Jump to content
Thanospc

Αξιζει ε τι λέτε?

Recommended Posts

Εδώ κοντλα στην γειτονιά μου τρακάρανε ένα παιδί με ένα polo 6n 16v συτό με τα 101 από πίσο και θέλει γύρω στα 3000 να το φτιάξει και έτσι τι πουλάει όπως είναι 1500-2000 ευρώ. Αξίζει να το αγοράσω και να βάλω το μοτερακι του στο 8v το δικό μου ή είναι πολλά τα λεφτά?Τι θα χρειαστώ για να μπει το άλλο το μοτέρ πόσο περίπου θα κοστίσει και περίπου πόσο μπορώ να πουλήσω το δικό μου?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κοντλα στην γειτονιά μου τρακάρανε ένα παιδί με ένα polo 6n 16v συτό με τα 101 από πίσο και θέλει γύρω στα 3000 να το φτιάξει και έτσι τι πουλάει όπως είναι 1500-2000 ευρώ. Αξίζει να το αγοράσω και να βάλω το μοτερακι του στο 8v το δικό μου ή είναι πολλά τα λεφτά?Τι θα χρειαστώ για να μπει το άλλο το μοτέρ πόσο περίπου θα κοστίσει και περίπου πόσο μπορώ να πουλήσω το δικό μου?

εγω παντως θα το περνα ασυζητητη.τοσα λεφτα θες μονο για το μοτερ αμα ψαξει στισ μαντρες.

ενω μ'αυτο θα εχεις τα παντα(ΑΒS,Α/C,Υ/Τ,ΣΑΣΜΑΝ)κανα χιλιαρικο πρεπει να θελει για την μετατροπη.ρωτα κανα μηχανικο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε γαμώτο αν θα μπορέσω να το πάρω μάλλον δεν θα μπορέσω γτ είναι δύσκολα τα οικονομικά μου τώρα επειδή εδωσα λεφτά να φτιάξω το polo αό το τρακάρισμα και ξέρω είναι ευκαιρία.Πάντως αν ενδιαφέρετε κανείς απο εδω μέσα να μου το πεί να βάλω το τηλ του παιδιού τοθλαχιστον να το πάρει κανένας απο μας.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω που ρωτησα για μοτερακι 16v 101 πριν κανα μηνα για το δικο μου το 1000ρακι στο συνεργειο της vw απεναντι απο το γηπεδο στο αιγαλεω μου ειπαν γυρο στα 2300 (χωρις την διαφορα απο το δικο μου το μοτερ, και με εργασια).το δικο σου νομιζω αν δεν κανω λαθος ειναι και 1400 οποτε δεν θελει και σαζμαν και πλεξουδες και λοιπες ιστοριες.δηλαδη υπολογησε γυρω στα 1300 θες εσυ για να κουμποσεις ενα μοτερακι 101.αν το θες το αλλο μονο για το μοτερ δεν εξιζει να δωσεις 2000 για μενα εκτος και αν εχει και τπτ αλλα πραγματα επανω τα οποια θες.σωστο και αυτο που λεει ο/η atrias αν εχεις την δυνατοτητα,δωσε και το δικο σου μετα και πηγενε παρε ενα gti και εισαι τουμπανο :thumbsup: . ΣΗΜ:εγω πηγα στο συγκεκριμενο συνεργειο και μου ειπαν τοσο αν πας αλλου σε κανα κλεφτη (οπως και εχω παει fire.gif ) μπορει να σου πουνε και 3000. knife.gif

Edited by Billy the kid
Link to comment
Share on other sites

3xil. ζητησε η αντ/πεια ή ανεξαρτητος φαναρτζης?αν το 1ο πηγαινε σε κανεναν φαναρτζη κ ρωτα ποσο το κοστολογει

εφοσον τον τρακαραν γιατι πληρωνει αυτος?

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που το εχει το polo ειναι στην ηλικία μου και ξέρω οτί το έσκιζε σαν πιτσιρικάς που είναι...έχει πανώ απο 100000 χιλιόμετρα σίγουρα.Εσείς τι λέτε αξίζει να δώσω 1500 να το πάρω...Το ΑΒS σε μένα μετά μπαίνει? Aircondition έχει κ το δικό μου αλλά έχει κ το άλλο έχει τις ζαντες τις κλασικές του 6ν με τα 101 αλλά η μια είναι οff απο το τρακάρισμα και όλα είναι πάνω πλεκσούδες ταμλπό(μου είπαν οτι πρόσφατα έβαλε νέο σασμαν και τριφτερο δίκσο πλατώ αν δεν κάνω λάθος)Τιμονάκι κτλ... αλλά δεν ξέρω αν αξίζει...Θα θέλω και 1500 μετά για την μετατροπή και για ένα service.Εσείς θα τα δίνατε?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω θα σε ρωταγα, εσυ τι θες απο το αμαξι και ποσα αλογα θες να το πας. Τα λεφτα παντος δεν ειναι μικρο ποσο, και αμα εχεις δυσκολίες ψαχτο καλυτερα. Απο την αλλη μπορεις να βγαλεις λεφτα απο τα ανταλλακτικα(του αλλου) και απο το μοτερ σου. Μια η αλλη σου ρχεται.

Αν θες και εχεις ορεξη ξεκίνα το. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

καλοσ τον συνονοματο σε ειχα χασει που σε εσυ?στο θεμα μας τωρα στον αλλο συνονοματο πιστευω οτι αν σοθ φτασει ολο το σχεδιο μεχρι 3χιλ αξιζει αλλα παραπανω ειναι λιγο τραβηγμενο αφου εχει και πολλα χιλομετρα το μοτερ σκεψου οτι με 4500-6000 παιρνεις 6ν2 16ν παντος αν σε ενδιαφερει η χρυση ευκαιρια της κυριακης ειχε δυο gti με 8500χιλ.το δικο το πηρα με 10000 και αξιζει πιστεψε με. :thumbsup:<_<<_<;)

Link to comment
Share on other sites

Μήλισα με μηχανικό και με κάποια άλλα άτομα και μου είπαν δεν αξίζει και 1500 να το πάρω γιατι μου είπαν θες άλλα 1000 να τα φορέσεις και καμια 300αριά για service δηλαδή θα μου πάει 3000 σταdar και λέω αν ειναι να δώσω 2500 για να βάλω 101 πουλάω και το δικο μου 3000 και πέρνω 101 ατρακαριστο μιας κ το δικό μου εχει φαει μαπα.Με 5500 χιλιαρικα περνω και golf3 gt η και κάτι άλλο όπως (swift gti i civic vti '93 i crx) που τα γουστάρω πολύ αυτα τα 3.Για αυτό λέω δεν αξίζει. Μου είπαν οτί το δίνει πολλά και δύσκολα θα το πάρει κάποιος και έτσι μου έφυγε αυτή η σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.