Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

παρατήρησα στο ενα τζαμι στην μεβρανη 3 γραντζουνιες αρκετα βαθιες...τι να κανω ειναι εντος εγγύησης?? θεωρουμένων οτι εχουν αντιχαρακτικη προστασια...εχω τις madico usa..onix σειρα..ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χρήστο βάλε καμιά φωτό να το δούμε κ αν ξέρει κάποιος να σου πει!! Εσένα έχει κ εγγύηση για χάραξη? Γιατι εγώ ξέρω ότι οι μεμβράνες έχουν εγγύηση μόνο για θάμπωμα κ για ξεκόλλημα!!

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε αν ειναι γρατσουνιες πανω στην μεβρανη..η μεσα απο αυτην, υπαρχει περιπτωση να ητανε πριν χαραγμενο στο τζαμι (π.χ. απο κτυπημα της ζωνης πανω στο τζαμι και μετα την τοποθετηση λογω της σκουροτητας να φαινεται..) δες αν σκαλωνει το νυχι σου πανω στην χαραξη...και αν εξαφανιζεται αν πιεσεις την μεβρανη ελαφρα με το νυχι μεσα στην χαρακια..

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε αν ειναι γρατσουνιες πανω στην μεβρανη..η μεσα απο αυτην, υπαρχει περιπτωση να ητανε πριν χαραγμενο στο τζαμι (π.χ. απο κτυπημα της ζωνης πανω στο τζαμι και μετα την τοποθετηση λογω της σκουροτητας να φαινεται..) δες αν σκαλωνει το νυχι σου πανω στην χαραξη...και αν εξαφανιζεται αν πιεσεις την μεβρανη ελαφρα με το νυχι μεσα στην χαρακια..

όχι δεν έχει τίποτα το τζάμι..η μεμβράνη έχει τις γρατζουνιες..ναι ειναι βαθιές φενοντε μέχρι και απ έξω.. φώτο δεν γίνετε γιατι με τιν γυρη που εχει απάνω δεν θα φανεί καθαρά... εν αναμονή μεχρι μεθαύριο για φώτο..τωρα πως έγιναν ενας θεος ξερει...μαλλον ζώνη αλλα κ παλι το βλεπω ψιλό άκυρο να έφτασε εκει..εινε στο μεσον του τζαμιου!!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν σήμερα και στο δικό μου τα Titanium στα τζάμια εμπρός, πλαϊνά και πίσω, σε 2 μέρες θα το ξαναπάω για ένα έλεγχο, το αποτέλεσμα είναι παρά πολύ καλό το αμάξι είναι πανέμορφο και ταιριάζει απολυτά με το χρώμα. Σε μερικές μέρες να ανεβάσω και photo.

Έχω όμως μια απορία και θέλω τα φώτα σας, παρατήρησα κάτι μικρό-ατέλειες στο τζαμί κυρίως στου συνοδηγού , κάτι σαν να μην έχει κολλήσει καλά η μεμβράνη το είπα στον μάστορα ο όποιος με καθησύχασε λέγοντας μου να το αφήσω έξω στο ήλιο (έχω γκαράζ) προκειμένου να κολλήσει καλά η μεμβράνη και ότι θα εξαλείφει αυτό, θα ήθελα να μου πείτε αν ισχύει??????

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο.χρειαζονται 2 μερες για να στεγνωσουν καλα και να διορθωθουν απο μονες τους οποιεσδηποτε ατελειες υπαρχουν.μην ξεχασεις οτι δεν πρεπει να ανοιγεις τα παραθυρα σου.επειδη η δυναμη της συνηθειας ειναι δυνατη,βαλε ενα κομματι χαρτοταινια στους διακοπτες παραθυρων που βρισκονται στις πορτες.ετσι δεν θα ξεχαστεις να τα ανοιξεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκαν σήμερα και στο δικό μου τα Titanium στα τζάμια εμπρός, πλαϊνά και πίσω, σε 2 μέρες θα το ξαναπάω για ένα έλεγχο, το αποτέλεσμα είναι παρά πολύ καλό το αμάξι είναι πανέμορφο και ταιριάζει απολυτά με το χρώμα. Σε μερικές μέρες να ανεβάσω και photo.

Έχω όμως μια απορία και θέλω τα φώτα σας, παρατήρησα κάτι μικρό-ατέλειες στο τζαμί κυρίως στου συνοδηγού , κάτι σαν να μην έχει κολλήσει καλά η μεμβράνη το είπα στον μάστορα ο όποιος με καθησύχασε λέγοντας μου να το αφήσω έξω στο ήλιο (έχω γκαράζ) προκειμένου να κολλήσει καλά η μεμβράνη και ότι θα εξαλείφει αυτό, θα ήθελα να μου πείτε αν ισχύει??????

Φίλε μου έχεις sport πακέτο με τα φιμέ κρύσταλλα πίσω ???

Link to comment
Share on other sites

Όχι Στέλιο έχω την έκδοση Highline αλλά δεν έβαλα κάποιο πακέτο επειδή φοβήθηκα ότι θα κοπανάει πολύ , από ότι ακούω από άλλους μάλλον καλά έκανα για τη η δρόμοι στη Ρόδο είναι πολύ χάλια, όσο για τα τζάμια θα πάω την τρίτη να τα δει ο μάστορας και βλέπουμε, προσπάθησα για να πω τη αλήθεια να δω αν μπορώ να το κάνω μόνος μου με μια κάρτα τυλιγμένη σε χαρτομάντιλο αλλά από τη μια ο φόβος μην τα θαλασσώσω, από την άλλη η έλλειψη τεχνικής δεν έκανα τίποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα για να πω τη αλήθεια να δω αν μπορώ να το κάνω μόνος μου με μια κάρτα τυλιγμένη σε χαρτομάντιλο αλλά από τη μια ο φόβος μην τα θαλασσώσω, από την άλλη η έλλειψη τεχνικής δεν έκανα τίποτα!!!!

Καλημερα.

Αν οι ατελειες ειναι φουσκαλες, τοτε αφησε το αμαξι σου στον ηλιο και θα φυγουν μονες τους σε λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Λlumar αμέσως μετά την γέφυρα του παλιού αεροδρομίου Ελληνικού στο ρεύμα

προς Γλυφάδα.

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Στάθη, πόσο σου κόστισε, αν έχεις 5πορτο?

Βάζουν και στην ηλιοροφή? Βασικά εγώ θέλω να βάλω την 1η ή το πολύ τη 2η σκάλα σκουρότητας.

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα 80 ευρώ για τα 2 μπροστινά τζάμια + φιλέτο στο πάνω μέρος

του παρμπρίζ για τον ηλιο.

Έβαλα titanium και ναι σαφώς μπορούν να σου βάλουν μεμβράνη και στην ηλιοροφή

εφόσον εσύ το επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

καμια φωτο για το πως ειναι οι {αχρωμες} νομιμες πανω στα αμαξια μας εχουμε?καποιος που ισως εχει βαλει?

τελικα αξιζουν ή ειναι πεταμα λεφτων(για τις αχρωμες)????

Edited by lalas
Link to comment
Share on other sites

Αθηνα ή επαρχια;προτασεις υπαρχουν πολλες και μαστοροι επισης.θα βρεθει μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

εχει δικιο.χρειαζονται 2 μερες για να στεγνωσουν καλα και να διορθωθουν απο μονες τους οποιεσδηποτε ατελειες υπαρχουν.μην ξεχασεις οτι δεν πρεπει να ανοιγεις τα παραθυρα σου.επειδη η δυναμη της συνηθειας ειναι δυνατη,βαλε ενα κομματι χαρτοταινια στους διακοπτες παραθυρων που βρισκονται στις πορτες.ετσι δεν θα ξεχαστεις να τα ανοιξεις.

εμενα παντως μετα απο 2 μερες δεν εχουν φυγει...επισης εκτος απο τις φουσκαλες υπαρχει και ενα σημαδι σα ρωγμη περιπου 10 ποντους στο ενα τζαμι που δεν τολμησα να αγγιξω μην κανω ζημια.θα μου πειτε γιατι δε το πας στο μαστορα? υπομονη δυο μερες ακομα..εκλεισα νεο ραντεβου για να διορθωσουν τις ατελειες και να αλλαξουν τη μια μεμβρανη γιατι ειναι τρια χιλιοστα πιο κατω απο το τελειωμα του τζαμιου και βγαζει ματι!! "ελα μωρε, δεν πολυφαινεται, χαρτι ειναι το αμαξι σου" απαντηση του τεχνικου! εκτος απο αυτο βρηκα μια χαρακια στο πλαστικο διπλα στο τζαμι, σπασμενη τη ροδελα που ρυθμιζει την πλατη του καθισματος και ελειπαν δυο μεταλλικες ταπες VW απο τις βαλβιδες των ελαστικων.ολα αυτα σε ενα φημισμενο εφαρμοστη στο Περιστέρι που εχουν βαλει μεμβρανες και πολλα μελη του forum...χμμ...

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν τις εβαλα εκει που λες(καταλαβα ποιος ειναι...)και σε 2 μερες οποιες φουσκαλες ειχαν μεινει απλα εξαφανιστηκαν.μετα απο σχεδον 2 χρονια ειναι αψογες.

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

μετανιωνω για 2 πραγματα. 1ον που δεν εβαλα νωριτερα μεμβρανες να σωθω απο τον ηλιο και 2ον που πηγα στον συγκεκριμενο και τετοια εποχη που γινεται χαμος.αν και ειναι καλος και μαλλον σε μενα ετυχαν τα στραβα, ωστοσο τα παιδακια που δουλευουν εκει ειναι τουλαχιστον αγενεστατα και με τελειως αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα εκθετωντας και τον ιδιο και τη φημη του.

@joop δηλαδη εσενα δεν εχει καμια μικρη φουσκαλιτσα? εμενα ανα διαστηματα υπαρχουν αρκετες που φαινονται μονο απο πολυ κοντα.μηπως πρεπει να απαιτησω να σβησουν τελειως?

Link to comment
Share on other sites

εχω 2-3 στην ακρη του πισω παμπριζ οι οποιες κατ'εμε ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν δεδομενου της δυσκολιας εφαρμογης του προιοντος στην συγκεκριμενη περιοχη.δεν ειναι ορατες απο αποσταση ουτε και αντιαισθητικες απο κοντα.ειναι κατι που ηξερα εξαρχης οτι ενδεχεται να μην φυγουν αφου ειχα ενημερωθει σχετικα.γι'αυτες που επισης ενημερωθηκα οτι θα φυγουν(πλαινα τζαμια και μπροστινο παμπριζ)οντως μετα απο 2 μερες οπου και στεγνωσε καλα το υλικο,εξαφανιστηκαν εντελως.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: titanium ή alu light για golf μαύρου χρώματος??? Μιλάω για μεμβράνες llumar.

Edited by Nasfak
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: titanium ή alu light για golf μαύρου χρώματος??? Μιλάω για μεμβράνες llumar.

Το 1ο!!! Και εγω αυτες εχω βαλει. Τις εχω απο το 2008 και εχω μεινει 1000ευχαριστημενος :thumbsup: . Για φωτογραφιες μπες στο gallery μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.