Jump to content
8anasis

Μεμβράνες

Recommended Posts

Εχω μεβρανες της LLUMAR σε ολα τα παραθυρα πλην του μπροστινου και σκεφτομαι να βαλω στο μπροστινο παρπριζ τη τελειως διαφανη μεμβρανη της LLUMAR: Clima Select. Προστατεύει 99% από την υπεριώδη ακτινοβολία, και ετσι ισως γλυτωσω απο το καψιμο του ηλιου στο τιμονι, ταμπλο αλλα και απο τα δερματινα που εχω. Τι λετε θα κανει δουλεια, εχει βαλει κανεις στο μπροστινο παρπριζ;

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε θα κανει δουλεια, εχει βαλει κανεις στο μπροστινο παρπριζ;

:mellow: - να βαλεις βεβαιως και κανει δουλεια (!) μην ξεχασεις να τους πεις να σου βαλουν κι ενα κομματι απο την σκουρα τους για αλεξηλιο ,θα εισαι μια χαρα στον πρωϊνο ηλιο που στραβωνει

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ακούσει ότι η μεμβράνη στο παρπρίζ μπορεί να το ραγίσει. Ισχύει?

οχι δεν ισχυει gallery_6618_469_102645.jpg

Edited by polotsik
Link to comment
Share on other sites

polotsik χωρις να φαινεται ξεκαθαρα, εχεις μπροστα μεμβρανη ε; Και μαλλον την κοβω λιγο σκουρη. Ποιας εταιρειας ειναι; Και σε ποια τιμη την περασες μονο την μπροστινη;

Link to comment
Share on other sites

polotsik χωρις να φαινεται ξεκαθαρα, εχεις μπροστα μεμβρανη ε; Και μαλλον την κοβω λιγο σκουρη. Ποιας εταιρειας ειναι; Και σε ποια τιμη την περασες μονο την μπροστινη;

ναι εχω αλλα δεν ειναι τοσο σκουρη οπως φενεται στην φωτο

3m τις εχω χρονια και τις ειχα βαλει σε ολο το αυτοκινητο οποτε δεν ξερω να σου πω ποσο παει η μπροστα μονο

ολες μαζι πριν 4-5 χρονια που τις εβαλα κοστισαν 180 ευρο οταν στην αθηνα ζηταγανε 170 χωρις το μπροστα

μονο που εγω τις ειχα βαλει πυργο

Link to comment
Share on other sites

κάποτε είθελα και εγώ να βάλω μπροστά... αλλα μέτα καπου κόλοσα επιδή δεν είξερα τι θα πεχτει με ΚΤΕΟ και μπατσαρια... είδη μας έχουν στην μπουκα με τα φιμε γυρο γυρο... αν μας δουνε και μπροστα θα μας rocket.gif στις κλισεις...

Link to comment
Share on other sites

Θα μαθω μεσα στην εβδομαδα τιμη για το μπροστινο μονο, γιατι στα αλλα εχω ηδη της LLUMAR.

Dark Angel εγω μιλαω για την τελειως αχρωμη μεμβρανη. Θελω να την βαλω μονο και μονο για να εχω μειωση της ζεστης (εχω και δερματινα) και για να δουλευει καλυτερα το κλιμα.

Edited by greekparot
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το γκολφακι την Τριτη το πρωι μπαινει για Llumar. Το μονο που με φοβιζει ειναι η περιμετρικη ορατοτητα. Φανταζομαι να μπορω να βλεπω. Μιας και θα μπει θα ρωτησω και για την μπροστινη τι παιζει. Εχω παραγγειλει τις tianium. Ειδωμεν............................

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το γκολφακι την Τριτη το πρωι μπαινει για Llumar. Το μονο που με φοβιζει ειναι η περιμετρικη ορατοτητα. Φανταζομαι να μπορω να βλεπω. Μιας και θα μπει θα ρωτησω και για την μπροστινη τι παιζει. Εχω παραγγειλει τις tianium. Ειδωμεν............................

ρε εσυ δεν εχεις δει το δικο μου?

αν εχεις ακομα την απορια περιμενε να δεις απο κοντα το δικο μου και αποφασιζεις μετα ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις γυρισα απο Llumar. Εβαλα τις titanium και το τουτου εγινε πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ σουπερ <_<;) . Με παζαρι 180¤. Φωτογραφιες αναμεινατε!!!!

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

καλοφορετες!και εγω τις εχω 2χρονια τωρα στο golfaκι μου και ειναι εξαιρετικες ουτε ξεκολληματα/ιχνη απο τριβη τιποτα.με γεια!

Link to comment
Share on other sites

καλοφορετες!και εγω τις εχω 2χρονια τωρα στο golfaκι μου και ειναι εξαιρετικες ουτε ξεκολληματα/ιχνη απο τριβη τιποτα.με γεια!

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωω :D:thumbsup: Φωτο., δεν εχω ανεβασει ακομα γιατι εχει προβλημα το bluetooth στο laptop fire.gif .

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εξακολουθώ να έχω την εξής απορία....

έχω το gt που το βγάζει από την μέση και πίσω με το ψιλοσκούρο (πρασινίζει λίγο) τζάμι....και θέλω να βάλω και στα 2 μπροστινά (οδηγού - συνοδηγού)...ξέρει κανείς ποιανής εταιρείας ταιριάζει περισσότερο? μην φαίνεται και γυφτιά.....

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως εξακολουθώ να έχω την εξής απορία....

έχω το gt που το βγάζει από την μέση και πίσω με το ψιλοσκούρο (πρασινίζει λίγο) τζάμι....και θέλω να βάλω και στα 2 μπροστινά (οδηγού - συνοδηγού)...ξέρει κανείς ποιανής εταιρείας ταιριάζει περισσότερο? μην φαίνεται και γυφτιά.....

Γιαννη εχεις π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Tα τζάμια στα golf (εκτός gti και r32) πρασινίζουν λίγο. Οπότε σε αυτό δε θα έχεις πρόβλημα. Τώρα για τη σκουρότητα, πήγαινε στην 3Μ. Απ' ότι ξέρω έχει αρκετούς βαθμούς οπότε κάτι θα βρεις. Και ίδιο τελείως να μην είναι αλλά λίιιιγο πιο ανοιχτό, δε θα υπάρχει πρόβλημα. Μια χαρά θα φαίνεται. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα κι εγώ σε ένα μαγαζί στη Πετρούπολη να βάλω μεμβράνες τις 3Μ. Ο τύπος δεν τις έβαζε ο ίδιος αλλά ένα παιδί, το οποίο μου είπε οτι δουλεύει στο car sound στη Λιοσίων. Τιμή 190 € για όλα εκτός μπροστά. Το αμάξι φαίνεται γ@μ@το hearts.gif:o (με τις 35αρες πάνω) αλλά με χάλασε πάρα πολύ όταν μου είπε οτι το πίσω τζάμι θα έπρεπε να μπει σε 2 κομάτια!!! :unsure:

Αποτέλεσμα: 3-4 μικρά κενά μεταξύ των δύο κομματιών :lol:

Τρόπος επισκευής: μαρκαδόρος!! knife.gifrocket.gifmachinegun.giffire.gif

Φυσικά του είπα οτι δεν θα μείνει έτσι οπότε μου απάντησε: Τα γκολφάκια τα 5αρια αλλά και τα 4αρια έχουν πρόβλημα και βάζουμε πάντα 2 κομμάτια γιατί το τζάμι έχει 4 κούρμπες και δε στώνεται η μεμβράνη. Αν ξέρεις κάποιον που το βάζει σε ένα και θες να το πας καλά, θα μειώσουμε και την τιμή. Λύση δύο: Έρχεσαι πάλι το απόγευμα, βγάζουμε αυτές και βάζουμε τις 20άρες (που είναι πιο σκούρες) οπότε όπου και να πέσει μαρκαδόρος,γιατί δε γίνεται να κοπεί τέλεια και να μην πέσει ;) , τουλάχιστον δε θα φαίνεται τόσο.

Οπότε θα πάω για τη δέυτερη λύση και ο Θεός βοηθός! :( Ελπίζω να μπορώ να δω πίσω όταν θα προσπαθώ να παρκάρω τα βράδια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα κι εγώ σε ένα μαγαζί στη Πετρούπολη να βάλω μεμβράνες τις 3Μ. Ο τύπος δεν τις έβαζε ο ίδιος αλλά ένα παιδί, το οποίο μου είπε οτι δουλεύει στο car sound στη Λιοσίων. Τιμή 190 ¤ για όλα εκτός μπροστά. Το αμάξι φαίνεται γ@μ@το hearts.gif:o (με τις 35αρες πάνω) αλλά με χάλασε πάρα πολύ όταν μου είπε οτι το πίσω τζάμι θα έπρεπε να μπει σε 2 κομάτια!!! :unsure:

Αποτέλεσμα: 3-4 μικρά κενά μεταξύ των δύο κομματιών :lol:

Τρόπος επισκευής: μαρκαδόρος!! knife.gifrocket.gifmachinegun.giffire.gif

Φυσικά του είπα οτι δεν θα μείνει έτσι οπότε μου απάντησε: Τα γκολφάκια τα 5αρια αλλά και τα 4αρια έχουν πρόβλημα και βάζουμε πάντα 2 κομμάτια γιατί το τζάμι έχει 4 κούρμπες και δε στώνεται η μεμβράνη. Αν ξέρεις κάποιον που το βάζει σε ένα και θες να το πας καλά, θα μειώσουμε και την τιμή. Λύση δύο: Έρχεσαι πάλι το απόγευμα, βγάζουμε αυτές και βάζουμε τις 20άρες (που είναι πιο σκούρες) οπότε όπου και να πέσει μαρκαδόρος,γιατί δε γίνεται να κοπεί τέλεια και να μην πέσει ;) , τουλάχιστον δε θα φαίνεται τόσο.

Οπότε θα πάω για τη δέυτερη λύση και ο Θεός βοηθός! :( Ελπίζω να μπορώ να δω πίσω όταν θα προσπαθώ να παρκάρω τα βράδια

εγω που εχω βαλει τις ιδιες ενα κοματι μου εβαλαν για το πισω τζαμι

Link to comment
Share on other sites

Α! και κάτι ακόμα. Την πίσω μεμβράνη την έκοψε με ξυραφάκι πάνω στο τζάμι 2 φορές ;) . Μία όταν ήθελε να την κόψει στη μέση (και την είχε απλωμένη από την έξω μεριά) και μία όταν είχε κάνει την τοποθέτηση και ήθελε να κόψει τη λωρίδα εκεί που έπεφτε το ένα κομμάτι πάνω στο άλλο (από τη μέσα μεριά) :o:lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω βαλει τις ιδιες ενα κοματι μου εβαλαν για το πισω τζαμι

Απ' ότι είδα, έχεις γράψει οτι έβαλες τις 35άρες. Σε ποιά περιοχή τις έβαλες και σε ποιό μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα, έχεις γράψει οτι έβαλες τις 35άρες. Σε ποιά περιοχή τις έβαλες και σε ποιό μαγαζί;

εχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.