Jump to content
ZAGORAKIS1

δεικτης βενζινης

Recommended Posts

fire.gif τις τελευταιες 2 μερες ενω ειναι στο μισο το ρεζερβουαζ ο δειχτης μεσα στο καντραν αργει να ξυπνησει οταν βαζω μπροστα τον κινητηρα

και εκτος αυτου μου δειχνει οτι ειναι φουλ απο βενζινη.ειχε κανεις αναλογο προβλημα?

το φλοτερ φταιει η ο δεικτης στο καντραν?το φλοτερ που βρισκεται στο 6n2?

Edited by EL MAGO
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το φλοτερ ειναι και θελει καποια εργασια βαρβατη για να φτιαχτει απο οτι μου ειχε πει ο πατερας μου

μου εκανε και μενα το παλιο κατι κουλα αλλα οχι τοσο εντονα μετα βεβαια σαν να εφτιαξε η το εκανε σε μικροτερο βαθμο και δεν το καταλαβαινα,

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχει και αισθητηρα που τον διαχειριζεται ο εγκεφαλος.

κανε ενα επαναπρογραμματισμο σε ενα διαγνωστικο μηνπως εχει απορυθμιστει.

το αφηνεις εντελως αδειο πριν φουλαρεις;ή

και το αντιθετο,δηλαδη το ξεχειληζεις στο φουλαρισμα;

παιζουν ρολο και αυτα γιατι μπορει να την δει στραβα (απορυθμιστει)ο αισθητηρας που διαβασει φλοτερ και δινει ενδειξη σε οργανο.

για τσεκαρετο........ ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι για πες βασικά αν το αφήνεις να αδιάσει μέχρι λαμπάκι και αν το γεμίζεις φουλ (εξαέρωση κλπ)

όχι ότι είναι δίγουρα αυτό αλλά ετσι από περιέργεια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα.

Εχω κ γω ενα προβληματακι με το δεικτη βενζινηs. Μου δειχνει συνεχεια φουλ!δοκιμασα κ εβγαλα τελειωs τη φισσα απο το φλοτερ,κ παλι τα ιδια εδειχνε.δεν συγκινειται καθολου! Ακομα κ με κλειστο διακοπτη,τα ιδια.Τι λετε,παω για καινουργιο,η μεταχειρο?

Ξερετε καμια διευθυνση-τηλ. για να βρω εστω κ μεταχειρισμενο?

Α! Ξεχασα κ το πιο βασικο.το μοντελο: polo 1.4/16v/101ps/mod.98

Euxαριστώ θερμα.

Link to comment
Share on other sites

το φλοτερ φταιει η ο δεικτης στο καντραν?το φλοτερ που βρισκεται στο 6n2?

το φλοτερ βρισκεται μεσα στο τεποζιτο και ειναι μαζι με την αντλια βενζινης. δεν ειναι και το ποιο φτηνο ανταλλακτικο υπολογιζε 150 - 200 ευρουλακια

Link to comment
Share on other sites

το φλοτερ φταιει η ο δεικτης στο καντραν?το φλοτερ που βρισκεται στο 6n2?

το φλοτερ βρισκεται μεσα στο τεποζιτο και ειναι μαζι με την αντλια βενζινης. δεν ειναι και το ποιο φτηνο ανταλλακτικο υπολογιζε 150 - 200 ευρουλακια

καλησπέρα το δικό μου πολάκι πάντως κάνειτο εξής κουφό...όταν το φουλάρω μέχρι να πέσει στα μισά ο δείκτης αργεί πολύ..κάνω περίπου 200 χιλιόμετρα...μόλις ξεπεάσει το μισό πέφτει σχεδόν κατακόρυφα σε 100 χιλιόμετρα..φταίει και σε μένα το φλοτέρ για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

μεσα στην ταπα υπαρχει 1 βαλβιδα κανετε καμια εξαερωση απο εκει που και που η οχι?

Link to comment
Share on other sites

μεσα στην ταπα υπαρχει 1 βαλβιδα κανετε καμια εξαερωση απο εκει που και που η οχι?

το έχω δοκιμάσει και αυτό αλλά δεν...μιά απότα ίδια? τι απο τα δύο να φταίει τελικά δείκτης στο καντράν ή φλοτέρ?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχει και αισθητηρα που τον διαχειριζεται ο εγκεφαλος.

κανε ενα επαναπρογραμματισμο σε ενα διαγνωστικο μηνπως εχει απορυθμιστει.

το αφηνεις εντελως αδειο πριν φουλαρεις;ή

και το αντιθετο,δηλαδη το ξεχειληζεις στο φουλαρισμα;

παιζουν ρολο και αυτα γιατι μπορει να την δει στραβα (απορυθμιστει)ο αισθητηρας που διαβασει φλοτερ και δινει ενδειξη σε οργανο.

για τσεκαρετο........ :thumbsup:

Καλημέρα..θα ήθελα να κάνω μια ερωτηση καθώς έχω το ίδιο πρόβλημα...Επαναπρογραμματισμό που μπορώ να κάνω στην Θεσσαλονίκη?Που να πάω και τι ακριβώς να ζητήσω?Κόστος?

Link to comment
Share on other sites

το έχω δοκιμάσει και αυτό αλλά δεν...μιά απότα ίδια? τι απο τα δύο να φταίει τελικά δείκτης στο καντράν ή φλοτέρ?

Συγγνώμη για τα συνεχόμενα πόστς..ήθελα να ρωτήσω αν ο επαπρογραμματισμός θα λύσει το προβλημά που περιγράφω..

ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για τα συνεχόμενα πόστς..ήθελα να ρωτήσω αν ο επαπρογραμματισμός θα λύσει το προβλημά που περιγράφω..

ευχαριστώ προκαταβολικά...

πριν αρχίσεις να τρέχεις δεν βγάζεις μια τον πόλο της μπαταρίας και να το ξαναβάλεις και μετά να δεις τι θα κανείς :D

Link to comment
Share on other sites

πριν αρχίσεις να τρέχεις δεν βγάζεις μια τον πόλο της μπαταρίας και να το ξαναβάλεις και μετά να δεις τι θα κανείς :)

θα το δοκιμάσω και αυτό αν και με βλέπω να επανέρχομαι δρυμίτερος στο ίδιο πρόβλημα... tongue.gif

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.