Jump to content
Montoya

ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ-ΒΕΛΤΙΩΤΕΣ Group Vag

Recommended Posts

ΗΙ ΠΑΙΔΕΣ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ CLUB ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΟ GOLF V GTI.ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒOULEKOS DYNAMIC ΓΙΑΤΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ(ΓΚΟΛΦΑΚΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) ΣΚΟΠΕΥΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΜΕ ΦΠΕ ΣΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΕΛΤΙΩΤΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ! :D

ΥΓ:ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΒΕΛΤΙΩΤΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΤΟΥΣ :D

Edited by ΖΕΥΣ
Link to comment
Share on other sites

Α μπα..πειράζει και motronic me7???Τελικα η ελλαδιτσα έχει φουλάρει με αλογοδοτες...Δηλαδη ρε john πόσα αλογα υποσχεται το εν λόγο κατάστημα?3αλογα + 5 μουλάρια στις 8500χιλιαδες στροφες?>?

Link to comment
Share on other sites

Τι να πει κανείς για τον επαγγελματισμό αυτού του ανθρώπου...

Ο Γρηγόρης είναι απλά ΚΟΡΥΦΗ! Μπορεί συγκριτικά με άλλους βελτιωτές / προγραμματιστές / δυναμόμετρα να είναι λίγο ποιό ακριβός αλλά παιδιά... δεν έχω ξαναδεί τέτοιο ενδιαφέρον από άνθρωπο.

Πρόσφατα άλλαξα εγκέφαλο στο Polo γιατί ως γνωστών το (σ)καταπληκτικό εγκεφαλάκι Perfectpower με το τρομερό πρόγραμμα της Turbo Technology παρέδωσε πνεύμα και αφού οι τύποι απέδειξαν το πόσο "επαγγελματίες" είναι, το ξήλωσα και προχώρησα στη λύση που έπρεπε να είχα κάνει εδώ και καιρό. (Για την ιστορία το εγκεφαλάκι δε φάνηκε να έχει πρόβλημα αλλά το πρόγραμμα που είχαν βάλει στη μαμά ECU --και το οποίο αρνιόντουσαν πως έχει χαλάσει παρόλο που το αποδυκνείαμε ότι είναι off).

Anyway πάμε στον "δόκτωρ" Δημητριάδη.... Λοιπόν αφού άλλαξα εγκέφαλο, πεταλούδα, πλεξούδα και ότι άλλο χρειάζεται, κλείσαμε ραντεβού (ο μηχανικός μου) στον Γρηγόρη και πήγα το Σάββατο το πρωί.

Περιττό να σας πω ότι έμεινα έκπληκτος από τον επαγγελματισμό του, από το ότι καθάρισε τους τροχούς του Polo πριν μπει μέσα, από τα όλα συστήματα / διαγνωστικά που συνέδεσε επάνω όταν το ανέβασε δυναμόμετρο, από το γεγονός ότι είχε ακουστικά ειδικά για να ακούει τυχόν πυράκια (δε το έχω δει σε άλλα 2 dyno που χω πάει με άλλα αυτοκίνητα)...

Γενικά ο "δόκτωρ" έκατσε και ασχολήθηκε περίπου 4 ώρες με το Polo για να βγάλει την χαρτογράφηση που έπρεπε για να δουλεύει σωστά το "παιδί".

Μετά το τέλος αυτής, μου εξήγησε κανά 2 πραγματάκια όσον αφορά το μοτέρ / σασμάν μου (το χαρακτήρισε θεόκοντο tongue.gif), που θα πρέπει να κάνω αλλαγές για να είμαι στη μέγιστη ροπή -_- κλπ.

Περιττό να σας πω πως συγκριτικά με τη χαρτογράφηση που μου είχαν κάνει με το εγκεφαλάκι, έπεσε η μέγιστη ροπή 1000rpm κάτω, και γενικά η όλη χαρτογράφηση είναι πολύ ποιό γραμμική και δεν έχει αυτό το "μουλάρωμα" στα χαμηλά που είχε με τους "άλλους"....

Μέσα στο συνεργείο του είχε φυσικά το "θηρείο" του (την Deltona που τρέχει στα dragster) και έφτιαχνε και κανά 2 Evo .....

Γ.Δημητριάδης (Ace Motorsport) θα τον χαρακτήριζα....απλά.... κορυφαίο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είχα κάνει το Πολάκι μου όταν το προγραμμάτισα στο δυναμόμετρο.

Είχαμε αρκετές συζητήσεις με τον Γρηγόρη.

Καλό παιδί και πολύ επαγγελματίας (και με γνώσεις)

Και έχει κάτι τρελλα αμάξια μέσα ορισμένες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Ψαχνω ενα καλο συνεργειο για μετατροπη στο MK I να του βαλω GTi 16v tou MK II μηχανη.Πηγα σε εναν κλεφτη στον νεο κοσμο και μου ειπε 2500 ευρω! :D Ειναι αληθεια οτι τοσο κοστιζει μια μετατροπη στε ΜΚ ΙΙ GTi 16v?Δεν εχω την μηχανη και ψαχνω ενα συνεργειο να εχει και την μηχανη.Μπορει να με βοηθεισει καποιος?

Ευχαριστω πολυ!!! :(

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι συνεργια για μετατροπες;

ΝΑΙ, ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ, ΑΝΑΡΤΗΣΗ, ΦΡΕΝΑ, ΚΛΠ.

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΓΚΙΚΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ;

Link to comment
Share on other sites

Oκ να μιλησω και εγω τωρα!!!Για συνεργειο ρε παιδια για 2ο σταδιο και μετα ειναι ο γκικας στο γαλατσι,εχω γραψει και τηλ/να αν θυμαμαι καλα τοτε που ανοιξα αυτο το τοπικ

:( - και με αγωνες στην πλατη του

Link to comment
Share on other sites

Oκ να μιλησω και εγω τωρα!!!Για συνεργειο ρε παιδια για 2ο σταδιο και μετα ειναι ο γκικας στο γαλατσι,εχω γραψει και τηλ/να αν θυμαμαι καλα τοτε που ανοιξα αυτο το τοπικ και βεβαια θελω να συζητησω με τον κυριο Γκικα για καλυτερες τιμες για τα μελοι του VW CLUB,Oσο για τον μπεσλιδη εχω ακουσει καλα λογια για πανω εκει στο βορρα!!!Και για το Κυριο Σωκρατη Παντελιδη που ειπε ο Caddyman,ρε χρηστο μαλλον ο ανθρωπος θα ειχε δουλεια εκεινη την ωρα εμεις εχουμε συζητηση μαζι του και μας κανει και καλυτερες τιμες για το VWCLUB πχ (Sprint booster).

Aυτα παιδια!!!Μην ξεφυγουμε το θεμα ειναι Συνεργεια Group-Vag.

Montoya.

O Γκικας ειναι στο Γαλατσι?Απο το Γαλατσι ειμαι και δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο...Που ακριβως βρισκετε?Οδο?

Link to comment
Share on other sites

O Γκικας ειναι στο Γαλατσι?Απο το Γαλατσι ειμαι και δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο...Που ακριβως βρισκετε?Οδο?

Οχι ρε παιδια ο Γκικας ειναι στο Π.Φαληρο. Νομιζω Δαιδαλου ειναι η οδος. Κοντα στην Αγ.Βαρβαρας.

Link to comment
Share on other sites

εχω γυρισει πολλους και εξοργιζομαι οταν βλεπω να κοιτα αποκλειστικα και μονο τη τσεπη μου.... πχ Δαρας, Παπαδοπουλος

εγω παω στον Evoland στο πειραια και το παλικαρι ειναι πολυ ξηγημενο.... αμα δεν ξερει κατι σου λεει θα το μαθω κ θα σου πω.

δε κανει πως τα ξερει ολα... καλη δουλεια και σε καλη τιμη. τον συστηνω ανεποφυλακτα

Link to comment
Share on other sites

;) - που τον θυμηθηκες τον Daras ,σκετη καταστροφη βοα ο τοπος το τι γδαρτης ειναι και τι χειριστη εργασια κανει (!)

πραγματικα, θελω να ακουσω εναν, μονο εναν να μου πει κατι καλο γι αυτον. 3 στα 3 εχει...

και μου χει πει και το αλλο το θεικο: τι ανησυχεις στο Δαρα ηρθες (κι οπως πηγα... εφυγα)

Link to comment
Share on other sites

Καλο συνεργείο για μετατροπές ειναι ο Μπετος στη Θεσσαλονίκη, βρίσκεται τερμα Α' παρόδου αεροδρομίου στο Ωραιοκαστρο (τηλ 2310-692477 και 6972094289 και 6977222661). Όποιος ήρθε στο vw festival και ειδε δουλειες του (μετατροπες δλδ) θα συμφωνησει οτι το αποτελεσμα ειναι ΙΔΙΟ με το εργοστασιακο. :wacko:

Edited by Stergios Pisiotis
Link to comment
Share on other sites

παλικάρια όλα καλά είναι αυτά που λέτε το ποιο βασικό όμως είναι να γίνει σωστή η παντρειά. Η μετατροπή η η βελτιώσεις δεν είναι εύκολο πράγμα πάνω απωλα αυτά ο μάστορας πρέπει να έχει χρόνο πήρα στο αντικείμενο και τρελές γνώσεις από εκεί και πέρα κάνει μετά ότι του λέμε η μας λέει και κάτι άλλο που θα είναι καλύτερο ακόμα από αυτό που θέλαμε εμείς. Σύντομα θα ανεβάσω μια εικόνα που είναι μια χαρτογραφησει από Golf V Gti Edition 30 dsg θα ήθελα πάρα πολύ να ακούσω γνώμες σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalspera...

ime kainourgios sto club kai 8a i8ela na sas rwtiso poso kostizei i anaba8mish tou 1.4 tsi 122 hp se 153 hp(stage 1???)....pira prosfata ena golf 5 apo gnosto mou san proto amaxi kai exw kapia xrhmata stin akri gia na to anba8miso...euxaristo...

Εξαρτάται από τι πρόγραμμα θα βάλεις. Οι τιμές κυμαίνονται από 500-1000 euro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.