Jump to content
polo_6566

Φρένα τετραπίστονα

Recommended Posts

σωστος 4πιστονη ειναι.αμ.. μου βγηκαν τα ματια με αυτες τις φρενουκλες :rolleyes::lol:

που τα χωρεσε ωρε;και γιατι οι μηχανικοι λενε οτι δεν μπαινουν 4πιστονα brembo σε 15αρα ζαντα; :lol:

αν δεις ποιο πανω σε ενα παιδι του ειπαν οτι ουτε σε 16αρα δεν μπαινουν...

τι να πω δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Σε 15άρα λογικά μιλάμε για μικρά φρένα, άρα τα 950 δεν είναι λίγα.

δεν ειναι μικρα και τα 950 ειναι πολυ καλα.που θα βρεις 4πιστονα με ολα μεσα απο σωληνακια και τακακια μεχρι την τοποθετηση με 950 ¤;γιατι εγω ψαχνω μηνες στο νετ και το μονο που βρηκα με καμμια χιλιαρα εουρος ηταν μονο οι δαγκανες!ασε που δεν κανουν για 15αρα ζαντα.ασε τα μεταφορικα,ασε την αναμονη,ασε την αξιοπιστια του πωλητη..

και ξαναλεω οτι αυτα τα φρενα τα βαζει η wilwood στα περισσοτερα αμερικανικα αυτοκινητα που κατασκευαζονται.δεν νομιζω να βαζει μικρα φρενα σε αμαξια 2 τονων,5 χιλιαδων κυβικων με καμμια 200αρια αλογα.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Δικά σου τα λεφτά και η απόφαση. Είναι γεγονός ότι λόγω 15άρας οι επιλογές σου είναι περιορισμένες.

Από την άλλη, τί έχει το αμάξι σου που χρειάζεται 1000¤ για φρένα?

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος του αμαξιού δεν νομίζω να δικαιολογεί τετραπίστονα,εξαπίστονα και τέτοια.

280 από κοράντο πιστεύω ότι είναι υπέρ-αρκετά και με ελάχιστα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν εχει το πολακι stoila που να δικαιολογει τα 950¤ για φρενα.101 αλογα ειναι ή μαλλον ηταν γιατι μετα απο 6 χρονια καποια εψοφησαν στον δρομο.

ψαχνομαι με τα φρενα γιατι μου αρεσουν πολυ.οι μισοι απο εδω-και καλα κανουν-γιατι ριχνουν χιλιαρικα ολοκληρα για να βελτιωσουν το πολακι τους;

οτι και να του κανουν πολακι θα μεινει,ουτε Μ3 θα γινει ποτε αλλα ουτε και PORSCHE. αρα το κανουμε ετσι για να γουσταρουμε,γιατι μας αρεσει και γιατι μας ειρθε στην κ@@@α επανω.ετσι δεν ειναι;και το δικο σου τουμπανακι δεν το εχεις;

εννοειτε δε οτι δεν εχω ενα 1000ρικο για σκοτωμα οποτε τι να το κανω δεν βαζω κατι wilwood ετσι για να γουσταρω;ψαχνω για το καλυτερο στην καλυτερη τιμη που μπορω να βρω για να κανω αυτο που μου αρεσει και ευχαριστει.και με τον breakman εχω μιλησει,οπυ και θα τον επισκεφτω να μου προτεινει λυσεις καλες και οικονομικες,και αγγελια για φρενα corrado εχω βαλει,και τις μαντρες εχω παρει σβαρνα.τι αλλο να κανω δηλαδη;

soto,βρες μου εσυ φρενα απο corrado και εγω τα πηρα επιτοπου.αλλα που; ;ξαφνικα εγιναν αφαντα και απο μαντραδες αλλα και απο το φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

παντως αν βρεις τους αποστατες απο το corrado η λυση ειναι ιδανικη και φτηνη...!

δεν βρισκω ρε mpouk!δεν βρισκω τιποτα.σε οσους ρωτησα μου ελεγαν μαλ....ς!

να,δεν υπαρχει...

να,ειναι δυσευρετα πολυ....

να.corrado;τι ειναι αυτο...

μεχρι που ενας μου ειπε οτι εχουν γινει αναρπαστα και γιαυτο δεν εχει!!!λες και ολοι βαζουν φρενα απο corrado.ισως δεν γνωριζει οτι το 99% δεν ξερει καν την πατεντα με αυτα τα φρενα..τι να πεις :wacko:

Link to comment
Share on other sites

περνεις ενα δισκο 280 χιλιοστα οποιον θελεις...

περνει ενα τακακι

και μετα αυτο που πρεπει να βρεις στα μεταχειρισμενα(ειναι δυσκολο) αποστατες...

εγω εχω βαλει BREMBO δισκους και τακακια FERODO DS2500.

κοστος 310 ευρω μαζι με τους αποστατες.

απο αποψη αποδοσεις?παρα πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites

περνεις ενα δισκο 280 χιλιοστα οποιον θελεις...

περνει ενα τακακι

και μετα αυτο που πρεπει να βρεις στα μεταχειρισμενα(ειναι δυσκολο) αποστατες...

εγω εχω βαλει BREMBO δισκους και τακακια FERODO DS2500.

κοστος 310 ευρω μαζι με τους αποστατες.

απο αποψη αποδοσεις?παρα πολυ καλα

ωραια τα λες και σε ευχαριστω,οπως και σενα soto.αλλα που ρε παιδες.....

τεσπα με τα του corrado,ασ' το αφησουμε γιατι βγαινουμε off και θα μας ξεχεσουν στο τελος και θα εχουν και δικιο!

wilwood

wilwood

wilwood

πολυ hot το θεμα παντως.. fire.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι,μην μασας αν γουσταρεις βαλε τα 4πιστονα.

και εγω 4πιστονα ηθελα να βαλω για να γεμισει η ζαντα αλλα δεν βρηκα μεταχειρισμενες ετσι οπως τις ηθελα...

ουτως η αλλως θα βελτιωσεις την ασφαλεια του αυτοκινητου!

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι,μην μασας αν γουσταρεις βαλε τα 4πιστονα.

και εγω 4πιστονα ηθελα να βαλω για να γεμισει η ζαντα αλλα δεν βρηκα μεταχειρισμενες ετσι οπως τις ηθελα...

ουτως η αλλως θα βελτιωσεις την ασφαλεια του αυτοκινητου!

μα ρε σεις αυτο ειναι και το νοημα ολης της ιστοριας

αφου τα φτυσουν τα δικα του να μπει κατι καλητερο απο αυτο που υπαρχει μεχρι τωρα για λογους λειτουργιας και πανω απο ολα ασφαλειας το ερωτημα ειναι τι? μπρεμπο wilwood γκαλφερ? τι? εγω παντως [αν και θα συνεχεισω να το ψαχνω] βλεπω πως με 1 καλη δισκοπλακα [απλη] στις δικες του διαστασεις τυπου 1 απο τις παραπανω με σωληνακια υψηλης και 1 καλο τακακι σιγουρα θα υπαρξει διαφορα σιγουρα θα στοιχησει πιο φθηνα και σιγουρα θα εχει αποτελεσμα

εξαλλου με τα 100 και κατι αλογα δεν νομιζω πως δεν θα ειναι σχεδον αγκυρα το πολακι μας

Link to comment
Share on other sites

μπας και απλά ήταν... κάτι "μούφα" καπάκια που μπαίνουν από επάνω και γράφουν ότι θες?

Κάποιος είχε ποστάρει πριν κανά χρόνο για αυτά...

wilwood rule, μ'άρεσαν και εμένα :D

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά την λύση corrado, ρίξε και ένα call @ tsakouleris, η περίμενε 1-2 μέρες να το σκεφτώ μπας και πάρω εγώ τα wilwood και σου δώσω τα δικά μου corrado φρένα.

Link to comment
Share on other sites

Παντα υπαρχει διαφορα αναμεσα στο τι θελουμε και μας αρεσει και στο τι χρειαζεται το αμαξι μας. Τα Wilwood ειναι φρεναρες αλλα τα βαζεις γιατι σου αρεσουν οχι γιατι χρειαζονται. Αμα τα εχεις και εισαι διατεθιμενος να τα χωσεις εκει τοτε και γω μαζι σου μεγαλε αλλα μη περιμενεις να σου πουμε οτι το polaki θελει τετοια φρενα. Απ την αλλη προεδρε εσυ ψησου.. :D;) .

ΥΓ: Τον Τσακουλερη που σου ειπε ο προεδρος τον πηρες? Εχεις περασει γενικοτερα να δεις τι εχει το polaki που μας ελεγες οτι σερνοταν?

Link to comment
Share on other sites

Παντα υπαρχει διαφορα αναμεσα στο τι θελουμε και μας αρεσει και στο τι χρειαζεται το αμαξι μας. Τα Wilwood ειναι φρεναρες αλλα τα βαζεις γιατι σου αρεσουν οχι γιατι χρειαζονται. Αμα τα εχεις και εισαι διατεθιμενος να τα χωσεις εκει τοτε και γω μαζι σου μεγαλε αλλα μη περιμενεις να σου πουμε οτι το polaki θελει τετοια φρενα. Απ την αλλη προεδρε εσυ ψησου.. :lol:;) .

ΥΓ: Τον Τσακουλερη που σου ειπε ο προεδρος τον πηρες? Εχεις περασει γενικοτερα να δεις τι εχει το polaki που μας ελεγες οτι σερνοταν?

διαβασε στα προβληματα του πολο cap,ποσταρα νεωτερα προχθες. ;)

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά την λύση corrado, ρίξε και ένα call @ tsakouleris, η περίμενε 1-2 μέρες να το σκεφτώ μπας και πάρω εγώ τα wilwood και σου δώσω τα δικά μου corrado φρένα.

σ'αρεσαν κυριε κωστα ε;;;

εισαι εσυ ενα σκυλακι....... :lol:;)

post-4363-1191938047_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπας και απλά ήταν... κάτι "μούφα" καπάκια που μπαίνουν από επάνω και γράφουν ότι θες?

Κάποιος είχε ποστάρει πριν κανά χρόνο για αυτά...

wilwood rule, μ'άρεσαν και εμένα :lol:

σαν αυτα στις φωτο ε;στο νετ τα βρισκεις με 10$ και σε διαφορα χρωματακια.εμενα παντως μου φαινονται αληθηνα γιατι η δαγκανα ισα που χωραει στην ζαντα.ουτε χιλιοστο δεν εχει μεινει αερας..

post-4363-1191938843_thumb.jpg

post-4363-1191938852_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω ρωτησει την ''μαμα'' εταιρεια καθως και επισημους αντιπρόσώπους, η brembo δεν δινει κιτ ουτε για POLO ουτε για PEUGEOT. Απλα οσοι εχουν βαλει τοτε ή δεν ειναι brembo-επιβεβαιώνω τον DOGGY, ''μαιμου'' με αλλα λογια ή εχουν κανει παντρεματα και πατεντες. πχ για golf iv,tt, s3 υπαρχει το junior kit 323x28 με 4πιστονη δαγκάνα!ομως στην αγορα υπαρχει κιτ με 355χ28 ή 32 διαιρούμενο με 4πιστονη παλι δαγκανα αλλα μεγαλύτερη, οχι της επισημης αντιπροσωπίας!το κιτ αυτο ειναι για audi rs4 και με αλλαγη καρε κτλ κυκλοφορεί πλέον τυποποιημενο για group vag οχι ομως με την εγκρισης της eltrekka ή οπως λεγεται ο αντιπροσωπος της brembo. αν επισκεφτητε και το site της εταιρειας θα δειτε οτι εχει καταλογο προιοντων για καθε αυτοκινητο δεν αναφερει ομως τπτ για POLO ή PEUGEOT για δαγκάνες! www.brembo.com.uk

Link to comment
Share on other sites

πετρο μην εισαι τοσο σιγουρος για την peugeot.

Set Brembo 4pot με Χαρακτούς Δίσκους 1,548.05 Ευρώ

kit αναβάθμισης φρένων με 4πίστονες δαγκάνες και χαρακτούς δίσκους από την Brembo.

Η τιμή αναφέρεται σε 1 σετ που περιλαμβάνει:

2 δίσκους,

2 δαγκάνες,

2 σωληνάκια υψηλής πίεσης και

2 αποστάτες (βάσεις) (1 για την κάθε δαγκάνα).

οπως φαινεται βγαζει,και μαλιστα με τις καταλληλες βασεις για τα peugeot.

αν εχεις απορια σου λεω και το site να το τσεκαρεις και εσυ.α!και με το λογοτυπο της eltrekka διπλα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω ρωτησει την ''μαμα'' εταιρεια καθως και επισημους αντιπρόσώπους, η brembo δεν δινει κιτ ουτε για POLO ουτε για PEUGEOT. Απλα οσοι εχουν βαλει τοτε ή δεν ειναι brembo-επιβεβαιώνω τον DOGGY, ''μαιμου'' με αλλα λογια ή εχουν κανει παντρεματα και πατεντες. πχ για golf iv,tt, s3 υπαρχει το junior kit 323x28 με 4πιστονη δαγκάνα!ομως στην αγορα υπαρχει κιτ με 355χ28 ή 32 διαιρούμενο με 4πιστονη παλι δαγκανα αλλα μεγαλύτερη, οχι της επισημης αντιπροσωπίας!το κιτ αυτο ειναι για audi rs4 και με αλλαγη καρε κτλ κυκλοφορεί πλέον τυποποιημενο για group vag οχι ομως με την εγκρισης της eltrekka ή οπως λεγεται ο αντιπροσωπος της brembo. αν επισκεφτητε και το site της εταιρειας θα δειτε οτι εχει καταλογο προιοντων για καθε αυτοκινητο δεν αναφερει ομως τπτ για POLO ή PEUGEOT για δαγκάνες! www.brembo.com.uk

μπορεις να ερθεις μαι βολτα απο Ιλιον να δεις ενα ραλι φιλου με 4πιστονα σε 15αρα...

η παμε μενιδι να δεις με τα ματια σου το πολο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.