Jump to content
Guest Sir B

ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ...

Recommended Posts

;) - τωρα τι να σου πω δεν σε παρεξηγω αφου βενζινας εισαι γιαυτο μιλας ετσι - ορισμενα πραγματα δεν μπορω να τα πω οπως ακριβως ειναι γιαυτο τα λεω μασημενα,το ποιοι τρωνε κλπ ασε οχι σε εμενα σε κανεναν αλλο: τα ονοματα,το που,πως,ποτε,με ποιον απο που κλπ υπαρχουν αλλου και για πολλους και διαφορους λογους δεν βγαινουν προς τα εξω - ουτε εσυ τα ξερεις ακριβως οποταν κανε και λιγο πισω γιατι σαν κι εσενα ξερεις ποσοι κλαψουριζουν καπου τυλιγμενοι απο ενα χαρτι ? δεν μπορω να πω παραπανω αλλα μη μου εγινες της πιατσας εσυ που τα ξερεις ολα κι ολοι αλλοι ειναι αφελεις,το οτι επιασες μια αντλια στο χερι και καθαριζεις κανενα παρμπριζ δεν σημαινει οτι εγινες δεξι χερι του Β.Στεφανακου (!)

* απο οτι ειδες δεν αναφερθηκα επι τουτου σε εσενα πριν οποταν ασε τα ζοριλικια επι προσωπικου,πες την αποψη σου οπως ολοι και τα περι "θα σε βαλω στη θεση σου" πες τα σε κανεναν πακιστανο στο μαγαζι σου διοτι εκεινη την ωρα εγω θα μπορω να μιλησω ενω εσυ θα εισαι στην γωνια και θα κοιτας σιωπηλος ΟΚ ?

ωραια λοιπον αφου νομιζεις οτι μπορεις να μας πεις κατι χρησιμο πεσ το μας και μη μας αφηνεις σε αγνοια.......αν ηθελα να κανω τον εξυπνο δεν θα σας εγραφα και τιποτα!!!!απλα θα καθομουνα και θα διαβαζα του καθενος τη σκεψη!!!ετσι ειναι οι βενζιναδες στα τετοια τους!!!!!τωρα αν ενοχληθηκες απο αυτα που γραφω στα τετοια μου και μενα!!!!οσοι εχουν μυαλο να αξιολογησουν(τα οσα γραφω) και να πραξουν αναλογος καλο δικο τους!!!!this are the facts and deal with them!!!!!

αλλά να προσέχεις τα λόγια σου εδώ μέσα για το κάλο σου στο λεώ, το κακό με την ράτσα των βενζινάδων είναι ότι θέλουν να πλουτίσουν σπάζοντας τα μοτέρια των συνανθρώπων τους. Αυτό είναι το κακό και το εκμεταλλέυονται. Για αυτό και εγώ χρησιμοποιώ τελευταία και τα ποδαράκια μου και έχω αφήσω ταμάξι μου στο πάρκιγκ εν μέρει και βρήκα την υγειά μου. ;)

εγω ουτε συναδελφους καρφωσα ουτε για καποιον ειπα κακο λογο!!!!συμφωνεις?τα οσα εγραψα δεν ειναι κατι που ακουγετε το για πρωτη φορα!!!αλλωστε τα οσα γραφω δεν με βγαζουν στην απ εξω!!!!το να ξερεις να φυλαγεσε δεν ειναι κακο!!!!αλλωστε η αγαπη μου για τα αυτοκινητα(οχι για τον καθενα εδω μεσα)ξεπερνα το ενδιαφερον μου για τη δουλεια κατα πολυ!!!!οτι καταλαβες καταλαβες!!!!

Edited by GOLFiiiGT
Link to comment
Share on other sites

τωρα αν ενοχληθηκες απο αυτα που γραφω στα τετοια μου και μενα!!!! this are the facts and deal with them!!!!!

closedeyes.gif - δεν σε παρεξηγω αναλογα με την καταγωγη και την ανατροφη συμπεριφερεται ο καθενας.να χαρω αγγλικουρες στο τελος,οι πακιστανοι μετα την ληξη της βαρδιας στις εμαθαν ?

- μετα τον θορυβοι που ξεσπασε με τις πειραγμενες αντλιες συστηθηκε επιτροπη του Εργαστηριου τεχνολογιας καυσιμων και λιπαντικων του ΕΜΠ η οποια σε συνεργασια με εταιρια πετρελαιωειδων θα μελετησει νεο τροπο ελεγχου της ποσοτητας των καυσιμων οχι βαση του ογκου αλλα βαση τους βαρους διοτι ο γνωστος πλεον τροπος λιτρομετρησης δεν ειναι τοσο ακριβης οσο θα επρεπε

- θαυμαστε αναλογου ηθους πρατηριουχους στις σελιδες του Υπ.Αναπτυξης ποσες εκατονταδες παραπανω επι τοις % κανουν νοθεια στο πετρελαιο κινησης με πετρελαιο πλοιων και οσον αφορα τα προστιμα τα λαμογια με πολιτικα μεσα καθυστερουν την εκδοση αποτελεσματος απο το Γ.Χ ετσι ωστε μετα απο 3 χρονια που θα βγει το προστιμο αυτοι το εχουν βγαλει στο πολλαπλασιο οποταν δεν τους νοιαζει (!)

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
closedeyes.gif - δεν σε παρεξηγω αναλογα με την καταγωγη και την ανατροφη συμπεριφερεται ο καθενας.να χαρω αγγλικουρες στο τελος,οι πακιστανοι μετα την ληξη της βαρδιας στις εμαθαν ?

- μετα τον θορυβοι που ξεσπασε με τις πειραγμενες αντλιες συστηθηκε επιτροπη του Εργαστηριου τεχνολογιας καυσιμων και λιπαντικων του ΕΜΠ η οποια σε συνεργασια με εταιρια πετρελαιωειδων θα μελετησει νεο τροπο ελεγχου της ποσοτητας των καυσιμων οχι βαση του ογκου αλλα βαση τους βαρους διοτι ο γνωστος πλεον τροπος λιτρομετρησης δεν ειναι τοσο ακριβης οσο θα επρεπε

- θαυμαστε αναλογου ηθους πρατηριουχους στις σελιδες του Υπ.Αναπτυξης ποσες εκατονταδες παραπανω επι τοις % κανουν νοθεια στο πετρελαιο κινησης με πετρελαιο πλοιων και οσον αφορα τα προστιμα τα λαμογια με πολιτικα μεσα καθυστερουν την εκδοση αποτελεσματος απο το Γ.Χ ετσι ωστε μετα απο 3 χρονια που θα βγει το προστιμο αυτοι το εχουν βγαλει στο πολλαπλασιο οποταν δεν τους νοιαζει (!)

Γι αυτό εδώ το ποστ το επίπεδο προειδοποίησης του μέλους TSAKHS-EYBOIA αυξάνεται κατά 10%.

Παρακαλώ σταματήστε τις αντιδικίες και τα off topic γιατί θα παρθούν πιο δραστικά μέτρα.

Ευχαριστώ

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Τι θα διαβασω αλλο ρε παιδια????? ;);):blink:

Εχω μεινει αφωνος!!!! Κ για να γίνονται στην Αθηνα ολα αυτα φαντάζομαι γίνονται κ στην επαρχια κ αν το πάρω πρέφα αυτο που κάτι μυρίζομαι ε θα γινει της π......ας.rocket.giffire.gif

Εδω τα πράγματα ειναι διαφορετικά γιατι ο κοσμος γνωρίζεται κ αν σου βγει το ονομα ΚΑΗΚΕΣ!!!

Το μονο που μπορουμε να κανουμε αν καταλάβουμε κατι τετοιο ειναι

1. Να τον δυσφημησουμε

2. Να κανουμε τα αναλογα τηλ στις αρμοδιες υπηρεσίες κ Υπουργειο

3. (κ καλύτερο) Καταγγελία στον Τριανταφυλλοπουλο

4ο( που δεν το συνιστω) Να αρχισεις τα μπινελικια κ να του τη "στησεις" στην γωνία.Αλλα μεμονωμένα δεν χτυπας το κακο.!

το 1ο ειναι ευκολο για επαρχια δυσκολο για Αθηνα

το 2ο δεν το συζητω.....

οποτε το 3ο θα ητνα το καλύτερο.!!! Νομιζετε??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αν εγραφα εγω "στα τετοια μου" θα επαιρνε 10% ο θιγομενος ασχετα το τι θα απαντουσε δικαιολογημενα ? το πως ευγενεστατα εχω μιλησει σε αυτον σε αλλη ενοτητα με τον διασπαστη καυσιμου μονο οποιος εθελοτυφλει δεν παρατηρησε

- αυτο με την νεα μεθοδο μετρησης και με τα κολπα που γινονται για τα προστιμα ηταν Off Topic ? ξερω κι αλλα: πχ για το ποσους υπαλληλους εχουν πιασει για δωροδοκια και που,τι ποσα εχουν καταγραφει,ποια ονοματα της νυχτας εχουν εμπλακει στον χωρο προσφατα,τι μεθοδους νοθειας κανουν στο πετρελαιο κινησης,με ποια χημικα μεσα καταλαβαινουμε την νοθεια,τι μπορουμε να ριξουμε στο ρεζερβουαρ αν καταλαβουμε οτι το καυσιμο ηταν νοθευμενο,,πως και που μπορουμε πιο αμεσα να κανουμε καταγγελια καθως και για μια φορητη συσκευη μετρησης ποιοτητας καυσιμου η οποια ειναι πιστοποιημενη και χρησιμοποιειται ευρυτατα στο εξωτερικο αλλα επειδη αν τα γραψω θα φαω παλι <ζωδιων ενεκα> ποινη καθοτι Off Topic αρα δεν τα λεω κι ας τα μαθετε απο τον καθε βενζινα

protest.gif - ειχα σκεφτει να το ανοιξω σαν νεο topic αλλα τωρα δεν θα το κανω - υπαρχει ειδικος "καταλυτης" οπου χρησιμοποιειται στο να διαλυει το νερο στο τεποζιτο μας,να βοηθα στην μη καθιζηση του στον πατο αλλα και στην καλυτερη καυση της βενζινης χωρις υπολειμματα στα τοιχωματα του κυλινδρου

το κοστος του σε καθαρα χημικη μορφη χωρις προσμιξη ειναι αμελητεο <1 Ε στα 50 ltr> και εχει δοκιμαστει στο εξωτερικο εδω και χρονια αλλα και εδω στην Ελλαδα τελευταια απο πολλους με τους οποιους μιλαω εμαθα απο 1ο χερι την αποτελεσματικοτητα του - δεν θα παρακολουθησω αλλο αυτην την ενοτητα αφου τα κειμενα μου ειναι Off Topic ουτε φυσικα θα λαβω υποψην οσους σχολιασμους γινουν εν τη απουσια μου - TSAKHS

Edited by GOLFiiiGT
Link to comment
Share on other sites

closedeyes.gif - δεν σε παρεξηγω αναλογα με την καταγωγη και την ανατροφη συμπεριφερεται ο καθενας.να χαρω αγγλικουρες στο τελος,οι πακιστανοι μετα την ληξη της βαρδιας στις εμαθαν ?

- μετα τον θορυβοι που ξεσπασε με τις πειραγμενες αντλιες συστηθηκε επιτροπη του Εργαστηριου τεχνολογιας καυσιμων και λιπαντικων του ΕΜΠ η οποια σε συνεργασια με εταιρια πετρελαιωειδων θα μελετησει νεο τροπο ελεγχου της ποσοτητας των καυσιμων οχι βαση του ογκου αλλα βαση τους βαρους διοτι ο γνωστος πλεον τροπος λιτρομετρησης δεν ειναι τοσο ακριβης οσο θα επρεπε

- θαυμαστε αναλογου ηθους πρατηριουχους στις σελιδες του Υπ.Αναπτυξης ποσες εκατονταδες παραπανω επι τοις % κανουν νοθεια στο πετρελαιο κινησης με πετρελαιο πλοιων και οσον αφορα τα προστιμα τα λαμογια με πολιτικα μεσα καθυστερουν την εκδοση αποτελεσματος απο το Γ.Χ ετσι ωστε μετα απο 3 χρονια που θα βγει το προστιμο αυτοι το εχουν βγαλει στο πολλαπλασιο οποταν δεν τους νοιαζει (!)

επειδη εχει αναχθει σε προσωπικο επιπεδο πλεον τα οσα γραφουμε εγω σταματω εδω!!!!μετα τα οσα γραφεις καταλαβαινεις οτι ειναι θεμα του κρατους να βαλει ενα τελος στο μεγαλυτερο ποσοστο παραβατηκοτητας που παρουσιαζετε!!!τωρα τα περι καταγωγης και ανατροφης αστα να μου τα πεις απο κοντα οταν τυχει και συναντηθουμε!!!αυτα!!!

- μετα τον θορυβοι που ξεσπασε με τις πειραγμενες αντλιες συστηθηκε επιτροπη του Εργαστηριου τεχνολογιας καυσιμων και λιπαντικων του ΕΜΠ η οποια σε συνεργασια με εταιρια πετρελαιωειδων θα μελετησει νεο τροπο ελεγχου της ποσοτητας των καυσιμων οχι βαση του ογκου αλλα βαση τους βαρους διοτι ο γνωστος πλεον τροπος λιτρομετρησης δεν ειναι τοσο ακριβης οσο θα επρεπε

ωραια τα λες λοιπον!!!ακου να δεις πως γινετε ο ελεγχος!!!!ερχετε ενας ελεκτης με το δοκιμιο του(ενα δοχειο ακριβιας φτιαγμενο με βαση την παγκοσμια σταθερα ογκομετρησης)και μου λεει....βαλε μεσα στο μετραρι 20λιτ αμολυβδη!!!βαζει ο βενζινας 20λιτ. αν η αντλια του ειναι κακορυθμισμενη τοτε θα βαλει λιγοτερο η καμια φορα και περισσοτερο!!!!το δοκιμιο αυτο εχει σταθμη μετρησης απο -1,5% εως +1,5% η αλλιως απο -15τις χιλιης εως +15της χιλιης. το νομιμο οριο αρνητικης αποκλισης ειναι 4,9της χιλιης!!!!το θεμα ομως ειναι οτι ο ελεγκτης ειναι μονος του συνηθως στην επαρχια που ειμαι εγω για αθηνα δεν γνωριζω αν ειναι κλημακιο!αλλα και αυτοι ανθρωποι ειναι και λαδωνοντε.................(οχι οταν τρωνε)!αν λοιπον αυτη η παγκοσμια σταθερα δεν ειναι ακριβης τοτε τι συμβαινει?μια φορα το χρονο φτανει?για απαντησε μου?

Μετρηση χωρις σφαλμα ΔΕΝ υπαρχει , το προβλημα δεν ειναι στην σταθερα μετρησης δηλ. το λιτρο

Δυο ερωτησεις ->

1) Ποσο συχνα υποχρεωνει ο νομος να ελεγχεις τις αντλιες σου και να διορθωνεις στα πλαισια της νομιμης αποκλισης? Και πως υποτιθεται οτι πρεπει εσυ να καταλαβεις οτι χρειαζεσαι ρυθμιση?

2) Ο ελεγχος που αναφερεις αφορα ογκομετρηση. Με τις προσμιξεις τι γινεται?

ο νομος δε με υποχρεωνει καμια φορα!!!!απλα την ωρα του ελεγχου πρεπει να ειμαι οκ!!!οποτε ειναι στο χερι μου να εχω τσεκαρισμενες τις αντλιες!μιλω παντα για εδω στην κρητη....στην αθηνα οι ελεγχοι μπορει να ειναι εντατικοτεροι!!!!

τωρα για ποιοτικο ελεγχο....οταν ερχετε το βυτιο να αδειασει το εκαστοτε φορτιο μου αφηνει και ενα δειγμα(κοντα ενα λιτρο)συμπληρωνει στοιχεια του φορτιου και το σφραγιζει με ασφαλεια μιας χρησης η οποια φερει ενα νουμερο(μοναδικο)!οταν λοιπον ερχετε ο ελεγχος(δε μου εχει τυχει)περνουν δειγμα απο τη δεξαμενη μου και απο το δειγμα που αφηνει ο βυτιας!!!πηγαινουν στο χημειο του κρατους και ελεγχονται τα δειγματα!!!αν εισαι παρανομος εχεις τη δυνατοτητα επανελεγχου(σημαντικο ειναι οτι το δειγμα του βυτιου το κραταμε εμεις,οτι περισσευει,ξανα σφραγιζετε απο τους ελεγκτες)!!!!

Μετρηση χωρις σφαλμα ΔΕΝ υπαρχει , το προβλημα δεν ειναι στην σταθερα μετρησης δηλ. το λιτρο

ο τροπος κατασκευης του δοκιμιου δεν αφηνει περιθωρια σφαλματος!το δοκιμιο ειναι στανταρ ΔΕΝ εχει αποκλιση!!!!εαν μπορεσω θα κατεβασω και φωτο με το εν λογω δοκιμιο!!!αν καταφερω να βρω καποια.....πολυ δυσκολο!!!!

Edited by GOLFiiiGT
Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

Λιγο πριν μπουμε στον Πολυγυρο (Χαλκιδικη) υπαρχουν δυο βενζιναδικα της ΕΚΟ 1-1,5 χλμ διαφορα το ενα απο το αλλο.

Παρολα αυτα η 100αρα εχει 1,25 στο ενα και 1,30 στο αλλο!!

Τι μπορει να συμβαινει εδω?

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπεις το περίεργο?

Κανόνας ελεύθερης αγοράς λέγεται... όσο θέλει πουλάει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Eiπαμε Βασιλη, ελευθερη αγορα...Πωπω, δεν βαρεθηκες Χαλκιδικη ρε ψηλε...Τουλαχιστον τραβα 2ο ποδι να δεις και τιποτα αλλο περα απο καγκουρες 1ου ποδιου...

Link to comment
Share on other sites

Guest Sir B

Στον παλιο ρε Αθηναιε? Χαχαχα! Απο μικρος ΜΟΝΟ δευτερο ποδι.

Το πρωτο ειναι λες και ξεριζωσες την Κρηνη και την κολλησες στην Καλλιθεα..

Ιν δε σαμπτζεκτ ναου: ενταξει ελευθερη αγορα. Ο ενας βαζει μεγαλυτερο ποσοστο κερδους στην τιμη. Γιατι ομως? Ισως πουλαει καλυτερη βενζινη ή απλως ειναι πιο απληστος?

Link to comment
Share on other sites

Υποτιτλους θες...? Το 2ο...Και ποιος σου λεει οτι με την πιο ακριβη, δεν πουλαει και χειροτερη βενζινη απο τον φτηνο...Ολα παιζουν...Το παν ειναι το βενζιναδικο...Εγω Αθηνα βαζω στου Τζιμμακου την Aegean...Αεγεαν ειχα πει δεν θα βαλω ποτε, τιποτα περα απο BP-EKO...Ελα ομως που εχει τελεια βενζινη...

Link to comment
Share on other sites

Μαγαζάτορες της BP κ της Shell Μου ειπαν οτι δεν υπαρχει 100αρα βενζινη εκτος απο αυτες τις 2.Για την ΕΚΟ εχουν αμφιβολία.Μου ειπαν χαρακτηριστικα, για τους υπολοιπους οτι βαζουν ενισχυτικα κ την πουλανε για 100αρα. τωρα ποιος λεει αληθεια κ αν πρεπει να βαζω AEGEAN κ ΕΛΙΝ κ ολες αυτες τις 'μουφες' ενας ΘΕός ξερει. απο λογια χόρτασα. αν δεν μπω σενα εργαστήριο που αναλύει την ποιοτητα της βενζινης για να δω αποτελέσματα δεν πειθωμαι απο κανέναν. Το ακριβό ειναι συνηθως κ το καλύτερο. Τωρα αν παω στην ΕΤΕΚΑ ή ΕΛΙΝ κ δω την κατοσταρα να εχει 1,25Ε(ενας αριθμος τυχαίος) κ την απλη αμοληβδη στα 1,20Ε (πραγμα το οποιο κανουνε τα περισσότερα πρατήρια) ε δεν θα βαλω. Η Αποκλιση χρημάτων ειναι υποπτη. Δεν ξερω τι πιστευετε εσεις αλλα η σωστη αποκλιση πρεπει να ειναι γυρω στο 1Ευρώ.

Edited by theos_larissa
Link to comment
Share on other sites

....η σωστη αποκλιση πρεπει να ειναι γυρω στο 1Ευρώ.

;) μήπως το έγραψες καταλάθος??

δηλαδή 1eur/lt η απλή και 2eur/lt η 100άρα!!??

εγώ συνήθως βλέπω διαφορά γύρω στα 15 cents...

εκτός από τα shell βενζινάδικα (πάνω από 6 - 7) που έχω παρατηρήσει ότι ΟΛΑ έχουν την 100άρα ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ τιμή ενώ η τιμή της απλής τους παίζει αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

μπορει οχι ενα ευρω αλλα καπου εκει. γιατι σας φαινεται παράξενο? δλδ ποσο πρεπει να ειναι η αποκλιση αμολυβδης με 100αρα? 20cents?δεν νομιζω... εκτος κ αν ζουμε σε αλλη χώρα ;)

Χρονη εχω μεγάλο πορτοφόλι γιαυτο! :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έμαθα κάποιους από τους τρόπους που κλέβουν κάποιοι βενζινάδες! Διαφωνώ και με την ακρότητα του TSAKHS-EYBOIA, η οποία μου φάνηκε λίγο τραβηγμένη, αλλά και με τη συνέχεια που έδωσε ο cabriolete. Όποιος είναι καλός στη δουλειά του ανταμοίβεται. Επίσης κάποιος που δεν είναι στη δουλειά δεν μπορεί παρά να κάνει λαϊκισμούς, είτε αληθεύουν αυτοί είτε όχι, θυμίζει λίγο Ευαγγελάτο με την υπέρμετρη και δήθεν νομιμολαγνεία του, που καταντούσε λαϊκάντης και επαναστάτης χωρίς αιτία.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα χωράει το σύστημα απο το δοσομετρητή μέχρι την έξοδο της μάνικας?

θα παρακαλεσω τον φιλο απο την ευβιανα μας κανει μια αναλυση για τα μηχανιματα ελεγχου που μας είπε κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα χωράει το σύστημα απο το δοσομετρητή μέχρι την έξοδο της μάνικας?

θα παρακαλεσω τον φιλο απο την ευβιανα μας κανει μια αναλυση για τα μηχανιματα ελεγχου που μας είπε κλπ.

Αναλογα το μηκος της μανικας,δεν εχουν ολες οι αντλιες το ιδιο μηκος μανικας,ουτε τις ιδιες ινστες.

Link to comment
Share on other sites

Αν μετά το γέμισμα πάντως η βενζίνη στη μάνικα επιστρέφει πίσω απο το μετρητή τότε μισό λιτράκι ειναι κλεμμένο σίγουρα.

Aν ειναι ετσι οπως το περιγραφεις τοτε το <<κλεψιμο>> ειναι πολυ παραπανω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μετά το γέμισμα πάντως η βενζίνη στη μάνικα επιστρέφει πίσω απο το μετρητή τότε μισό λιτράκι ειναι κλεμμένο σίγουρα.

αυτό που πληρώνεις εσύ κανονικά, πηγαίνει στον επόμενο πελάτη, οπότε το πρατήριο δεν κερδίζει τίποτα. :D

Edited by giannispolo
Link to comment
Share on other sites

Αφου απο το πρωι στο πρωτο αμαξι που ξεκιναμε να βαζουμε μεχρι κ το βραδυ στο κλεισιμο η μανικα παραμενει γεματη.

Αρα ποιον κλεβουμε??????!!!κανεναν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.