ολοι εμεις αδυνατουμε να πιστεψουμε πως ενα φορουμ με την επισκεψιμοτητα μας γυρναει την πλατη σε τετοια γεγονοτα.

Οι καιροι ειναι δυσκολοι για ολους μας αλλα χωρις στηριξη ισως χασουμε και τα κεκτιμενα.......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να ακολουθησει η Λαρισα που μαζευει τα περισσοτερα αυτοκινητα, αμα ακολουθησουν σε μια πανελληνια μονοημερη τυπου Λαμια οπως εγινε τοτε θα εχει κοσμο και απο την Κεντρικη Ελλαδα. Σκεψου σε καθε συναντηση μαζευονται 7-8 αυτοκινητα απο τους αλλους νομους και 8 μονο απο Λαρισα. Αν γινει συναντηση Καλαμπακα πχ πανελληνια θα ταν ωραιο να ανεβουμε ολοι μαζι κομβοι. Και η Λαρισα εχει και δυνατα και καλα αυτοκινητα.

Μην στηρίζεσαι στους Λαρισαίους,δεν κινάνε πέρα από τη Λάρισα, ας μαζεύονται μόνοι τους να πίνουν καφέ και να ξεμπουκώνουν τα αυτοκίνητα τους.

Συγνώμη αν γίνομαι κακός αλλά δεν μπορεί να έχουν γίνει 4 συναντήσεις στη Λάρισα τον προηγούμενο χειμώνα και να μην ακολουθεί κανένας στη Πανελλήνια και σε μια ενδεχόμενη συνάντηση που κανονίζαμε τον Ιούνιο κοντά στο Βόλο!

Δεν είναι αυτή η φιλοσοφία της λέσχης λυπάμαι πολύ...

Εντελώς φιλικά πάντα χωρίς να θίξω κανέναν εξάλλου δεν είμαι κ πολύ καιρό στο club αλλά από αυτά που βλέπω έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

Για να μην παρεξηγουμαι.

Δεν ειπα πως θα γινει πανελληνια προς εσας.

Το θεμα του προορισμου της πανελληνιας ειναι στην επιλογη των συμμετεχοντων αφου αυτοι συμπληρωνουν τα κρητηρια αξιολογησης.

Οπως και με τις συναντησεις ετσι και με τις εκδρομες εχουμε σαν κρητηριο την καλυψη οσο το δυνατων περισσοτερων μερων για διευκοληνση των μελων μας.

Οποτε οπως καταλαβαινετε δεν ειναι δυνατο να γινεται παντα στην κεντρικη ελλαδα.

Αυτο που ηθελα να εκφρασω με το ποστ μου ηταν για αλλη μια φορα η παροτρυνση του κοσμου για συμετοχη μιας και παντα ταξιδευουμε οι γνωστοι......

Ολοι εμεις αδυνατουμε να πιστεψουμε πως ενα φορουμ με την επισκεψιμοτητα μας γυρναει την πλατη σε τετοια γεγονοτα.

Οι καιροι ειναι δυσκολοι για ολους μας αλλα χωρις στηριξη ισως χασουμε και τα κεκτιμενα.......

Μηπως και ο κοσμος περιμενει κατι διαφορετικο πια; Ενταξει οταν αρχισαν οι συναντησεις και τα club τοτε τις χρυσες εποχες της αυτοκινησης στην ελλαδα ο κοσμος δεν ειχε ξαναδει κατι παρομοιο και με τοση μαζικοτητα. Τωρα ομως βρωμαει ο τοπος απο club ακομα και στο fb υπαρχουν club που διοργανωνουν συναντησεις. Ποιο ειναι το νοημα λοιπον να ειμαστε μια απο τα ιδια; Μηπως ο κοσμος περιμενει κατι απο εμας σαν event; κατι πιο οργανωμενο; κατι σε στανταρτ τοπο και με στανταρτ ημερομηνιες; μηπως ενα vw festival;

Δεν λεω να μην κρατηθει ο τουριστικος χαρακτηρας του club ισα ισα που αυτον γουσταρουμε αλλα αυτη τη μη συμμετοχη του κοσμου δεν ξερω που να την αποδωσω. Στην τελικη σε club αυτοκινητου γραφουμε οχι στο βελωνια και πλεξιμο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο που λες εχεις δικιο.

Σιγουρα πρεπει να γινονται καινουρια πραγματα και για αυτο παντα εχουμε σαν γνωμονα την δικη σας αποψη.

Παρ ολα αυτα ομως και τοτε δεν βλεπουμε την απαιτουμενη στηριξη.

Παραδειγματικα σου αναφερω πως θελοντας να συμετασχουμε σε διαφορες εκθεσεις αυτοκινητου ανα την ελλαδα αναζητησαμε μελη να εκθεσουν τα οχηματα τους.

Το αποτελεσμα νομιζω γνωστο πλεον.....

Πρεπει να καταλαβει ο κοσμος πως δεν αρκει το τρεξιμο απο τους 7 του δσ η τους συντονηστες.

Οπως συνεχως λεμε χωρις εσας θα καταφερναμε λιγοτερα.

Το vwclub δεν ειναι κτημα κανενος ολοι εχουμε λογο αλλα ολοι εχουμε κ ευθυνες.

Οταν αποποιουμαστε των ευθυνων μας ειμαστε κ υπολογοι των συνεπειων.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παει καπου το 2007-2008 αν θυμαμαι καλα στη Θεσ/νικη σε ενα vw festival που διοργανωνε σε ενα παρκινγκ υπογειο απο πολυκαταστημα ενα περιοδικο για group vag απο βορεια ελλαδα. Μιλαμε ειχα παθει πλακα πολυς κοσμος, αυτοκινητα, εκθετες κλπ. Μηπως η πανελληνια η μια φετος να γινει στην Αθηνα και να γινει σαν vw fest?
Δεν ξερω κανεις απο δω αν πηρε μυρωδια το jap style summer meet

https://www.facebook.com/events/1387844554836400/

ριξτε μια ματια 1500 ατομα και 700+ αυτοκινητα.
Μηπως ενα eurostyle event ή ενα group vag event θα ηταν η φυσικη εξελιξη των συναντησεων;

Link to comment
Share on other sites

Στην ερχομενη πανελληνια θα εχει ο καθενας την ευκαιρια να εκφρασει οποιαδηποτε αποψη.

Ελπιζω να τα πουμε και τοτε .......

Link to comment
Share on other sites

Μην στηρίζεσαι στους Λαρισαίους,δεν κινάνε πέρα από τη Λάρισα, ας μαζεύονται μόνοι τους να πίνουν καφέ και να ξεμπουκώνουν τα αυτοκίνητα τους.

Συγνώμη αν γίνομαι κακός αλλά δεν μπορεί να έχουν γίνει 4 συναντήσεις στη Λάρισα τον προηγούμενο χειμώνα και να μην ακολουθεί κανένας στη Πανελλήνια και σε μια ενδεχόμενη συνάντηση που κανονίζαμε τον Ιούνιο κοντά στο Βόλο!

Δεν είναι αυτή η φιλοσοφία της λέσχης λυπάμαι πολύ...

Εντελώς φιλικά πάντα χωρίς να θίξω κανέναν εξάλλου δεν είμαι κ πολύ καιρό στο club αλλά από αυτά που βλέπω έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου

 

 

Ενας απο τους λογους που σταματισα να ερχομαι στις συναντησεις τις κεντρικης ελλαδος ειναι ο παραπάνω που λεει ο φιλος μου ο Θανασης.εχετε καταντησει αηδια και μιζερια να θελετε να μαζευεστε μονο σε ενα μερος μην καψουν οι δε κανα λιτρο βενζινη παραπάνω και ξοδευτουν εκτος εδρας...τοσα ομορφα μερη εχει η θεσσαλια...τεσπα και κακος ξαναγραφω εδω..καλες συναντησεις ρε παιδια και καλα να περνατε.

Ενας απο τους λογους που σταματισα να ερχομαι στις συναντησεις τις κεντρικης ελλαδος ειναι ο παραπάνω που λεει ο φιλος μου ο Θανασης.εχετε καταντησει αηδια και μιζερια να θελετε να μαζευεστε μονο σε ενα μερος μην καψουν οι δε κανα λιτρο βενζινη παραπάνω και ξοδευτουν εκτος εδρας...τοσα ομορφα μερη εχει η θεσσαλια...τεσπα και κακος ξαναγραφω εδω..καλες συναντησεις ρε παιδια και καλα να περνατε.

 

 

θα συμφωνησω μαζι σας... αλλα δεν μπορεις να αναγκασεις κανεναν να ακολουθησει καπου που δεν θελει...

 

το κακο ειναι οτι οταν ρωτησα στην τελευταια συναντηση ,αν ενδιαφερονται για κανενα μπανακι τα παιδια, προς Βολο,ΟΛΟΙ ειπαν ναι...

αλλα μετα ..χαθηκαν(ισως και λογο καλοκαιριου...)...

 

ποιο ειναι το λαθος τους???οτι αν ελεγαν ,οτι για καποιο λογο δεν θελουν Βολο,τοτε και εγω θα κανονιζα κατι για Αγιοκαμπο ,που μου αρεσει κιολας....

 

Υ.Γ 1: το ιδιο παραπονο υπαρχει και απο την αλλη μερια...αριστερα απο την Λαρισα στον χαρτη,οχι μονο δεξια που ημαστε εμεις...

Υ.Γ 2: καλο ειναι να συζητιουντε τετοια θεματα οταν βρεθουμε ΟΛΟΙ μαζι.....στην επομενη συναντηση για παραδειγμα...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Ρωτας αν πηγα και πουθενα για μπανιο?Θα τα πουμε απο κοντα αυτα..τι θα γινει τωρα θα κανονισουμε τιποτα?Αντε μπηκε Σεπτεμβριος..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω και γω, αντε και πηραμε και το σαλονι απο το GTi και θελω να δω στα πολλα κραταει το bucket;  :db: !!!!
Εγω ψηνομαι για Τρικαλα Καλαμπακα ή καπου γυρω γυρω απο εκει με στροφες! :clapping: 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω σύντομα να μπορέσω να είμαι κ πάλι κοντά σας παιδιά και εγώ!!!  8) Μιλάμε για πολύ ανανεωμένος   :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να παμε προς Λαμια προτεινω Λουτρα Υπατης και Καραβομηλο εκει στον Γκλατζουνη για μπιφτεκια και μετα για καφε Ραχες ή εκει σε ενα saloon που εχει με αλογα πηγαινοντας για Ραχες-παραλια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οργανώστε κάτι και στείλτε μου ένα π.μ. να ανοίξω (ή ένας από τους meeting mods) θέμα!

 

Επίσης έχει υπάρξει κάποια σκέψη από κανέναν από εσάς να αναλάβει χρέη συντονιστή συναντήσεων; 

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα Χρηστο...

λοιπον,να κανονισω για παραλια Ραχες???

γιατι δεν το κανουμε θεσσαλια? θελουμε να πιασουμε και τα μελη απο λαμια?

γιατι δεν το κανουμε θεσσαλια? θελουμε να πιασουμε και τα μελη απο λαμια?

αν ειναι κυριακη δουλευω απογευμα παιδια. δε μπορω να φυγω τοσο μακρια. αν γινει σαββατο ερχομαι, χωρις να θελω να αλλαξω το προγραμμα συναντησης. επεσε μια ιδεα για τρικαλα καλαμπακα προχθες. δε ξερω οπως νομιζετε. 

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για Θεσσαλία αν θέλετε να έρθετε κατά δώ εγώ πάντως θα αρχίσω να βγάζω βρώμα για συνάντηση. 

 

Καλή ιδέα για El Passo αλλά δεν θα πατήσει κανείς.

Για Γκλαντζούνη για μπιφτέκια πολύ πιο εύκολα. Μπορώ να κανονίσω μιας και είμαστε φίλοι σαν οικογένειες.

 

Λουτρά Υπάτης πάλι πολύ καλά . Χαντζής βάφλα κλπ. . . . . 

 

Γενικά απο μεριά Λαμίας και περίχωρα σε ακτίνα 30+ χιλιομέτρων το κανονίζω άνετα. 

 

Έχουμε πολλές επιλογές και για Φθιώτιδα καί για Θεσσαλία. Απλά πρέπει να αποφασίσετε αν θέλετε να έρθετε. Εγώ πάντα υπο την σκέπη των meeting mods θα ήθελα να αρχίσουμε κανονικά τις συναντήσεις εδώ γύρω στην Φθιώτιδα.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ανδρεα να κανετε μονιμα συναντησεις.

Εσεις και οοολη η ελλαδα.

Το να εισαι meeting mod δεν ειναι δυσκολο καθολου. Και εννοείται πως θα υπαρχει και η υποστήριξη μας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για Θεσσαλία αν θέλετε να έρθετε κατά δώ εγώ πάντως θα αρχίσω να βγάζω βρώμα για συνάντηση. 

 

Καλή ιδέα για El Passo αλλά δεν θα πατήσει κανείς.

Για Γκλαντζούνη για μπιφτέκια πολύ πιο εύκολα. Μπορώ να κανονίσω μιας και είμαστε φίλοι σαν οικογένειες.

 

Λουτρά Υπάτης πάλι πολύ καλά . Χαντζής βάφλα κλπ. . . . . 

 

Γενικά απο μεριά Λαμίας και περίχωρα σε ακτίνα 30+ χιλιομέτρων το κανονίζω άνετα. 

 

Έχουμε πολλές επιλογές και για Φθιώτιδα καί για Θεσσαλία. Απλά πρέπει να αποφασίσετε αν θέλετε να έρθετε. Εγώ πάντα υπο την σκέπη των meeting mods θα ήθελα να αρχίσουμε κανονικά τις συναντήσεις εδώ γύρω στην Φθιώτιδα.

Αν ειναι και αποφασισεις,στειλε μου p.m να ανεβασω την ανακοινωση...ή παρε με τηλεφωνο.λογικα το εχεις...ε?

 

 

γιατι δεν το κανουμε θεσσαλια? θελουμε να πιασουμε και τα μελη απο λαμια?

 επεσε μια ιδεα για τρικαλα καλαμπακα προχθες. δε ξερω οπως νομιζετε. 

 

μου αρεσει και αυτη η ιδεα...θελω να με παρεις ενα τηλεφωνο απο Σαββατο μεσημερι και μετα...

θελω να μιλησω και με το τρελο αγορι (Χρηστο) απο τα Τρικαλα....αν δει ας με παρει και αυτος....

Edited by activious
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τρελε 28 εχει αναβαση Πορταριας αρα μην κανονισεις 28 Καλαμπακα δεν θα ερθει κανεις. Παμε για καλο Οκτωβρη και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ...οποτε μια εβδομαδα παραπισω

 

αλλα προς το παρον...

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=58874

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Υποκλίνομαι!!!!

Λοιπόν όλοι μαζί θα παρακολουθήσουμε την ανάβαση και μετά καφεδάρα κ κους κους  στη Μακρυνίτσα....

Η μπορεί κ φαγητό ακόμα καλύτερο

+γυναίκες μαζί για να φαινόμαστε πολλοί

Αν έρθουν όλοι, θα μαστε 6 αμάξια,καθώς έχουμε κ νέα γνωριμία ένα παλικάρι με 2άρι

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.