Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

Εγω παιδια επειδη το αμαξι ειχε φιμε της 3Μ το πιο σκουρο που υπαρχει...μερα και δεν βλεπανε μεσα....τις εβγαλα και το χαιρομαι πολυ περισσοτερο...

Καταρχην πριν δεν εβλεπα τιποτα το βραδυ....ειχα και μια φοβια με τις ζαντες....

Ολοι μου λεγανε δν βγαινουνε....και οτι αν βγουνε το πισω παρμπριζ λογω θερμαινομενου θα χαλασει καποια σειρα....

Τελικα με 2 ωρες στον ηλιο βγηκανε με το χερι...!!και χωρις στιγματα!

Link to comment
Share on other sites

οι alu light ειναι πιο σκουρες.τις φοραγα σχεδον 8 χρονια και τις προτεινω σαν ιδανικη αποχρωση.

Link to comment
Share on other sites

ποιά σειρά προτείνεται?

αύριο πάω να τις βάλω και σκέφτομαι για την 50αρα

http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/WF/3MWindowFilms/Solutions/Automotive/?PC_7_RJH9U5230GE3E02LECFTDQGGO6_nid=695PFGJ0MFbeT4DCJBL6BVgl

την cs35.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η 50άρα.

όσο το βλέπω τόσο μου αρέσουν περισσότερο!

είναι πολύ "κυριλέ" μεμβράνη

καλοριζικες,καλοφορετες κλπ κλπ

ευχαριστώ ευχαριστώ!

220 ευρώ για golf VI 3θυρο

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

όσο το βλέπω τόσο μου αρέσουν περισσότερο!

είναι πολύ "κυριλέ" μεμβράνη

ευχαριστώ ευχαριστώ!

220 ευρώ για golf VI 3θυρο

καλοφορετες φιλε, αλλα μου φαινεται οτι τις πληρωσες λιγο παραπανω απο το συνηθισμενο...huh.gif

Link to comment
Share on other sites

καλοφορετες φιλε, αλλα μου φαινεται οτι τις πληρωσες λιγο παραπανω απο το συνηθισμενο...huh.gif

είμαι στην Κρήτη και δεν είχα και πολλές επιλογές...

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει στο mk4 που εχω, μεμβρανες 3Ε, τις εχω 3 χρονια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...........

3Ε? Προφανώς εννοείς 3M. Ποιά απόχρωση έβαλες? Εγώ έβαλα πέρυσι την ανοιχτή (50άρα) και είναι σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα τις Llumar Titanium στο δικό μου. 180 ευρω και φαινονται αξιολογες.

το αφηνω και αυριο στον ήλιο να "στρωσει" και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα τις Llumar Titanium στο δικό μου. 180 ευρω και φαινονται αξιολογες.

το αφηνω και αυριο στον ήλιο να "στρωσει" και βλεπουμε

..βαλε και καμμια φωτο να θαυμασουμε, αν θελεις

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα μερικές φωτογραφίες εδω http://www.vwclub.gr...lbum&album=1084

σε ευχαριστω, ωραιο το αποτελεσμα, ειναι σκουρες αλλα οχι και πολυ, οποτε μαλλον δεν θα εχεις προβληματα το βραδυ, και ψηνομαι και γω να βαλω ιδιες.

Link to comment
Share on other sites

να παρατηρήσω ότι αυτες τις 2 μερες που το ειχα στον ήλιο, είδα μεγαλη διαφορα

μολις μπηκα μεσα στο αυτοκινητο. Καθόσουν σχετικά άνετα παρόλο τον ήλιο που είχε "φαει"

ειναι σκουρες (οχι τελειως βεβαια) αλλα απο μεσα δεν εχεις προβλημα

Edited by tsi160
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβω Αθήνα γιατί ειμαι εκτός και σε επαρχία θα με γδάρουν θέλω να βάλω Llumar Titanium στο αμάξι γιατί έρχεται και καλοκαίρι και δεν αντέχουμε. Αξίζουν? Πόσο περίπου θα μου έρθει σε 5θυρο?

Edited by Paul_Fsi
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβω Αθήνα γιατί ειμαι εκτός και σε επαρχία θα με γδάρουν θέλω να βάλω Llumar Titanium στο αμάξι γιατί έρχεται και καλοκαίρι και δεν αντέχουμε. Αξίζουν? Πόσο περίπου θα μου έρθει σε 5θυρο?

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις δυο τρια ποστ πίσω, το λέει ο φίλος TSI160 ότι του στοίχισαν 180 ευρώ.

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακουω κατι τιμες και τρελλενομαι... εδω στη Κυπρο για Golf 6 μεμβρανες για επιβατες πισω και πισω παραθυρο θελουν το πιο λιγο 300 ευρω και εγγυηση 5 χρονια με μεμβρανες solar guard!!! :angry2::whistling:

Edited by polys344
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι και εγώ να βάλω μεμβρανες στο αυτοκίνητο γνωρίζει κανεις κάποιο αξιόλογο μαγαζί στην περιοχή του Πειραιά που να κάνει σωστή τοποθέτηση χωρίς φουσκάλες κ.τ.λ.π.?

ο μονος ενδοιασμός μου είναι με την απόχρωση καθώς το αυτοκίνητο είναι κόκκινο, τι προτείνεται? αποκλείονται οι πολύ σκούρες γιατί δεν υπάρχει ορατότητα το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα 80 ευρώ για τα 2 μπροστινά τζάμια + φιλέτο στο πάνω μέρος

του παρμπρίζ για τον ηλιο.

Έβαλα titanium και ναι σαφώς μπορούν να σου βάλουν μεμβράνη και στην ηλιοροφή

εφόσον εσύ το επιθυμείς.

Βλεποντας το αυτοκινητο απο το πλαι,εχει καποια διαφορα στην αποχρωση το τζαμι με το μαμα φιμε σε σχεση με το μπροστινο που εχει την μεμβρανη που εβαλες?

Σε ρωταω διοτι εχω κι εγω πακετο με μαμα φιμε πισω και σκευτομαι να βαλω μεμβρανη στα δυο μπροστινα αλλα δεν ξερω το αποτελεσμα της τελικης εικονας του αυτοκινητου.Θα φαινεται διαφορα?

Ειμαι δυστυχως και πολυ ψειρας και καθε τι το διαφορετικο μου χτυπαει στο ματι και δεν το αντεχω.

Γι αυτο σε ρωταω.Κατα τη δικη σου κριση απο τη δικη σου εμπειρια αλλα και ολων οσων γνωριζει,αυτη ειναι η καταλληλοτερη μεμβρανη για να δειχνει τα τζαμια το ιδιο?

Φτανει στο σημειο να μην μπορεις να διακρινεις το μαμα φιμε,με το μετα????

Η βοηθεια σου θα μου ειναι πολυτιμη και σε ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.