Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

Σκέφτομαι να βάλω μεμβράνες στο πεντάρι golfακι μου και θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

1) Χρειάζεται να μπει χέρι στην πόρτα για να μπούνε οι μεμβράνες? π.χ. να βγει η ταπετσαρία. Σε περίπτωση που χρειάζεται, σε τι βάζουν χέρι και τι κίνδυνοι υπάρχουν για μελλοντικούς τριγμούς?

2) Όσον αφορά τις μεμβράνες έχω κατά νου Madico, Lummar & 3M. Ακούω γνώμες

και ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα για τις ολες καλες ειναι αν ειναι καλος αυτος που θα στις τοποθετησει,και αν δινει και γραπτως το απαραιτητο χαρτι για το ΚΤΕΟ

ΥΓ δες και σε αλλα post που αναφερονται εκτεταμενα για μεμβρανες

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω μεμβράνες στο πεντάρι golfακι μου και θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

1) Χρειάζεται να μπει χέρι στην πόρτα για να μπούνε οι μεμβράνες? π.χ. να βγει η ταπετσαρία. Σε περίπτωση που χρειάζεται, σε τι βάζουν χέρι και τι κίνδυνοι υπάρχουν για μελλοντικούς τριγμούς?

2) Όσον αφορά τις μεμβράνες έχω κατά νου Madico, Lummar & 3M. Ακούω γνώμες

και ευχαριστώ για το χρόνο σας

καλησπερα φιλε μου

πριν απο κανα μηνα εβαλα μεμβρανες στη lummar.Δεν μπαινει χερι στην πορτα και η δουλεια τελειωνει σε καμια ωρα.Η μεμβρανη μπαινει πανω απο το τζαμι και δεν αφηνει σε καμια περιπτωση φουσκαλες!

Μου κοστισε 190ε αλλα χαλαλι.Σου συνιστω να μην βαλεις πολυ σκουρες(εξαρταται και απο το σαλονι-ταμπλο).Εγω εχω διχρωμια στο ταμπλο και ανοιχτοχρωμο σαλονι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου

πριν απο κανα μηνα εβαλα μεμβρανες στη lummar.Δεν μπαινει χερι στην πορτα και η δουλεια τελειωνει σε καμια ωρα.Η μεμβρανη μπαινει πανω απο το τζαμι και δεν αφηνει σε καμια περιπτωση φουσκαλες!

Μου κοστισε 190ε αλλα χαλαλι.Σου συνιστω να μην βαλεις πολυ σκουρες(εξαρταται και απο το σαλονι-ταμπλο).Εγω εχω διχρωμια στο ταμπλο και ανοιχτοχρωμο σαλονι.

εγω οσες μεμβρανες εχω βαλει ανοιγουν πορτες . Εισαι σιγουρος οτι δεν βαζουν χερι ? Κ αν ναι , σε ποιο καταστημα πηγες ? Εστω κ με πμ . Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω οσες μεμβρανες εχω βαλει ανοιγουν πορτες . Εισαι σιγουρος οτι δεν βαζουν χερι ? Κ αν ναι , σε ποιο καταστημα πηγες ? Εστω κ με πμ . Ευχαριστω!!!

συμφωνω....στανταρ οι πορτες...εγω φοραω 3Μ και οσο για το χαρτι του Κ.Τ.Ε.Ο....

ΔΕΝ ΕΧΩ!!!λογω πολυ σκουρα αποχρωση....εχω ομως ισοβια εγγυηση της 3Μ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα βάλει μεμβράνες στο παλιό μου polo δέν έκαναν τίποτα στις πόρτες, έβαλαν τα φιμέ πάνω στο τζάμι χωρίς να ξηλώσουν τίποτα, το αποτέλεσμα ήταν άψογο και χωρίς φουσκάλες και στο πίσω τζάμι μπήκε μονοκόμματη ( δέν ξέρω άν είναι καλό ή όχι ) .

Είχα τις 3Μ και τις είχα βάλει στο Βαγιανάκη και μάλιστα με έκπτωση 20%.

Και άν βάλω και στο καινούριο μου πάλι σ'αυτόν θα πάω, έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα βάλει μεμβράνες στο παλιό μου polo δέν έκαναν τίποτα στις πόρτες, έβαλαν τα φιμέ πάνω στο τζάμι χωρίς να ξηλώσουν τίποτα, το αποτέλεσμα ήταν άψογο και χωρίς φουσκάλες και στο πίσω τζάμι μπήκε μονοκόμματη ( δέν ξέρω άν είναι καλό ή όχι ) .

Είχα τις 3Μ και τις είχα βάλει στο Βαγιανάκη και μάλιστα με έκπτωση 20%.

Και άν βάλω και στο καινούριο μου πάλι σ'αυτόν θα πάω, έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

ολα τα καταστηματα που δουλευουν 3Μ κανουν το 20% φιλε γιωργο

Link to comment
Share on other sites

οι μεμβρανες μπαινουν σε χρονο ρεκορ χωρις να πειραχτουν τα τζαμια.Η μεμβρανη για το πισω τζαμι ειναι ενα κοματι και δεν πειραζει την αντισταση.εγω τις εβαλα στην lumar στην λ.βουλιαγμενης με τιμη 190.δειχνει πολυ ομορφο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω LLUMAR, ειμαι υπερ-ευχαριστημενος και εχω χαρτι εγγυησης + για ΚΤΕΟ/Τροχαια.

δεν υπαρχει ουτε ισχειει καποιο χαρτι για κτεο τροχαια ο νομος απλα λεει απο οσο ξερω πως οι επιβατες και κυριος οδηγος και συνοδηγος να φαινονται απο εξω προς τα μεσα ;)

αν πας στο κτεο η σε σταματησει τροχαια και χαρτι να τους δωσεις δεν ισχειει

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ουτε ισχειει καποιο χαρτι για κτεο τροχαια ο νομος απλα λεει απο οσο ξερω πως οι επιβατες και κυριος οδηγος και συνοδηγος να φαινονται απο εξω προς τα μεσα ;)

αν πας στο κτεο η σε σταματησει τροχαια και χαρτι να τους δωσεις δεν ισχειει

+1 οχι μονο δεν ισχυουν τα χαρτια αυτα αλλα σε γραφουν οι μπατσοι και στο κτεο θελουν

λαδωμα για να περασεις.....

Link to comment
Share on other sites

έχω τις μεμβράνες της 3Μ και εκτός από το χαρτί ότι είναι νόμιμες σύμφωνα με το νόμο τάδε...

μου έδωσαν και εγγύηση για πάντα(εκτός βέβαια αν τις σκίσουμε)

180 ευρά και κανένα πρόβλημα στην οδήγηση..

όσο για τροχαία κάνουν ότι θέλουν..

αυτά από μένα..

Link to comment
Share on other sites

έχω τις μεμβράνες της 3Μ και εκτός από το χαρτί ότι είναι νόμιμες σύμφωνα με το νόμο τάδε...

μου έδωσαν και εγγύηση για πάντα(εκτός βέβαια αν τις σκίσουμε)

180 ευρά και κανένα πρόβλημα στην οδήγηση..

όσο για τροχαία κάνουν ότι θέλουν..

αυτά από μένα..

η 3Μ δινει ισοβια εγγυηση για τις μεμβρανες αλλα τα χαρτια για τροχαια και κτεο....

......δεν μετρανε

Link to comment
Share on other sites

Εγω το καλοκαιρι εβαλα της madico ,και ειμαι πολυ ευχαριστημενος + οτι εχουν ισοβια εγγυηση.

Κατα την τοποθετηση βγηκαν οι ταπετσαριες απο τις πορτες.Επισης το χαρτι για το Κτεο και μενα μου φενεται μουφα!!!

Καλα για μπλοκο τροχαιας δεν το συζηταμε.....αν τους δειξεις το χαρτι ...σκανε στα γελια ...και μετα σε γραφουν κανονικά :D

Κοστος 180 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

μια καλη λυση για να αποφυγεις το ζωγραφισμα ειναι στο μπλοκο να κατεβασεις τα μπροστινα

παραθυρα πριν σταματησεις......

Link to comment
Share on other sites

το χαρτί ισχύει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ για ΚΤΕΟ.Και τέρμα μαύρες να είναι.Οι μπάτσοι σε γράφουν αν θέλουν

περασες κτεο και τους εδειξες το χαρτι? γιατι απο οσο γνωριζω δεν μετραει το χαρτι στι κτεο γιατι ισχειει οτι και με την αστυνομια

σε βλεπουν απο μεσα ολα οκ δεν σε βλεπουν πας και τις βγαζεις

Afterdark και τα τζαμια να κατεβασεις αν πανε να σε γραψουν για τα φυμε θα σου πουν να σηκωσεις τα παραθυρα [θα εχουν δει τα πισω :D ]

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εγώ κτέο πριν 20 μέρες και τους ρώτησα για να βάλω και γω μεμβράνες που δεν έχω.

Κανονικά απαγορεύονται αλλά εάν πάρω ένα χαρτί από αυτόν που θα μου τις τοποθετήσει το οποίο θα λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην οδήγηση και διάφορα άλλα θα με περνάνε κανονικά.

Όσο για την αστυνομία σε γράφουν όποτε θέλουν δεν ισχύει κανένα χαρτί.

Link to comment
Share on other sites

Δουλέυω σε Κτέο φίλος και ξέρω.Από κτέο περνάς και με κατάμαυρα αρκεί να έχεις χαρτί απο αυτόν που σου τις πέρασε

Η αστυνομία κάνει ότι θέλει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε παιδια.Κι εγω ειμαι υπερ του φιμε τζαμιου.Δειχνει αλλωστε πολυ ομορφο συν οτι το καλοκαιρι δε σε ζαλιζει ο ηλιος.Αλλα αυτο ΧΑΡΤΙ που λετε οτι δινουν.....ΠΟΙΟΙ ειναι αυτοι που το δινουν για να εχει τοοοοοση μεγαλη βαρυτητα και να "περνα" απο αστυνομια και ΚΤΕΟ;;;;;;;Συγγνωμη αλλα ΓΙΑΤΡΟΙ ειναι οι τυποι που θα αποφασισουν για το ποσο εμποδιζει την ορατοτητα του συγκεκριμενου ανθρωπου που οδηγει το αυτοκινητο;Ωραια κι εγω σας δινω ενα χαρτι,βαζω κι ενα σωρο σφραγιδες επανω για να δειχνει ψαρωτικο και τι εγινε;Μη λεμε κι οτι θελουμε.Το μονο που μπορει να σε σωσει ειναι χαρτι γιατρου διοτι οσο ναναι εχει καποια βαρυτητα.Με λιγα λογια χαρτι απο καποιον τυχαιο που εχει μαγαζι λογικο ειναι να μην "περναει".Μονο απο γιατρο.Διοτι αλλο ο μαγαζατορας (που στο δινει και για να πουλησει πιο ευκολα) κι αλλο ο γιατρος.Βεβαια θα μου πειτε ,πολυ ευκολα βρισκεις εναν γνωστο σου γιατρο και στο φτιαχνει στο αψε σβησε το χαρτακι.Αλλα και παλι δε μπορει κανενας αστυνομικος ή τεχνικος του ΚΤΕΟ να αμφισβητησει τον γιατρο.Τον μαγαζατορα ΑΝΕΤΑ μπορει να τον αμφισβητησει.Ειναι πιστευω θεμα αυθεντιας.Αυθεντια μπορει να θεωρηθει και θεωρειται ο οφθαλμιατρος.Οχι ο μαγαζατορας.

Edited by nasos_ea
Link to comment
Share on other sites

:D - στο μπλοκο μονο χαρτι απο δημοσιο νοσοκομειο σε σωζει για οφθαλμολογικο/δερματικο προβλημα

+1.....το μονο σιγουρο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.