Jump to content
halkis_13

ΦΩΤΙΑ ΣΕ Eos!

Recommended Posts

Καλημέρα..πριν από 15-20 μέρες είχε κυκλοφορήσει η φήμη στην περιοχή μου για ένα Eos που πήρε φωτιά..Λοιπόν, την ημέρα που παρέλαβα το αυτοκίνητο κατέβηκα στο συνεργείο να μου αλλάξουν την θέση της σειρήνας του Park Pilot και τι να δω: ένα αυτοκίνητο (eos) να έχει πάρει φωτιά το παρ-μπριζ(τεράστια καταστροφή, σχεδον ολοκληρωτική-ήταν όλο ξηλωμένο)και το τζάμι να έχει στο κέντρο μαυρίλα..τα έχασα!!!!δεν έχω ξανακούσει για παρόμοια κατάσταση. Mάλλον το αυτοκίνητο (δεν το έχω διασταύρωση ακόμα) ήταν σε κίνηση και η φωτιά προκλήθηκε κατά πάσα πιθανότητα από βραχυκύκλωμα..έμαθα ότι είχε έρθει και γερμανός μηχανικός.. αν μάθω κάτι νεότερο θα σας ενημερώσω..

Link to comment
Share on other sites

:lol: Φωτιά;;; Βοήθειά του του ανθρώπου και καλά ξεμπερδέματα! Γιατί τέτοιες υποθέσεις συνήθως δεν βγαινουν σε καλό του ιδιοκτήτη. Εύχομαι πάντος να είχε μικτή ασφάλεια, γιατί αλλιώς τώρα θα έχασε τον ύπνο του.
Link to comment
Share on other sites

:lol: Φωτιά;;; Βοήθειά του του ανθρώπου και καλά ξεμπερδέματα! Γιατί τέτοιες υποθέσεις συνήθως δεν βγαινουν σε καλό του ιδιοκτήτη. Εύχομαι πάντος να είχε μικτή ασφάλεια, γιατί αλλιώς τώρα θα έχασε τον ύπνο του.

ακόμα δεν ξέρω τι είχε,πάντως δεν ξέρω εαν είναι εφικτό η αλλαγή αυτοκινήτου σε τόσο σοβαρή ζημία...Το θέαμα ήταν τρομακτικό...

Link to comment
Share on other sites

ειχε παρομοια τυχη...μαλλον γιατι αντι για το ασημενιο π ναι για θερμοκρασια ειχε βαλει αυτο π ναι για ηχομονωση.

η πιθανοτητα να σου πουν την αιτια ειναι μια στο μυριο...ελπιζω να μην ειχε κανει κ καμια ταρζανια ο ιδιοκτητης κ γινουμε κ ρομπα.

Link to comment
Share on other sites

ειχε παρομοια τυχη...μαλλον γιατι αντι για το ασημενιο π ναι για θερμοκρασια ειχε βαλει αυτο π ναι για ηχομονωση.

η πιθανοτητα να σου πουν την αιτια ειναι μια στο μυριο...ελπιζω να μην ειχε κανει κ καμια ταρζανια ο ιδιοκτητης κ γινουμε κ ρομπα.

;)

Δεν το είχα δει αυτο.....ελπιζω πάντως όπως αναφέρθηκε και παραπάνω να ειχε καλη ασφάλεια και να του τα καλύψει!

Link to comment
Share on other sites

:) Φωτιά;;; Βοήθειά του του ανθρώπου και καλά ξεμπερδέματα! Γιατί τέτοιες υποθέσεις συνήθως δεν βγαινουν σε καλό του ιδιοκτήτη. Εύχομαι πάντος να είχε μικτή ασφάλεια, γιατί αλλιώς τώρα θα έχασε τον ύπνο του.

και σιγα να μην τον αποζημιωσουν για ολο το ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε μικτή, θα τον καλύψει για όλο το ποσό. Και συμφωνώ με τον kage! Λίγο δύσκολο στις 15 μέρες να έκανε *μη επιτρεπόμενη λέξη* ο user! Μάλλον κάτι άλλο συνέβη.

Link to comment
Share on other sites

ειχε παρομοια τυχη...μαλλον γιατι αντι για το ασημενιο π ναι για θερμοκρασια ειχε βαλει αυτο π ναι για ηχομονωση.

η πιθανοτητα να σου πουν την αιτια ειναι μια στο μυριο...ελπιζω να μην ειχε κανει κ καμια ταρζανια ο ιδιοκτητης κ γινουμε κ ρομπα.

To είχα δει το βίντεο και πραγματικά είχα δακρίσει . Φανταστείτε να είστε καθισμένοι στο γρασίδι και να βλέπεται το αμάξι σας , που τόσο πολύ αγαπάτε , και ρίξατε τόσα χρήματα για να το κάνετε όπως θέλατε , να καίγεται και να μην μπορείς να κάνεις τπτ !! :lol: :lol: :lol: Για εμένα έκανε μεγάλη χαζομάρα που άνοιξε το καπό , διότι έδωσε περισσότερο οξυγόνο στην φωτιά . Και ακόμη λάθος να είναι αυτό που λέω , ο πυροσβεστήρας του ήταν σαν μπουκαλάκι νερού ! Ελεος ! Πας να σβήσεις μια φωτιά σε ένα αμάξι 18,000 ¤ με ένα μπουκαλάκι νερό ??????? new_killother.gifnew_killother.gif:lol: :lol: Εάν είχε μεγαλύτερο πυροσβεστήρα μπορεί και να το έσωνε το golfάκι !

Link to comment
Share on other sites

To είχα δει το βίντεο και πραγματικά είχα δακρίσει . Φανταστείτε να είστε καθισμένοι στο γρασίδι και να βλέπεται το αμάξι σας , που τόσο πολύ αγαπάτε , και ρίξατε τόσα χρήματα για να το κάνετε όπως θέλατε , να καίγεται και να μην μπορείς να κάνεις τπτ !! :lol: :lol: :lol: Για εμένα έκανε μεγάλη χαζομάρα που άνοιξε το καπό , διότι έδωσε περισσότερο οξυγόνο στην φωτιά . Και ακόμη λάθος να είναι αυτό που λέω , ο πυροσβεστήρας του ήταν σαν μπουκαλάκι νερού ! Ελεος ! Πας να σβήσεις μια φωτιά σε ένα αμάξι 18,000 ¤ με ένα μπουκαλάκι νερό ??????? new_killother.gifnew_killother.gif:lol: :lol: Εάν είχε μεγαλύτερο πυροσβεστήρα μπορεί και να το έσωνε το golfάκι !

Οντως οταν παρει φωτια η μηχανη δεν πρεπει να ανοιγουμε το καπο λογω οτι δινει περισσότερο οξυγόνο στην φωτιά. Το σωστο οσο κουφο και αν ακουγεται :lol: ειναι να σκυψεις απο κατω απο την μηχανη και να προσπαθησεις να την σβησεις. Το πιο κουφο σε αυτη την πριπτωση ειναι οτι, ενω εχει παρει φωτια το γκολφακι ο μ@@@@@ καθεται και το γραφει στο βιντεο. Μιλαμε για πολυ μ............. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πιο κουφο σε αυτη την πριπτωση ειναι οτι, ενω εχει παρει φωτια το γκολφακι ο μ@@@@@ καθεται και το γραφει στο βιντεο. Μιλαμε για πολυ μ............. :huh:

Νομίζω οτι το βιντεο το τραβάει ο συνοδηγός :whistling: , γιατί η κάμερα βγαίνει απο τη δεξιά μεριά του αυτοκινήτου .

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο επαθε κ ενας με Golf R32 2008, ο ανθρωπος ειχε παρακρει για να παει στη δουλεια του και μολις σχολασε το ειδε fire.gif

Μαλλον απο βραχυκυκλωμα το επαθε....

http://www.autoblog.com/photos/volkswagen-...on-fire/446147/

post-12266-1239566384_thumb.jpg

post-12266-1239566395_thumb.jpg

post-12266-1239566425_thumb.jpg

post-12266-1239566444_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο επαθε κ ενας με Golf R32 2008, ο ανθρωπος ειχε παρακρει για να παει στη δουλεια του και μολις σχολασε το ειδε fire.gif

Μαλλον απο βραχυκυκλωμα το επαθε....

http://www.autoblog.com/photos/volkswagen-...on-fire/446147/

Αυτό ειναι λίγο δύσκολο γιατι το θεμα sto vortex γραφτηκε το 2007 :lol: Οχι ρε π@@στη !!!! WTF ?? OMG !!! :lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol: :lol: knife.gifknife.gifknife.gifknife.gifdead.gifdead.gifdead.gifdead.gif

The flames started in the driver's side dash, grew to the door and roof, and melted a hole in the windshield. According to the thread, this isn't the first R32 to do so either. Can you smell a recall coming, or is that just the smoke? Check the gallery for the photos, and visit the thread over at VW Vortex for updates on the car.
Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο επαθε κ ενας με Golf R32 2008, ο ανθρωπος ειχε παρακρει για να παει στη δουλεια του και μολις σχολασε το ειδε fire.gif

Μαλλον απο βραχυκυκλωμα το επαθε....

http://www.autoblog.com/photos/volkswagen-...on-fire/446147/

Αν δεν πηγαιναι απο την φωτια σιγουρα θα πηγαινα απο τα απανωτα εγκεφαλικα που θα παθαινα, αντικρυζοντας το αμαξι να καιγεται. Μακρια απο μας, φτου φτου ( tongue.gif ).

Link to comment
Share on other sites

λίγο off topic αλλα για να μην ανοίξω αλλο θεμα το έβαλα εδώ ....

Beware VW Golf 1.6 SE FSi exploding in flames

My wife's VW caught fire for no apparent reason. She had just remove our son from the car then it caught fire and exploded. VW are not accepting liability and after their investigation claim it's not a manufacturing fault. The Fire brigade said if my wife and child were in the car another minute they both would have vbeen killed or seriously injured. VW has treated us badly and basically sticking 2 fingers up to us. If you own a VW 1.6 SE FSi built in 2004 contact you VW dealer or VW head office and get them to check out your car. They way they have been acting indicate that they are not telling us everything because it would be costly for them to recall all VW Golf made in that year. I wouldn't want this to happen to anyone else and if this has happened to you get onto VW immediately. Good Luck.
Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Πάτερ ημών

ο εν τοις ουρανοίς,

αγιασθήτω το όνομα Σου.

Ελθέτω η βασιλεία Σου.

Γενηθήτω το θέλημα Σου, ως εν ουρανώ και επί της γης.

Τον άρτον ημών τον επιούσιον δος ημίν σήμερον.

Και άφες ημίν τα οφειλήματα ημών,

ως και ημείς αφίεμεν τοις οφειλέταις ημών.

Και μη εισενέγκης ημάς εις πειρασμόν,

αλλά ρύσαι ημάς από του πονηρού.

Αμήν.

μακρια απο εμας τετοια φαινομενα!!

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά και έγω νόμιζα ότι ήμουν ο μοναδικός παθών ,συγκεκριμένα είμαι κατοχος ενός jetta 1.6 mpi 2007 που το πηρα απο αλλον και τον Σεπτεμβριο του 2009 μετα απο έκτακτη κακοκαιρια και χρησιμοποιωντας αντισταση πισω παρμπριζ και αερα σκετο απο το καλοριφερ πηρε εν κινηση φωτια η ασφαλειοθηκη και ειχα ολη την οικογενεια,,παιδια το προλαβα το αυτοκινητο στο παρα ένα, καρβουνο εγινε και πεταξε φλογα.

Στην αντιπροσωπεια δεν έιπαν πολλα χκ μου και μετα απο ερευνα που έκανα εγω βρηκα ακριβως ιδιο περιστατικο σε ιδιο αυτοκινητο στην Αμερικη και βέβαια τους ξεκαθαρισα την νομικη μου εναντιωση σε σε αυτους και σε vag Γερμανιας.

Παιδια το αυτοκινητο το κρατησαν τρεις μηνες αλλαξαν πλεξουδες κανανε τα παντα και στο τελος αποδειχτηκε οτι ειχα δικιο και ηταν απο την αντισταση του πισω παρμπριζ ,φραγκο δεν πληρωσα τους εβαλα και υπεγρραψαν οτι αμα συμβει ξανα εχουν ευθυνη αυτοκινητο ενοειται οτι μου ειχαν χορηγηση αλλο και ολα αυτα με την αμεση εποπτεια των γερμανων.

Μεγαλη ιστορια δεν ξερω την εγινε αλλα εκεινη την χρονια στην παραγωγη των παρμπριζ το εργοστασιο που τα φτιαχνει ειχε αστοχιες απο οτι φαινεται και με τις αλλες περιπτωσεις που αναφερθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.