Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

παιδια το σαββατο το αμαξι παει για μεμβρανες 3Μ απλα ειμαι μεταξυ του CS20 και του CS35 ποια πιστευετε οτι ειναι καλυτερο για να μην εχω προβλημα απο την αστυνομια? παντωσ και για τα δυο δινει χαρτι για κτεο

περιμενω τις γνωμες σας παιδια

Link to comment
Share on other sites

οι μεμβρανες μπηκανε cs 35 3M το αμαξι εγηνε πολυ ποιο ομορφο και η δου εια πολυ καλη

Επειδή θα το πάω και εγώ το ερχόμενο σαβ/κο μου λές αν θέλεις το μαγαζί και πόσο σου κόστισαν?

Οι cs 35 που έβαλες σου είπαν αν είναι νόμιμες? Thanks!

Link to comment
Share on other sites

οι μεμβρανες μπηκανε cs 35 3M το αμαξι εγηνε πολυ ποιο ομορφο και η δου εια πολυ καλη

χρειαστηκε να ανοιξει τα πλαστικα στις πορτες; :o

επισης θα ηταν χρησιμο για ολους εαν εβγαζες καμια φωτο να δουμε και το αποτελεσμα αλλα και να ανεφερες καμια τιμουλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ανοιξαν πορτες καθολου χρειαστηκαν περιπου 2 ωρες 3 ατομα να ασχολουνται και μου πηραν 200¤ το μονο που μου ειπαν να μην ανοιξω πραθυρο για 2 μερες και εαν μου κανει καμια μικρη φουσκαλα να το κανω με μια τηλεκαρτα για να φυγει.Παρατηρησα κατι σαν γρατζουνια και τους το πηγα καπακι μου να το αφισω 2 μερες και εαν δεν φυγει να παω να μου το αλλαξουν.

ΒΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΞΟΥΣΙΔΟΤΜΕΝΟ ΚΑΕΝΤΡΟ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ 3Μ

ΠΑΛΑΙΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 18 ΑΙΓΑΛΕΩ

ΤΗΛ. 2105900687

ορίστε και φώτος νομιζω οτι το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο εγηνε η γκολφο μου κουκλί tongue.gif:o

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που ήμουν έτοιμος να πάω να βάλω (light) μεμβράνες στο Golfακι μου, βρήκα έναν φίλο που είχε βάλει στο δικό του και του το ζήτησα να το πάω μια βόλτα για να δω πως είναι.

1.Το αυτοκίνητο γίνεται καταπληκτικό

2.Το καλοκαίρι σώζεσαι από ΠΑΡΑ πολύ ζέστη

3. Το βράδυ σου βγαίνει η πίστη για να οδηγήσεις

Το βράδυ είχα μεγάλο πρόβλημα για να διακρίνω διάφορα πράγματα στο σκοτάδι. Δεν ξέρω εάν συνηθίζοντάς το η κατάσταση θα άλλαζε. Ωστόσο, ήμουν αρκετά διστακτικός ως προς την κίνηση αυτή και -τελικά- δεν έβαλα.

Καλό είναι πριν βάλετε, να τις δείτε στην πράξη σε κάποιο άλλο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

πάντως με τις 3Μ CS35 που έβαλα απο μέσα δεν καταλαβαίνεις ότι εχεις βαλει μεμβρανες είναι πολυ καλες με τον ηλιο τωρα για τη ζεστη το καλοκαιρι θα σας πω ;)

Link to comment
Share on other sites

πάντως με τις 3Μ CS35 που έβαλα απο μέσα δεν καταλαβαίνεις ότι εχεις βαλει μεμβρανες είναι πολυ καλες με τον ηλιο τωρα για τη ζεστη το καλοκαιρι θα σας πω ;)

Παντως για CS-35 ειναι πολυ σκουρες. Ετσι τουλαχιστον φαινονται στις φωτο!

Link to comment
Share on other sites

Παντως για CS-35 ειναι πολυ σκουρες. Ετσι τουλαχιστον φαινονται στις φωτο!

οι φωτο ειναι σε ισκιο και φαινονται ποιο σκουρες σημερα με ηλιοα ειναι ενα τονο ποιο σκουρες απο το μπροστινο τζαμι και βραδυ δεν εχεις κανενα προβλημα τα βλεπεις ολα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εχω βαλει εδω και 2 χρονια μεμβρανες και πλεον δεν μπορω να οδηγησω αυτοκινητο χωρις μεμβρανες γιατι με ενοχλει ο ηλιος.

εχω βαλει το 2 σταδιο και οσον αφορα την οδηγηση το βραδυ ειναι απλα θεμα συνηθειας. προβλημα εχω μονο οταν αφησω το αμαξι βρωμικο και ειναι χαλια τα τζαμια μου. και σε αυτην την περιπτωση προβλημα συναντω μονο στο παρκαρισμα.

τωρα για το κτεο περασα κανονικοτατα και χωρις λαδωμα απλα εδειξα το χαρτι που μου εδωσαν. μετα ειδα οτι στο χαρτι του κτεο εγραφε οτι το αμαξι φερει μεμβρανες. με σταματησαν και μπατσοι αλλα δεν μπορουν να σε γραψουν μονο και μονο επειδη δεν εχουν φωτομετρα για να μετρησουν τη διαπερατοτητα του φωτος. αν παει καποιος να σας γραψει πειτε του απλα " μπορεις να με γραψεις για αλκοολ χωρις να μου κανεις αλκοτεστ? τοτε πως μπορεις να με γραψεις για μεμβρανες οταν δεν μπορεις να μετρησεις τη διαπερατοτητα τους? "

Link to comment
Share on other sites

Guest nionios-gorilaki
παιδια εχω εχω βαλει εδω και 2 χρονια μεμβρανες και πλεον δεν μπορω να οδηγησω αυτοκινητο χωρις μεμβρανες γιατι με ενοχλει ο ηλιος.

εχω βαλει το 2 σταδιο και οσον αφορα την οδηγηση το βραδυ ειναι απλα θεμα συνηθειας. προβλημα εχω μονο οταν αφησω το αμαξι βρωμικο και ειναι χαλια τα τζαμια μου. και σε αυτην την περιπτωση προβλημα συναντω μονο στο παρκαρισμα.

τωρα για το κτεο περασα κανονικοτατα και χωρις λαδωμα απλα εδειξα το χαρτι που μου εδωσαν. μετα ειδα οτι στο χαρτι του κτεο εγραφε οτι το αμαξι φερει μεμβρανες. με σταματησαν και μπατσοι αλλα δεν μπορουν να σε γραψουν μονο και μονο επειδη δεν εχουν φωτομετρα για να μετρησουν τη διαπερατοτητα του φωτος. αν παει καποιος να σας γραψει πειτε του απλα " μπορεις να με γραψεις για αλκοολ χωρις να μου κανεις αλκοτεστ? τοτε πως μπορεις να με γραψεις για μεμβρανες οταν δεν μπορεις να μετρησεις τη διαπερατοτητα τους? "

ωραιος ο δημητρακης :)

Link to comment
Share on other sites

τωρα για το κτεο περασα κανονικοτατα και χωρις λαδωμα απλα εδειξα το χαρτι που μου εδωσαν. μετα ειδα οτι στο χαρτι του κτεο εγραφε οτι το αμαξι φερει μεμβρανες. με σταματησαν και μπατσοι αλλα δεν μπορουν να σε γραψουν μονο και μονο επειδη δεν εχουν φωτομετρα για να μετρησουν τη διαπερατοτητα του φωτος. αν παει καποιος να σας γραψει πειτε του απλα " μπορεις να με γραψεις για αλκοολ χωρις να μου κανεις αλκοτεστ? τοτε πως μπορεις να με γραψεις για μεμβρανες οταν δεν μπορεις να μετρησεις τη διαπερατοτητα τους? "

Σχετικα με την διαπερατοτητα τι παιζει?? Τι λεει η νομοθεσια και ποσο τοις εκατο πρεπει να ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την διαπερατοτητα τι παιζει?? Τι λεει η νομοθεσια και ποσο τοις εκατο πρεπει να ειναι??

η νομοθεσια λεει οτι το οριο της διαπερατοτητας θα ορισθουν με υπουργικη αποφαση. βεβαια υπουργικη αποφαση δεν εχει βγει ακομα. οποτε παμε συμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια η οποια λεει οτι πρεπει να υπαρχει 70% διαπερατοτητα του φωτος . οπως λενε τα χαρτια που δινουν τα μαγαζια που περνανε μεμβρανες. τωρα αν οντως περναει 70% του φωτος απο τις μεμβρανες δεν το ξερω. το σιγουρο ειναι οτι ουτε οι μπατσοι μπορουν να το μετρησουν αρα δεν μπορουν και να με γραψουν. το ιδιο ισχυει και για τα κτεο.

Link to comment
Share on other sites

η νομοθεσια λεει οτι το οριο της διαπερατοτητας θα ορισθουν με υπουργικη αποφαση. βεβαια υπουργικη αποφαση δεν εχει βγει ακομα. οποτε παμε συμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια η οποια λεει οτι πρεπει να υπαρχει 70% διαπερατοτητα του φωτος . οπως λενε τα χαρτια που δινουν τα μαγαζια που περνανε μεμβρανες. τωρα αν οντως περναει 70% του φωτος απο τις μεμβρανες δεν το ξερω. το σιγουρο ειναι οτι ουτε οι μπατσοι μπορουν να το μετρησουν αρα δεν μπορουν και να με γραψουν. το ιδιο ισχυει και για τα κτεο.

αυτο το βλεπεις? το γραψανε πρι 15 μερες για φυμε

Link to comment
Share on other sites

ολα είναι θέμα συνήθειας.είχα και στο corsa και στο astra.μάλιστα στο astra τις πιο σκούρες.θα μου φανεί κάπως αμάξι χωρίς membranes.ειδικά το καλοκαίρι βοηθάει πολύ.απλά το μονο πρόβλημα είναι το βραδυ σε σκοτεινά κύριος σημεία όταν θες να παρκάρεις και βάζεις όπισθεν.εκεί απλά κατεβάζεις τα πλαϊνά τζαμια και πας...άλλο ένα πρόβλημα είναι τα στρουμφάκια που τώρα τελευταία το έχουν στην μόδα να σούι περνούν και πινακίδες και diploma για φιμέ! απλά έλεος.στον οδηγό του καραμαλή του περνούν το diploma άραγε?το μυστικό είναι χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο η δερματολόγο η οφθαλμίατρο.εκεί σε σταματάνε και δεν σου λένε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ολα είναι θέμα συνήθειας.είχα και στο corsa και στο astra.μάλιστα στο astra τις πιο σκούρες.θα μου φανεί κάπως αμάξι χωρίς membranes.ειδικά το καλοκαίρι βοηθάει πολύ.απλά το μονο πρόβλημα είναι το βραδυ σε σκοτεινά κύριος σημεία όταν θες να παρκάρεις και βάζεις όπισθεν.εκεί απλά κατεβάζεις τα πλαϊνά τζαμια και πας...άλλο ένα πρόβλημα είναι τα στρουμφάκια που τώρα τελευταία το έχουν στην μόδα να σούι περνούν και πινακίδες και diploma για φιμέ! απλά έλεος.στον οδηγό του καραμαλή του περνούν το diploma άραγε?το μυστικό είναι χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο η δερματολόγο η οφθαλμίατρο.εκεί σε σταματάνε και δεν σου λένε τίποτα

τον γραψανε 14:00μ.μ. οχι βραδυ και του τα πειραν ολα μονο το αυτοκινητο του αφησαν

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ξερω την νομοθεσια επειδη ,προσωπικα, εχω προβλημα υγειας και το καλοκαιρι λιωνω σαν σαπουνι, λεω να παω να βαλω κατα το Πασχα μεμβρανες και εννοειται οτι θα παρω χαρτι νοσοκομειου που θα αναγραφεται το προβλημα μου. Τωρα οποιος θελει να με γραψει ας με γραψει. Τζαμπα το χαρτι και το μελανι tongue.giftongue.gif .

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Μακάκες! είναι και που θα πέσεις.και μου κάνει και εντύπωση γιατι δεν ειναι και τοσο σκουρες στο smart.σε ποια περιοχι έγινε?

κιφησια

Link to comment
Share on other sites

τον γραψανε 14:00μ.μ. οχι βραδυ και του τα πειραν ολα μονο το αυτοκινητο του αφησαν

κακος τους αφησε να τον γραψουνε. αν δεν εχεις χαρτι απο το μαγαζι που τα εβαλες το οποιο λεει οτι περναει απο τα φιμε το 70% του φοτος, τοτε καθεσε και σε γραφουν. αν εχεις το χαρτι ομως τους λες να φερουν φωτομετρο και να μετρησουν τα φιμε, και τους λες " αν τα μετρησεις και τα βγαλεις 69% γραψτε με, αν ειναι 71% καντε τουμπεκι".

το θεμα ειναι οτι δεν εχουν φωτομετρα για να τα μετρησουν.

Link to comment
Share on other sites

κακος τους αφησε να τον γραψουνε. αν δεν εχεις χαρτι απο το μαγαζι που τα εβαλες το οποιο λεει οτι περναει απο τα φιμε το 70% του φοτος, τοτε καθεσε και σε γραφουν. αν εχεις το χαρτι ομως τους λες να φερουν φωτομετρο και να μετρησουν τα φιμε, και τους λες " αν τα μετρησεις και τα βγαλεις 69% γραψτε με, αν ειναι 71% καντε τουμπεκι".

το θεμα ειναι οτι δεν εχουν φωτομετρα για να τα μετρησουν.

η 3Μ σου δινει χαρτι???

Link to comment
Share on other sites

η 3Μ σου δινει χαρτι???

ναι σου δίνει....από το polo που χα της 20αρες της 3M επί 8 χρόνια μία φορά με γράψανε μόνο πριν το δώσω κιόλας....και αυτό γιατί έπεσα σε στραβάδι....στον επόμενο που με σταμάτησε και του δειξα το χαρτί μου λέει οκ με καλύπτεις...φύγε....είναι που θα πέσεις παιδιά....

και αυτό σας το λέω γιατί 8 χρόνια κυκλοφορούσα με το πόλο και απλά έτυχε μάι στιγμή μόνο....

Α! ποιος είναι κάτοχος GOLF V GT από τα τελευταία που έχουν φιμέ στα 3 παράθυρα από την μεσσαία κολόνα και πίσω??

θέλω να βάλω στα 2 μπροστινά φιμέ αλλά θέλω περίπου να ταιριάζουν με τα εργοστασιακά και δεν ξέρω πού να πάω...για ρίξτε καμία ιδέα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.