Jump to content
filippos

Προβλημα με Clima

Recommended Posts

εγω ρε παιδια που υστερα απο σερβις στο οποιο εσκασα 250 ευρ και πηρα χαμπαρι υστερα

απο 5 μερες οτι ο κλιματισμος μου ειναι νεκρος.εχω ενδειξεις στην κονσολα θερμοκρ κτλπ

δεν δουλευει το μοτερ του καλοριφερ ουτε ο συμπιεστης η πρωτη βλαβη βρεθηκε καμενο μοτερακι

(valeo βαλανε οι γελιοι και γω σαν μακακας εσκασα 20000 για να μου εχουν πεταλουδα και εγκεφαλο magneti mareli ηλεκτρικα valeo και ακομα ψαχνω να βρω ενα εστω ενα εξαρτημα bosch) τι να κανω?4 χρ αυτοκι με 25.000χλμ!!!!!και ενας απο τους λογους που γραφτηκα

εδω ειναι μηπως και ανεβω ψυχολογικα λιγο γιατι η αξιοπιστια του golf εδω και 4 χρονια

μεχει φερει στα ορια να ουρλιαξω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

0.815 A Compressor Current (actual)

0.820 A Compressor Current (specified)

1000 /min Compressor Rotations

2.6 Nm Compressor Load

7.0 bar Coolant Pressure

9.6 % Radiator Fan Activation (actual)

0.0 % Radiator Fan Activation (spec.)

ON Engine Speed (increase)

30.0°C Right Footwell Blower Temp.

28.0°C Evaporator Temperature

το παραπανω ειναι το log file που βγάζω απο το vag com για τη λειτουργια του κλιματισμου. Ειναι λάθος οι ενδειξεις γιατι δεν έχω ψύξη.....????

Edited by kchristus
Link to comment
Share on other sites

Τον Μαϊο που εκανα σερβις αλλαξα και φιλτρο καμπινας. Απο εχθες ομως οταν ανοιγω λιγο το πρωι το κλιμα για να ζεστανει για κανα 10λεπτο λογω πρωινης ψυχρας.. εχει ασχημη μυρωδια.

Τι μου προτεινετε να κανω; Να παω απο κανενα βενζιναδικο να αγορασω καθαριστικο για τις αεροθυριδες; Κανει δουλεια και ποσο κοστιζει περιπου; Ενημερωτικα μεσα στο αμαξι δεν εχει αναψει τσιγαρο ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Τον Μαϊο που εκανα σερβις αλλαξα και φιλτρο καμπινας. Απο εχθες ομως οταν ανοιγω λιγο το πρωι το κλιμα για να ζεστανει για κανα 10λεπτο λογω πρωινης ψυχρας.. εχει ασχημη μυρωδια.

Τι μου προτεινετε να κανω; Να παω απο κανενα βενζιναδικο να αγορασω καθαριστικο για τις αεροθυριδες; Κανει δουλεια και ποσο κοστιζει περιπου; Ενημερωτικα μεσα στο αμαξι δεν εχει αναψει τσιγαρο ποτε.

Το συγκεκριμένο καθαριστικό βοηθάει. Ρίξε όμως μια ματιά εδώ κι εδώ

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

Τον Μαϊο που εκανα σερβις αλλαξα και φιλτρο καμπινας. Απο εχθες ομως οταν ανοιγω λιγο το πρωι το κλιμα για να ζεστανει για κανα 10λεπτο λογω πρωινης ψυχρας.. εχει ασχημη μυρωδια.

Τι μου προτεινετε να κανω; Να παω απο κανενα βενζιναδικο να αγορασω καθαριστικο για τις αεροθυριδες; Κανει δουλεια και ποσο κοστιζει περιπου; Ενημερωτικα μεσα στο αμαξι δεν εχει αναψει τσιγαρο ποτε.

Δε μπορω να καταλαβω για ποιο λογο συμβαινει αυτο αλλα και σε μενα με το που αλλαξα φιτρο καμπινας στο σερβις των 30.000 χλμ, μολις ανοιγω το κλιμα, υπαρχει μια ανεπαισθητη ασχημη μυρωδια.Ποιοι αεραγωγοι και βλακειες;Πριν γιατι δε μυριζε;Δε μπορει να ειναι τυχαιο το οτι το παρατηρησαμε μετα απο αλλαγη του φιλτρου.Ρε μπας και τα φιτρα τους ειναι της πλακας;

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Πριν κλείσεις το a/c πάντα να βάζεις να δουλεύει ο αέρας (καλοκαίρι) ή το καλοριφέρ (χειμώνας)

Link to comment
Share on other sites

Πριν κλείσεις το a/c πάντα να βάζεις να δουλεύει ο αέρας (καλοκαίρι) ή το καλοριφέρ (χειμώνας)
γιατι?

Για να φύγει η υγρασία από την κυψέλη και το φίλτρο του a/c :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.