Jump to content
BILL_EOS

Ερωτηση σχετικα με αγορά κουκούλας

Recommended Posts

Σήμερα παρατήρησα στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου ιχνη από μπογιά (βάφουν δίπλα από το παρκινγκ της δουλειάς μου)...ειπα να αγοράσω μια κουκουλα. Εχει αγοράσει κανεις? Αν ναι από που και πόσο?

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Koυκουλα μπορεις να βρεις σε ολα τα καταστηματα αξεσουαρ αυτοκινητων καθως επισης και σε βενζιναδικα.

Κοστος υπολογιζε περιπου 80-100¤

Link to comment
Share on other sites

Koυκουλα μπορεις να βρεις σε ολα τα καταστηματα αξεσουαρ αυτοκινητων καθως επισης και σε βενζιναδικα.

Κοστος υπολογιζε περιπου 80-100¤

Ελεγα μηπως υπάρχει καμια της VW.Γιατι έχω ακούσει για μικρες γραντζουνιές από κουκουλες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει διαφορα.

Την κουκουλα αν την πλενεις σχετικα συχνα δεν νομιζω να αντιμετωπισεις προβλημα με γρατζουνιες. :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει διαφορα.

Την κουκουλα αν την πλενεις σχετικα συχνα δεν νομιζω να αντιμετωπισεις προβλημα με γρατζουνιες. :unsure:

Εκτός από την κουκούλα πρέπει και το αυτοκίνητο να είναι γυαλισμένο!!!!γιατί και η σκόνη δημιουργεί μικρές γρατσουνιές..Ιδίως σε σκουρόχρωμα αυτοκίνητα.Στο λέω απο προσωπική εμπειρία..

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster
Δεν εχει διαφορα.

Την κουκουλα αν την πλενεις σχετικα συχνα δεν νομιζω να αντιμετωπισεις προβλημα με γρατζουνιες. :)

Η κουκούλα μπορεί να μπει πλυντήριο?

Εσύ πως την πλένεις??

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω γιατι το βαζω σε κλειστο γκαραζ.

Παντως η κουκουλα ειναι αξεσουαρ ενος μηνος.Συνηθως τοσο την χρησιμοποει ο καθενας.Εγω πιο παλια μετα τον μηνα δεν την ξαναεβαλα.

Ελαχιστοι την κρατανε για καιρο.

Στο πλυντηριο κανονικα την βαζεις μεσα σαν τα ρουχα και μετα στεγνωμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω γιατι το βαζω σε κλειστο γκαραζ.

Παντως η κουκουλα ειναι αξεσουαρ ενος μηνος.Συνηθως τοσο την χρησιμοποει ο καθενας.Εγω πιο παλια μετα τον μηνα δεν την ξαναεβαλα.

Ελαχιστοι την κρατανε για καιρο.

Στο πλυντηριο κανονικα την βαζεις μεσα σαν τα ρουχα και μετα στεγνωμα.

Αυτο πρωτη φορα το ακουω.Αν εχεις καθαρο το αυτοκινητο καθε φορα που βαζεις την κουκουλα δε θα χρειαστει ποτε να την πλυνεις.Κι εννοειται οτι το αυτοκινητο πρεπει να ειναι καθαρο.Βασικα το προβλημα με την κουκουλα ειναι το χειμωνα.Αντε να διατηρησεις καθαρο το αυτοκινητο το χειμωνα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρωτη φορα το ακουω.Αν εχεις καθαρο το αυτοκινητο καθε φορα που βαζεις την κουκουλα δε θα χρειαστει ποτε να την πλυνεις.Κι εννοειται οτι το αυτοκινητο πρεπει να ειναι καθαρο.Βασικα το προβλημα με την κουκουλα ειναι το χειμωνα.Αντε να διατηρησεις καθαρο το αυτοκινητο το χειμωνα.

Στην περιπτωση ομως που δεν ειναι καθαρο και πας να το κουκουλωσεις αλλη φορα στο γδερνει.

Μην φανταστεις οτι πρεπει να πλενεται πολυ συχνα αλλα μια στο τοσο καλο θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση ομως που δεν ειναι καθαρο και πας να το κουκουλωσεις αλλη φορα στο γδερνει.

Μην φανταστεις οτι πρεπει να πλενεται πολυ συχνα αλλα μια στο τοσο καλο θα ειναι.

Βασικα τα σημεια της κουκουλας που χρειαζονται σιγουρα πλυσιμο ειναι τα 4 σημεια που ακουμπουν στις ροδες.Αυτα τα σημεια μαυριζουν διοτι θελοντας και μη,ακουμπα και η υφασματινη επενδυση στο ελαστικο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.