Jump to content
didas

Mονο Προβληματα

Recommended Posts

μέσα σε 2 χρονια άλλαξα: κλειδαριά,κλιματισμό,ντουλάπι συνοδηγου,την πρώτη φορα δίσκο πλατο μετά από 2 μήνες δίσκο πλατο βολαν πέθανε η μπαταρία μέσα σε μια νύχτα με τίποτα σε λειτουργία,και τώρα άρχισε να τρίζει και το ταμπλό στις στροφές κάπου μέσα στο τιμόνι μου φαίνεται εμενα αποφεύγω να ανοίξω το ταμπλό γιατί μετά είμαι σίγουρος θα γίνει κουδουνίστρα μηπως έχει κανεις την παραμικρή ιδεα τι συμβαίνει?????

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Guest stefas
mesa se 2 xronia alaxa: kleidaria,klimatismo,ntoulapi sinodgou,tin prwti fora disko plato meta apo 2 mines disko plato bolan pethane i mpataria mesa se mia nixta me tipota se litourgia,kai twra arxise na trizei kai to tamplo stis strofes kapou mesa sto timoni mou fenete emena apofeugo na anixw to tamplo giati meta eimai sigouros tha ginei koudounistra mipews exei kaneis tin paramikri ideea ti simbenei?????

Φίλε μου καλοσώρισες στο Club των ζημιάρικων αυτοκινήτων. Αλλά αυτά έχουν οι Γερμανοί.

¶λλαξε η αίσθηση μετά την αλλαγή συμπλέκτη ή όχι ?? Εγώ πάντως μετά την αλλαγή για μια εβδομάδα είχε διαφορα και μετά πάλι τα ίδια

Συμπλέκτη άλλαξα σε περίπου 3 χρόνια, 43000 χλμ. Δεν ξέρω γιατί πάντως εγώ το πάω πολύ ήρεμα και μόνο στα ταξίδια μια φορά το δίμηνο θα το τρέξω. Μετά αυτό που λές για το τρίξιμο μάλλον είναι το μπρόστινό ψαλίδι της ανάρτησης και μένα το έκανε και το έψαχνα για ταμπλό αλλά αποδείχτηκε άλλο. Πρώτα το αριστερό και σε λίγο ετοιμάζεται το δεξί. 105 ευρώ το ανταλλακτικό και μετά όσο σου πάρει ο μάστορας. Υποπτεύομαι σε εξουσιοδοτημένα 75 ευρώ περίπου...

Πήγαινε σε κάποιο ζαντολαστιχά να στο κοιτάξει, αν είναι αυτό

(Έριξα το γέλιο της αρκούδας όταν άκουσα τιμή για το κλιπάκι από το υποβραχιόνιο που μου έσπασε...... 45ευρώ) (Ναι ναι το μάυρο το πλαστικό το μικρούλι)

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς για 10 μέρες ο συμπλέκτης ήταν πιο άμεσος και απομόνωνε πολύ χαμηλά αλλα μετά επανήλθε στα αρχικά.στην αντιπροσωπεία μου είπαν όσο τρώγεται ο δίσκος θα απομονώνει και πιο πάνω σε 10 μέρες ανέβηκε στο μισο.και λέω τι ρε κάθε μηνα δίσκο θα αλλάζουμε?αλλα εκεί έχει μείνει από τότε.δεν δίναν καμια εγγύηση αλλα αφού άκουσαν (από την μάνα μου) μέχρι και με μήνυσεις για τα αναξιόπιστα προϊόντα τους του απείλησε κάναν έκπτωση 60% (και ο άγιος φοβερα θέλει).

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Guest stefas

Πόσο καιρό το έχεις και πόσα λεφτά περίπου σου έχει κοστίσει ??

Τα σερβις πόσο περίπου σου πάνε ??

Οι ζημιές πόσο σου πήγαν ??

Link to comment
Share on other sites

το έχω από το ιούλιο 2001.τα προβλήματα άρχισαν το 2003.

το σέρβις στην αντιπροσωπεία λάδια 29euro και κάνα φίλτρο και αλλα ψιλά ανάλογα σύνολο κάνα 50.

οι ζημιες τώρα επειδή όπως θα διάβασες έχω μάνα πολύ ζόρικο άτομο ότι κάλυπτε η εγγύηση καλως μετά τον έβαλε και τα πέρναγε σε εγγυηση άλλον αυτοκινήτων τον κλίμα να φανταστείς το άλλαξε με ένα από αμάξι που είχε στην έκθεση και άσε τον επόμενο να ψάχνει. για τον πρώτο δίσκο πλάτο πήρε 300euro για τον δεύτερο μαζί με βολαν και κάτι αλλα ρουλεμάν που κάρφωσε ήθελε 1000euro αλλα έπεισαν τα απαραίτητα καντήλια και πήρε 400.

όσο για το ψαλίδι δεν το έχω ψάξει ακόμα λόγο του ότι λείπω συχνά το τελευταιο διάστημα.

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδία!!Νέος στο Club!!Τώρα παίρνω το βάπτισμα του πυρός!!Να ρωτήσω κάτι...γίνεται να ρυθμιστεί ο συμπλέκτης?Νομίζω είναι αυτορυθμιζόμενος αλλά δεν είμαι και εντελώς σίγουρος.Είναι πολύ σπαστικό ειδικά στα Passat 98-2002.Πιάνει λίγο πιο κάτω από το Θεό!Έχετε καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Guest stefas
Γειά σας παιδία!!Νέος στο Club!!Τώρα παίρνω το βάπτισμα του πυρός!!Να ρωτήσω κάτι...γίνεται να ρυθμιστεί ο συμπλέκτης?Νομίζω είναι αυτορυθμιζόμενος αλλά δεν είμαι και εντελώς σίγουρος.Είναι πολύ σπαστικό ειδικά στα Passat 98-2002.Πιάνει λίγο πιο κάτω από το Θεό!Έχετε καμιά ιδέα?

Εννοείς οτι απομονώνει πολύ ψηλά ??

Γιατί όλα ετσι είναι. Τώρα αν ρυθμίζεται δεν ξέρω. Πάντως όταν άλλαξα συμπλέκτη την πρώτη εβδομάδα απομόνωνε καλά και ήταν και πάρα πολύ ελαφρύς. Μετά ξαναέγινε όπως ήταν πρίν.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!!Απομονώνεται ψηλά και είναι πάααααρα πολύ σπαστικό ειδικά μέσα στην κίνηση . Από ότι είχα δεί όμως στα Passat από 2002 - 2004 το πρόβλημα αυτό έχει λυθεί....ή έτσι νομίζω?? :D java script:emoticon('<_<')

smilie. Εαν αλλαχτεί ο δίσκος από άλλον, επώνυμο, εκτός αντιπροσωπείας, θα υπάρξει καλυτέρευση ή πάλι τα ίδια?!

Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν άλλαξα δισκο πλατο μου είπαν ότι όσο τρώγεται ο δίσκος τόσο πιο ψιλά θα απομονώνει αλλα σε 2 βδομάδες έγινε όπως ήταν αρχικά.δηλαδή σύμφωνα με τον τεχνικό πρέπει να αλλάζω δίσκο κάθε 2 βδομάδες. αγγούρια ξέρουν και αυτοί ότι θέλουν λένε μου φαίνεται έχω κλείσει χρόνο με τον τελευταίο μου δίσκο και όλα πάνε καλά.

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

και μένα ο συμπλέκτης πιάνει πολύ ψηλά και η απάντηση τις αντιπροσωπείας ήταν ότι όλα τα αυτοκίνητα του group εκεί πιάνουν :)

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε.Καλωσορισες στην παρεα μας!!

Ωραιο το 1,6 αλλα φοβαμαι μηπως ειναι λιγα τα αλογα για το βαρος του.

Δεν ξερω την κατασταση σου,αλλα αν μπορεις να δεις το διλιτρο.

Πιστευω ειναι η χρυση τομη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα σε ολους σας.

Επειδη και εγω ενδιαφερομαι για αγορα του νεου passat 2.0 θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια παραπομπη με σχολια η παρατηρησεις για το νεο passat.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα σε ολους σας.

Επειδη και εγω ενδιαφερομαι για αγορα του νεου passat 2.0 θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια παραπομπη με σχολια η παρατηρησεις για το νεο passat.

Ευχαριστω πολυ.

Κοίτα στην κατηγορία Passat, προς το τέλος της σελίδας, που υπάρχουν ξεχωριστά posts για το νέο Passat!

@amorfgr : Μην κάνεις το λάθος και πάρεις το 1.6!!!Το αυτοκίνητο είναι πολύ βαρύ για αυτόν τον κυβισμό!Αν αντέχεις τα παραπάνω λεφτά η έκδοση 2.0 είναι μονόδρομος!!

@Axilleas05: Αν δεν σε ενδιαφέρει η έκδοση 2.0 TFSI (αν και όποτε βγεί) προχώρα με κλειστά τα μάτια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ passat 1.8

Για οποιαδήποτε απορία ρωτα εμενα σαν νέος κάτοχος του Passat 1.6FSI sportline ίσος μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι! :thumbsup:

@Το post εχει μεταφραστει στα Ελληνικα.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Gia opoiadhpote aporia rota emena san neos katoxos tou Passat 1.6FSI sportline isos mporo na se boithiso se kati! :)

Ευχαριστω πολυ catsj για την καλη σου διαθεση.

Παρηγγειλα το new passat 2.0 FSI Highline.

Θα μου παραδοθει τελος Οκτωβριου.

Προσπαθησα να συγκεντρωσω οσες περισσοτερες πληροφοριες μπορεσα.

Ελπιζω να εκανα καλη επιλογη.

Ευχαριστω πολυ και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου με το καλο να ερθει!!

Καλα και ασφαλη χιλιομετρα να κανεις.

Πιστευω ηταν η καλυτερη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο αμαξι ! Καταπληκτικες γραμμες , ομορφο αντικειμενικοτατα και στιβαρο! Επισης κινητηρας διαμαντι ! Σε τι χρωμα το πηρες? Πιστευω μαυρο ε? Καλοριζικο και σου ευχομαι να το ευχαριστηθεις περα για περα.Το highline ειναι αυτο με τα νικελ γυρω απο τα παραθυρα ε? Σκετη τρελα... :)

Και εμεις στην οικογενεια τελος του μηνα θα χτυπησουμε ενα μεταχειρο σε υπεραριστη κατασταση Passat 1.8Τ Μοντελο 2002 σε ασημι χρωμα :mellow:

Edited by dpan_a3
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από 18 μήνες συμβίωσης με το 1.6FSi Sportiline Passat μου και 65.000χλμ μαζ΄θ του έχω να πω μόνον τα καλύτερα! Service το πρώτο στα 33.000χλμ με κόστος 89 ευρώ και το δεύτερο στα 55.000χλμ με κόστος 210ευρώ (Είναι ρυθμισμένο στο αυτόματο με αισθητήρα λαδιού). Αν και διάβασα παραπάνω ότι θεωρείται τον 1.6 λίγο για το αμάξωμα έχω να πω ότι το υπέροχο και ακριβές 6αρι κιβώτιο, η απίστευτη ποιότητα κύλισης και ο υπέροχος και οικονομικότατος 1.6 κινητήρας δικαίωσαν απόλυτα την αρχικά διστακτική επιλογή μου. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα μετά από 65.000 υπέροχα απροβλημάτιστα χλμ!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.