Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

Πόσο σκούρο θα βάλεις?

1-2-3 Δεν παει ? Νομιζω πως στο 2 ειμαι! ισως και 1, με τιποτα 3 δεν ειμαι gangster!xexe

Link to comment
Share on other sites

Το 2 στάδιο είναι η μέση λύση! Το βάζεις σε όλο το αμάξι και ειναι όμορφο χωρις να ειναι extreme και να σε δυσκολευει το βραδυ πολυ! Ειναι λιγο πανω απο το επιτρεπομενο για τα μπροστινα τζαμια αλλα το ιδιο ρισκο ειναι αμα πεσεις σε βλαμμενο στρουμφ

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα απ την painbull,  Λαμπράκη με Κ.Καραμανλή γωνία,  κόστος 150€ εκτός του παρπμπρίζ που απαγορεύεται κανονικά να μπει μεμβράνη (έτσι είπε ο μάστορας εκει).

χρόνος τοποθέτησης 3-4 ώρες.

το στάδιο 1 είναι οτι πρέπει , το στάδιο 2 είναι αρκετά σκούρο.  προτού βάλετε οτιδήποτε να δείτε τη σκουρότητα για να είστε σίγουροι.

Πάντως το μαγαζί  είχε κίνηση και αυτ/τα, απ όσο έκρινα κάνουν καλή δουλίτσα.

 

@dartaholics,

την πας αλλού την συζήτηση και δεν θ ασχοληθώ περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα απ την painbull,  Λαμπράκη με Κ.Καραμανλή γωνία,  κόστος 150€ εκτός του παρπμπρίζ που απαγορεύεται κανονικά να μπει μεμβράνη (έτσι είπε ο μάστορας εκει).

χρόνος τοποθέτησης 3-4 ώρες.

το στάδιο 1 είναι οτι πρέπει , το στάδιο 2 είναι αρκετά σκούρο.  προτού βάλετε οτιδήποτε να δείτε τη σκουρότητα για να είστε σίγουροι.

Πάντως το μαγαζί  είχε κίνηση και αυτ/τα, απ όσο έκρινα κάνουν καλή δουλίτσα.

 

@dartaholics,

την πας αλλού την συζήτηση και δεν θ ασχοληθώ περαιτέρω.

Chris μην σε ξεγελαει η φωτο/δειγμα που σου εδειξε εκει! να ξερεις οτι απεχει αρκετα απο το πως θα βγει 1-2-3 στο αμαξι, καλυτερα να δεις ενα Golfaki Live στο δικο σου χρωμα και με την σκουρωτητα που σου αρεσε..Παντως αν η φωτο ειναι του αυτ/νητου σου που εχεις στο προφιλ σου το σταδιο 2 ειναι οτι πρεπει για το χρωμα σου!!!Εμπρος Π/Ζ απαγορευεται να σου κανει ασε που θα ενοχλει και εσενα...

Link to comment
Share on other sites

+1 για τα λεγομενα του Rabbit .

Στο vitara (5θυρο) εβαλα llumar το 2ο σταδιο πιστευοντας οπως μου το εδειξε σαν δειγμα οτι ειναι αρκετα σκουρο . Τελικα επειδη το αμαξι ειχε πολλα και μεγαλα τζαμια ειναι σαν να φοραω το 1ο και φαινομαι κανονικα απο μεσα .Στο hyundai εβαλε ο αδερφος παλι 2ο σταδιο llumar και ειναι σαν να φοραει 3ο !!! Δεν φαινεται τιποτα μεσα

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ώρα να βάλω και γω μεμβράνες (εκτός παρμπρίζ εννοείται).

Οι τιμές ποικίλουν, ο καθένας ζητάει ότι του ρθει για υλικά,περαστικά κλπ.

Πάντως νομίζω οτι  3Μ, llumar και ASWF  είναι οι καλύτερες.

Εβαλε κανείς τώρα πρόσφατα μεμβράνες στην Περιοχή θεσσαλονίκης ?

 

rabbit ?  Mάκη ?   εσείς βάλατε ?

 

το δικό μου έχει ήδη τα κρύσταλα ελαφρώς πράσινα (απο μαμά) και σε κατάστημα που πήγα για γενικότερες ερωτήσεις και μέτρησε την απορροφητικότητα-σκουρότητα του κρύσταλλου του οδηγού έδειξε 75%  (75% επιτρέπει την διαπέραση του φωτός).

Δηλαδή αν βάλω μεμβράνη που να επιτρέπει-απορροφά το φως  σε ποσ.50%  θα προσθέσω +25% που ήδη έχω ?  άρα θα έχω μειωμένο φως κατά 75% ?

χμμ..  πολύ πάει..

αλλά ο τύπος εκει μου είμαι οτι το 50% είναι πολύ πολύ ελαφρύ, ουτε καν 1ο στάδιο που κρίνεται το 35%,  2ο στάδιο το 20% και 3ο το 5%  (που ειναι η απόλυτη μαυρίλα-gangster style).

 

θα βάλω κάτι σίγουρα πάντως γιατί και γω και τα παιδιά ψηνόμαστε όταν μπαίνουμε μέσα. και αν το σκεφτεί κανείς και συνολικά, γίνεται και η ζωή σου πιο άνετη και με κάποια οικονομία.(λιγότερο κλιματισμό ας πούμε)   

χαχαχα :good:

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο πριν μια βδομαδα τοποθετησα μεμβρανες στο passat , εβαλα το 3ο σταδιο της ASWF και μπορω να σου πω οτι ειναι πολυ πιο ανοιχτο απ οτι περιμενα . Η τιμη ηταν 110 ευρω και λογω γνωριμιας εδωσα 85 .

 

Στη κουβεντα που ειχα με το παιδι μου ειπε οτι 75% διαπερατωτητα ειναι το επιτρεπομενο οριο στο ΚΤΕΟ αρα εστω το 1ο σταδιο να βαλεις αυτοματος το υπερβαινεις και εισαι παρανομος .

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ώρα να βάλω και γω μεμβράνες (εκτός παρμπρίζ εννοείται).

Οι τιμές ποικίλουν, ο καθένας ζητάει ότι του ρθει για υλικά,περαστικά κλπ.

Πάντως νομίζω οτι  3Μ, llumar και ASWF  είναι οι καλύτερες.

Εβαλε κανείς τώρα πρόσφατα μεμβράνες στην Περιοχή θεσσαλονίκης ?

 

rabbit ?  Mάκη ?   εσείς βάλατε ?

 

το δικό μου έχει ήδη τα κρύσταλα ελαφρώς πράσινα (απο μαμά) και σε κατάστημα που πήγα για γενικότερες ερωτήσεις και μέτρησε την απορροφητικότητα-σκουρότητα του κρύσταλλου του οδηγού έδειξε 75%  (75% επιτρέπει την διαπέραση του φωτός).

Δηλαδή αν βάλω μεμβράνη που να επιτρέπει-απορροφά το φως  σε ποσ.50%  θα προσθέσω +25% που ήδη έχω ?  άρα θα έχω μειωμένο φως κατά 75% ?

χμμ..  πολύ πάει..

αλλά ο τύπος εκει μου είμαι οτι το 50% είναι πολύ πολύ ελαφρύ, ουτε καν 1ο στάδιο που κρίνεται το 35%,  2ο στάδιο το 20% και 3ο το 5%  (που ειναι η απόλυτη μαυρίλα-gangster style).

 

θα βάλω κάτι σίγουρα πάντως γιατί και γω και τα παιδιά ψηνόμαστε όταν μπαίνουμε μέσα. και αν το σκεφτεί κανείς και συνολικά, γίνεται και η ζωή σου πιο άνετη και με κάποια οικονομία.(λιγότερο κλιματισμό ας πούμε)   

χαχαχα :good:

Chris ακόμη δεν έχω πάει ενα σωρό μ@αλακιες μου έχουνε βγει από τότε και ακόμη το αφήνω στην αναμονή παντός εάν θέλεις να σου κάνω ενα κονε με την AllstarAplies....είναι φίλοι τα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω 3m κ Lymmar 35% περίπου ειναι οσο πρεπει χωρις ν τ λες λίγο αλλά ούτε πολύ !ολες οι μεμβρανες σε επαρχιακό δρόμο δυσκολεύουν την όραση !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα...

Παιδια σκεφτομαι κ εγω να βαλω μεμβρανες στα παραθυρα αλλα το πρωτο σταδιο..με ενημερωσαν απο το κτεο οτι πρεπει να παρω μια υπευθυνη δηλωση απο το μαγαζι που θα μου κανουν την τοποθετηση αλλιως δεν το περνανε στο κτεο...θα ηθελα την γνωμη σας αν γνωριζετε τι παιζει...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βάλει κανείς μεμβράνες σε Golf 7 ?

Έχω βάλει εγώ της 3Μ και βέβαια μόνο στα πίσω τζάμια

30lnlt3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για μεμβρανες σε Golf 5 Blue Graphite. Πιστευω οτι το μπλε με το μαυρο δε θα δειχνει ομορφο. Θα ειναι καπως καγκουρια. Εχει βαλει κανεις και αν μπορει να ανεβασει φωτο;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για μεμβρανες σε Golf 5 Blue Graphite. Πιστευω οτι το μπλε με το μαυρο δε θα δειχνει ομορφο. Θα ειναι καπως καγκουρια. Εχει βαλει κανεις και αν μπορει να ανεβασει φωτο;

μπλε μεμβρανες? μπα

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε Μιλτο, αυτο ειναι. Το 5αρι εχω αλλα νομιζω ειναι το ιδιο χρωμα. Ευχαριστω για το ανεβασμα. Μπορεις να δωσεις πληροφοριες για σκουροτητα, μαρκα και τιμη;

Link to comment
Share on other sites

Λογω διακοπω αργησα να σου απαντησω.. λοιπον.. οι μεμβρανες ειναι της 3Μ.. μπροστα παραθυρα CS35 και πισω παραθυρα και πίσω παρμπρίζ CS20.. Κοστος 170euro και τοποθετηθηκαν στον Βαγιαννακη στο Περιστερι (Θηβών και Τζων Κένεντι) καθως ειναι και κοντα συο σπίτι μου..

Αποδείξεις, πιστοποίηση ΚΤΕΟ και εγγύηση ολα κανονικά εγγράφως

Από άποψη ορατότητας, Κανενα απολυτως πρόβλημα ακομα και σε δρομους και σημεια με χαμηλό φωτισμό. Απο αποψη θερμοκρασιων εγω προσωπικα εχω παρατηρησει μια μικρη πτώση συγκριτικα με πριν αλλα..η ζέστη ειναι ζέστη οπως και να το κάνουμε.. :D

ΥΓ: Να διευκρινίσω ότι δεν κάνω καμιά διαφήμιση στο κατάστημα οπου τοποθετηθηκαν. Απλή μνεια για τα στοιχεία της τοποθετησης

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Edited by Miltos_Golf6
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς τη μεμβράνη στο μπροστά παρμπρίζ ? Με ενδιαφέρει αν επηρεάζει την ορατότητα. Στη LLumar βέβαια μου είπαν ότι είναι διάφανη και δεν ενοχλεί καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα μπηκαν και οι μεμβρανες. Αφου ειδα 3 διαφορετικες εταιριες κατεληξα στη LLUMAR που ακουω τα καλυτερα λογια. Σε σκουροτητα ηθελα κατι αναμεσα σε alu-light και titanium αλλα απο τη στιγμη που δεν υπηρχε κατι προτιμησα την πιο σκουρα, δηλαδη την alu-light. Σε οδηγηση μερα και νυχτα ολα καλα και ακομα και το παρκιν εγινε κανονικα σε δρομο με μετριο φωτισμο. Ειμαι ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

GOLF 5 TSI GT SPORT 1.4 DSG

Ενδιαφέρομαι για μεμβράνες αλλά δεν με νοιάζει η σκουρότητα. μπορώ να βάλω διαφανής για προστασία απο ήλιο σε όλα τα παράθυρα χωρις μπλεξίματα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κόψει το ίδιο την διαπερατότητα του φωτός σε σχέση με μια σκούρη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.