Jump to content
Guest VasilisFSI

Golf 5 - Αεροδυναμικός Θόρυβος (Σφυρίζει το τζάμι οδηγού)

Recommended Posts

spray σιλικονης οχι σιλικονη γιατι μετα...... withstupid.gif

Ε ναι, προφανως και εννοειται..Δεν ειπα να παει να κανει πλαστικη εγχειρηση... :)

Edited by NforN_xronis
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου κάνει αυτό με το τζάμι μετά την βροχή οταν το ανεβοκατεβαζο. Επίσης ένας φίλος είπε οτι μόλις κλίσει το κλίματιστικό οτι κόβει ... Μάλλον έχει πυκνωτή γιατι μου το κάνει και εμένα και βρήκα οτι ήταν ο πυκνωτής και μάλκιστα το σφύριγμα είναι απο τα ηχεία !

Εαν το πορόβλημα ποθ λέτε δεν έχει να κάνει με κανένα απο τα δύο τότε πρέπει να κάνετε γερή φασαρία γιατί αυτό μπορεί να σημαίνει οτι το αμάξι σας έχει οχι απλώς χαλασμένη τσιμούχα αλλα κακή κλίση σε κάποιο σημείο το αμάξωμα ! Μια ελάχιστα διαφορετική κούρμπα η νεύρω μπορεί να σου προκαλέσει θόρυβο. Οταν ακούς αεροδυναμικό θόρυβο σε καινούριο αμάξι το οποίο δεν πρέπει να τον κάνει τοτε το πρόβλημα μπορεί να είναι κάτι πολυ σοβαρό... Δεν νομίζω οτι είναι οι τσιμούχες ... Αυτό μου φαίνετε κουλό...

Link to comment
Share on other sites

αν περα απο τον θορυβο περνει και νερο(γλυφει δηλαδη) τοτε σιγουρα θελουν ισιωμα οι πορτες.Δεν τιθεται θεμα.Με καινουρια τσιμουχα δεν πρεπει να περναει ουτε ιδρωτας.Audi ηλικιας 15 ετων,με καμια αλλαγη σε τσιμουχα,και ποτε δεν ειχε προβλημα ιδρωματος.Μετα απο ατυχημα που χρειαστηκε να βγει η πορτα,οταν μονταριστηκε και τοποθετηθηκε ηρθε ο θορυβος απο τον στροβιλισμο.

Εχει επισης σημασια οταν θα φτιαξουν την πορτα,το ΠΩΣ θα την φτιαξουν....καλα στον παζαροπουλο,και στον καθε παζαροπουλο,σιγα μην ασχοληθουνε με λεπτομερειες σαν και αυτες....δεν εχει αποδοση το μερακι μας....

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω τα 9.000 και συνεχίζει να το κάνει... :blink:

Φοβάμαι την αλλαγή τσιμούχας γιατί με τα αστέρια των αντιπροσωπειών μπορεί να γίνουν και χειρότερα τα πράγματα...

Ίσως να θέλουν ρύθμιση οι πόρτες γιατί στα πρώτα χιλιόμετρα ο φανοποιός της ΕΤΕΑ είχε ασχοληθεί με τις πόρτες μου επειδή στραβόκλειναν.. Ίσως στην περίπτωσή μου αυτή να είναι η αιτία..

Μεσα στην βδομάδα θα πάω στον Παζαρόπουλο να ασχοληθεί με το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το άφησα στον Παζαρόπουλο. Μου είπαν ότι είναι κάτι πολύ απλό - απλώς ρύθμιση της πόρτας. Ούτε τσιμούχα ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

B)--><div class='quotetop'>QUOTE(Sir B @ 12/05/2005, 17:54 ) </div><div class='quotemain'><!--quotec-->

Στην Αμερική η VW είναι προτελευταία στην αξιοπιστία!...

Τραγική κατάσταση...

(κι ας μετακινήσουν επιτέλους το καταραμένο το εργοστάσιο από το Μεξικό!...

Στον πιο τεμπέλη λαό του κόσμου βρήκαν να το κάνουν? :huh: )

...κι΄ όμως το Jetta είναι από τα πρώτα σε πωλήσεις στην Αμερική. :D

Όσο για το Μεξικό έχεις δίκαιο!

Edited by scorpionn
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και με τοις 2

πορτες μου εχουν αλλαξει ολα τα αυτοκολητα λαστιχα

και στοις 2 πορτες , εχω ενα golf 5 2.0FSi μετα τα 100κm/h

ο ηχος ειναι τραγικα ενοχλητικος εχω κανει αιτηση

στη KARENTA ,γιατι απο κει το πηρα, να στειλουν FAX στη KOSMOCAR

για πραγματογνωμονα και περιμενω αν θα

εχω κατι θα σου πω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.