Jump to content
Guest LUBAS

ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ ΣΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ ΓΙΑ Golf Iv

Recommended Posts

Guest LUBAS

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ ΑΛΟΥΜΙΝΟ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΥ ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΝΙΚΕΛ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ...ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕΙ...

ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΤΟ EBAY ΜΕ 200 ΕΥΡΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Εγώ ετοιμάζω μια έκπληξη για το θέμα!!! Θέλει λίγο χρόνο το ζήτημα όμως, θα σας πω πληροφορίες...

Link to comment
Share on other sites

Apo R32...MAMA!

25manac.jpg

Left Console Trim $55 CDN (approx. $41 US)

Right Console Trim $55 CDN (approx. $41 US)

Bottom Console Trim $55 CDN (approx. $41 US)

Cup Holder Trim $60 CDN (approx. $45 US)

Ash Tray Cover $50 CDN (approx. $37 US)

Driver's Door Control Panel - 2 door or 4 door - $85 CDN (approx. $63 US)

Inside Handle Trim for Control Panel $9 CDN (approx. $7 US)

Passenger Door Handles - left or right/front or rear - $85 CDN (approx. $63 US)

Manual A/C Trim $110 CDN (approx. $82 US)

Climatronic Trim $60 CDN (approx. $45 US)

* NOTES:

CENTRE CONSOLE:

If your car did not come equipped with an OEM Dash Kit (ie: Wood, Marble, etc.) you will require a new centre console insert in order for the left, right, and bottom console trim pieces to fit. Add $110 CDN (approx. $82 US) to the price of your kit.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ετοιμάζω μια έκπληξη για το θέμα!!! Θέλει λίγο χρόνο το ζήτημα όμως, θα σας πω πληροφορίες...

Καταπληκτικό και δεν το είδα και ολοκληρωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Καταπληκτικό και δεν το είδα και ολοκληρωμένο.

Σσσσστττ εσύ!

Θα είναι έτοιμο σε κανα 1-2 εβδομάδες (σε 2 δουλειές τρέχω ο άμοιρος). Οπότε μόλις τελειώσω ανεβάζω αποτελέσματα... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Λοιπόν παιδιά το σετάκι είναι έτοιμο εδώ και 2 εβδομάδες αλλά αμέλησα να γράψω :) ΣΥΓΧΩΡΗΣΤΕ ΜΕΕΕΕ :thumbsup:new_killpc.gif

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή.

Πέρυσι τον Αύγουστο είχα πάει στην 1η μου εκδρομή με το club στην Λαμία, όπου είχε έρθει και ο Μαρίνος (GOLF R32 - ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ ΡΕ ΜΑΡΙΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!) μαζί με το R32 του φυσικά! love.gif;)worthy.gif Εγώ εκεί που είχα τρελαθεί (εκτός από όλα τα άλλα) ήταν με το αλουμινένιο του ταμπλό!!!

Και από τότε μου γύριζε στο μυαλό η ιδέα...

Να αγοράσω τα αλουμίνια του R...

Πάω αντιπροσωπεία και τους ρωτάω τιμή... 486€...!!!!!!! :Dknife.gif:oshockgun.gifnew_killpc.gifB):D:D:D

Τί λέτε ρε παιδιά τους λέω....

Και αυτοί οι αναίσθητοι :lol::lol::lol:

ΟΥΣΤ πάμε για άλλα...

Έψαχνα απεγνωσμένα για μεσοβέζικες λύσεις οι οποίες με τίποτα δεν με ικανοποιούσαν. Όχι καλή ποιότητα... (Έβρισκα είτε πλαστικά είτε μεταλλικά που δεν κάλυπταν αρκετά, ήταν γυαλιστερά κλπ...

Περιλυπής μια μέρα μου έρχεται μια τρελή ιδέα...

ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!

Μόλις είπα τα σχέδιά μου στην κοπέλα μου της σηκώθηκαν τα μαλιά!!!

"Πήρες το αυτοκίνητο και θα το διαλύσεις!!! Θα το κάνεις χάλια... κλπ κλπ"

(Τα ίδια όλοι μου έλεγαν :lol: )

Εγώ όμως πήρα την μεγάλη απόφαση και προχώρησα...

Το αποτέλεσμα? Δείτε μόνοι σας και πέστε μου:

gallery_30_8_11204.jpg

gallery_30_8_8590.jpg

Μια λεπτομέρια: Η ποτηροθήκη και τα 2 κάθετα μέρη θα ξαναγίνουν γιατί έκανα βλακεία στο τελικό φινίρισμα και τα τσαλάκωσα σε κάποια σημεία, και επειδή είμαι ψείρας θα τα ξανακάνω ^_^ . Πάντως Το clima και το καπάκι της OBDII είναι όλα τα ευρώ!!! Ακόμα και σήμερα τα χαζεύω...

ΜΑΡΙΝΟ (GOLF R32)!!! Θέλω την γνώμη σου please!!!

Και επειδή είμαι και καλό παιδί και όχι μονοφαγάς... Έκανα και μια ποτηροθήκη δώρο στον Χρόνη (ΝforN)... Χρόνη η δικιά σου είναι απείρως καλύτερη από την δικιά μου... Όσο πάω και βελτιώνομαι... lick.gif

gallery_30_8_28854.jpg

Ακούω απορίες... :rolleyes:

Edited by Scorpio
Link to comment
Share on other sites

πετάς ένα "τα κατασκεύασα μόνος μου" και φεύγεις;;

γρήγορα λεπτομέρειες παρακαλώ..

υγ. στην πραγματικότητα πρέπει αν είναι ωραιότερα, γιατί στη φωτό τα χαλάει λίγο το φλας που πέφτει επάνω τους..

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο Γρηγορη, με γειες, και να σου προτεινω το εξης. Κανε κατι με τους αεραγωγους, φωναζουν οτι θελουν αλουμινιο...;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο Γρηγορη, με γειες, και να σου προτεινω το εξης. Κανε κατι με τους αεραγωγους, φωναζουν οτι θελουν αλουμινιο...;)

Μην του βάζεις ιδέες. Εχει αρκετό αλουμίνιο για να βάλει και στα καθίσματα tongue.giftongue.giftongue.gif

Εβυλένα είναι απλά τέλεια. :) Έχει υπολογίσει και την παραμικρή λεπτομέρεια. Δεν είναι τυχαίο το αποτέλεσμα. Θέλει πολύ κόπο όμως.

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

off topic: βλεπω ενα λαμπακι αναμενο στο καντραν η μου φαινεται?συστημα καυσαεριων μηπως?

μπραβο για τον κοπο σου παντως..

Την ώρα που τραβήχτηκαν οι εν λόγω φωτογραφίες το αυτοκινητο ήταν παρκαρισμένο με το κλειδί να είναι γυρισμένο χωρίς να είναι αναμένη η μηχανή του αυτοκινήτοπυ με αποτέλεσμα (λογικό είναι) να είναι αναμένα τα λαμπάκια που αναβούν πάντα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που τραβήχτηκαν οι εν λόγω φωτογραφίες το αυτοκινητο ήταν παρκαρισμένο με το κλειδί να είναι γυρισμένο χωρίς να είναι αναμένη η μηχανή του αυτοκινήτοπυ με αποτέλεσμα (λογικό είναι) να είναι αναμένα τα λαμπάκια που αναβούν πάντα.  :)

οκ...αν και εγω ειδα λαμπακι και οχι λαμπακια ;)

Link to comment
Share on other sites

οκ...αν και εγω ειδα λαμπακι και οχι λαμπακια  ;)

Ήταν και άλλα 3 αναμένα απλά δεν σε βοηθάει η γωνία η οποία τραβήχτηκε η φωτογραφία για να τα δείς. Έχουν κρυφτεί πίσω από το τιμόνι. tongue.gif Όπως και να έχει σε ευχαριστούμε για την πολύ καλή παρατήρηση που έκανες :)

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

και το πατάκι στα πόδια του οδηγού χάλια είναι!!! να το καθαρίσεις!! tongue.giftongue.giftongue.gif

πάντως παιδιά την κατασκευή του Γρηγόρη την είδα από κοντά όταν ανέβηκε Θεσσαλονίκη. και του Χρόνη την ποτηροθήκη επίσης! φτου σου αγόρι μου!!! πάντα τέτοια!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Scorpio....Αγοοοορι μου πως και δεν τα εχουμε πει ακομα απο κοντα??? :)

Ρε κι εγω ετσι ειμαι....πατεντες (οποτε μπορω) για να γουσταρω οταν μπαινω στο αμαξι μου!

Μπραβο ρε φιλε!!!! :blink::thumbsup:;)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ? ΒΑΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ? ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...

Όποιος τα δει τα θέλει tongue.giftongue.gif Λοιπόν είναι φύλλο αλουμινίου και το κολάει πάνω στο πλαστικό. Για να γίνει αυτό όμως παιδιά θέλει τρελή δουλειά λέμε. Όποιος θέλει 20 Ευρώ το κομμάτι. Ακούω παραγγελείες tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
πετάς ένα "τα κατασκεύασα μόνος μου" και φεύγεις;;

γρήγορα λεπτομέρειες παρακαλώ..

υγ. στην πραγματικότητα πρέπει αν είναι ωραιότερα, γιατί στη φωτό τα χαλάει λίγο το φλας που πέφτει επάνω τους..

Για κατασκευαστικές λεπτομέρειες στα HOW TO's... :lol:

Όντως αδικούνται λίγο από το φλάς, αλλά και από κάποιες ατέλειες που όμως θα διορθωθούν (μαζεύω ψυχικά αποθέματα για το εγχείρημα...)

Ωραιο Γρηγορη, με γειες, και να σου προτεινω το εξης. Κανε κατι με τους αεραγωγους, φωναζουν οτι θελουν αλουμινιο...:thumbsup:

Ευχαριστώ Mike!

Στους αεραγωγούς δεν παίζει! Το θέλω ακριβώς όπως το R32! Θα έβαζα και στο τασάκι αλλά λόγω του ότι το υλικό είναι φύλλο αλουμινίου δεν θα πάρει τις καμπύλες thumbsdown.gif

Μην του βάζεις ιδέες. Εχει αρκετό αλουμίνιο για να βάλει και στα καθίσματα  tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif

Εβυλένα είναι απλά τέλεια.  :whistling: Έχει υπολογίσει και την παραμικρή λεπτομέρεια. Δεν είναι τυχαίο το αποτέλεσμα. Θέλει πολύ κόπο όμως.

Ευχαριστώ Σπύρο!

Όντως θέλει τρελή δουλειά δεν είναι καθόλου απλό! Μόνο το κομμάτι του κλίμα μου πήρε 8 ώρες... :lol:B)

off topic: βλεπω ενα λαμπακι αναμενο στο καντραν η μου φαινεται?συστημα καυσαεριων μηπως?

μπραβο για τον κοπο σου παντως..

Το λαμπάκι είναι αναμένο γιατί είναι γυρισμένος ο διακόπτης!

Ευχαριστώ ounkas!

Gia na vlepw write up gia ta alouminia.....

YG : Bravo Scorpio!

Για κατασκευαστικές λεπτομέρειες στα HOW TO's... :lol:

Ευχαριστώ meltemie!

και το πατάκι στα πόδια του οδηγού χάλια είναι!!! να το καθαρίσεις!! tongue.giftongue.giftongue.gif

πάντως παιδιά την κατασκευή του Γρηγόρη την είδα από κοντά όταν ανέβηκε Θεσσαλονίκη. και του Χρόνη την ποτηροθήκη επίσης! φτου σου αγόρι μου!!! πάντα τέτοια!!

Ούστ ρε! tongue.giftongue.giftongue.gif

Η φώτο βγήκε μετά την επιστροφή μου από Θεσσαλονίκη! Οπότε...

Thanks atrias!

Ρε Scorpio....Αγοοοορι μου πως και δεν τα εχουμε πει ακομα απο κοντα???  -_-

Ρε κι εγω ετσι ειμαι....πατεντες (οποτε μπορω) για να γουσταρω οταν μπαινω στο αμαξι μου!

Μπραβο ρε φιλε!!!!  :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:

Έλα ντε? Next meeting! :thumbsup: Έτσι μπράβο! Διαβάζω και εγώ τις μοντίφες σου (καντράν κλπ)! Ωραίος....

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ? ΒΑΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ? ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...

:thumbsup::thumbsup::lol:

Για να το κάνεις θέλει τρελή υπομονή και γερά νεύρα! Α! και καμιά 10αριά πακέτα τσιγάρα!! tongue.gif

Θέλω και εγώ τώρα...

Ένας ένας παιδιά!!! tongue.gif

Όποιος τα δει τα θέλει  tongue.gif  tongue.gif Λοιπόν είναι φύλλο αλουμινίου και το κολάει πάνω στο πλαστικό. Για να γίνει αυτό όμως παιδιά θέλει τρελή δουλειά λέμε. Όποιος θέλει 20 Ευρώ το κομμάτι. Ακούω παραγγελείες  tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif

Ρε τί λες στον κόσμο??? Πας καλά? lick.gif

Καμία σχέση παιδιά! protest.gifnew_killother.gifrocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.