Jump to content
XIONOULIS

ΑΥΤΟΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣ

Recommended Posts

Κλαιν μαιν,στου χαλανδριου δεν σε ενοχλει κανεις.

Αν σε ενοχλησει πες οτι εισαι φιλος του λευκου passat.

Αν παλι θελεις,στο μαγαζι βρισκεται ανθρωπος 9 το πρωι με 10 το βραδυ.

Πηγαινε μολις φευγει ο υπαλληλος το βραδυ.

8-9 το βραδυ που ειχα παει μια φορα και ειχα παρει μαζι μου αφροποιητη για να ριξω αφρο και βουρτσα για τις ζαντες με κοιταζε λοξα  ο υπαλληλος... Ασε που γινεται της Μουρλης και σε αγχωνουν . Ισως αμα πας μετα τις 12 μπορεις να κανεις πλυσιμο τις προκοπης με την ησυχια σου

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα γιαννη δεν με εχει ενοχλησει ποτε κανενας γιατι ειμαι καθε μερα εκει.

10 η ωρα σχολαει ο τελευταιος υπαλληλος.

Πας με δικα σου πραγματα? Πχ σφουγγαρι δικο σου κλπ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2014 at 0:50 ΠΜ, the_winner said:

Πας με δικα σου πραγματα? Πχ σφουγγαρι δικο σου κλπ κλπ?

Εχω βαλει και σφουγγαρι,δεν μου χει πει κανεις τιποτα.

 

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

Στο παραπάνω πλυντήριο σε αφήνουν να πλύνεις το αμάξι με δικά σου υλικά?

 

Εάν όχι, γνωρίζει κάποιος άλλο πλυντήριο με κέρματα κοντά σε Καλλιθέα,Νέα Σμύρνη,Ν. Κόσμο?

Καλημερα.....κοιταξε κανονικα δεν επιτρεπει να εχεις μαζι σου δικα σου υλικα αλλα μεταξυ μας δεν νομιζω να σου πουν και τιποτα....παρ΄ολα αυτα αν δεν θες να εχεις και την εγνοια του καθενος πας λιγο πιο αργα και κανεις τη δουλεια σου με την ησυχια σου

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Καλο το εγχείρημα στο Χαλανδρι αλλά δεν επαρκεί. Ο αφρός που ρίχνει μόνο με μικροσκόπιο φαίνεται και φυσικά είναι αδύνατον να απομακρύνει την βρωμιά.

Πρέπει επιτέλους να καταλάβουν αυτοί που ανοίγουν τέτοια μαγαζιά οτι δεν γίνεται να τσιγγουνεύονται το σαπούνι. Επιπλέον, θεωρώ πολύ βασικό να υπάρχει πρόβλεψη και για εκείνον που θέλει να πάει με τον κουβά και το σφουγγάρι του και θέλει μόνο την χρήση του πιεστικού. Ρυθμιζόμενη πίεση του νερού (για να φτιάχνεις αφρό στον κουβά) και χρονοχρέωση (όπως ήδη υπάρχει). Μπορεί να βρεθεί τρόπος. Έλεος δηλαδή, είναι αδύνατον να καθαρισουν βρωμιές σε μαρσπιέδες και προφυλακτήρες απλά πετώντας νερό και σαπούνι.

Τελικά όπου και να πάει κανείς, πλύσιμο σαν στο σπίτι σου δεν έχει...

Edited by TRiBaL_23
Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Πλυντήριο στο Χαλάνδρι part 2.

 

Αν και ειχα πει πως δεν θα παω ξανα πηγα σημερα να καθαρισω μονο ζαντες διότι ως γνωστον brake dust αφημενη πολυ καιρο στη ζαντα βγαινει δυσκολα μετα. Το αμαξι σχετικα καθαρο.

 

Νορμαλ κινηση, κυριως ταριφες και μια θεση πλυσιματος ελευθερη οποτε μπηκα αμεσως. Το συστημα απλο και γνωστο. Ψεκασμα καθε ζαντας με wheel cleaner και απομακρυνση της βρωμιας με πινελακι. Η δουλεια ήθελε 1-2' περιπου πινελακι για καθε ζαντα και 2' (1ευρω) ξεπλυμα με νερο.

 

Κάπου στα μισα σκαει ενας υπευθυνος και μου λεει να το παρω απο εκει γιατι πιανω χωρο χωρις να πληρωνω. Του εξηγω οτι δινω 1 ευρω για καθε ζαντα και πως δεν καθομαι τζαμπα. Επισης ο συνολικος χρονος ειναι μονο 4 λεπτα επιπλεον απο καποιον που θα επλενε ολο το αμαξι και στα 4 προγραμματα βαζοντας 1 ευρω στο καθε ενα (σε καποια θα μπορουσε και παραπανω γιατι δεν φτανει με το σαπουνακι που πεταει). Επιμενει να φυγω και στην κουβεντα μπαινει κ ενας ταριφας με στυλ τυπου αντε φιλαρακι ναουμε εσενα περιμενουμε τοση ωρα κτλ. Εν τω μεταξυ ελευθερωθηκαν 2 θεσεις γιατι οπως ειπα δεν ειχε τρελο κοσμο το μαγαζι.

 

Ειχε μεινει μια ζαντα και με αναγκασε να την καθαρισω εξω προκειμενου να μην δυσαρεστηθει ο ταριφας, ο κλαδος του οποιου φερνει τον κυριο ογκο πελατων στο μαγαζι τους οπως καταλαβαινετε. Γιατι περι αυτου προκειται. Ουτε λιγο ουτε πολυ, ουσιαστικα ομολογησε μαυτο που μου ειπε οτι τους νοιαζει μονο το κερδος, κατι το οποιο ενταξει ειναι φανερο.

Ο ταριφας μπηκε στη διπλανη θεση προτού τελειωσει η κουβεντα μου με τον υπευθυνο κ εγω εκανα την μανουβρα μπες βγες για την μια μονο και τελευταια ζαντα. Εφυγα εκνευρισμενος και βεβαια ορκισμενος να μην πατησω ξανα ουτε για σκουπα(ουτως η αλλος δεν βολευει). Αυτό κατάφερε ο πανεξυπνος επαγγελματιας-υπαλληλος.

 

Εν παση περιπτωσει οπως ειπαμε και πριν δεν αξιζουν αυτα τα μαγαζια, θα κλεισει κ αυτο οπως πολλα αλλα. Ο επαγγελματισμος ειναι κατι που λειπει απο αυτο τον τοπο δυστυχως απο τον τροπο που στηνεις μια επιχειρηση μεχρι το πως διαχειριζεσαι καταστασεις και πως μιλας στον πελατη.

Edited by TRiBaL_23
Link to comment
Share on other sites

Πλυντήριο στο Χαλάνδρι part 2.

 

Αν και ειχα πει πως δεν θα παω ξανα πηγα σημερα να καθαρισω μονο ζαντες διότι ως γνωστον brake dust αφημενη πολυ καιρο στη ζαντα βγαινει δυσκολα μετα. Το αμαξι σχετικα καθαρο.

 

Νορμαλ κινηση, κυριως ταριφες και μια θεση πλυσιματος ελευθερη οποτε μπηκα αμεσως. Το συστημα απλο και γνωστο. Ψεκασμα καθε ζαντας με wheel cleaner και απομακρυνση της βρωμιας με πινελακι. Η δουλεια ήθελε 1-2' περιπου πινελακι για καθε ζαντα και 2' (1ευρω) ξεπλυμα με νερο.

 

Κάπου στα μισα σκαει ενας υπευθυνος και μου λεει να το παρω απο εκει γιατι πιανω χωρο χωρις να πληρωνω. Του εξηγω οτι δινω 1 ευρω για καθε ζαντα και πως δεν καθομαι τζαμπα. Επισης ο συνολικος χρονος ειναι μονο 4 λεπτα επιπλεον απο καποιον που θα επλενε ολο το αμαξι και στα 4 προγραμματα βαζοντας 1 ευρω στο καθε ενα (σε καποια θα μπορουσε και παραπανω γιατι δεν φτανει με το σαπουνακι που πεταει). Επιμενει να φυγω και στην κουβεντα μπαινει κ ενας ταριφας με στυλ τυπου αντε φιλαρακι ναουμε εσενα περιμενουμε τοση ωρα κτλ. Εν τω μεταξυ ελευθερωθηκαν 2 θεσεις γιατι οπως ειπα δεν ειχε τρελο κοσμο το μαγαζι.

 

Ειχε μεινει μια ζαντα και με αναγκασε να την καθαρισω εξω προκειμενου να μην δυσαρεστηθει ο ταριφας, ο κλαδος του οποιου φερνει τον κυριο ογκο πελατων στο μαγαζι τους οπως καταλαβαινετε. Γιατι περι αυτου προκειται. Ουτε λιγο ουτε πολυ, ουσιαστικα ομολογησε μαυτο που μου ειπε οτι τους νοιαζει μονο το κερδος, κατι το οποιο ενταξει ειναι φανερο.

Ο ταριφας μπηκε στη διπλανη θεση προτού τελειωσει η κουβεντα μου με τον υπευθυνο κ εγω εκανα την μανουβρα μπες βγες για την μια μονο και τελευταια ζαντα. Εφυγα εκνευρισμενος και βεβαια ορκισμενος να μην πατησω ξανα ουτε για σκουπα(ουτως η αλλος δεν βολευει). Αυτό κατάφερε ο πανεξυπνος επαγγελματιας-υπαλληλος.

 

Εν παση περιπτωσει οπως ειπαμε και πριν δεν αξιζουν αυτα τα μαγαζια, θα κλεισει κ αυτο οπως πολλα αλλα. Ο επαγγελματισμος ειναι κατι που λειπει απο αυτο τον τοπο δυστυχως απο τον τροπο που στηνεις μια επιχειρηση μεχρι το πως διαχειριζεσαι καταστασεις και πως μιλας στον πελατη.

Στη θεση σου θα πηγαινα για αντιποινα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αναφέρουν ρητά ότι δεν επιτρέπουν να φέρνεις σφουγγάρια κλπ, ο καθένας στο μαγαζί του κάνει ό,τι θέλει, ποιό το πρόβλημά σας?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,το γραφει,και το λενε κιολας,απαγορευεται η χρηση προσωπικων σφουγγαριων,κλπ κλπ.

Ειναι πολιτικη του μαγαζιου,οποιος θελει παει,οποιος οχι.

Να ξερετε οτι υπαρχει ενα κενο 10-11 το βραδυ χωρις υπαλληλο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Ναι σιγα μην παμε και μεσάνυχτα με τους βρυκολακες να πλενουμε το αμαξι αχαχα

 

Παντως σφουγγαρι δεν πηρα. Για ενα πινελακι μιλαμε.

 

Βασικα λιγο με νοιαζει το θεμα γιατι το πλενω κατω απο το σπιτι με πιεστικο. Απλα τωρα σκαβει ο ΟΤΕ τους δρομους και γινεται το σωσε.

 

Το θεμα ειναι αλλο. Ανοιγεις που ανοιγεις self-service μαγαζι. Γιατι καποιος να ερθει σε εσενα και να μην παει ακριβως απεναντι στο αυτοματο πλυντηριο και χωρις να κουνησει το δαχτυλακι του να ξεμπερδεψει σε 10 λεπτα?

 

Γιατι προφανως γνωριζει οτι η σωστη δουλεια, αυτη που δεν θα σου πηδηξει το χρωμα μεσα σε λιγα χρονια γινεται μονο στο χερι και ΠΟΤΕ στη βουρτσα. Οταν λοιπον δεν επιτρεπεις σφουγγαρι, κουβα κτλ, οταν το σαπουνι στο προγραμμα 1 ειναι πραγματικα ανυπαρκτο (και αμφιβολου ποιοτητας μεταξυ μας) και οταν ουσιαστικα με τους κανονες που βαζεις δεν επιτρεπεις να περνανε ουτε 2 λεπτα για να κανεις κατι (οπως εγινε με εμενα στο καθαρισμα της ζαντας) χωρις να πεφτει χρεωση, Ε ΤΟΤΕ ρε μαγκα δεν εχεις λογο υπαρξης μην σου προκαλεσει εντυπωση οταν θα κλεισεις οπως και τοσοι αλλοι.

 

Ο κοσμος θελει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ self service και οχι πιπες για να οικονοματε εσεις.

 

Αυτα ειχα να πω και δεν ξανα ασχολουμαι με κουραμπιεδες επαγγελματιες του Ελλαδιστάν.

(sorry για το υφος)

Link to comment
Share on other sites

Στις ζαντες μπορεις να βαλεις τη βουρτσα που εχει και να τις καθαρισεις μια χαρα και δεν χρειαζονται ουτε πινελακια ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Εσεις ρε μαγκες που πηγαινεται στις καφετεριες και με 2-3 ευρω καθεστε 3 ωρες ειναι καλα?γιατι δεν σηκωνεστε να φυγετε μολις τελειωσετε τον καφε?@tony antony αν καταφερεις ποτε να καθαρισεις ζαντα ακομα και πενταμπρατση με βουρτσα να με χεσεις...ολα πανω θα μεινουν...αν ειναι να δινω 10 ευρω να πλενω το αμαξι μονος μου το παω σε ενα πληντυριο με πλυσιματακι στο χερι μεσα-εξω και ουτε τσαλακωνομαι

Link to comment
Share on other sites

Αν κατσεις στην καφετερια  αντι να το παρεις στο χερι θα πιασεις και το τραπεζι που θα καθοταν μια παρεα 5 ατομων....η τιμη δεν ειναι διαφορετικη αλλα το κοστος ευκαιριας ειναι πολυ μεγαλο για το μαγαζατορα οποτε με τα λεγομενα του dubber θα επρεπε να σας πεταξει εξω...anyway σταματαω εδω γιατι ειμαι off topic..

 

παντως εδω που μενω παιρνω το σφουγγαρακι μου παω στο self-service του λεω μια καλησπερα και ριχνομαι στη μαχη χωρις να μου πει κανενας τιποτα...αυτος βγαζει 4 ευρω και εγω μενω ευχαριστημενος...στην αθηνα δεν παω ποτε γιατι υπαρχουν αυτοι οι κομπλεξικοι...Ποια πολιτικη ειναι καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω τι κανετε αλλα και μονο με το πιεστικο μια χαρα το καθαριζω το αμαξι, αν εχετε να το πλυνετε κανα μξνα ειναι αλλη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Καλα, προφανως ο μέσος έλληνας ακόμα δεν εχει ιδέα απο σωστό πλύσιμο, ούτε λόγος φυσικά για detailing και είναι κρίμα να καταστρέφονται βαφές απο όμορφα αυτοκίνητα.

 

Η ζάντα δεν πλένεται με βούρτσα-σκουπόξυλο όπως επίσης ούτε το αμάξι. Δηλαδή εντάξει ήμαρτον, παίζει να είναι χειρότερο κ απο τα περιστρεφόμενα πανιά του πλυντηρίου.

Μόνο κάτι παππούδια βλέπω να το κάνουν αυτό κάτω απ'το σπίτι τους. Απο εκεί και μόνο να καταλάβεις.

 

Επιπλέον, ΜΟΝΟ με χρηση πιεστικου (ΑΝ εχει καλο αφρό η σαπουνάδα) όντως μπορει να πλυθει σχετικά αξιοπρεπώς ενα ΟΧΙ πολυ βρώμικο αμάξι αλλά Ο,ΤΙ και να κάνεις ΟΣΗ πίεση και να έχει το πιεστικό η βρωμιά απο την φάσα της πορτας και κάτω μεχρι τους μαρσπιέδες δεν φεύγει. Οταν λοιπον μετα πας να το στεγνώσεις με την πετσέτα σου ή το πετσί (ποτέ πετσί παιδιά) κάνεις μια ωραία αράχνη πάνω στο βερνίκι που είναι όλη δικιά σου! Οταν αυτο επαναλαβάνεται για καιρό το βερνίκι θαμπώνει. Και οχι μονο χαμηλά αλλά παντού γιατί μεταφέρεις την βρωμιά όσο λίγη κι αν είναι. Βέβαια δεν είναι χαζοί, στο πρόγραμμα σου ρίχνει και λιγο υγρό κερί που καμουφλάρει τέτοια προβλήματα και δίνει προσωρινή λάμψη σε κάτι που ούτως η άλλως έχει προβλημα. Φεύγεις λοιπον χαρούμενος, τζι τζι λες το έκανα  αχαχα

 

Έλα λοιπον μετά απο ενα χρονο (και λιγότερο) και δείξε μου το χρώμα σου κάτω απο το φως.

 

Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο με τον άλλον που το πήγαινε πλυντήριο. Guarantee.

 

Τι δίνεις 4 ευρω τι 10 και οι δύο χαλάτε το χρώμα σας. Απλά ο άλλος είναι πιο έξυπνος γιατί και καλά σου πλασάρει ενα ντεμέκ self service και τρεχουν οι ημιμαθείς νομίζοντας οτι κάνουν το σωστό. Στο ταμείο, για εναν Χ αριθμο πελατων, τα ίδια φράγκα περίπου μπαίνουν και για τους δύο διότι αυτός δεν έχει να πληρώνει και Πακιστανούς και την ακριβη συντηρηση του αυτόματου. Μία η άλλη είναι όπως και να το δείς γιαυτό λεώ κοροιδία. Την έχω ψάξει πολύ την δουλειά γύρω απο το θέμα και γνωρίζω.

 

Υπάρχουν πλέον μαγαζιά (λίγα ακόμα) που μπορείς να το δώσεις να στο πλύνουν σωστά στο χέρι. Κάνουν αποκλειστικά αυτή τη δουλειά. Υπάρχουν και επαγγελματίες detailers που ανάμεσα σε άλλα προσφερουν τη δυνατότητα να τους το αφήσεις απλά για ενα πλυσιματάκι. Τιμές δεν ξέρω (φαντάζομαι οχι κατι εξωπραγματικό) αλλά ειλικρινα αν δεν είχα την δυνατότητα στο σπίτι μου και αγαπούσα το κάρο μου (γιατί κάποιους δεν τους νοιαζει) θα πήγαινα μονο εκεί.

Edited by TRiBaL_23
Link to comment
Share on other sites

Καλα, προφανως ο μέσος έλληνας ακόμα δεν εχει ιδέα απο σωστό πλύσιμο, ούτε λόγος φυσικά για detailing και είναι κρίμα να καταστρέφονται βαφές απο όμορφα αυτοκίνητα.

 

Η ζάντα δεν πλένεται με βούρτσα-σκουπόξυλο όπως επίσης ούτε το αμάξι. Δηλαδή εντάξει ήμαρτον, παίζει να είναι χειρότερο κ απο τα περιστρεφόμενα πανιά του πλυντηρίου.

Μόνο κάτι παππούδια βλέπω να το κάνουν αυτό κάτω απ'το σπίτι τους. Απο εκεί και μόνο να καταλάβεις.

 

Επιπλέον, με πιεστικό και μόνο (ΑΝ και ΜΟΝΟ ΑΝ εχει καλο αφρό η σαπουνάδα) όντως μπορει να πλυθει σχετικά αξιοπρεπώς ενα ΟΧΙ πολυ βρώμικο αμάξι αλλά Ο,ΤΙ και να κάνεις ΟΣΗ πίεση και να έχει το πιεστικό η βρωμιά απο την φάσα της πορτας και κάτω μεχρι τους μαρσπιέδες δεν φεύγει. Οταν λοιπον μετα πας να το στεγνώσεις με την πετσέτα σου ή το πετσί (ποτέ πετσί παιδιά) κάνεις μια ωραία αράχνη πάνω στο βερνίκι που είναι όλη δικιά σου! Οταν αυτο επαναλαβάνεται για καιρό το βερνίκι θαμπώνει. Και οχι μονο χαμηλά αλλά παντού γιατί μεταφέρεις την βρωμιά όσο λίγη κι αν είναι. Βέβαια δεν είναι χαζοί, στο πρόγραμμα σου ρίχνει και λιγο υγρό κερί που καμουφλάρει τέτοια προβλήματα και δίνει προσωρινή λάμψη σε κάτι που ούτως η άλλως έχει προβλημα. Φεύγεις λοιπον χαρούμενος, τζι τζι λες το έκανα  αχαχα

 

Έλα λοιπον μετά απο ενα χρονο (και λιγότερο) και δείξε μου το χρώμα σου κάτω απο το φως.

 

Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο με τον άλλον που το πήγαινε πλυντήριο. Guarantee.

 

Τι δίνεις 4 ευρω τι 10 και οι δύο χαλάτε το χρώμα σας. Απλά ο άλλος είναι πιο έξυπνος γιατί και καλά σου πλασάρει ενα ντεμέκ self service και τρεχουν οι ημιμαθείς νομίζοντας οτι κάνουν το σωστό. Στο ταμείο, για εναν Χ αριθμο πελατων, τα ίδια φράγκα περίπου μπαίνουν και για τους δύο διότι αυτός δεν έχει να πληρώνει και Πακιστανούς και την ακριβη συντηρηση του αυτόματου. Μία η άλλη είναι όπως και να το δείς γιαυτό λεώ κοροιδία. Την έχω ψάξει πολύ την δουλειά γύρω απο το θέμα και γνωρίζω.

 

Υπάρχουν πλέον μαγαζιά (λίγα ακόμα) που μπορείς να το δώσεις να στο πλύνουν σωστά στο χέρι. Κάνουν αποκλειστικά αυτή τη δουλειά. Υπάρχουν και επαγγελματίες detailers που ανάμεσα σε άλλα προσφερουν τη δυνατότητα να τους το αφήσεις απλά για ενα πλυσιματάκι. Τιμές δεν ξέρω (φαντάζομαι οχι κατι εξωπραγματικό) αλλά ειλικρινα αν δεν είχα την δυνατότητα στο σπίτι μου και αγαπούσα το κάρο μου (γιατί κάποιους δεν τους νοιαζει) θα πήγαινα μονο εκεί.

Δηλαδη με το να δινω 4 ευρω και να χρησιμοποιω μονο το απεσταγμενο νερο αφου εχω δικο μου σφουγγαρι(μαλλι προβατου) ειναι το ιδιο και γινεται η ιδια ζημια με το να χρησιμοποιω τη βουρτσα...Μαλισταα

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Δηλαδη με το να δινω 4 ευρω και να χρησιμοποιω μονο το απεσταγμενο νερο αφου εχω δικο μου σφουγγαρι(μαλλι προβατου) ειναι το ιδιο και γινεται η ιδια ζημια με το να χρησιμοποιω τη βουρτσα...Μαλισταα

 

Μιλάω για την περίπτωση που δεν βάζεις χέρι ή χρησιμοποιεις την βούρτσα τους συμφωνα με τον κανονισμο δηλαδη. Εσύ είσαι σωστός.

Edited by TRiBaL_23
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για την περίπτωση που δεν βάζεις χέρι ή χρησιμοποιεις την βούρτσα τους συμφωνα με τον κανονισμο δηλαδη. Εσύ είσαι σωστός.

Παρεξηγησα ζηταω συγνωμη...συμφωνω οτι με το χερι γινεται η καλυτερη δουλεια...η καραμελα που πιπιλανε ολοι αυτοι με τα self service ειναι οτι στις βουρτσες τους χρησιμοποιουν μαλλι αλογου...καθε ποτε ομως καθαριζονται αυτες οι βουρτσες...αν δηλαδη πας εσυ με 3 κιλα λασπη και μετα παω εγω θα τριβω τη λασπη σου στο αμαξι μου..χαιρετα μας δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.