Jump to content
nikdev

Apexi Turbo Timer

Recommended Posts

Δουλεύει ?

Ποιος το έχει εγκαταστήσει και τι εντυπώσεις έχει ?

Προβλήματα ?

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Κανένας λοιπόν με 5άρι με turbo timer......

Link to comment
Share on other sites

Το εχει εγκαταστησει φιλος μου ο οποιος πλεον το εχει πουλησει και δουλευει μια χαρα.

Κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το εχει εγκαταστησει φιλος μου ο οποιος πλεον το εχει πουλησει και δουλευει μια χαρα.

Κανενα προβλημα.

Με το συναγερμό ? Πως δούλευε ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι αν ειχε εργοστασιακο συναγερμο ή οχι.

Λειτουργουσε παντως.

Σε περιπτωση εργοστασιακου συναγερμου το προβλημα ειναι οτι δεν θα οπλιζει μεχρι να σβησει.

Link to comment
Share on other sites

το εχω τοποθετησει εδω και 5 μηνες σε gof v gt.κανενε προβλημα, μονο δεν κλειδωνει απο τηλεχ. οταν δουλευει το turbo timer

Edited by gsotiris
Link to comment
Share on other sites

το εχω τοποθετησει εδω και 5 μηνες σε gof v gt.κανενε προβλημα, μονο δεν κλειδωνει απο τηλεχ. οταν δουλευει το turbo timer

Ποσο σου κοστισε φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω τοποθετησει και εγω στο gti.

Εαν ΔΕΝ εχεις εργοστασιακο συναγερμο δεν θα μπορεις να ενεργοποιεις το συναγερμο οταν θα δουλευει το turbo timer.

Θα πρεπει να περιμενεις να σβησει και να βαλεις μετα συναγερμο. Θα κλειδωνει κανονικα, αλλα δεν θα μπαινει συναγερμος.

Εαν ομως εχεις εργοστασιακο συναγερμο, θα δουλευουν ολα αψογα.

Θα κλειδωνει, θα μπαινει συναγερμος, και θα δουλευει το αυτοκινητο κανονικα.

Το αποτελεσμα λοιπον κατα τη γνωμη μου, ειναι οτι εαν εχεις εργοστασιακο συναγερμο να το βαλεις, αλλα εαν δεν εχεις, βαλε ενα συναγερμο με δικο του turbo timer :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω τοποθετησει και εγω στο gti.

Εαν ΔΕΝ εχεις εργοστασιακο συναγερμο δεν θα μπορεις να ενεργοποιεις το συναγερμο οταν θα δουλευει το turbo timer.

Θα πρεπει να περιμενεις να σβησει και να βαλεις μετα συναγερμο. Θα κλειδωνει κανονικα, αλλα δεν θα μπαινει συναγερμος.

Εαν ομως εχεις εργοστασιακο συναγερμο, θα δουλευουν ολα αψογα.

Θα κλειδωνει, θα μπαινει συναγερμος, και θα δουλευει το αυτοκινητο κανονικα.

Το αποτελεσμα λοιπον κατα τη γνωμη μου, ειναι οτι εαν εχεις εργοστασιακο συναγερμο να το βαλεις, αλλα εαν δεν εχεις, βαλε ενα συναγερμο με δικο του turbo timer :lol:

εσυ εχεις εργοστασιακο συναγερμο και παιζει το turbo timer μια χαρα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τον εργοστασιο στο ΚΛΕΙΔΙ λογικα θα παιξει καλα ε?

Πειτε μας ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ για την δουλεια αυτη.

Και εγω εργοστασιακο στο κλειδι εχω και απο οτι βλεπω θα βαλω turbo timer γιατι με βλεπω να παιρνω καμμια τουρμπινα στο χερι

Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαινει οτι επειδη ενεργοποιητε τον συναγερμο με το κλειδι εχετε εργοστασιακο συναγερμο.

Εργοστασιακος ειναι μονον αυτος που βαζει ο γερμανος στην κατασκευη του αυτοκινητου.

Εγω δεν ειχα εργοστασιακο, αλλα εναν που εβαλα στην επισημη αντιπροσωπια αφου ερθει το αυτοκινητο. Βεβαια μπαινει και βγαινει με το κλειδι του αυτοκινητου. Ο δικος μου λοιπον δεν δουλευει σωστα , αλλα ενος φιλου μου στην Πατρα που ερχει ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ συναγερμο, δουλευει αψογα οπως αναφερα, και εχουμε βαλει και οι δυο το apexi στον ιδιο ανθρωπο . (Στην Πατρα στον Πιτ μελος μας.)

Το ψαξαμε αρκετα με το Πιτ μηπως γινοταν να δουλεψει και το δικο μου καλα, αλλα δεν γινοταν. Του φιλου μου το εβαλε με την ιδια συνδεσμολογια και δουλευε πολυ σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαινει οτι επειδη ενεργοποιητε τον συναγερμο με το κλειδι εχετε εργοστασιακο συναγερμο.

Εργοστασιακος ειναι μονον αυτος που βαζει ο γερμανος στην κατασκευη του αυτοκινητου.

Εγω δεν ειχα εργοστασιακο, αλλα εναν που εβαλα στην επισημη αντιπροσωπια αφου ερθει το αυτοκινητο. Βεβαια μπαινει και βγαινει με το κλειδι του αυτοκινητου. Ο δικος μου λοιπον δεν δουλευει σωστα , αλλα ενος φιλου μου στην Πατρα που ερχει ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ συναγερμο, δουλευει αψογα οπως αναφερα, και εχουμε βαλει και οι δυο το apexi στον ιδιο ανθρωπο . (Στην Πατρα στον Πιτ μελος μας.)

Το ψαξαμε αρκετα με το Πιτ μηπως γινοταν να δουλεψει και το δικο μου καλα, αλλα δεν γινοταν. Του φιλου μου το εβαλε με την ιδια συνδεσμολογια και δουλευε πολυ σωστα.

Μπορείς να μάθεις τη μαρκα ειναι ο εργοστασιακος συναγερμος του φίλου σου και να μας πεις?

Σ΄ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτος ο συναγερμος που βαζει η γερμανια, εαν παραγγειλεις το αυτοκινητο με συναγερμο απο το εργοστασιο.

Δεν ξερω τι μαρκα ειναι. Δεν γραφει μαρκα.

Ρωτα εναν αντιπροσωπο να σου πει.

Αλλα τι να ξερει και αυτος .

VW θα σου πει ειναι :D δεν εχει μαρκα.

Eαν δεν εχεις βαλει συναγερμο, πηγαινε βαλε εναν με δικο του turbo timer που θα δουλευει αψογα.

Τι ταλαιπωρησε με το apexi.

Edited by stefanos patra
Link to comment
Share on other sites

110ευρω ειναι καλη τιμη για το stick της APEXi????

η τοποθετηση ποσο στοιχιζει περιπου?

Από 80-120Ε κυμαίνεται

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Πεταμένα λεφτά. Το GTI έχει δικό του κύκλωμα ψύξης της τουρμπίνας που λειτουργεί αφού κλείσεις τον διακόπτη.

κι εμενα το εχει...αλλα δε κυκλοφορει το λαδι...τα νερακια κυκλοφορει!!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα μια επικοινωνια με εναν πωλητη στην Ιαπωνια για να φερω το stick της APEXi σε μαυρο χρωμα...60 ευρω με μεταφορικα, αλλα μου λεει δε κανει για το αυτοκινητο σου, "is suitable only with japanese car, Evo Sylvia κλπ κλπ" ...και σας ρωταω που εγκειται η διαφορα?....

Link to comment
Share on other sites

τα apexI εχουν σταματισει να βγενουν γιατι εχει κλειση η ετερια....

και τα turbotimer τις apexI εχουν τουλαχιστον 180ευρω....

Οσο για τα 60ευρω....

βγενει ενα κινεζικο που ειναι αντιγραφη εμφανισιακα του apex και κανει 60ευρω

Link to comment
Share on other sites

Blitz turbo timer FATT DC

FATT DC - Full Auto Turbo Timer Digital Compact

Το turbo timer έρχεται σε δύο μέρη, την μονάδα έλεγχου (control unit),

και την οθόνη (front panel) , σαν αποτέλεσμα η οθόνη είναι μικρή και τοποθετείται πολύ εύκολα.

Οι Blitz turbo timers είναι πλήρως αυτόματοι και υπολογίζουν τον σωστό χρόνο που

χρειάζεται ο κινητήρας σας να λειτουργήσει στο ρελαντί ώστε να

δώσουν χρόνο στην τουρμπίνα να κρυώσει.

Ο χρόνος υπολογίζεται ανάλογα το πώς έχει οδηγηθεί το αυτοκίνητο.

(Η ταχύτητα του κινητήρα υπολογίζεται από τις μικρές διακυμάνσεις στην παροχή volt που παράγει ο κινητήρας καθώς λειτουργεί).

Είναι σε μαύρο χρώμα και οι διαστάσεις οθόνης είναι : (Π)86mm x (Υ)26mm x (Β)16mm.

FATT DC λειτουργίες :

* Αυτόματο Χρονόμετρο - Auto turbo timer

* Χειροκίνητο Χρονομετρο - Manual turbo timer

* Χρόνος Γύρου - Lap timer

* Θερμοκρασία Εσωτερική Αυτοκινήτου - Temperature in car

* Βολτόμετρο Μπαταρίας - Battery voltage.

Blitz turbo timer Dual DC+ Πίεση Turbo

DTT, DC4 Dual Turbo Timer - Dual Turbo Timer Digital Compact

Το turbo timer έρχεται σε δύο μέρη, την μονάδα έλεγχου (control unit),

και την οθόνη (front panel) , σαν αποτέλεσμα η οθόνη είναι μικρή και τοποθετείται πολύ εύκολα.

Οι Blitz turbo timers είναι πλήρως αυτόματοι και υπολογίζουν τον σωστό χρόνο που

χρειάζεται ο κινητήρας σας να λειτουργήσει στο ρελαντί ώστε να

δώσουν χρόνο στην τουρμπίνα να κρυώσει.

Ο χρόνος υπολογίζεται ανάλογα το πώς έχει οδηγηθεί το αυτοκίνητο.

(Η ταχύτητα του κινητήρα υπολογίζεται από τις μικρές διακυμάνσεις στην παροχή volt που παράγει ο κινητήρας καθώς λειτουργεί).

Είναι σε μαύρο χρώμα και οι διαστάσεις οθόνης είναι : (Π)86mm x (Υ)26mm x (Β)16mm.

Dual DC λειτουργίες :

* Αυτόματο Χρονόμετρο - Auto turbo timer

* Χειροκίνητο Χρονόμετρο - Manual turbo timer

* Χρόνος Γύρου - Lap timer

* Πίεση Turbo - Boost pressure

* Υψηλότερη Πίεση Turbo - Peak boost pressure

* Overboost warning

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.