Jump to content
yarisclub

Ηχεια

Recommended Posts

Μπορει να μου πει καποιος τι ηχεια εχει το jetta και που?

ξερω οτι εχει μονο μπρος αλλα δεν ξερω ποσα.

μου εχουν πει για 2Χ10cm και 2X tweter

αληθευει?

Link to comment
Share on other sites

Αν η πορτα του Jetta ειναι σαν του Golf τοτε εχει woofer (κατω) 17 εκ, midrange (μεση) 10 εκ και τα tweeter 2,7-3 εκ...

Πισω εχει 17 εκ και σε μερικες εκδοσεις tweeter.

Edited by IoanGTs
Link to comment
Share on other sites

Αν η πορτα του Jetta ειναι σαν του Golf τοτε εχει woofer (κατω) 17 εκ, midrange (μεση) 10 εκ και τα tweeter 2,7-3 εκ...

Πισω εχει 17 εκ και σε μερικες εκδοσεις tweeter.

Η πορτα του jetta ειναι σαν του golf αλλα εχει μονο 1 woofer εχει κ 1 tweeter σημερα αλλαξα το woofer απλου χαρτιου με 16 beyma αφησα τα ιδια tweeter κ φυσικα για να γινει αυτο πρεπει να καταστρεψεις τα μαμισια αξιζει ομως η αλλαγη για οποιον θελει περισσοτερες πληροφοριες εδω ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

οταν λες να καταστρεψεις τα μαμα ηχεια?Να υποθεσω οτι εβαλες και κροσοβερ?(μαμα εχει?)κοστος της ολης εργασιας?

Σε διαφορα post αλλα μελη αλλαζουν κομπλε τα ηχεια με διαιρουμενα διδρομα η τριδρομα εγω απο αυτα που μου εχουν πει ξερω οτι απολυτα χωρις καμια πατεντα ταιριαζουν τα ΕΤΟΝ (βλεπε στην ενοτητα ηχος)Σιγουρα στο θεμα πως παιζουν ειναι πολλοι οι παραγοντες για το αν παιζουν καλα η οχι (γενικα μιλωντας)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

οταν λες να καταστρεψεις τα μαμα ηχεια?Να υποθεσω οτι εβαλες και κροσοβερ?(μαμα εχει?)κοστος της ολης εργασιας?

Σε διαφορα post αλλα μελη αλλαζουν κομπλε τα ηχεια με διαιρουμενα διδρομα η τριδρομα εγω απο αυτα που μου εχουν πει ξερω οτι απολυτα χωρις καμια πατεντα ταιριαζουν τα ΕΤΟΝ (βλεπε στην ενοτητα ηχος)Σιγουρα στο θεμα πως παιζουν ειναι πολλοι οι παραγοντες για το αν παιζουν καλα η οχι (γενικα μιλωντας)

Ευχαριστω

λοιπον ακου να σου εξηγησω κροσοβερ δεν εβαλα twiter δεν αλλαξα κ την αλλη θεση την αφεισα<μεση> κενη οπως ηταν.ο λογος ειναι 1=twiter an k εχω αυτα ειναι καλουτσικα.για την καταστροφη δεν γινεται αλλιως γιατι η θηκη με το ηχειο της μανας του ειναι ενα.αυτος που σου ειπε οτι τερειαζουν θα βγαλει την θυκη για μενα αυτο ειναι λαθος γιατι αλλαζει ο ηχος.οσο για 2δρομα η 3δρομα οτι θες κανεις στην θεση του woofer<κατω>βαζεις το 1στη <μεση> το 2 κ στην θεση τον twiter το 3.αν διαθεσεις ευρ ειναι το καλυτερο.χωρις πατεντα λοιπον τιποτα.το κοστος για μενα μηδαμινο γιατι τα ηχεια τα ειχα απο το προυγουμενο<beyma16>γυρω στα 120ευρ τα2 κ τα περασα μονος μου σχετικα ευκολο αν το χεις ξανακανει.πιστευω να σε βοηθεισα οτι αλλο θες εδω ειμαι.

Υ.Γ.σε λιγες μερες αλλαζω κ το 300mp3 η με τοdvd clarion vrx848rvd 1din με την θυκη που μπαινει απ το προηγουμενο αμαξι μου η αν καταφερω κ το δωσω με καποιο 2din ηχεια πισω 2 τελικους κ ενα sub υπαρχουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

το jetta gt πισω εχει ηχεια?

μπορω να βαλω στην εταζερα ή γενικα καπου πισω? ειναι ευκολο?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=27444

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.