Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

Εμένα ρε παιδιά με σταμάτησαν τις προάλλες και με έγραψαν για φίμε για τα πίσω κιόλας και του λέω ξέρω οτι δέν είναι παράνομα και μου λέει ότι και να βάλεις στα τζάμια είναι παράνομο.Έ δέν ήμουν και σίγουρος,είχα και μπροστά φιμέ και για να μήν γίνουν χειρότερα τα πράγματα την έφαγα!

Έχω της 3Μ τα πιό σκούρα,3η βαθμίδα.Θα μπορούσε για τα πλαινά μπροστά να μου πάρει και δίπλομα?Τί μπορώ να κάνω ώστε άν με σταματήσουν να μήν με γράψουν?Μπροστά απαγορεύονται γενικά,ότι και να βάλεις?

Link to comment
Share on other sites

μπροστα απαγορευονται γενικα,πισω ομως απ'οτι ξερω δεν απαγορευονται.

αφαιρεση του διπλωματος δεν επισυρει αυτη η παραβαση οποτε μην το σκεφτεσαι καν :)

ποσο το προστιμο για να εχω μια ιδεα;(χτυπα ξυλο) tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά με σταμάτησαν τις προάλλες και με έγραψαν για φίμε για τα πίσω κιόλας και του λέω ξέρω οτι δέν είναι παράνομα και μου λέει ότι και να βάλεις στα τζάμια είναι παράνομο.Έ δέν ήμουν και σίγουρος,είχα και μπροστά φιμέ και για να μήν γίνουν χειρότερα τα πράγματα την έφαγα!

Έχω της 3Μ τα πιό σκούρα,3η βαθμίδα.Θα μπορούσε για τα πλαινά μπροστά να μου πάρει και δίπλομα?Τί μπορώ να κάνω ώστε άν με σταματήσουν να μήν με γράψουν?Μπροστά απαγορεύονται γενικά,ότι και να βάλεις?

το μπροστα απαγορευεται ρητος και δια ροπαλου ασχετα αν τα βαζουμε [ κι εγω εχω :) ]

πολλα μπορεις να κανεις αλλα το ρισκαρεις οποτε διαλεγεις και παιρνεις :(

Link to comment
Share on other sites

μπροστα απαγορευονται γενικα,πισω ομως απ'οτι ξερω δεν απαγορευονται.

αφαιρεση του διπλωματος δεν επισυρει αυτη η παραβαση οποτε μην το σκεφτεσαι καν :cry:

ποσο το προστιμο για να εχω μια ιδεα;(χτυπα ξυλο) tongue.gif

Ήταν 80 ευρώ και άν πληρωθούν εντός 10 ημερών 40.

Η θα χω σε όλα φιμέ ή σε κανένα.Σιγά μήν βάλω μόνο στα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά απαγορεύονται γενικά,ότι και να βάλεις?

:cry: - μπορεις να βαλεις της Madico την Securit ,ειναι για προστασια απο θραυσματα αλλα "κοβει" και λιγο τις επιβλαβεις ακτινες μα φιμε δεν ειναι - υπαρχει αλλο ενα κολπο: βαζεις παντου την 2η κλιμακα που δεν χτυπαει τοσο στο ματι ,μπροστα την 1η και σαν αλεξηλιο ενα φιλετακι την ποιο σκουρα που βγαζει ,στο μπλοκο φαινεται ολο το αμαξι ομοιομορφο και λογω κοντραστ μπροστα δεν του παει το ματι ευκολα φτανει να μην ειναι το αμαξι κραυγαλεο κι αρχισει να ψαχνεται (!)

Link to comment
Share on other sites

οι μεμβρανες αυτες φιλε μου ειναι οι μεσαιες σε κλιμακα που λενε.ε?εχει κανενας με τις πιο ελαφριες?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας ποιος περναει 3Μ μεμβρανες στη Θεσσαλονικη ???

Και ας μου πει καποιος, πως μπορουμε να καταλαβουμε

αν πραγματικά ειναι 3Μ κ δεν ειναι τιποτα αλλο!!!

Edited by dubbeR_Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Σου δίνουν και εγγύηση μαζί με τις μεμβράνες.

P.S. Όσες 3M έχω δει, έχουν τυπωμένο λογότυπο που φαίνεται διακριτικά μόνο από μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας ποιος περναει 3Μ μεμβρανες στη Θεσσαλονικη ???

Και ας μου πει καποιος, πως μπορουμε να καταλαβουμε

αν πραγματικά ειναι 3Μ κ δεν ειναι τιποτα αλλο!!!

Μπορώ να σου πω με σιγουριά για την εταιρία ALEX GLASS στην Μοναστηρίου στη Θεσσαλονίκη.. Επίσης περνάνε και Foliatec (αυτές έβαλα στο παλιότερο δικό μου), και κάνουν καλή και γρήγορη δουλειά, με ραντεβού μέχρι και την ίδια μέρα το πρωί. Δηλ. χωρίς ραντεβού...

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου πω με σιγουριά για την εταιρία ALEX GLASS στην Μοναστηρίου στη Θεσσαλονίκη.. Επίσης περνάνε και Foliatec (αυτές έβαλα στο παλιότερο δικό μου), και κάνουν καλή και γρήγορη δουλειά, με ραντεβού μέχρι και την ίδια μέρα το πρωί. Δηλ. χωρίς ραντεβού...

ΠΑιδιά γεια χαρά.....Εαν βάλω στο golfaki μου στα πίσω τζάμια πιο σκούρες και στα δύο μπροστά λίγο

πιο ανοιχτές μεμβράνες.....θα είναι μ@μ@κία?????

Με ανησυχεί λίγο το βράδυ....

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά γεια χαρά.....Εαν βάλω στο golfaki μου στα πίσω τζάμια πιο σκούρες και στα δύο μπροστά λίγο

πιο ανοιχτές μεμβράνες.....θα είναι μ@μ@κία?????

Με ανησυχεί λίγο το βράδυ....

Μπα φιλε δεν νομίζω..Εξαλου τα GT τωρα έτσι βγαίνουν δηλαδη τα πισω τζαμια πιο σκουρα και τα μπροστα πιο ανοιχτα.Καλο θα φενεται.Κ γω ψηνομαι αλλα θέλω να βάλω σε όλα τα τζάμια εκτος το μπροστα!!Να βλέπουμε και τιποτα το βράδυ!!Μην πατήσουμε και κανέναν!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην εβδομαδα παω για μεμβρανες 3Μ.

Ακομα δεν εχω αποφασιζει αν παιξω σε 35αρες ή 50αρες!

Αυτος που θα μου τις βαλει μου ειπε επειδη το αμαξι ειναι ασημι να βαλω 35αρες...δειχνουν καλυτερες.

Ειδα και τις 50αρες αλλα σε μαυρο αμαξι και οσο ναναι δεν μπορεσα να βγαλω ασφαλη συμπερασματα.

Υπαρχει καποιος που να εχει βαλει την μια ή την αλλη να μου πει ενυπωσεις??

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην εβδομαδα παω για μεμβρανες 3Μ.

Ακομα δεν εχω αποφασιζει αν παιξω σε 35αρες ή 50αρες!

Αυτος που θα μου τις βαλει μου ειπε επειδη το αμαξι ειναι ασημι να βαλω 35αρες...δειχνουν καλυτερες.

Ειδα και τις 50αρες αλλα σε μαυρο αμαξι και οσο ναναι δεν μπορεσα να βγαλω ασφαλη συμπερασματα.

Υπαρχει καποιος που να εχει βαλει την μια ή την αλλη να μου πει ενυπωσεις??

εγώ έχω βάλει το CS35 ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εδώ και ένα χρόνο έβαλα τις μεσαίας απόχρωσης μαύρες μεμβράνες της LLummar στο Golf IV και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Δεν πειράχθηκε καθόλου η ταπετσαρία, του πίσω παραθύρου μπαίνει μονοκόμματη και η όλη διαδικασία διήρκησε 3,5 ώρες περίπου. Έχω και εγγύηση εφ' όρου ζωής. Με το ΚΤΕΟ δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην εβδομαδα παω για μεμβρανες 3Μ.

Ακομα δεν εχω αποφασιζει αν παιξω σε 35αρες ή 50αρες!

Αυτος που θα μου τις βαλει μου ειπε επειδη το αμαξι ειναι ασημι να βαλω 35αρες...δειχνουν καλυτερες.

Ειδα και τις 50αρες αλλα σε μαυρο αμαξι και οσο ναναι δεν μπορεσα να βγαλω ασφαλη συμπερασματα.

Υπαρχει καποιος που να εχει βαλει την μια ή την αλλη να μου πει ενυπωσεις??

Για τι τιμη μιλαμε? Υποθετω οτι εχεις 3πορτο ΜΚ5?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα τις μεσσαίες 3Μ και είναι τέλειες....αλλά κάνουν κάτι ανεπαίσθητες φουσκαλίτσες.....

...ΕΡΩΤΗΣΗ: πώς καθαρίζονται από μέσα?????

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 μερες πηγαν να με γραψουν και μαζι με τα αλλα που πηγαν να με γραψουν θελανε να με γραψουν και για τα φιμε

τελικα για καπους λογους δεν με εγραψαν αλλα την κληση για τα φιμε δεν θα την πληρωνα

για οσους δεν γνωριζουν το αυτοκινητο με τα φιμε ειναι ετσι

gallery_6618_469_143784.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τι τιμη μιλαμε? Υποθετω οτι εχεις 3πορτο ΜΚ5?

5πορτο ΜΚ5. Τιμη 220 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

5πορτο ΜΚ5. Τιμη 220 ευρω.

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :o

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 μερες πηγαν να με γραψουν και μαζι με τα αλλα που πηγαν να με γραψουν θελανε να με γραψουν και για τα φιμε

τελικα για καπους λογους δεν με εγραψαν αλλα την κληση για τα φιμε δεν θα την πληρωνα

για οσους δεν γνωριζουν το αυτοκινητο με τα φιμε ειναι ετσι

Καλα γι αυτα τα φιμε πηγαν να σε γράψουν?Καλα ειναι οτι να ναι τελικα καποιοι ανθρωποι.Ειναι που θα πεσεις..Τα φιμε σου φιλε μου είναι μια χαρα και οι ανθρωποι απλα ψαχνουν διαφορες αφορμες για γραψιματα...Τοσο μυαλο εχουν..

kospasTSI12345:Ανεβασε καμια photo να το δουμε!Το βραδυ δυσκολευεσαι καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Καλα γι αυτα τα φιμε πηγαν να σε γράψουν?Καλα ειναι οτι να ναι τελικα καποιοι ανθρωποι.Ειναι που θα πεσεις..Τα φιμε σου φιλε μου είναι μια χαρα και οι ανθρωποι απλα ψαχνουν διαφορες αφορμες για γραψιματα...Τοσο μυαλο εχουν..

kospasTSI12345:Ανεβασε καμια photo να το δουμε!Το βραδυ δυσκολευεσαι καθόλου;

καλα για τα φιμε αν με εγραφε θα τραβαγα φωτογραφια το αυτοκινητο με ημερομηνια και ωρα και δεν θα την πληρωνα να παω δικαστικος

το νομο μαζι μου που λεει να φενονται οι επιβατες και μετα να δω τι θα μου ελεγαν

Link to comment
Share on other sites

Καλα γι αυτα τα φιμε πηγαν να σε γράψουν?Καλα ειναι οτι να ναι τελικα καποιοι ανθρωποι.Ειναι που θα πεσεις..Τα φιμε σου φιλε μου είναι μια χαρα και οι ανθρωποι απλα ψαχνουν διαφορες αφορμες για γραψιματα...Τοσο μυαλο εχουν..

kospasTSI12345:Ανεβασε καμια photo να το δουμε!Το βραδυ δυσκολευεσαι καθόλου;

θα ανεβάσω .......Το βράδυ την πρώτη μέρα δυσκολεύτηκα...Αλλά το συνήθισα αμέσως....

Πολύ ωραία αίσθηση..... :D

Link to comment
Share on other sites

Καλα γι αυτα τα φιμε πηγαν να σε γράψουν?Καλα ειναι οτι να ναι τελικα καποιοι ανθρωποι.Ειναι που θα πεσεις..Τα φιμε σου φιλε μου είναι μια χαρα και οι ανθρωποι απλα ψαχνουν διαφορες αφορμες για γραψιματα...Τοσο μυαλο εχουν..

kospasTSI12345:Ανεβασε καμια photo να το δουμε!Το βραδυ δυσκολευεσαι καθόλου;

Ορίστε και οι φωτό....πως σας φαίνεται??
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση...;

Τις Υπουργικές Mercedes με τα κατάμαυρα φιμέ, τα αδιαπέραστα φιμέ, που ακόμη και αν τους ρίξεις προβολέα πάνω τους δεν θα δεις τίποτα από μέσα, τις έχει γράψει ποτέ κανένας τροχονόμος;;;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση...;

Τις Υπουργικές Mercedes με τα κατάμαυρα φιμέ, τα αδιαπέραστα φιμέ, που ακόμη και αν τους ρίξεις προβολέα πάνω τους δεν θα δεις τίποτα από μέσα, τις έχει γράψει ποτέ κανένας τροχονόμος;;;

Και βεβαια οχι....

Ειναι απο τις εξαιρεσεις στον ΚΟΚ .....για λογους ασφαλείας των μεταφερομενων προσωπων!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.