Jump to content
Guest Sir B

ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ...

Recommended Posts

Έχω καταλήξει στην καινούργια BP στην εθνικής αντιστάσεως στο χαλάνδρι πρίν βγείς παπανικολή.

 

Τιμή θα έλεγα είναι μόνιμα 1-2 cents πάνω απο τους άλλους,χωρίς αυτό να έχει καμία σημασία διότι έχει πολύ καλη βενζίνη.

Link to comment
Share on other sites

απ ότι φαίνεται τα εταιρικά BP είναι της EKO πράγματι

 

Τατοιου 94 αυτο με την παμφθηνη 100αρα ειναι ΑΨΟΓΟ , με φανταστική 100αρα

Το αλλο BP που λες που ειναι εταιρικο μετα το SHELL στην αποδειξη το BP εγραφε ΕΚΟ ΚΑΛΥΨΩ , η ΕΚΟ εχει πλεον ολα τα εταιρικα ΒP?Εχω βαλει απο εκει μια φορα οταν ειχε τελειωσει η 100αρα στην Τατοιου 94..

Επισης υπαρχει και αλλο BP ακριβως διπλα απο τον Στεργιου πριν βγεις εθνικη το οποιο δεν μου γεμιζει το ματι

 

Ναι εξαλου η BP και η Shell εχουν αποχωρησει απο την Ελλαδα στο τομεα της λιανικης και εχουν παραχορησει το σημα σε Ελπε (ΕΚΟ) και MotorOil αντιστοιχα. Αν δειτε στα εταιρικα site η στου υπουργειου η στα apps που κυκλοφορουν για τα κινητα, ολα τα εταιρικα BP ειναι Καλυψω=ΕΚΟ. Νομιζω ομως, με καθε επιφυλαξη πως απο καποιο σημειο και μετα δεν ειναι ολα εταιρικα 100% αλλα παιζει franchize με την συνεκμεταλευση απο ιδιωτη. Τωρα τι μπορει να καθορισει ο ιδιωτης εκτος απο πχ την ιδιοκτησια του χωρου την λειτουργια του mini market και του προσωπικου δεν ξερω. Εν παση περιπτωση, το ΕΚΟ που αναφερω στην Κασταμονης ειναι απο τα πρωτα Καλυψω (νο 8 )ειναι εταιρικο γι αυτο αλλαζουν συχνα τα παιδια που δουλευουν και εχουν και μανατζερ απο την ΕΚΟ καθε τοσο οποτε ειμαι πιο ησυχος.

 

Κατι οff :

Γνωμη μου αν μπορειτε και θελετε αυτον τον καιρο εκμεταλευτειτε τις επιστροφες μετρητων ή την εξαργυρωση ποντων απο τις βενζινες. Ας πουμε στην BP με εξαργυρωση ποντων bonus (alpha bank) γεμισα 93,75 ευρω και πληρωσα 75 περιπου. Το ιδιο και στην EKO με την Εurobank με την επιστροφη 3% που σου δινει μετα απο μερικες φορες γλιτωνεις ενα 10αρικο. Αφου βαζω που βαζω και πληρωνω γιατι οχι? Με τις χρεωστικες ειναι σαν να πληρωνεις με μετρητα. Με πιστωτικες απλα φροντιστε να αποπληρωσετε το ποσο μεσα στο μηνα για να μην παρει τοκο. Ισως ειναι ο μονος τομεας που πιανει τοπο αυτη η βλακοιστορια με τις καρτες μιας και τα ποσα ειναι σεβαστα και συχνα στην περιπτωση μου οποτε η διαφορα φαινεται.

Edited by granset
Link to comment
Share on other sites

Τι σε νοιάζουν μωρέ <μη επιτρεπόμενη λέξη> οι επιστροφές εσένα,εσύ είσαι καπιτάλας φουλάρεις με μετρητα.....

Edited by doggy
απαγορεύονται οι ύβρεις.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

<μη επιτρεπόμενη λέξη> με ρε, την κυριακή 86 ευρώ έβαλα, πανί με πανί έμεινα :p

Edited by doggy
απαγορεύονται οι ύβρεις
Link to comment
Share on other sites

Ένα καινούριο πρατηριο Ετέκα με τιμή 100αρας χθες στο 1,66!!! Παρακαλω που είναι απεναντι σχεδόν απο το γηπεδο 'Καραισκάκης' στον πειραιά έχει βάλει κανείς απο εδώ ;;;

γιατι η τιμη ειναι πολυ χαμηλη για 100αρα ...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Edited by GiorgioPap - GTI
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, με 3% επιστροφή πώς γλιτώνεις 10ρικο? Ο.ο

 Οπως ειπα μετα απο μερικες φορες βγαινει ενα 10αρικο. Αναλογα την τιμη γεμιζει με 80-90ευρω πανω κατω, και θελω γεμισμα 1 φορα την εβδομαδα στην καλυτερη καθε 10 μερες. Ε μετα απο 4-5 φορες μαζευονται 10e.  καλα θα ηταν στο γεμισμα να γλιτωναμε 10e αν αυτο εννοεις.. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την BP και τη εξαργύρωση Bonus της Alpha το χρησιμοποιω κ γω... Γενικά προσπαθω όπου την δεχονται να την δινω γ να περνανε ποντοι αντι μετρητων γιατι δεν ειναι λιγο στα 85-90 ευρω να σου εξαργυρώνει όλο το ΦΠΑ. Ειναι σαν να βαζεις με τιμή λίτρου 1,45 μέσο όρο ή και πιο κάτω ανάλογα σε ποια BP πεφτεις...

Link to comment
Share on other sites

ααα ευχαριστω.βρηκα παντως και ενα eagean εκει με 1.72 την κατοσταρα.δοκιμαστικα εβαλα ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Γνωριζει καποιος απο εσας καλο βενζιναδικο προς Νεο Φαληρο και Ρεντη??

Link to comment
Share on other sites

εχουμε πρατήριο Ελιν στα Νότια για Diesel;

εχω στανταρ πρατηριο που γεμιζω αλλης εταιριας αλλα κανω ερευνα 

Link to comment
Share on other sites

Εχαχνα βενζινη και δεν εβρισκα 100αρα χτες.

Ετεκα στην κατερινη, στη θεσσαλονικης επανω κοντα στην acs.

Η 100αρα ειναι χαλι μαυρο μετρημενη με vagcom, τα missfires και cfs εκαναν παρτυ.

Ευτυχως εβαλα ενα 20ε μονο.

Μακρια, παρα την καλη τιμη φωναζει οτι κατι τρεχει.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει καποιος ποιο/ποια ειναι σοβαρα και αξιοπιστα βενζιναδικα στο Ηρακλειο Κρητης? Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει καποιος ποιο/ποια ειναι σοβαρα και αξιοπιστα βενζιναδικα στο Ηρακλειο Κρητης? Ευχαριστω πολυ!

 

Kανεις δεν γνωριζει?? :(

Link to comment
Share on other sites

Για καλα πρατηρια σε Λενορμαν και Λεωφορο αθηνων έχετε αποψη? Εγω βαζω απο την ΕΚΟ ΚΑΛΥΨΏ που ειναι Αθηνών διπλα στην σπυρου πατση αλλα σκέφτομαι να παω προς aegean . Με συμφερουν οι 2 εταιρίες λογο της επιστροφής eurobank. 

Η οποία επεσε απο 3 στο 1% για να σε αναγκασουν να παρεις πιστωτική που εχει 3 .....

Edited by naruel
Link to comment
Share on other sites

Για καλα πρατηρια σε Λενορμαν και Λεωφορο αθηνων έχετε αποψη? Εγω βαζω απο την ΕΚΟ ΚΑΛΥΨΏ που ειναι Αθηνών διπλα στην σπυρου πατση αλλα σκέφτομαι να παω προς aegean . Με συμφερουν οι 2 εταιρίες λογο της επιστροφής eurobank. 

Η οποία επεσε απο 3 στο 1% για να σε αναγκασουν να παρεις πιστωτική που εχει 3 .....

Αν και off topic η πιστωτική αν την πληρώσεις εντός των ημερών που προβλέπεται είναι ένα πολύ καλό εργαλείο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ασβεστοχωρι Θεσσαλονικης πρατηριο εκο. Η καλυτερη 100 που εχω δοκιμασει ποτε στη ζωη μου σε αυτοκινητο και οδηγαω 11 χρονια περιοπου. Εκαψα Θεσσαλονικη Αθηνα με φουλαρισμενο ντεποζιτο και με μεση ταχυτητα τα 140 τα 3/4 του ντεποζιτου μου. Αρνητικο ειναι οτι δεν εχει παντα 100αρα φερνει μικρη ποσοτητα γιατι αν μεινει μου ανεφερε ο ανθρωπος πως χανει τις ιδιοτητες της. Αυτοκινητο vw up. Ξεχναω να την καψω. Δοκιμαστηκε και σε tiguan 2.0 με τον υπολογιστη να βγαζει 100-120 χιλιομετρα παραπανω απο οτι εβγαζε σε shell

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη απο τις καλυτερες βενζινες 100οκτ ειχε το bp στα μυτιληνακια με τιμη παντα πιο πανω απολα της περιοχης.

Και το πρωτο bp ερχομενος προς διαβατα για θεσσαλονικη.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.