Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

GOLF 5 TSI GT SPORT 1.4 DSG

Ενδιαφέρομαι για μεμβράνες αλλά δεν με νοιάζει η σκουρότητα. μπορώ να βάλω διαφανής για προστασία απο ήλιο σε όλα τα παράθυρα χωρις μπλεξίματα?

Ναι μπορείς.
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα (09/2012) είχα βάλει LLumar Comfort Titanium σε ένα Golf V 3D. Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος με την απόδοση τους ειδικά το καλοκαίρι. Εδώ και λίγες μέρες έχω στην κατοχή μου ένα Golf VII Variant (μεταχειρισμένο), το οποίο και έχει στον εξοπλισμό του πίσω σκούρα (65%) θερμομονωτικά κρύσταλλα. Το ερώτημά μου είναι το εξής, βάζω μόνο μπροστά κάτι παρόμοιο ή βάζω σε όλα; Θυμάμαι ότι όταν είχα πάει στη LLumar Θεσσαλονίκης το 2012 διαφήμιζε μεμβράνες ειδικά για τα αυτοκίνητα VW με εργοστασιακά σκούρα (πράσινα) κρύσταλλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η Madico εχει μεμβρανες με την ιδια αποχρωση με τα εργοστασιακα. Πισω μπορεις να βαλεις διαφανες μεμβρανες για την ασφαλεια σου και για να φιλτραρεται η ακτινοβολια.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Θέλω να μου πεις και εντυπώσεις όταν τις έχεις φορέσει λίγο καιρό, όπως π.χ. αν το αμάξι είναι πιο δροσερό το καλοκαίρι, πως είναι η ορατότητα τη νύχτα κλπ κλπ κλπ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, faniaros said:

Ωραίος! Θέλω να μου πεις και εντυπώσεις όταν τις έχεις φορέσει λίγο καιρό, όπως π.χ. αν το αμάξι είναι πιο δροσερό το καλοκαίρι, πως είναι η ορατότητα τη νύχτα κλπ κλπ κλπ

οκ σιγουρα υπαρχει διαφορα το καλοκαιρι με την ζεστη και το βραδυ βλεπεις μια χαρα εκτος αν εισαι καπου που δεν υπαρχει καθολου φωτισμος εξω ....και στο λεω γιατι ειχα βαλει και στο προηγουμενο αυτοκινητο μου 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Απλά ρωτάω γιατί το σκέφτομαι κ εγώ, αλλά στο γκαράζ μου δεν υπάρχει φως κ το αμάξι χωράει οριακά, οπότε σκέφτομαι μην μου δημιουργήσει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε εναν μαστορα και μου ειπε το εξης! 140 ευρω για να περασει τις μεμβρανες χωρις να ανοιξει πορτες κλπ και χρησιμοποιει american standard η οποια λεει εχει ανωτερη ποιοτητα μεμβρανης απο 3m διοτι τα κατασκευαζει μονη της ενω η 3m τα δινει φασον αλλου! Πειτε λοιπον και εσεις τις αποψεις σας!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, TeoFele said:

Πηγα σημερα σε εναν μαστορα και μου ειπε το εξης! 140 ευρω για να περασει τις μεμβρανες χωρις να ανοιξει πορτες κλπ και χρησιμοποιει american standard η οποια λεει εχει ανωτερη ποιοτητα μεμβρανης απο 3m διοτι τα κατασκευαζει μονη της ενω η 3m τα δινει φασον αλλου! Πειτε λοιπον και εσεις τις αποψεις σας!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

¨οταν έβαλα εγω τι δικές μου 3μ πρώτα πήρε το πατρον εσωτερικά των παραθύρων και μετά τις έβαλε έξω! Δεν ξέρω κατα πόσο γίνεται κατευθείαν εεξωτερικά αλλα δεν μου ακούγεται σωστο! Μιλάμε για 3θυρο η 5θυρο?

Link to comment
Share on other sites

¨οταν έβαλα εγω τι δικές μου 3μ πρώτα πήρε το πατρον εσωτερικά των παραθύρων και μετά τις έβαλε έξω! Δεν ξέρω κατα πόσο γίνεται κατευθείαν εεξωτερικά αλλα δεν μου ακούγεται σωστο! Μιλάμε για 3θυρο η 5θυρο?

5θυρο..ναι ουτε εμενα μου ακουγεται πολυ σωστο η αληθεια ειναι! 1η φορα το ακουω! Η εξωτερικη τοποθετηση ειναι λογικο να εχει περισσοτερες φθορες!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, TeoFele said:

Πηγα σημερα σε εναν μαστορα και μου ειπε το εξης! 140 ευρω για να περασει τις μεμβρανες χωρις να ανοιξει πορτες κλπ και χρησιμοποιει american standard η οποια λεει εχει ανωτερη ποιοτητα μεμβρανης απο 3m διοτι τα κατασκευαζει μονη της ενω η 3m τα δινει φασον αλλου! Πειτε λοιπον και εσεις τις αποψεις σας!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλησπερα φιλε,κοιτα λιγο στους χορηγους μηπως σε συμφερει καλυτερα η τιμη που δινω στα μελη του club!!!

Link to comment
Share on other sites

οι μεμβρανες μπαινουν ΠΑΝΤΑ εσωτερικα και οχι εξωτερικα ...αν σου ειπε οτι θα τοποθετηθουν εξωτερικα (αν καταλαβα καλα) καλυτερα κοιτα αλλου 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λογικα  ο φιλος πιο πανω θα μπερδευτηκε

πρωτα το βαζουν απο εξω για να παρουν τα μετρα και μετα το βαζουν απο μεσα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε,κοιτα λιγο στους χορηγους μηπως σε συμφερει καλυτερα η τιμη που δινω στα μελη του club!!!

Δεν βρισκω τον χορηγο για μεμβρανες και εκτος αυτο ειμαι απο κιλκις..

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ilias.gr said:

λογικα  ο φιλος πιο πανω θα μπερδευτηκε

πρωτα το βαζουν απο εξω για να παρουν τα μετρα και μετα το βαζουν απο μεσα

Ναι σωστα αυτο εννοούσα :)

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, TeoFele said:

Δεν βρισκω τον χορηγο για μεμβρανες και εκτος αυτο ειμαι απο κιλκις..

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αγαπητά μέλη,

 

Το Hellenic VWClub καλωσορίζει την εταιρία jimmyswash στους επίσημους συνεργάτες της.

Η jimmyswash ειδικεύεται στο πλύσιμο αυτοκινήτων αλλά και σε άλλες δραστηριότητες που αφορούν την βελτίωση του οχήματος.

Η προσφορά που ισχύει για τα μέλη μας αφορά εγκατάσταση αντιηλιακών μεμβρανών madico με εφ όρου ζωής εγγύηση.

 

vip members: 90e 3θυρα οχήματα   /  105e  4κ5θυρά

απλά μέλη: 100ε 3θυρα οχήματα   /   115ε 4κ5θυρα

το προβλημα ειναι ομως οτι εισαι μακρια,οπως και να εχει οποια απορια εχεις εδω ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 εβδομάδες έβαλα μεμβράνες της madico σε όλο το αυτοκίνητο με 95 ευρώ , εφόρου ζωής εγγύηση , χαρτί κτεο και τοποθέτηση .

 

 

13082527_10205565892500878_5032829699268421510_n.jpg

Edited by andrpyro_TSi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , θελώ να βαλω και εγω μεμβρανες ειναι για τον ηλιο σωστα ; ρωταω γιατι δεν ξερω απο αυτα ... ειναι φιμε ... μπορειτε να μου πειτε τι διαδικασια χρειαζετε ; το χαρτι κτεο τι χρειαζετε ... ; ευχαριστω.  

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω να λύσω κάποιες απορίες μιας και έχω εμπειρία σε μεμβράνες.... Ή μεμβράνες μπαίνουν και ελαττώνουν την θερμοκρασία μέσα στο αυτοκίνητο σε καμιά περίπτωση δεν θα εξαφανίσει την ζέστη όσο σκούρες και να είναι... 2 .ομορφαίνουν το αμάξι πολύ 3. Σε περίπτωση σπάσιμο στο τζάμι δεν γίνεται κομμάτια φεύγει όλο μαζί...σε όλα τα μαγαζιά σου δίνουν το χαρτί του κτεο...δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση να βάλετε εμπρός γιατί αν ανοίξετε την μπλαφονιερα το βράδυ κάνει καθρέφτη με αποτέλεσμα να μην βλέπετε μπροστά.... Τώρα τα κατά που έχουν.... 1.είσαι στόχος για τα στρουμφάκια αν πέσεις σε παράξενο 80€ τα έδωσες... 2.είναι λίγο δύσκολο στο παρκάρισμα αν δεν έχει φώς... 3. Πρέπει να προσέχεις με το γρατσούνισμα μπαίνουν πάντα από την μέσα μεριά..

Νομίζω σας καλυψα σε όλα έχω βάλει αρκετές μάρκες αυτή που έχω πιο τοπ είναι η 3M ....στο polaki έχω βάλει τις απλές και στο passat τις crystalline πιο ακριβές αλλά ότι πληρωνεις παιρνεις...

Edited by kosigal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος σου επιτρέπει να βάλεις μεμβράνες στο πίσω παρμπρίζ και τα πίσω τζάμια του αυτοκίνητου. Μπορείς να βάλεις μεμβράνες που είναι τελείως διάφανες για προστασία από ακτίνες UV.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.