Jump to content
XIONOULIS

ΑΥΤΟΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣ

Recommended Posts

Συμφωνώ και εγω με ολα ! Το αμάξι δεν πλανάται αν δεν πέσει προβατακι και σαπουναδα απο κουβά ! Είχα παει κ είχα πλύνει στο συγκεκριμένο πλυντηριο με ολα τα προγραμματα ( χωρίς την βούρτσα) και η πετσέτα μαυριζε!!

Προχειροπλυσιμο ειναι απλα για να φαινεται πλυμένο

Μια φορα μονο είχα παει στο κενό 10-11 που λέει ο Χσηστος και είχα πλύνει με δικιά μου σαπουναδα και χρησιμοποίησα μονο το νερο και το υγρό κερί , έπλυνα σωστά και του άφησα και 4-5 ευρώ

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και για να χουμε ενα καλο ερωτημα....ποσα θα δινατε για ενα ΣΩΣΤΟ πλυσιμο με αφρο με ουδετερο ph, με δυο κουβαδες (ενας σαμπουαν και ενας σκετο νερο)

και στο τελος περασμα με υγρο κερι επισης στο χερι!??!?!?!? 

ε?ποσα θα δινατε?υποψην οτι ολη αυτη η διαδικασια με ενα σωστο μεσα εξω ειναι κοντα δυο ωρες δουλεια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

και για να χουμε ενα καλο ερωτημα....ποσα θα δινατε για ενα ΣΩΣΤΟ πλυσιμο με αφρο με ουδετερο ph, με δυο κουβαδες (ενας σαμπουαν και ενας σκετο νερο)

και στο τελος περασμα με υγρο κερι επισης στο χερι!??!?!?!? 

ε?ποσα θα δινατε?υποψην οτι ολη αυτη η διαδικασια με ενα σωστο μεσα εξω ειναι κοντα δυο ωρες δουλεια!

 

Το μέσα ξεχνα το, ευκολη δουλεια γινεται ακομα και στο σπιτι σου. Ναι υπαρχουν καποιες σκουπες αυτοκινητου που ρουφανε ικανοποιητικα. Ουτε λογος για τζαμια, πατακια, ταμπλο. Απλά πράγματα.

 

Για το πλυσιμο: 1 ωρα είναι αρκετή κι αν δεν είναι πολύ βρωμικο ακομα και μιση φτάνει. Με δικα μου υλικα εγω προσωπικα θα εδινα εως και 10ευρω το μισάωρο για τον χωρο. Το υγρο κερί το ψεκαζεις παντου πριν το στεγνωμα κι απλα σκουπιζεις. Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο ουτε υποχρεωτικο.

 

Θα μου πεις 20 ευρω για να πλυνεις το αμαξι? Ναι, θεωρω οτι ειναι νορμαλ στη λογικη οτι ειναι κατι που λειπει απο την αγορα και υπαρχει ζητηση απο πολυ κοσμο. Ακομα και σε εναν detailer να πας ή επαγγελματια του ειδους δεν θα παρει λιγότερα απο 20. Αμα όμως υπήρχε ευρεως αυτο ισως να πεφτανε αυτες οι τιμες. Ολα ειναι θεμα προσφορας και ζητησης.

 

Θα μπορουσε να εχει κανα 2 θεσεις γι'αυτη τη δουλεια και οι υπολοιπες ως εχουν τωρα. Πολλα θα μπορουσαν να γινουν...

Edited by TRiBaL_23
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να πλύνει σε σελφ σέρβις που σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις δικά σου υλικά να μου πει.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , gianniskar said:

Όποιος θέλει να πλύνει σε σελφ σέρβις που σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις δικά σου υλικά να μου πει.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν είναι για Αθήνα για στείλε μου ένα πμ.

Link to comment
Share on other sites

Pitstop λέγεται και έχει 2 θέσεις όποιον υπάλληλο πέτυχα που έχει καμία φορά μου είπαν κάνε ότι θες και ξοδεύω τουλάχιστον 1μιση ώρα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago , gianniskar said:

Pitstop λέγεται και έχει 2 θέσεις όποιον υπάλληλο πέτυχα που έχει καμία φορά μου είπαν κάνε ότι θες και ξοδεύω τουλάχιστον 1μιση ώρα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είσαι σίγουρος ότι λέγεται Pitstop? Ρωτάω γιατί το Pitstop μου το βγάζει στο ίντερνετ σαν πλυντήριο-τούνελ και όχι σαν self service.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα σήμερα ξανά ο υπάλληλος ευγενεστατος 2 ώρες έκανα δε μου είπε τπτ. Κάτι που ξέχασα να πω. Υπάρχει επίσης πιστόλι αέρα που είναι δωρεαν χωρίς κέρματα. Και φυσητήρας να στεγνώνεις το αμάξι επί πληρωμή φυσικά. Εγώ εκεί πάω περίπου ένα χρόνο! Από τότε που αγόρασα το αυτοκίνητο γτ αλλού δεν με άφηναν να χρησιμοποιώ τα δικά μου προϊόντα. Πάτε άφοβα. Καλύτερα καθημερινή. Σκ δεν έχω πάει.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό πλυντήριο για touchless πλύσιμο ( έχει και βούρτσα κανονικά αλλά δεν χρησιμοποιώ) είναι το subito car wash στην Πειραιώς. Έχει 4 πιστόλια και η χρήση τους είναι πολύ εύκολη. Αυτό που με ενθουσίασε ειναι τα χημικά του ειδικά ο αφρός προπλυσης (snowfoam), το υγρό που καθαρίζει τις ζάντες,το κερί και το απιονισμένο νερό που είναι πραγματικά απιονισμένο! Τέλος πολύ εξαιρετική και η πίεση στο πιστόλι. Το αυτοκίνητο μου ήταν μέσα στο αλάτι και στη λάσπη από κίνηση σε Παρνασσό και εθνική με βροχή. Δεν περίμενα σε καμία περίπτωση να καθαρίσει έτσι και όλα αυτά σε 5 λεπτά με 5 ευρω(πρώτη φορά χρησιμοποίησα το μηχάνημα) το αυτοκίνητο μου καθάρισε στο 97 τις εκατό από ότι θα το έπλενα στο χέρι. Τρομερό! Επίσης ο άνθρωπος εκεί εξυπηραιτικοτατος.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη, και λοιπά μέλη.

 

Σε περίπτωση που πάτε σε χιόνια και σε δρόμους με αλάτι κτλ, καλό θα είναι να γίνετε πλύσιμο Κάτω από το αμάξι, να βρείτε κανένα πλυντήριο που να έχει ράμπα για να το σηκώνει ψηλά και να πλένετε από κάτω 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη, και λοιπά μέλη.
 
Σε περίπτωση που πάτε σε χιόνια και σε δρόμους με αλάτι κτλ, καλό θα είναι να γίνετε πλύσιμο Κάτω από το αμάξι, να βρείτε κανένα πλυντήριο που να έχει ράμπα για να το σηκώνει ψηλά και να πλένετε από κάτω 
Ναι φίλε ominus με τη πρώτη ευκαιρία θα γίνει αλλά έπονται κι άλλα χιόνια...εάν ξέρει κάποιος τύπου detailer που το κάνει να μου πει αλλιώς όταν πάω χωριό..δεν του πολυεμπιστευομαι εδώ Αθήνα να μου το σηκώσουν σε ραμπα εκτός αν ξέρει κάποιος κάτι στα τυφλά δεν πάω..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.