Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Κόστος των Service.

Recommended Posts

Παιδιά πήρα σήμερα στο Γρατσία και μου είπαν 180 ευρώ για των 15000χλμ!!! Έλεος δλδ, τόσα λεφτά για λάδια φίλτρο; Πείτε καμιά αντιπροσωπεία που πήγατε και είχε ψιλολογικές τιμές. Δεν με πειράζει το ποσό αν γινόταν αντίστοιχη δουλειά. Τα κερατιάτικα με πειράζουν!!

Edited by R1der
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και σε 2-3 ακόμα τηλ. Τζίφος όλοι (οι κερατάδες) παίζουν ταρίφα στα 180-190. Μόνο η καρέντα στον πειραιά στα 162. Ρίχτε καμιά πρόταση γιατί τα πάτησα τα 15000 και θέλει σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και σε 2-3 ακόμα τηλ. Τζίφος όλοι (οι κερατάδες) παίζουν ταρίφα στα 180-190. Μόνο η καρέντα στον πειραιά στα 162. Ρίχτε καμιά πρόταση γιατί τα πάτησα τα 15000 και θέλει σέρβις.

Γιατί δεν πας σε κάποιο εξουσιοδοτημένο π.χ αυτό που προτείνει ο κ. Δήμος (AUTOPAINTER):http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=3409&view=getlastpost

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας σε κάποιο εξουσιοδοτημένο π.χ αυτό που προτείνει ο κ. Δήμος (AUTOPAINTER):http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=3409&view=getlastpost

Πολύ σωστός!!!! Θα ψαχτώ από κει!!! Σ'ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός!!!! Θα ψαχτώ από κει!!! Σ'ευχαριστώ!!!!

Να ΄σαι καλά.Αν πας τελικά πες μας τιμή και εντυπώσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ΄σαι καλά.Αν πας τελικά πες μας τιμή και εντυπώσεις. ;)

Επειδή τα καλά πρέπει να λέγονται αμέσως. Μόλις πήρα τηλ τον κ.Μάκη, εξυπηρετικότατος και φιλικότατος στο τηλ. Μου είπε να το πάω όποια μέρα με βολεύει απλά να είναι πρωί. Η τιμή θα είναι περίπου στα 100ευρώ. Θα επανέλθω με τελική τιμή και εντυπώσεις.

υ.γ. Απλώς να αναφέρω και μια κουβέντα του που μου άρεσε πολύ "Έλα πρωί να έχουμε την ησυχία μας, να κάτσεις να το δεις κιόλας".

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα καλά πρέπει να λέγονται αμέσως. Μόλις πήρα τηλ τον κ.Μάκη, εξυπηρετικότατος και φιλικότατος στο τηλ. Μου είπε να το πάω όποια μέρα με βολεύει απλά να είναι πρωί. Η τιμή θα είναι περίπου στα 100ευρώ. Θα επανέλθω με τελική τιμή και εντυπώσεις.

υ.γ. Απλώς να αναφέρω και μια κουβέντα του που μου άρεσε πολύ "Έλα πρωί να έχουμε την ησυχία μας, να κάτσεις να το δεις κιόλας".

;)B):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο με εμάς τι θα γίνει? Πλησιάζω τις 30000 και ξέρεις πολύ καλά ότι δεν θέλω να πάω στις αντιπροσωπείες μας. Έχεις υπόψιν κανένα καλό εξουσιοδοτημένο στα μέρη μας?

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο με εμάς τι θα γίνει? Πλησιάζω τις 30000 και ξέρεις πολύ καλά ότι δεν θέλω να πάω στις αντιπροσωπείες μας. Έχεις υπόψιν κανένα καλό εξουσιοδοτημένο στα μέρη μας?

Βρε,βρε καλώς τον Κώστα.Μπορούμε να πάμε στον Γιώργο στους Αμπελόκηπους.Παλιός γνώριμος από τα ταξί.Επειδή θέλουμε την σφραγίδα για να μας καλύπτει η εγγύηση αλλιώς έχω και πιο οικονομική λύση όπου πληρώνεις μόνο λάδια και φίλτρα χωρίς εργατικά.Πάρε λοιπόν το φίλτρο λαδιού,τα λάδια και το φίλτρο καμπίνας (αυτό το αλλάζουμε και μόνοι μας) και βουρ!!!!Να βγάλεις επίσης το φίλτρο ελευθέρας για να σου δείξω πως καθαρίζει γιατί σίγουρα θα έχει πιάσει αράχνες. :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Τις καλημέρες μου σε όλους. Πριν από λίγο γύρισα από τον κ.Μάκη που έκανα το service των 15000χλμ. Οι εντυπώσεις άριστες, ας ξεκινήσω από το ότι με δέχτηκε με ενημέρωση τελευταίας στιγμής καθώς είχαμε κλείσει ραντεβου για την παρασκευή αλλά μου έκατσε εκτάκτως ένα κενό σήμερα. Τον πήρα τηλ στις 08:30 μου λέει "Έλα" και στις 09:00 ήμουν εκεί. Κέρασμα καφεδάκι και τα σχετικά, ανοίγει καπό και παραγγέλνει επιτόπου λάδια, φίλτρο (λογικό να μην τα έχει ήδη αφού έσκασα ξαφνικά).

Την εργασία την ανέλαβε ο γιός αλλά τον επέβλεπε και τον τσέκαρε συνεχώς (όχι ότι χρειαζόταν δλδ αλλά ο άνθρωπος έδειχνε ότι νοιαζόταν). Παρόλο που παρήγγειλε το φίλτρο συγκεκριμένα για το μοντέλο μου όταν έβγαλε το παλιό ξανατσέκαρε τους κωδικούς μπροστά μου για να είναι 100% σίγουρος πως βάζει το σωστό.

Μπήκαν λάδια, φίλτρο λοιπόν το κατεβάζει ο Κώστας (ο γιος) και συνδέει το λάπτοπ με το vagcom. Κάνει τα τσεκ του, το πάει μια βόλτα μόνος του να το δει και μετά μια δεύτερη να το δω κι εγώ ενώ συνέχιζε να κοιτάει το λάπτοπ. Στις λεπτομέρειες να προσθέσω επίσης πως όση ώρα ήταν σηκωμένο το αμάξι το τσέκαραν και οι 2 από κάτω. Συμπλήρωσαν υγρά σε ψυγείο και υαλοκαθαριστήρες χωρίς να σκεφτούν καν να τα χρεώσουν (στάνταρ θα τα πλήρωνα στην αντιπροσωπεία) και το μισό λίτρο λάδι που περίσσεψε μου το έδωσαν στο χέρι. Τα πράγματα ο κ.Μάκης τα παρήγγειλε στο όνομα μου με στοιχεία κλπ ώστε να είμαι εντάξει στην εγγύηση, μπήκαν σφραγίδες και όλα κομπλέ.

Ένα μεγάλο μπράβο γιατί υπάρχουν ακόμα σωστοί επαγγελματίες. Θα με ξαναδούν στάνταρ στο σέρβις των 30000χλμ.

Για τις τιμές λογικότατες

λάδια 73 ευρώ

φίλτρο 15

εργασία σκάρτο 24

Μαζί με φπα βγήκε σχεδόν 130 και κατεμέ τα άξιζαν 1000%.

Link to comment
Share on other sites

Τις καλημέρες μου σε όλους. Πριν από λίγο γύρισα από τον κ.Μάκη που έκανα το service των 15000χλμ. Οι εντυπώσεις άριστες, ας ξεκινήσω από το ότι με δέχτηκε με ενημέρωση τελευταίας στιγμής καθώς είχαμε κλείσει ραντεβου για την παρασκευή αλλά μου έκατσε εκτάκτως ένα κενό σήμερα. Τον πήρα τηλ στις 08:30 μου λέει "Έλα" και στις 09:00 ήμουν εκεί. Κέρασμα καφεδάκι και τα σχετικά, ανοίγει καπό και παραγγέλνει επιτόπου λάδια, φίλτρο (λογικό να μην τα έχει ήδη αφού έσκασα ξαφνικά).

Την εργασία την ανέλαβε ο γιός αλλά τον επέβλεπε και τον τσέκαρε συνεχώς (όχι ότι χρειαζόταν δλδ αλλά ο άνθρωπος έδειχνε ότι νοιαζόταν). Παρόλο που παρήγγειλε το φίλτρο συγκεκριμένα για το μοντέλο μου όταν έβγαλε το παλιό ξανατσέκαρε τους κωδικούς μπροστά μου για να είναι 100% σίγουρος πως βάζει το σωστό.

Μπήκαν λάδια, φίλτρο λοιπόν το κατεβάζει ο Κώστας (ο γιος) και συνδέει το λάπτοπ με το vagcom. Κάνει τα τσεκ του, το πάει μια βόλτα μόνος του να το δει και μετά μια δεύτερη να το δω κι εγώ ενώ συνέχιζε να κοιτάει το λάπτοπ. Στις λεπτομέρειες να προσθέσω επίσης πως όση ώρα ήταν σηκωμένο το αμάξι το τσέκαραν και οι 2 από κάτω. Συμπλήρωσαν υγρά σε ψυγείο και υαλοκαθαριστήρες χωρίς να σκεφτούν καν να τα χρεώσουν (στάνταρ θα τα πλήρωνα στην αντιπροσωπεία) και το μισό λίτρο λάδι που περίσσεψε μου το έδωσαν στο χέρι. Τα πράγματα ο κ.Μάκης τα παρήγγειλε στο όνομα μου με στοιχεία κλπ ώστε να είμαι εντάξει στην εγγύηση, μπήκαν σφραγίδες και όλα κομπλέ.

Ένα μεγάλο μπράβο γιατί υπάρχουν ακόμα σωστοί επαγγελματίες. Θα με ξαναδούν στάνταρ στο σέρβις των 30000χλμ.

Για τις τιμές λογικότατες

λάδια 73 ευρώ

φίλτρο 15

εργασία σκάρτο 24

Μαζί με φπα βγήκε σχεδόν 130 και κατεμέ τα άξιζαν 1000%.

Θα μπορούσες να είχες γλυτώσει κανα 20¤ από τα λάδια. Τα κορυφαία 5W30 δεν κοστίζουν στην αγορά πάνω από 12¤ το λίτρο..Κατα τα άλλα μια χαρά....

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να είχες γλυτώσει κανα 20¤ από τα λάδια. Τα κορυφαία 5W30 δεν κοστίζουν στην αγορά πάνω από 12¤ το λίτρο..Κατα τα άλλα μια χαρά....

Οποιος ενδιαφέρεται 11,3 ευρώ/λιτρο για ποσότητα από 15 λίτρα και πάνω. Castrol Edge 5w-30 και όχι τα Slx

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να είχες γλυτώσει κανα 20¤ από τα λάδια. Τα κορυφαία 5W30 δεν κοστίζουν στην αγορά πάνω από 12¤ το λίτρο..Κατα τα άλλα μια χαρά....

Έμαθα πολύ αργά ότι θα έχω κενό και το ραντεβού όπως έγραψα κανονίστηκε τελευταία στιγμή. ¶ρα δεν περίσσευε χρόνος για να τα πάρω μόνος μου. Next time.

υ.γ. Και ας μην είμαστε αχάριστοι ε; Στην αντιπροσωπεία 180 θα έπαιρναν και θα έκαναν τα μισά.

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω στις 30/11 το 1ο service 15000 km στη karenta πειραια εχουμε και λεμε λοιπον

λαδια πηρα απο tradewind 4l castrol edge 5-30 κοστος:50 euro

εργασια- φιλτρο λαδιου- καθαριστικο υγρο παρμπριζ -καρτα καυσαεριων κοστος:64 euro

συνολο:114 euro

Edited by vikman
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα, έκανα service για 90.000χλμ... Πόνεσε λίγο, αλλά αλλάχθηκαν πολλά.

Τι έγινε στο service:

* Λάδια

* Φίλτρο λαδιού

* Φίλτρο καμπίνας

* Σετ ιμάντες

* Σετ ρουλεμάν

* Τεντωτήρας

* Αντλία νερού

* 4άδα μπουζί NGK PFR7B (ένα βαθμό πιο ψυχρά από τα μαμά)

* Λάδια σασμάν (άουτς!)

Σύνολο μαζί με εργασία, 750€... knife.gif Να σας πω βέβαια, ότι μόνο τα λάδια του σασμάν, έκαναν 140€!... :D

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα, έκανα service για 90.000χλμ... Πόνεσε λίγο, αλλά αλλάχθηκαν πολλά.

Τι έγινε στο service:

* Λάδια

* Φίλτρο λαδιού

* Φίλτρο καμπίνας

* Σετ ιμάντες

* Σετ ρουλεμάν

* Τεντωτήρας

* Αντλία νερού

* 4άδα μπουζί NGK PFR7B (ένα βαθμό πιο ψυχρά από τα μαμά)

* Λάδια σασμάν (άουτς!)

Σύνολο μαζί με εργασία, 750€... knife.gif Να σας πω βέβαια, ότι μόνο τα λάδια του σασμάν, έκαναν 140€!... :whistling:

Ωραια το μονο που εχω να κανω ειναι να μην φτασω τις 90.000χλμ!

Link to comment
Share on other sites

Και γω με τον αριθμό των χιλιομέτρων που κάνω μάλλον θα το έχω πουλήσει μέχρι τότε δηλ. σε 6 χρόνια και έτσι δεν θα ζήσω αυτή την στιγμή.:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη με τα χιλιόμετρα που γράφω (πάνω από 3000 το μήνα) το καλοκαίρι θα κοντεύω τα 50000 και βλέπουμε... B)

Γι' αυτό επειδή σε ένα μήνα θέλω σέρβις 30000 προτείνετέ μου εξουσιοδοτημένο συνεργείο στη Θεσσαλονίκη με λογικές τιμές (ειδικά εάν είναι ανοιχτό και το Σάββατο).

Edited by gcar
Link to comment
Share on other sites

Ωραια το μονο που εχω να κανω ειναι να μην φτασω τις 90.000χλμ!

Με τα δρομολόγια που κάνεις, δε σε βλέπω να τη γλυτώνεις...

Και γω με τον αριθμό των χιλιομέτρων που κάνω μάλλον θα το έχω πουλήσει μέχρι τότε δηλ. σε 6 χρόνια και έτσι δεν θα ζήσω αυτή την στιγμή.:rofl:

Καλά, το δικό σου όποιος το πάρει, θα έχει κερδίσει λαχείο! Το έχεις καλύτερο και από όταν ήταν μαμά καινούργιο! B)

Εγώ από την άλλη με τα χιλιόμετρα που γράφω (πάνω από 3000 το μήνα) το καλοκαίρι θα κοντεύω τα 50000 και βλέπουμε... :whistling:

Δήμο στα ίδια με εμένα είσαι κι εσύ! :) Κι εγώ μετά από 2,5 περίπου χρόνια (29 μήνες) είμαι στις 86.000χλμ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη με τα χιλιόμετρα που γράφω (πάνω από 3000 το μήνα) το καλοκαίρι θα κοντεύω τα 50000 και βλέπουμε... :whistling:

Γι' αυτό επειδή σε ένα μήνα θέλω σέρβις 30000 προτείνετέ μου εξουσιοδοτημένο συνεργείο στη Θεσσαλονίκη με λογικές τιμές (ειδικά εάν είναι ανοιχτό και το Σάββατο).

Ελα ρε συνάδερφε!!!!Μόλις μου έστειλε μήνυμα ο Παζαρόπουλος ότι έχει έκπτωση 20% στα ανταλλακτικά και 20% στο κόστος εργασίας του σέρβις μέχρι το τέλος του έτους.:)Πάρε λοιπόν τηλ. και κλείσε ραντεβού.Μην ξεχάσεις να πάρεις λάδια δικά σου (Ο Γιάννης pescarus) έχει πάρει από Γερμανία τα castrol σε πολύ προσιτή τιμή.Στείλε μου p.m αν ενδιαφέρεσαι.B)

Υ.Γ Βάλε και κανένα προγραμματάκι με την ευκαιρία του σέρβις στον Παζαρόπουλο γιατί με τις βαριά τιμημένες 18άρες του Νίκου το βλέπω το εργαλείο σου να ζορίζεται λίγο. :rofl:

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν την προλαβαίνω την προσφορά για πριν τις γιορτές thumbsdown.gif . Το σέρβις θα μου βγει προς το τέλος Γενάρη. Θα τα πούμε τότε για λάδια :drinks: . Όσο για το πρόγραμμα, σίγουρα θα μπει άλλα λίγο αργότερα. Προς το παρόν έχουμε λάστιχα για τις 18΄΄ και σετ χειμερινών για τις 16΄΄. Πάντως τώρα πια όλα τα R-line (κάποτε sportline) πατάνε σε 235, όσο θέλει ας ζοριστεί, η ζάντα αυτή πάντα μου άρεσε machinegun.gif Τώρα από το Νίκο σε μένα οι ζαντούλες θα βγούνε λίγο στη σύνταξη ... :drinks:

Edited by gcar
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συνάδερφε!!!!Μόλις μου έστειλε μήνυμα ο Παζαρόπουλος ότι έχει έκπτωση 20% στα ανταλλακτικά και 20% στο κόστος εργασίας του σέρβις μέχρι το τέλος του έτους.:drinks:Πάρε λοιπόν τηλ. και κλείσε ραντεβού.Μην ξεχάσεις να πάρεις λάδια δικά σου (Ο Γιάννης pescarus) έχει πάρει από Γερμανία τα castrol σε πολύ προσιτή τιμή.Στείλε μου p.m αν ενδιαφέρεσαι.:drinks:

Υ.Γ Βάλε και κανένα προγραμματάκι με την ευκαιρία του σέρβις στον Παζαρόπουλο γιατί με τις βαριά τιμημένες 18άρες του Νίκου το βλέπω το εργαλείο σου να ζορίζεται λίγο. :)

Eκανα το σερβις των 30.000!77 ευρω για φιλτρο λαδιου,καμπινας και εργατικα με ολους τους ελεγχους!Τα λαδακια δικα μου αφου κανονισε ο Γιαννης!Το σερβις εγινε στην ομορφη πολη του Κιλκις! sillyhorse1rb5.gifΑ ξεχασα να πω οτι η ετεα μου ζητησε 140 ευρω εργατικα και 90 λαδια new_lol.gifupyours.gifupyours.gif για τα φιλτρα ουτε που ρωτησα δεν χρειαστηκε!

Edited by merlin aris
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα, έκανα service για 90.000χλμ... Πόνεσε λίγο, αλλά αλλάχθηκαν πολλά.

Τι έγινε στο service:

* Λάδια

* Φίλτρο λαδιού

* Φίλτρο καμπίνας

* Σετ ιμάντες

* Σετ ρουλεμάν

* Τεντωτήρας

* Αντλία νερού

* 4άδα μπουζί NGK PFR7B (ένα βαθμό πιο ψυχρά από τα μαμά)

* Λάδια σασμάν (άουτς!)

Σύνολο μαζί με εργασία, 750¤... knife.gif Να σας πω βέβαια, ότι μόνο τα λάδια του σασμάν, έκαναν 140¤!... :D

Φίλε μου καλησπέρα. Έχουμε ενα passat και 2 Polo και ενδιαφερόμαστε για σερβις. Η τιμη που σου εκανε το εν λογω συνεργειο ειναι πολυ καλη. Αυτο το συνεργειο ειναι Θεσσνικη; Αν ναι μπορεις να μας το πεις εστω και με πμ ? Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.