Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

εγω εχω βαλει τις lummar alu light σκουρες αρκετα απ εξω αλλα απο μεσα βλεπεις τα παντα.ακομα και στην περιοχη που μενω που δεν εχει φωτισμο το βραδυ δεν εχω θεμα.IMG_0443.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα Global HP Charcoal 40 ουτε μια φουσκαλιτσα δεν ειχαν, τα παιδια κανανε πολυ καλη δουλεια.

Θα ποσταρω φωτο καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

gallery_19877_1123_161404.jpg

gallery_19877_1123_132786.jpg

Έβγαλα και γω 2 φωτο. Η Golfαρα με τις Llumar Titanium που περάστηκαν πρόσφατα.

Τρομερή διαφορα εδώ στην Κρήτη και στο πόσο σε ενοχλεί ο ήλιος αλλά και πόσο ζεσταίνεται η καμπίνα του αμαξιού πλέον! Τοποθέτηση στην Llumar Μεταμόρφωσης γρήγορα και χωρίς να έχουν κάνει την παραμικρή φουσκάλα 8)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε αν βρούμε χύμα το φιλμτ ων μεμβρανών(ΠΧ 3μ CS 20) ώστε να το περάσουμε μόνοι μας?

Edited by naruel
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω 3Μ τις CS-50 απο την προσφορα.

Ειμαι ok δεν ηθελα πιο σκουρες γιατι ειναι ασπρο και θα εκανε μπαμ. =@

Ειναι διακριτικες και εχουν και αποτέλεσμα (σε συγκριση με το να μην ειχα καθολου...)

Το πισω , ειναι σε 1 κομματι !!! Σημαντικο !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,χθες το απόγευμα είχα πάει σε ένα πλυντήριο αυτοκινήτων που συνεργάζεται με την 3Μ. Συζητήσαμε και μου είπαν ότι υπάρχουν 2 τύπου scoth... κάτι συγνώμη μου διαφεύγει η ακριβής ονομασία και cristal line που όμως έχουν την διπλή τιμή. Γνωρίζει μήπως κανείς τις διαφορές?Ο υπεύθυνος του καταστήματος έλειπε εκείνη την στιγμή και πληροφόρηση που είχα ήταν ελειπης, αλλά το μονό που είδα είναι ότι είναι σχεδόν διαφανείς μεμβράνη. Ότι γνωρίζετε παρακαλώ απαντήστε, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,χθες το απόγευμα είχα πάει σε ένα πλυντήριο αυτοκινήτων που συνεργάζεται με την 3Μ. Συζητήσαμε και μου είπαν ότι υπάρχουν 2 τύπου scoth... κάτι συγνώμη μου διαφεύγει η ακριβής ονομασία και cristal line που όμως έχουν την διπλή τιμή. Γνωρίζει μήπως κανείς τις διαφορές?Ο υπεύθυνος του καταστήματος έλειπε εκείνη την στιγμή και πληροφόρηση που είχα ήταν ελειπης, αλλά το μονό που είδα είναι ότι είναι σχεδόν διαφανείς μεμβράνη. Ότι γνωρίζετε παρακαλώ απαντήστε, ευχαριστώ.

http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/Window_Film/Solutions/Markets-Products/Automotive/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,χθες το απόγευμα είχα πάει σε ένα πλυντήριο αυτοκινήτων που συνεργάζεται με την 3Μ. Συζητήσαμε και μου είπαν ότι υπάρχουν 2 τύπου scoth... κάτι συγνώμη μου διαφεύγει η ακριβής ονομασία και cristal line που όμως έχουν την διπλή τιμή. Γνωρίζει μήπως κανείς τις διαφορές?Ο υπεύθυνος του καταστήματος έλειπε εκείνη την στιγμή και πληροφόρηση που είχα ήταν ελειπης, αλλά το μονό που είδα είναι ότι είναι σχεδόν διαφανείς μεμβράνη. Ότι γνωρίζετε παρακαλώ απαντήστε, ευχαριστώ.

με την αστυνομια τι γινετε για κανε μια ερωτηση γιατι εδω εχουν τρελαθει να γραφουν τον κοσμο με τα φιμε...

Link to comment
Share on other sites

H crystal line νομίζω είναι αόρατη και η χρήση της είναι μόνο για θερμομόνωση και όχι για ομορφιά, επομένως είναι νόμιμη, ίδια μεμβράνη έχει και η lummar και την έχει φτηνότερα, είχα ρωτήσει πρόσφατα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Ειχα κανει τοποθετηση μεμβρανων lummar πριν 3 χρονια στο αυτοκινητο μου και ειχα βαλει στις πισω πορτες και στο πισω μπαμπριζ alu light και στα τζαμια οδηγου και συνοδηγου τη απλη με 77% διαπερατικοτητα.Και θελω να αλλαξω τις δυο μπροστινες.

Η πρωτη σκεψη ειναι να αλλαξω τα δυο μπροστινα με alu light. Θα μαυρισουν πολυ τα τζαμια (εχω ανθρακι σαλονι αν παιζει καποιο ρολο στην σκουροτητα)?Κολαω πολυ στο θεμα σκουροτητας και στην ορατοτητα την νυχτα.

Η δευτερη σκεψη ειναι να βαλω titanium μπροστα και τα πισω οπως ειναι.Θα ειναι αισθητη η διαφορα με τα alu light που εχω στα πισω τζαμια το εχει κανει κανεις αυτο?

Edited by Nikos_Athens
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω μεμβρανες στην llumar (alu light στα παραθυρα οδηγου-συνοδηγου και στο πισω παρμπριζ και very dark στα πισω παραθυρα), στο καταστημα του αιγαλεω. Δεν λεω..πολυ καλη δουλεια μου εκαναν απο αποψη τοποθετησης, κοστος 180 ευρω. Μετα ρωτησα αν μπορουν να βαλουν καμια μεμβρανη στα πισω φαναρια.. το σκεφτηκε λιγο και μου λεει 50 ευρω. Γελασα και του λεω ευχαριστω.. πανε καλα οι ανθρωποι; Μαλλον δεν εχουν καταλαβει την κατασταση..

Edited by Thanos7
Link to comment
Share on other sites

Μετα ρωτησα αν μπορουν να βαλουν καμια μεμβρανη στα πισω φαναρια.. το σκεφτηκε λιγο και μου λεει 50 ευρω. Γελασα και του λεω ευχαριστω.. πανε καλα οι ανθρωποι; Μαλλον δεν εχουν καταλαβει την κατασταση..

Καλή τιμή σου είπε... Το να τα βάψεις σωστά φιμε χωρίς να φύγει μετά το χρώμα με ένα πιεστικό απαιτεί φανοποιό και παίζει απο 80-120 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή σου είπε... Το να τα βάψεις σωστά φιμε χωρίς να φύγει μετά το χρώμα με ένα πιεστικό απαιτεί φανοποιό και παίζει απο 80-120 ευρώ...

30 ευρω πριν 3 χρονια περιπου....και πλενετε το αμαξι 1-2 φορες την εβδομαδα....

ακομα σαν την πρωτη μερα.....

Link to comment
Share on other sites

........... Μετα ρωτησα αν μπορουν να βαλουν καμια μεμβρανη στα πισω φαναρια.. το σκεφτηκε λιγο και μου λεει 50 ευρω. Γελασα και του λεω ευχαριστω.. πανε καλα οι ανθρωποι; Μαλλον δεν εχουν καταλαβει την κατασταση..

Συγνώμη, αλλά μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τον λόγο ύπαρξης μεμβράνης στα πίσω φανάρια .....Υποτίθεται ότι πρέπει να είναι ζωηρό το φως που βγάζουν για να προειδοποιείς τον ακολουθούντα. Αν όμως τα μαυρίζεις, τι γίνεται τότε...??

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τον λόγο ύπαρξης μεμβράνης στα πίσω φανάρια .....Υποτίθεται ότι πρέπει να είναι ζωηρό το φως που βγάζουν για να προειδοποιείς τον ακολουθούντα. Αν όμως τα μαυρίζεις, τι γίνεται τότε...??

Ολοι αυτοί οι κάγκουρες τι σου λένε

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=111184

...και ειδικά αυτός

h20-20.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάβασμα όλων των topic που αφορούν τις μεβράνες στο VWClub Forum, πήρα την απόφαση και τις τοποθέτησα στο αυτοκίνητό μου (Golf V, 3θυρο). Αν και πέρασε το καλοκαίρι...

Επέλεξα την εταιρία LLumar, το κατάστημα της Θεσσαλονίκης και βλέποντας τις φωτογραφίες του Paul_Fsi τελικά διάλεξα LLumar Comfort Titanium.

Στην αρχή (θέλοντας να είμαι καθόλα νόμιμος), είχα αποφασίσει για μπροστά UV99 και πίσω Titanium. Αλλά δοκιμάζοντας τις μεβράνες πάνω στο αυτοκίνητό μου πείστηκα για τις Titanium. Και ο θεός βοηθός στα μπλόκα!!!

Η τοποθέτησή τους έγινε σε 2-2μιση ώρες, ο νεαρός που τις τοποθέτησε δούλεψε με μεράκι και επαγγελματισμό και το τελικό αποτέλεσμα με αποζημίωσε ευχάριστα. Πλήρωσα 179Euro (προσφορά για το μήνα Σεπτέμβριο) και να αναφέρω ότι υπάρχει και η δυνατότητα πληρωμής εώς 24 άτοκες δόσεις.

Φωτογραφίες σε λίγες μέρες...

Edited by spooky
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το αμάξι στο ήλιο 2 μέρες να φύγουν οι φουσκάλες. Με γεια :thumbsup:

Που να τον βρει.. Ολη μερα βρεχει.. χαχα

Μεγειες Spooky!!

Δεν πιστεύω να έχω θέμα με τον καιρό; Δεν πιστεύω η βροχή να τις επηρεάσει; Πάντως από την Πέμπτη δεν έχω ανοίξει ακόμα τα παράθυρα (αν και μου είπαν μετά από μία μέρα να τα ανοίξω). Επίσης μου είπαν ότι σε τρεις μέρες φεύγουν οι φουσκάλες. Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποια φουσκάλα ή ατέλεια...

Θα μου πείτε... Καιρό που διάλεξες και εσύ να βάλεις μεμβράνες! Όλο το καλοκαίρι τι έκανες; 8) 8) 8)

Edited by spooky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.