Jump to content
kouliss

Hellenic Vwclub @ Athens Tuning Show 2007

Recommended Posts

Σαββατο βραδακι θα ειμαι πιθανοτατα εκει να σας γνωρισω και απο κοντα...

Ευκαιρια να προμηθευτω και το λογοτυπο του club για το νεο μου polo! B)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σήμερα και ήταν εκεί μόνο ο doumasj και ο blackader.Τα είπαμε είπιαμε καφεδάκι θάβαμε μερικούς γείτωνες για τις καγκουριές ^_^ που είχαν κάνει στα κακόμοιρα τα αμαξάκια τους και γράψαμε και μερικά επίδοξα νέα μέλη :thumbsup: .Πολύ δυνατά αυτοκίνητα και ακόμα πιο δυνατές new_love.gif γκόμενες!!!Έχει κάτι άλογα κάτσε καλά!!!

Ακόμα και τα αυτοκίνητα να μη σου αρέσουν αξίζει να πάει κάποιος για τις γυναίκες worthy.gif !!!Όποιος μπήκε μέσα σύγουρα θα ευχήθηκε να τον συλάβει αυτή η μπατσίνα B) !

Όλα πολύ καλά ήταν!!! ¶ντε και του χρόνου παίδες με ακόμα μεγαλύτερο περίπτερο και με περισότερα αυτοκίνητα!!!

PS.Την GOLFάρα που μας έφερε ο ΠΙΤ την χάζευε όλος ο κόσμος hearts.gif !!!Έγραψε πάλι ο μινάρας! worthy.gifB)<_<-_-

Edited by drspeed
Link to comment
Share on other sites

PS.Την GOLFάρα που μας έφερε ο ΠΙΤ την χάζευε όλος ο κόσμος hearts.gif !!!Έγραψε πάλι ο μινάρας! worthy.gif:lol::lol::lol:

Μινάρας = Γιαπωνέζος Ταρίφας πλέον!!! :lol:tongue.gif:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε ο Φουστης ο μιναρας εγινε ταριφας Γιαπωνεζος αλλα μονο και μονο για το χρωμα τον συγχωρω!Ημουν και εγω εκει χθες βραδακι με τους γνωστους καφρους Geo και το μικρο καφρακι GP που σιγα σιγα θελει να ξεπερασει τον geo σε καφροσυνη!Γιωργο αρχισα το καπνισμα ρε αλλα κανω μονο Marlboro........ :D .....Eιναι ολες...........@@@@@@!!! :lol::lol::lol: Που να δειτε ρε σεις τον GP συνοδηγο στον Geopan να φοραει το κρανος μεσα στο αμαξι και να τον κοιτανε ολοι στην παραλιακη....καλα ρε συ το ειπα πιο πανω εχεις γινει αρχικαφρος! :lol::lol::lol: Μετα πηγαμε για μασα στον Ζαχο αφου ματαια ψαχναμε τον Latou στην παραλιακη και στα λιμανακια για να τον κερασουμε κρυο τσαγακι αλλα τελικα πουθενα......Latou κουραστηκες απο το ταξιδι και δεν βγηκες τσαρκα? tongue.gif:lol:

Link to comment
Share on other sites

πάω και γω τώρα.....άντε πάλοι ξανά....όμορφες παρουσίε,κ@λαρ@κι@......πωπωπωπω σας λέω...

ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ....

Link to comment
Share on other sites

To νου σας! Ξεκιναω και κατεβαινω με τρελες διαθεσεις!!! :excl::lol: :lol: :lol:

τι τρελες ρε κανονισου μαλλον θα φερω τον χαρη [χαρης=γιος μου]

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου πάνω στην έκθεση, που μόνο καλή δεν είναι. Η διαχείρηση της κυκλοφορίας ήταν απαράδεκτη. Δεν μπορεί να έχεις μία είσοδο και το φανάρι να είναι ρυθμιζμένο όπως στις καθημερινές. Το βράδυ στο κλείσιμο είχε τροχονόμο, αλλά τι να το κάνεις που έχει σπάσει η κίνηση; Δεν μπορεί να θέλεις 30 λεπτά για μια απόσταση 100μέτρων μέχρι το φανάρι. Στη συνέχεια, οι παρκαδόροι, ήταν εντάξει και συνεργάσιμοι. Η τιμή απαράδεκτη, τα 15¤+10¤ για την Αρένα όχι μόνο ήταν πολλά, αλλά κατά την γνώμη μου, είναι ντροπή να χρεώνεις τόσα για να δεις μια έκθεση που μόνο έκθεση δεν ήταν. Ο μέσα χώρος ήταν καλά οργανωμένος, όχι όμως οι αντιπρόσωποι των εταιριών. Πηγαίναμε να ρωτήσουμε στα περίπτερα για τα προιόντα τους και όχι μόνο δεν ήξεραν να μας απαντήσουν, αλλά φαινόταν εμείς να τα ξέρουμε καλύτερα. Με τι θράσος κατεβαίνεις να λανσάρεις τα προιόντα σου, αν δεν μπορείς να κάνεις σωστή ενημέρωση. Λυπάμαι, αλλά αυτός είναι ο αντίθετος ορισμός της έκθεσης. Δεν πάνε μόνο πιτσιρικάδες που δεν γνωρίζουν και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να δουν το τι άλογα βγάζει το ένα, πιο είναι πιο δυνατό, πόσο κοστίζει και τα λοιπά, πηγαίνουν και άνθρωποι που γνωρίζουν και θέλουν να μάθουν και άλλα. Αν δεν μπορείς να τους προσφέρεις αυτό, τότε μην πας καθόλου. Μου αρέσει πάντως που σε κάθε έκθεση, διεθνή ή μη, έχουν γεμίσει τον χώρο με ξέκολλα να κάνουν πασαρέλα. Ωραία είναι και αυτά, αλλά δεν πρόκειται ένας κώλος να με πείσει να αγοράσω εκείνο το προιόν, επειδή καθόταν πάνω, ή επειδή το έδειχνε ή μου έκλεισε το μάτι και τα λοιπά. 10% έκπτωση, μα καλά μας δουλεύουν; Τόσο παίρνεις και στα μαγαζιά αν κάνεις παζάρια, όχι σε μια έκθεση. Προχωρώντας προς τα έξω, η κατάσταση ήταν μια από τα ίδια. Όλοι σε μια επίδειξη δύναμης, μπάσου, σκάστρας και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς. Να θέλεις να ρωτήσεις σε κάποιο περίπτερο για ένα αυτοκίνητο και να μην μπορείς, γιατί ο ηλίθιος από διπλά παίζει την μουσική στο φουλ όλη την ώρα, και ο άλλος ηλίθιος παραδίπλα, έχει βάλει το κρύο αυτοκίνητο του να τουρμπίζει και να σκάει, λες και έτσι προσελκύει τον θαυμασμό. Το δικό μας περίπτερο, είχε ένα πολύ όμορφο 5άρι GTI, του Παναγιώτη που δέσποζε στο πόστο του. Μερικά ακόμα είχαν ωραία σκηνικά. Μετρημένα στα δάχτυλα. Όλα τα υπόλοιπα ήταν αίσχος.

Λυπάμαι που το λέω, αλλά η έκθεση φέτος αποτελεί έναν ωραίο τρόπο να ξοδέψεις τα 25¤ που τόσο πολύ σου περισσεύουν. Το μόνο που άξιζε, ήταν η αρένα, που βλέπεις κάτι που σπάνια θα το ξαναδείς.

Δεν είμαι κακός, αλλά δεν μπορώ να με κοροιδεύουν μπροστά στα μούτρα μου. Αν το να μαζέυεις 100 άσχημα αυτοκίνητα το λες έκθεση, τότε πιστεύω ότι μπορούμε και χωρίς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

geopan μην νευριαζεις επρεπε να το περιμενεις η πρωτη ηταν καλη γιατι δεν το ειχες ξαναδει το δευτερο ηταν μια απλη επαναληψη του πρωτου με λιγες διαφορες στα αυτοκινητα στην αρενα και οτι η Vw ειχε βαλει παντου tsi golf για να τα λανσαρει και καλα εκανε.φετος για δυο λογους θα ερθω να δω τι καλουδια υπαρχουν για το Polaki μου για να δυναμωσει λιγο και να γνωρισω ολους εσας απο το club και ειδικα τονdoumasj ποθ τον βλεπω συνεχεια να πλενει το polo και δεν εχω αξιοθει να σταματησω να γνωριστουμε.CU THERE ΑΥΡΙΟ ελπιζω να σε δω και εσενα geo μην απελπιζεσε δες το σαν ενα meeting με εισοδο!!!

Link to comment
Share on other sites

περασα και εγω μια βολτα απο το περιπτερο γνωρισα μερικα παιδια.(αυτα τα μπακετ του r32 ola ta lefta)χαρικα πολυ μπορω να πω πηρα και 3 αυτοκολητακια.και του χρονου

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα.Πολύ ωραία,πολλές γυναίκες :lol: ,γ@μώ τα show!!!

Βέβαια σχεδόν όλα τα αυτοκίνητα ήταν καγκούρικα.Αλλά βέβαια αυτή είναι πάντα η άποψή μου.

Πετύχαινα συνέχεια τον BAD BOY και τον MIXOSGOLFGT :excl: .Μία στο περίπτερο,2-3 φορές μέσα στην έκθεση...

Όπως και στο περίπτερό μας τους υπόλοιπους...

Πέτυχα κατα τύχη όπως έψαχνα το αυτοκίνητο στο πάρκινγκ την Storm με την kaltsaki και με 2 παιδιά απο το golf club νομίζω(συνχωρέστεμε άν κάνω λάθος).Θάλεια χάρηκα πολύ που σε έιδα!

¶ντε και του χρόνου new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου πάνω στην έκθεση, που μόνο καλή δεν είναι. Η διαχείρηση της κυκλοφορίας ήταν απαράδεκτη. Δεν μπορεί να έχεις μία είσοδο και το φανάρι να είναι ρυθμιζμένο όπως στις καθημερινές. Το βράδυ στο κλείσιμο είχε τροχονόμο, αλλά τι να το κάνεις που έχει σπάσει η κίνηση; Δεν μπορεί να θέλεις 30 λεπτά για μια απόσταση 100μέτρων μέχρι το φανάρι. Στη συνέχεια, οι παρκαδόροι, ήταν εντάξει και συνεργάσιμοι. Η τιμή απαράδεκτη, τα 15¤+10¤ για την Αρένα όχι μόνο ήταν πολλά, αλλά κατά την γνώμη μου, είναι ντροπή να χρεώνεις τόσα για να δεις μια έκθεση που μόνο έκθεση δεν ήταν. Ο μέσα χώρος ήταν καλά οργανωμένος, όχι όμως οι αντιπρόσωποι των εταιριών. Πηγαίναμε να ρωτήσουμε στα περίπτερα για τα προιόντα τους και όχι μόνο δεν ήξεραν να μας απαντήσουν, αλλά φαινόταν εμείς να τα ξέρουμε καλύτερα. Με τι θράσος κατεβαίνεις να λανσάρεις τα προιόντα σου, αν δεν μπορείς να κάνεις σωστή ενημέρωση. Λυπάμαι, αλλά αυτός είναι ο αντίθετος ορισμός της έκθεσης. Δεν πάνε μόνο πιτσιρικάδες που δεν γνωρίζουν και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να δουν το τι άλογα βγάζει το ένα, πιο είναι πιο δυνατό, πόσο κοστίζει και τα λοιπά, πηγαίνουν και άνθρωποι που γνωρίζουν και θέλουν να μάθουν και άλλα. Αν δεν μπορείς να τους προσφέρεις αυτό, τότε μην πας καθόλου. Μου αρέσει πάντως που σε κάθε έκθεση, διεθνή ή μη, έχουν γεμίσει τον χώρο με ξέκολλα να κάνουν πασαρέλα. Ωραία είναι και αυτά, αλλά δεν πρόκειται ένας κώλος να με πείσει να αγοράσω εκείνο το προιόν, επειδή καθόταν πάνω, ή επειδή το έδειχνε ή μου έκλεισε το μάτι και τα λοιπά. 10% έκπτωση, μα καλά μας δουλεύουν; Τόσο παίρνεις και στα μαγαζιά αν κάνεις παζάρια, όχι σε μια έκθεση. Προχωρώντας προς τα έξω, η κατάσταση ήταν μια από τα ίδια. Όλοι σε μια επίδειξη δύναμης, μπάσου, σκάστρας και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς. Να θέλεις να ρωτήσεις σε κάποιο περίπτερο για ένα αυτοκίνητο και να μην μπορείς, γιατί ο ηλίθιος από διπλά παίζει την μουσική στο φουλ όλη την ώρα, και ο άλλος ηλίθιος παραδίπλα, έχει βάλει το κρύο αυτοκίνητο του να τουρμπίζει και να σκάει, λες και έτσι προσελκύει τον θαυμασμό. Το δικό μας περίπτερο, είχε ένα πολύ όμορφο 5άρι GTI, του Παναγιώτη που δέσποζε στο πόστο του. Μερικά ακόμα είχαν ωραία σκηνικά. Μετρημένα στα δάχτυλα. Όλα τα υπόλοιπα ήταν αίσχος.

Λυπάμαι που το λέω, αλλά η έκθεση φέτος αποτελεί έναν ωραίο τρόπο να ξοδέψεις τα 25¤ που τόσο πολύ σου περισσεύουν. Το μόνο που άξιζε, ήταν η αρένα, που βλέπεις κάτι που σπάνια θα το ξαναδείς.

Δεν είμαι κακός, αλλά δεν μπορώ να με κοροιδεύουν μπροστά στα μούτρα μου. Αν το να μαζέυεις 100 άσχημα αυτοκίνητα το λες έκθεση, τότε πιστεύω ότι μπορούμε και χωρίς αυτό.

Τα ιδια σκεφτομουν και εγω γιαυτο δεν προκειται να πατησω! :excl:

Εχω παει και τις 2 φορες και ειχα ακριβως τα ιδια συναισθηματα με σενα!

Αλλα μερικοι με αποπερνουν οταν λεω οτι 15ευρω ειναι πολλα

Λατου δεν ειμαι απο Αθηνα φιλε μου και τις 2 φορες εδωσα πανω απο 80 με 100 ευρω και δεν ειχα και τις καλυτερες εντυπωσεις! :lol:

Με εκτιμηση

Γιαννης απο ΑΡΓΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Ε φερτον εσυ να μαθαινει το παιδι! Θα τον ξεναγησω και στα καμαρινια των Fuel Girls..... tongue.gif

παραλειψες δεν τον πηγες tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Για μένα η έκθεση ήταν μεγαλύτερη από ότι την περίμενα. Λίγο τσιμπημένη η τιμή των 15¤ αλλά δεν πειράζει. Δεν πήγα στη Live Arena γιατί τα drifts προτιμώ να τα κάνω κι όχι να τα βλέπω (κατούρα και λίγο ρεεεεεεεεε :-p) και χάρηκα που γνώρισα άλλα 4 μέλη του club από κοντά. Δυστυχώς όμως μόνο του ¶ρη το όνομα συγκράτησα.......γεράματα....

Τέσπα, καλά ήταν, άντε και του χρόνου με υγεία.

Εντύπωση μου έκανε πάντως που δεν είδα και αρκετούς αντιπροσώπους βελτιωτικών οίκων όπως της REVO ή της ΜΤΜ. Εκτός κι αν πλην του Altzheimer τα γεράματα μου φέρανε και στραβομάρα.

Edited by remalius
Link to comment
Share on other sites

Με τιμάει που μέσα στα γεράματα και με το αλτσχάιμερ που έχεις, μπορείς και θυμάσαι το όνομά μου!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω απολυτα με τον geopan.η εκθεση σταματησε να μου αρεσει απο την 2η φορα οταν καταλαβα οτι δεν ηταν εκθεση αλλα παγιδα για το πορτοφολι μας.τους λογους τους εχω ξαναπει παλαιοτερα.δεν εχω απολυτως καμια αναγκη τα 25 ευρω,αλλα αν δεν με παρακαλαγαν οι πιτσιρικαδες στην δουλεια να παμε ,θα προτιμουσα να τα καψω παρα να τους τα δωσω.

η μεγαλυτερη μου στεναχωρια ηταν οτι δεν δειξαν κανεναν σεβασμο στα club's και ας τους φερναν τοσο κοσμο.ουτε καν σε αυτα που τελικα πηγαν και σε αυτην την εκθεση,ενω τα περισσοτερα οχι!

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει συμφωνώ με κάποια που γράφτηκαν ως προς την τιμή και τους εμπόρους μέσα στην έκθεση αλλά θα διαφωνήσω με άλλα πράγματα γιατί πρέπει να καταλάβετε ότι αυτό δεν ήταν έκθεση αλλά show.....το λέει και η ονομασία του εξάλλου....αυτό μεν δεν πρόκειται να αλλάξει την γνώμη του geopan που σωστά είπε ότι μερικοί εκθέτες δεν ξέρανε αλλά όσον αφορά τον εξωτερικό χώρο αυτό ήταν.....τα clubs,τα power 100 και το db drag....ναι δεν διαφωνώ στο ότι κάποιοι βάζανε τσίτα την μουσική και κάποιοι άλλοι "σκάγανε" αλλά παιδιά καλώς ή κακώς αυτό είναι το show....και το ξαναλέω:για μένα δεν το λες έκθεση....

όσο για τα clubs ήταν μία καλή ευκαιρία να φανείς γιατί αγαπητέ fonda επειδή είπες ότι δεν έδειξαν σεβασμό έχω να σου πω ότι σου δίναναε έναν χώρο να κάνεις ότι θέλεις...να βάλεις 2 αυτοκίνητα,την τέντα σου και ότι ήθελες....ή απλά να ήσουν παρών στον χώρο σου....δεν σου ζητήσανε λεφτά γι αυτόν τον χώρο...οπότε εσύ σαν club αν ήθελες "κέρδιζες" μέλη τσάμπα ας πούμε....και θα σου θυμίσω την προηγούμενη έκθεση auto exelixis που έγινε στο σεφ...αν εκεί για σένα είχαν σεβασμό εγώ πάω πάσο....για μένα ήταν καλύτερα...και σου εξήγησα το πώς το εννοώ.....δεν τους υποστηρίζω απλά προωθώ την δική μου τρέλα με όποιον τρόπο μπορώ...και το ξαναλέω για να μην παρεξηγηθώ ότι και η τιμή και ο μέσα χώρος δεν άξιζε...το έξω κομμάτι μου θύμιζε κάτι από φεστιβάλ αυτοκινήτου....

Εμείς πάντως τα περάσαμε ΤΕΛΕΙΑ και τις λεπτομέρειες θα σας τις αναφέρω αύριο....Και σαν club κερδίσαμε πάρα πολλά...ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟ...!!!!

Link to comment
Share on other sites

+1000 μαζι σου Γιαννακη,αλλα εμεις μολις γυρισαμε....(εσυ ελειπες)....καψαμε και το Χαιδαρι........

τα υπολοιπα αυριο,εχει πολυ θεμα λεμε...........

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει συμφωνώ με κάποια που γράφτηκαν ως προς την τιμή και τους εμπόρους μέσα στην έκθεση αλλά θα διαφωνήσω με άλλα πράγματα γιατί πρέπει να καταλάβετε ότι αυτό δεν ήταν έκθεση αλλά show.....το λέει και η ονομασία του εξάλλου....αυτό μεν δεν πρόκειται να αλλάξει την γνώμη του geopan που σωστά είπε ότι μερικοί εκθέτες δεν ξέρανε αλλά όσον αφορά τον εξωτερικό χώρο αυτό ήταν.....τα clubs,τα power 100 και το db drag....ναι δεν διαφωνώ στο ότι κάποιοι βάζανε τσίτα την μουσική και κάποιοι άλλοι "σκάγανε" αλλά παιδιά καλώς ή κακώς αυτό είναι το show....και το ξαναλέω:για μένα δεν το λες έκθεση....

όσο για τα clubs ήταν μία καλή ευκαιρία να φανείς γιατί αγαπητέ fonda επειδή είπες ότι δεν έδειξαν σεβασμό έχω να σου πω ότι σου δίναναε έναν χώρο να κάνεις ότι θέλεις...να βάλεις 2 αυτοκίνητα,την τέντα σου και ότι ήθελες....ή απλά να ήσουν παρών στον χώρο σου....δεν σου ζητήσανε λεφτά γι αυτόν τον χώρο...οπότε εσύ σαν club αν ήθελες "κέρδιζες" μέλη τσάμπα ας πούμε....και θα σου θυμίσω την προηγούμενη έκθεση auto exelixis που έγινε στο σεφ...αν εκεί για σένα είχαν σεβασμό εγώ πάω πάσο....για μένα ήταν καλύτερα...και σου εξήγησα το πώς το εννοώ.....δεν τους υποστηρίζω απλά προωθώ την δική μου τρέλα με όποιον τρόπο μπορώ...και το ξαναλέω για να μην παρεξηγηθώ ότι και η τιμή και ο μέσα χώρος δεν άξιζε...το έξω κομμάτι μου θύμιζε κάτι από φεστιβάλ αυτοκινήτου....

Εμείς πάντως τα περάσαμε ΤΕΛΕΙΑ και τις λεπτομέρειες θα σας τις αναφέρω αύριο....Και σαν club κερδίσαμε πάρα πολλά...ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΤΟ...!!!!

ναι ναι κερδισαμε και τον χαρη στο κλαμπ :Dtongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.