Jump to content
Guest Sir B

ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ...

Recommended Posts

Guest Sir B

Ας προσπαθησουμε να συγκεντρωσουμε εδω ολους τους τροπους και τα κολπα που εφαρμοζουν οι βενζιναδες για να μας κλεβουν.

Πολυ χρησιμο θεμα για την προστασια του αυτοκινητου αλλα και της τσεπης μας.

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Μετράτε τα λίτρα-χρήματα σε σχέση με τα χιλ που κάνετε π.χ. αν βάλετε 20 ευρω και σας τελειώσουν πολυ πιο γρήγορα από άλλη φορά προφανώς σας έχουν κλέψει.......

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Όπως την έπαθε last time... με 20 ευρά μου έβγαλε 167χλμ... rocket.gif

Υπάρχει κάποιος τρόπος, πχ να διαχετεύουν την βενζίνα παγωμένη (διόγκωση) και μετά στο ρεζερβουάρ να πέφτει ο όγκος, άρα να βάζουν λιγότερη βενζίνα...?

Δεν θυμάμαι από την χημεία αν παίζει κάτι τέτοιο με την βενζίνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως την έπαθε last time... με 20 ευρά μου έβγαλε 167χλμ... rocket.gif

Υπάρχει κάποιος τρόπος, πχ να διαχετεύουν την βενζίνα παγωμένη (διόγκωση) και μετά στο ρεζερβουάρ να πέφτει ο όγκος, άρα να βάζουν λιγότερη βενζίνα...?

Δεν θυμάμαι από την χημεία αν παίζει κάτι τέτοιο με την βενζίνη!!!

Το υγρό για να διογκωθεί πρέπει να παγώσει δηλ. πρέπει να γίνει παγάκι. Δεν διογκώνεται αν δεν κάνω λάθος όταν είναι απλά πολύ κρύο, άρα δεν νομίζω να ισχύει αυτό.

Γιατί παγάκια δεν νομίζω να ρίχνουν. tongue.gif

Edited by airthan
Link to comment
Share on other sites

Α ρε σκορπιέ κάτι ιδέες που έχεις!! Και πόσα λεφτά θα πλήρωναν για τη συσκευή που παγώνει/ζεσταίνει τη βρνζίνη και για το ρεύμα που θα ξόδευε για να το κάνει αυτό???

Δε νομίζω οτι γενικά πάντως οι βενζινάδες κλέβουν σε σημείο που να είμαστε σε θέση να αντιληφθούμε διαφορά! Οι ληστείες είναι άντε 0,5%, που ο βενζινάς βγάζει, αλλά εσύ δεν πρόκειται να καταλάβεις διαφορά ούτε σε κατανάλωση ούτε πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
Α ρε σκορπιέ κάτι ιδέες που έχεις!! Και πόσα λεφτά θα πλήρωναν για τη συσκευή που παγώνει/ζεσταίνει τη βρνζίνη και για το ρεύμα που θα ξόδευε για να το κάνει αυτό???

Δε νομίζω οτι γενικά πάντως οι βενζινάδες κλέβουν σε σημείο που να είμαστε σε θέση να αντιληφθούμε διαφορά! Οι ληστείες είναι άντε 0,5%, που ο βενζινάς βγάζει, αλλά εσύ δεν πρόκειται να καταλάβεις διαφορά ούτε σε κατανάλωση ούτε πουθενά...

Kαι όμως προχτές το πήραμε πρέφα..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Α ρε σκορπιέ κάτι ιδέες που έχεις!!

tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Kαι όμως προχτές το πήραμε πρέφα..... :baby:

Εμ 20ευρώ και μόνο 167χλμ???? :blink::blink::blink:

Ενώ έβγαζα στάνταρ 200-210....

Link to comment
Share on other sites

μια μέρα είχα πάει με ένα 5λτ μπετόνι σε ένα κοντινό βενζινάδικο. Η βενζίνη κοντά στο 0,97. Το γεμίζει. Μου λέει 5,5ε. Φεύγω και στο δρόμο σκέφτομαι όπα κάτσε μλκια....! Κατάλαβα γιατί το απέναντι βενζινάδικο είχε ουρά 10αυτοκίνητα και αυτός βάραγε μύγες.

2η φορά που την έχω πατήσει είναι που λέω αμόλυβδη απλή. Ο έξυπνος πάει και σηκώνει την μάνικα με την vpower. Αφού ετοιμάζομαι να πληρώσω βλέπω διαφορά τιμής/λτ στον μετρητή και στην πινακίδα. Ζητάω τον λόγο και μου λέει αυτή κάνει καλύτερη καύση, του πέταξα το 20ευρο από το παράθυρο και του φώναξα "αν με ξαναδείς γράψε μου".

Πλέον κάνω κάποια απόσταση για να βρω σωστό βενζινάδικο.

Link to comment
Share on other sites

να μαι και γω!!!!!!ο τιμιος βενζινας του club :heart::wub:-_-

και ξεκιναμε...

1ος τροπος...με σπιραλ που ζεστενει το καυσιμο απο τους 15 στους 25 βαθμους η αυξηση του ογκου πλησιαζει το 7% που σημαινει στα 3200λιτ αποδοση 3450(250λιτ διαφορα επι την τιμη του λιτρου....ειδατε χαρτζιλικι?)φανταστητε το σε ημερησια βαση για ορισμενα πρατηρια....και για αλλα μερα παρα μερα...οπως και να το κανεις πολλα ειναι...ειναι και ο πιο διαδεδομενος τροπος....και απο κοστος οσο ενας καυστηρας και η σωληνωσεις(ενας μηνας κλεψιας)

2ος τροπος...κακη ρυθμιση της αντλιας(...η νομιμη αποκλιση ειναι 5της χιλιης(στον τονο μπορεις νομιμα να βαλεις στην τσεπη την αξια 5λιτρων)απωλειες λογω αναθυμιασεων...)αλλα δειχνει και αλλα βαζει....καθε αντλια εχει μια στροφιγγα που ρυθμιζει το ποσοστο αερα στη βενζινα(για να μπορει να ρεει και να μη δημιουργει κενο μεσα στη δεξαμενη)αρα ο τιμιος βενζινας μπορει να την ξεσκαλισει και να κερδισει κατι παραπανω!ο τροπος αυτος ειναι λιγοτερο διαδεδομενος γιατι σε περιπτωση ελεγχου ο βενζινας τον πινει!!!!!

3ο τροπο δεν εχω ακουσει!περα των παρανομων δεξαμενων...δηλαδη οταν εχει χαμηλη τιμη η βενζινη γεμιζουν τις δεξαμενες και τις πουλανε μολις ανεβει η τιμη!!!αρκετο κερδος-λιγοτερο ρισκο

αυτα!!!!πως μπορειτε να τσεκαρετε?σε ενα μπετονακι απο απιονισμενο νερο σημειωνετε τη σταθμη του νερου και το αδειαζετε.....πατε στον αγαπημενο σας βενζινα και το γεμιζετε.....δηθεν για το μηχανακι σας...βαζετε το μπετονακι σε σκιερο μερος και την επομενη μερα το πρωι κοιτατε το μπετονακι...αν ειναι πιο κατω απο τη γραμμη τον εχετε πιει και μαλιστα πολυ....αν ειναι στα ιδια τοτε δεν υπαρχει λογος για ανυσηχια και αν ειναι λιγο πιο πανω τοτε ειστε τελεια!!!!!οι αποκλισεις θα ειναι της ταξης των χιλιοστων 1-5χιλ. για τοσο μικρη ποσοτητα παντως φαινετε....

καλους ελεγχους και μην πανικοβαλεστε....η καταναλωση σε ενα αυτοκινητο εξαρταται απο τον τροπο που το χρησιμοποιουμε!ξερετε εσεις δεν χρειαζετε αναλυση...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Ρεμάλια! αμέσως πέσατε να με φάτε!!! tongue.giftongue.gif

Είδατε ο άνθρωπος τί λέει? Τελικά με θέρμανση και όχι με ψύξη του υγρού καυσίμου πετυχαίνουμε μεγαλύτερο όγκο... :heart::wub:-_-

Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

Αυτο το ακουγα και σε πρωινη εκπομπη σημερα. Γι αυτο λεει καλυτερα να βαζουμε βενζινη ή το πρωι ή το βραδυ που εχει λιγοτερη ζεστη.

Το αλλο τωρα: Οταν λεμε πχ "γεμισε το". Η αντλια σταματαει απο μονη της και οταν πχ σταματαει στα 39 ευρω, ο βενζινας παταει το κουμπι για να παει στα 40 ευρω. Ειναι σιγουρο οτι τοτε βαζει και βενζινη ή απλως μας κλεβει ενα ευρω?

Αλλη απορια: πολυ δυσκολο αλλα υπαρχει καποιος τροπος να καταλαβουμε τη νοθεια της βενζινης? Σε 2-3 γεμισματα θα καταλαβουμε λογικα μια διαφορα αλλα υπαρχει τροπος να το ελεγξουμε απο πριν?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω. Πάντως είναι πολύ δύσκολο να το καταλάβει κανείς έγκαιρα. Μπροστά μου, μου έβαλε βενζίνη και η αντλία σταμάτησε στα 45 ευρώ. Πάτησε το κουμπάκι της εξαέρωσης (Golf IV) και πήρε άλλα 15 (!) ευρώ. Σύνολο 60 ευρώ πλήρωσα και μου έβγαλε 470km. Πάντα, μα πάντα, με 43-45 ευρώ γέμισμα μου βγάζει 500 περίπου. Με έκλεψε ή όχι; Ναι με έκλεψε. Μιλάω για απλή βενζίνη.

Τι ψάχνετε να βρείτε ρε παιδιά; Ας μην κοροϊδευόμαστε. Αν θέλουν να κλέψουν μπορούν. Απλά δεν ξαναπατάμε.

Link to comment
Share on other sites

:cry:-->

QUOTE(Sir B @ 11/07/2006, 16:19)

Αυτο το ακουγα και σε πρωινη εκπομπη σημερα. Γι αυτο λεει καλυτερα να βαζουμε βενζινη ή το πρωι ή το βραδυ που εχει λιγοτερη ζεστη.

Το αλλο τωρα: Οταν λεμε πχ "γεμισε το". Η αντλια σταματαει απο μονη της και οταν πχ σταματαει στα 39 ευρω, ο βενζινας παταει το κουμπι για να παει στα 40 ευρω. Ειναι σιγουρο οτι τοτε βαζει και βενζινη ή απλως μας κλεβει ενα ευρω?

Αλλη απορια: πολυ δυσκολο αλλα υπαρχει καποιος τροπος να καταλαβουμε τη νοθεια της βενζινης? Σε 2-3 γεμισματα θα καταλαβουμε λογικα μια διαφορα αλλα υπαρχει τροπος να το ελεγξουμε απο πριν?

το πρωι και το βραδυ η θερμοκρασια αλλαζει στην ατμοσφαιρα και οχι στο εδαφος(τουλαχιστον στο βαθος των δεξαμενων)οποτε καταλαβαινεις οτι κατι τετοιο δεν παιζει....

τη νοθεια μπορεις να την καταλαβεις.....βεβαια οταν μιλαμε για νοθεια μην φανταστεις πως θα βρεις νερο ετσι!!!συνηθως την αμολυβδη την αραιωνουν με πετρελαιο οποτε στο μπετονακι παρατηρουμε οτι υπαρχει κατι σαν λαδι...η αμολυβδη πρεπει να ειναι διαυγης....αυτο το κανανε παλιοτερα τωρα εχουν βρεθει τοσοι τροποι που κανεις δεν περνει το ρισκο να πιαστει(ωστοσο υπαρχει το ενδεχομενο να εχουν μεινει καποιοι της παλιας σχολης.... :D:D:cry:

η μονη πραστασια για τον κινητηρα ειναι η αλλαγη φιλτρου σε καθε σερβις...

το θεμα ομως δεν ειναι να ανακαλυψουμε ολους τους παρανομουντες!!!!!η καλυτερη προστασια για το αυτοκινητο μας(επειδη ολοι μας εδω μεσα εχουμε ιδιαιτερο ενδιαφερον γι αυτο που καβαλαμε)ειναι να ειμαστε σταθεροι πελατες σε ενα βενζιναδικο(το οποιο εχουμε τσεκαρει και ελεγχουμε ανα τακτα διαστηματα)...και πως ελεγχουμε σωστα?

1ον βαζουμε 20ευρα 21λιτ. την καταναλωση θα την μετρησουμε με τα λιτρα για να εχουμε απολυτη εικονα του τι καιει και παντα σε μια συγκεκριμενη διαδρομη....θα κανεις 100χιλ?την επομενη φορα που θα ξαναβαλεις 20ευρα η τιμη μπορει να εχει αλλαξει οποτε τα λιτρα που αγορασατε θα ειναι λιγοτερα οποτε λιγοτερα και τα χιλιομετρα..(οχι τρελες αποκλισεις)

ενω αν εχουμε υπολογισει σε λιτρα ειμαστ πιο εγκυροι..

2ον συχνες αλλαγες στα φιλτρα βενζινης σε καθε σερβις....το γιατι?πολλα βενζιναδικα εχουν βρωμικες δεξαμενες(μαζευονται διαφορα σκουπιδακια εκει μεσα)!αρα οταν το αυτοκινητο δεν πηγαινει υπαρχει φραγμενο φιλτρο(κατα το 50% το αλλο 50%μπορει να ειναι και η ποιοτητα του καυσιμου....μεγαλο κεφαλαιο)

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω. Πάντως είναι πολύ δύσκολο να το καταλάβει κανείς έγκαιρα. Μπροστά μου, μου έβαλε βενζίνη και η αντλία σταμάτησε στα 45 ευρώ. Πάτησε το κουμπάκι της εξαέρωσης (Golf IV) και πήρε άλλα 15 (!) ευρώ. Σύνολο 60 ευρώ πλήρωσα και μου έβγαλε 470km. Πάντα, μα πάντα, με 43-45 ευρώ γέμισμα μου βγάζει 500 περίπου. Με έκλεψε ή όχι; Ναι με έκλεψε. Μιλάω για απλή βενζίνη.

Τι ψάχνετε να βρείτε ρε παιδιά; Ας μην κοροϊδευόμαστε. Αν θέλουν να κλέψουν μπορούν. Απλά δεν ξαναπατάμε.

ξερω σιγουρα για το σεατ το αροσα οτι αν πατησεις ετο κουμπακι της εξαερωσης βαζει πολλα παραπανω λιτρα....μπορεις να επικοινωνησεις με την αντιπρωσοπεια σου και να σου πουν το μεγεθος του τεποζιτου σου αν και νομιζω οτι ειναι 55-60λιτρων(αν δεν κανω λαθος)μεχρι το λαιμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

Tωρα που βρηκα βενζινά θα ρωταω ασταματητα :-))) :

ισχυει ο κανονας οσο πιο ακριβη η βενζινη τοσο καλυτερη ή μας κοροιδευουν?

Link to comment
Share on other sites

:D-->

QUOTE(Sir B @ 12/07/2006, 12:05 )

Tωρα που βρηκα βενζινά θα ρωταω ασταματητα :-))) :

ισχυει ο κανονας οσο πιο ακριβη η βενζινη τοσο καλυτερη ή μας κοροιδευουν?

κατα την ταπεινη μου γνωμη η ποιοτητα εχει να κανει με το σηματακι του καθε πρατηριου και οχι με την τιμη....οι μεγαλες εταιριες χρησημοποιουν διαφορα ενισχυτικα πραγμα που ανεβαζει και το κοστος(ειναι η αμολυβδη 95+)κατα τα αλλα ολες οι εταιριες αγοραζουν την ιδια αμολυβδη 95οκτανια!!!!

Link to comment
Share on other sites

να μαι και γω!!!!!!ο τιμιος βενζινας του club :baby::blink::blink:

και ξεκιναμε...

1ος τροπος...με σπιραλ που ζεστενει το καυσιμο απο τους 15 στους 25 βαθμους η αυξηση του ογκου πλησιαζει το 7% που σημαινει στα 3200λιτ αποδοση 3450(250λιτ διαφορα επι την τιμη του λιτρου....ειδατε χαρτζιλικι?)φανταστητε το σε ημερησια βαση για ορισμενα πρατηρια....και για αλλα μερα παρα μερα...οπως και να το κανεις πολλα ειναι...ειναι και ο πιο διαδεδομενος τροπος....και απο κοστος οσο ενας καυστηρας και η σωληνωσεις(ενας μηνας κλεψιας)

....

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Conten...6/07/10/4_h.jpg

μπας κ εχει κανεις την εφημεριδα 10/7 να μας πει τι λεει μεσα?αν κ λογικα αυτα π αναφερει ο cabriolete

Link to comment
Share on other sites

να μαι και γω!!!!!!ο τιμιος βενζινας του club :cry:-_--_-

και ξεκιναμε...

1ος τροπος...με σπιραλ που ζεστενει το καυσιμο απο τους 15 στους 25 βαθμους η αυξηση του ογκου πλησιαζει το 7% που σημαινει στα 3200λιτ αποδοση 3450(250λιτ διαφορα επι την τιμη του λιτρου....ειδατε χαρτζιλικι?)φανταστητε το σε ημερησια βαση για ορισμενα πρατηρια....και για αλλα μερα παρα μερα...οπως και να το κανεις πολλα ειναι...ειναι και ο πιο διαδεδομενος τροπος....και απο κοστος οσο ενας καυστηρας και η σωληνωσεις(ενας μηνας κλεψιας)

2ος τροπος...κακη ρυθμιση της αντλιας(...η νομιμη αποκλιση ειναι 5της χιλιης(στον τονο μπορεις νομιμα να βαλεις στην τσεπη την αξια 5λιτρων)απωλειες λογω αναθυμιασεων...)αλλα δειχνει και αλλα βαζει....καθε αντλια εχει μια στροφιγγα που ρυθμιζει το ποσοστο αερα στη βενζινα(για να μπορει να ρεει και να μη δημιουργει κενο μεσα στη δεξαμενη)αρα ο τιμιος βενζινας μπορει να την ξεσκαλισει και να κερδισει κατι παραπανω!ο τροπος αυτος ειναι λιγοτερο διαδεδομενος γιατι σε περιπτωση ελεγχου ο βενζινας τον πινει!!!!!

3ο τροπο δεν εχω ακουσει!περα των παρανομων δεξαμενων...δηλαδη οταν εχει χαμηλη τιμη η βενζινη γεμιζουν τις δεξαμενες και τις πουλανε μολις ανεβει η τιμη!!!αρκετο κερδος-λιγοτερο ρισκο

αυτα!!!!πως μπορειτε να τσεκαρετε?σε ενα μπετονακι απο απιονισμενο νερο σημειωνετε τη σταθμη του νερου και το αδειαζετε.....πατε στον αγαπημενο σας βενζινα και το γεμιζετε.....δηθεν για το μηχανακι σας...βαζετε το μπετονακι σε σκιερο μερος και την επομενη μερα το πρωι κοιτατε το μπετονακι...αν ειναι πιο κατω απο τη γραμμη τον εχετε πιει και μαλιστα πολυ....αν ειναι στα ιδια τοτε δεν υπαρχει λογος για ανυσηχια και αν ειναι λιγο πιο πανω τοτε ειστε τελεια!!!!!οι αποκλισεις θα ειναι της ταξης των χιλιοστων 1-5χιλ. για τοσο μικρη ποσοτητα παντως φαινετε....

καλους ελεγχους και μην πανικοβαλεστε....η καταναλωση σε ενα αυτοκινητο εξαρταται απο τον τροπο που το χρησιμοποιουμε!ξερετε εσεις δεν χρειαζετε αναλυση...

μάλιστα φίλε , δεν έμεινα εκπληκτός απο αυτή σου την αναφορά που καρφώνει τους συναδέλφους του, είμαι σίγουρος ότι και εσύ αφού είσαι γνώστής έχεις και εσύ κάνει αυτή την δουλεία , Έπρεπε να ντρέπεστε όλοι σας για αυτή την κατάντια. ΚΑΙ το λέω όχι μόνο για τους βενζινάδες αλλά σε όλα τα επαγγέλματα.που κάνουν αλητείες. rocket.gifrocket.gif στη πυρά ;) όλοι τους :cry:

Link to comment
Share on other sites

thumbsdown.gif - εκτος απο το ηλεκτρονικο πειραγμα τα παλαιοτερα χρονια γινοταν πατεντα με κρυφο σωληνακι που ξαναριχνε πισω λιγη απο την βενζινη που ηδη ειχε περασει δηλαδη πχ ενω γυριζε κανονικα η φτερωτη αντι για 30 σου ειχε βαλει 29,5 - επισης παιζει κρυφη συνδεση δεξαμενης μιας βενζινης με την αλλη πχ εκει που σου ριχνει 100αρα πεφτει μεσα και ελαχιστη 95αρα

- οι βενζιναδες δ-ε-ν θ-ε-λ-ο-υ-ν να φορολογουνται βαση της αντλιας αλλα βαση του ποσο τους ξεφορτωσε το βυτιο γιατι ξερουν οτι θα κλεψουν μετα πιο ευκολα <ριχνουν και το παραμυθι των αναθυμιασεων> ειδατε πως εκαναν σαν τα σκυλια οταν ειπαν για ταμειακη ? να γινει βαση της αντλιας να δουμε τα κ@λοπαιδα τι θα κανουν (!)

Link to comment
Share on other sites

φιλε γιαννη αντι για να πεις και ευχαριστω που σε ξεστραβωσα μου τη λες και απο πανω!!!!μηπως εισαι λιγο αχαριστος?φταιω εγω για την καταντια τοσων χρονων?τωρα το αν κανω και εγω παρατυπιες ειναι θεμα δικο μου και των πελατων μου!αυτοι θα με κρινουν!!!! δεν ειναι τυχαιο που αναμεσα σε τεσσερα πρατηρια εχω την περισσοτερη κινηση!!!η δικια μου φιλοσοφια αν και για πολλους φανταζει ουτοπικη το κερδος ειναι παραγοντας που προκυπτει απο σε συναρτηση με την ποιοτητα την ποσοτητα και την τιμη.........οχι απο την ατιμια!!!!!

thumbsdown.gif - εκτος απο το ηλεκτρονικο πειραγμα τα παλαιοτερα χρονια γινοταν πατεντα με κρυφο σωληνακι που ξαναριχνε πισω λιγη απο την βενζινη που ηδη ειχε περασει δηλαδη πχ ενω γυριζε κανονικα η φτερωτη αντι για 30 σου ειχε βαλει 29,5 - επισης παιζει κρυφη συνδεση δεξαμενης μιας βενζινης με την αλλη πχ εκει που σου ριχνει 100αρα πεφτει μεσα και ελαχιστη 95αρα

- οι βενζιναδες δ-ε-ν θ-ε-λ-ο-υ-ν να φορολογουνται βαση της αντλιας αλλα βαση του ποσο τους ξεφορτωσε το βυτιο γιατι ξερουν οτι θα κλεψουν μετα πιο ευκολα <ριχνουν και το παραμυθι των αναθυμιασεων> ειδατε πως εκαναν σαν τα σκυλια οταν ειπαν για ταμειακη ? να γινει βαση της αντλιας να δουμε τα κ@λοπαιδα τι θα κανουν (!)

για να μπεις και συ στη θεση σου.....αρχικα αν δεν ασχοληθεις με το επαγγελμα δεν μπορεις να γνωριζεις τα προβληματα που υπαρχουν!και γω τα ιδια νομιζα για τους βενζιναδες!!!!δεν αντιλεγω οτι τα καλοπαιδα υπαρχουν παντου!!!!για να μπερδεψει ομως καποιος τα καυσιμα ειναι αδυνατο!!!!οι αντλιες δεν εχουνε μικτες!!!!καθε λαστιχο ειναι συνδεδεμενο με μια αντλια και με μια δεξαμενη!!!!διαταξη που χρειαζετε εγκριση απο το μηχανολογικο!!!!οσο για τις ταμειακες ειναι θεμα ολιγοριας του κρατους!!!!με τις αναθυμιασεις χανουμε καυσιμο δεν κερδιζουμε αρα αν φορολογηθουμε βαση αντλιας τοτε θα πληρωνουμε και λιγοτερα!!!!!καλυτερα δεν ειναι βαση του τιμολογιου αγορας?και το αλλο και ταμειακη να μπει το ιδιο θα ειναι δεν αλλαζει κατι!!!!θα πουλησει οσο εχει παραλαβει και το υπολοιπο θα το αντλησει απο τη δεξαμενη το βραδακι που δε θα βλεπεις και θα το πουλησει χυμα!!!!!ξυπνατε ρεεεεεεεε στην ελλαδα ειμαστε!!!!!!αν ηθελε το κρατος να μας ελεγχει θα εκανε πιο συχνους ελεγχους πιο εξειδικευμενους!!!!ολα τα αλλα ειναι π@π@ριες!!!!αλλα απο την πιτα αυτοι τρωνε τοσοι πολλοι που δε φανταζεσαι!!!!!αυτα αν θες βαλτα στο μυαλο σου διαφορετικα μια ζωη θα τα εχεις με τα ρουχα σου!!!!ολα θα σου φταινε!!!!αυτα γινονται παντου.....ο κλεψας του κλεψαντος!!!!!

Edited by GOLFiiiGT
Link to comment
Share on other sites

για να μπεις και συ στη θεση σου.....αρχικα αν δεν ασχοληθεις με το επαγγελμα δεν μπορεις να γνωριζεις τα προβληματα που υπαρχουν!

αλλα απο την πιτα αυτοι τρωνε τοσοι πολλοι που δε φανταζεσαι!!!!!αυτα αν θες βαλτα στο μυαλο σου διαφορετικα μια ζωη θα τα εχεις με τα ρουχα σου!!!!

:D - τωρα τι να σου πω δεν σε παρεξηγω αφου βενζινας εισαι γιαυτο μιλας ετσι - ορισμενα πραγματα δεν μπορω να τα πω οπως ακριβως ειναι γιαυτο τα λεω μασημενα,το ποιοι τρωνε κλπ ασε οχι σε εμενα σε κανεναν αλλο: τα ονοματα,το που,πως,ποτε,με ποιον απο που κλπ υπαρχουν αλλου και για πολλους και διαφορους λογους δεν βγαινουν προς τα εξω - ουτε εσυ τα ξερεις ακριβως οποταν κανε και λιγο πισω γιατι σαν κι εσενα ξερεις ποσοι κλαψουριζουν καπου τυλιγμενοι απο ενα χαρτι ? δεν μπορω να πω παραπανω αλλα μη μου εγινες της πιατσας εσυ που τα ξερεις ολα κι ολοι αλλοι ειναι αφελεις,το οτι επιασες μια αντλια στο χερι και καθαριζεις κανενα παρμπριζ δεν σημαινει οτι εγινες δεξι χερι του Β.Στεφανακου (!)

* απο οτι ειδες δεν αναφερθηκα επι τουτου σε εσενα πριν οποταν ασε τα ζοριλικια επι προσωπικου,πες την αποψη σου οπως ολοι και τα περι "θα σε βαλω στη θεση σου" πες τα σε κανεναν πακιστανο στο μαγαζι σου διοτι εκεινη την ωρα εγω θα μπορω να μιλησω ενω εσυ θα εισαι στην γωνια και θα κοιτας σιωπηλος ΟΚ ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε γιαννη αντι για να πεις και ευχαριστω που σε ξεστραβωσα μου τη λες και απο πανω!!!!μηπως εισαι λιγο αχαριστος?φταιω εγω για την καταντια τοσων χρονων?τωρα το αν κανω και εγω παρατυπιες ειναι θεμα δικο μου και των πελατων μου!αυτοι θα με κρινουν!!!! δεν ειναι τυχαιο που αναμεσα σε τεσσερα πρατηρια εχω την περισσοτερη κινηση!!!η δικια μου φιλοσοφια αν και για πολλους φανταζει ουτοπικη το κερδος ειναι παραγοντας που προκυπτει απο σε συναρτηση με την ποιοτητα την ποσοτητα και την τιμη.........οχι απο την ατιμια!!!!!

έλπίζω φίλε να μην κάνεις παρανομίες γιατί όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε. και αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να τα παίρνουμε από τον κοσμάκη επειδή έχουμε ένα κατα΄στημα και πουλάμε βενζίνη.Κατάλαβες δεν εξαγνίζεσαι λέγοντας τις αλητείες των συναδέλφων σου, και να σου πω κάτι σε παίρνει και σένα η μπάλα , δεν σε ξέρω είναι καλός είσαι κακός είσαι έντιμος είσαι απατεώνας , είσαι ντόμπρος είσαι αλήτης με κατάλαβες δεν σε ξέρω αλλά να προσέχεις τα λόγια σου εδώ μέσα για το κάλο σου στο λεώ, το κακό με την ράτσα των βενζινάδων είναι ότι θέλουν να πλουτίσουν σπάζοντας τα μοτέρια των συνανθρώπων τους. Αυτό είναι το κακό και το εκμεταλλέυονται. Για αυτό και εγώ χρησιμοποιώ τελευταία και τα ποδαράκια μου και έχω αφήσω ταμάξι μου στο πάρκιγκ εν μέρει και βρήκα την υγειά μου. :D

Edited by giannispolo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.