Jump to content
konstantinos passat

Αλλαγη Δισκο Πλατο με οργανικο Kevlar

Recommended Posts

Μετα απο 80.000χλμ περιπου ο δισκος του Passat εφτασε στα τελευταια του με εντονο πατιναρισμα και ολα τα συνεπακολουθα.

Αντικατασταθηκε λοιπον απο οργανικο δισκο απο Kevlar υψηλης αντοχης μεχρι 35κιλα ροπης.

Επισης νεο πλατο και ρουλεμαν.

Στρωθηκε ευλαβικα για 400χλμ και τωρα πλεον δινει ρεστα.

παρα πολυ καλος και δεν καταλαβαινει τιποτα απο εκκινησεις. :lol:

Ο δισκος ειναι απο την G Racing στο Χαϊδαρι.

Link to comment
Share on other sites

¤300 κοστισε.

Μαρκα ειναι G Racing μιας και ειναι χειροποιητος.

Α να συμπληρωσω οτι το πεταλι εγινε πολυ πιο μαλακο,μιας και ειναι καινουρια τα δισκοπλατα,αποσυμπλεκει πολυ πιο σιγουρα και περναει ολη η δυναμη κατω πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε το κόστος που αναφέρεις είναι μόνο για δίσκο ή για το σετ δίσκο-πλατό-ρουλεμάν?

Οι εντυπώσεις σου μετά από ένα χρόνο?

Προσανατολίζομαι προς τα εκεί γιατί η ιπποδύναμη και η ροπή έχουν ανέβει στο superb μου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε το κόστος που αναφέρεις είναι μόνο για δίσκο ή για το σετ δίσκο-πλατό-ρουλεμάν?

Οι εντυπώσεις σου μετά από ένα χρόνο?

Προσανατολίζομαι προς τα εκεί γιατί η ιπποδύναμη και η ροπή έχουν ανέβει στο superb μου.

Ευχαριστώ.

To κοστος που ανεφερα ειναι για δισκο πλατο.

Το ρουλεμαν υπολογισε το κανα 80αρι ακομα.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δεν εχω καμποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να σε ρωτησω κατι? εχω βαλει και εγω τον ιδιο δισκο εδω και 3 μερες περιπου αλλα με εχει προβληματισει κατι. οταν ξεκιναω δεν μου γραπωνει καλα. αυτο βελτιωνεται με τον καιρο? γιατι οταν ειχα τον μαμα δισκο το αμαξι ηταν πολυ αποτομο οταν ξεκινουσε και τωρα μου δινει την εσθηση ενος μισοτελιομενου δισκου. ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πέρασα από το κατάστημα που το έβαλε ο Κωνσταντίνος μου είπαν μεταξύ άλλων ότι ο δίσκος θέλει πολύ καλό στρώσιμο 800-1000 χιλιόμετρα...μετά ξεχνάς τα συνεργεία!

Από που το έβαλες εσύ φίλε? Στρώσιμο του κάνεις? Σε τρείς μέρες μέσα μην περιμένεις να δείς αποτέλεσμα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που πέρασα από το κατάστημα που το έβαλε ο Κωνσταντίνος μου είπαν μεταξύ άλλων ότι ο δίσκος θέλει πολύ καλό στρώσιμο 800-1000 χιλιόμετρα...μετά ξεχνάς τα συνεργεία!

Από που το έβαλες εσύ φίλε? Στρώσιμο του κάνεις? Σε τρείς μέρες μέσα μην περιμένεις να δείς αποτέλεσμα....

απο τον ιδιο ανθρωπο το εβαλα και εγω και ναι το στρωνω.. δεν περιμενω να δω καποιο ποτελεσμα αμεσα απλα αυτο που ρωταω ειναι αν η αισθηση του πενταλ αλλαζει μετα απο καποια χιλιομετρα η απο την αρχη και μεχρι το περας του στρωσιματος ειναι ιδια..? να το πω διαφορετικα,οταν στρωθει ο δισκος μαγκωνει καλητερα.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.