Jump to content
THOMAS23

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ

Recommended Posts

Σύνορα Κηφισιάς και Νέας Ερυθραίας, ΓΩΝΙΑ Χαριλάου Τρικούπη και Ελευθερίου Βενιζέλου στο φανάρι, στο βενζινάδικο της SHELL. Ευτυχώς με έπιασε το φανάρι και το φωτογράφησα με το κινητό μου. Απλά απίστευτο το αμάξι αυτό να πατάει τους ελληνικούς δρόμους. :thumbsup:

Για όσους δεν γνωρίζουν είναι το Audi R8, Το Le Mans Quattro Concept το οποίο είναι 5000cc με 610hp.

DSC01714.jpg

Edited by THOMAS23
Link to comment
Share on other sites

Σύνορα Κηφισιάς και Νέας Ερυθραίας, ΓΩΝΙΑ Χαριλάου Τρικούπη και Ελευθερίου Βενιζέλου στο φανάρι, στο βενζινάδικο της SHELL. Ευτυχώς με έπιασε το φανάρι και το φωτογράφησα με το κινητό μου. Απλά απίστευτο το αμάξι αυτό να πατάει τους ελληνικούς δρόμους. :D

Για όσους δεν γνωρίζουν είναι το Audi R8, Το Le Mans Quattro Concept το οποίο είναι 5000cc με 610hp.

DSC01714.jpg

worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Χαχα, καμία σχέση ρε, τι Lemans και χίλια άλογα, R8 απλά λέγεται και είναι 4.2 FSI V8, 415 άλογα, είδα κι εγώ ένα εχθές στην αττική οδό και πήγαινε μεσαία λωρίδα ο φλώρος ο Ρώρης tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω πως τα παρατανε λες κι εχουν παρκαρισμενο κανενα κοινο αυτοκινητο.Αλλα θα μου πειτε δεν ειναι και δικο τους.Με κανενα παλιοleasing θα το εχουν... :huh:

Link to comment
Share on other sites

E και παλι οταν σκας 7-8.000? το μηνα στην leasing δεν το παρατας οπου να ναι.......

κόβω το κεφάλι μου ότι όλα αυτα τα dreamcars που κυκλοφορουν ελλάδα με χρονομίσθωση τα εχουν στις εταιρίες τους που το μίσθωμα που δίνουν τον μήνα εκπίπτει ΟΛΟ απο την εφορια (π.χ : εαν δινουν 10,000 το μήνα Χ 12 = 120.000 Ε το χρονο, όλο το ποσό αυτό δεν το πληρώνουν στην εφορία (εαν ειναι να δώνουν 200,000 Ε στην εφορία τα 120,000 αυτα εκπίπτουν... Κοινώς τσάμπα τους βγαίνουν) μονο βενζινη πληρωνουν......

Edited by k.pil
Link to comment
Share on other sites

κόβω το κεφάλι μου ότι όλα αυτα τα dreamcars που κυκλοφορουν ελλάδα με χρονομίσθωση τα εχουν στις εταιρίες τους που το μίσθωμα που δίνουν τον μήνα εκπίπτει ΟΛΟ απο την εφορια (π.χ : εαν δινουν 10,000 το μήνα Χ 12 = 120.000 Ε το χρονο, όλο το ποσό αυτό δεν το πληρώνουν στην εφορία (εαν ειναι να δώνουν 200,000 Ε στην εφορία τα 120,000 αυτα εκπίπτουν... Κοινώς τσάμπα τους βγαίνουν) μονο βενζινη πληρωνουν......

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Φορολογειται ο Διευθυνων συμβουλος/Προεδρος της εταιριας που εχει αγοραστει το αμαξι. Το ξερω απο δικια μας περιπτωση που πηραμε την Quattroporte. Η ¨λογικη" πισω απο αυτο ειναι οτι το ακριβοτερο αμαξι σε μια εταιρια το εχει ο CEO η ο Προεδρος. Επομενως οταν αυτος ειναι και ο μετοχος της εταιριας, φορολογειται για το αμαξι. Ολα αυτα οταν εχει τελειωσει το leasing και αποφασισεις να κρατησεις το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Φορολογειται ο Διευθυνων συμβουλος/Προεδρος της εταιριας που εχει αγοραστει το αμαξι. Το ξερω απο δικια μας περιπτωση που πηραμε την Quattroporte. Η ¨λογικη" πισω απο αυτο ειναι οτι το ακριβοτερο αμαξι σε μια εταιρια το εχει ο CEO η ο Προεδρος. Επομενως οταν αυτος ειναι και ο μετοχος της εταιριας, φορολογειται για το αμαξι. Ολα αυτα οταν εχει τελειωσει το leasing και αποφασισεις να κρατησεις το αμαξι.

άλλο leasing και αλλο χρονομίσθωση.... και εγω εκ προσωπικης πειρας μιλάω :huh:

Link to comment
Share on other sites

Guest Thorpedo
Εγω απορω πως τα παρατανε λες κι εχουν παρκαρισμενο κανενα κοινο αυτοκινητο.Αλλα θα μου πειτε δεν ειναι και δικο τους.Με κανενα παλιοleasing θα το εχουν... <_<

την ιδια απορια εχω κι εγω..

και μια M6 εχω δει ετσι παρκαρισμενη λες και προκειται για κανενα Atos..

μετα αισθανομαι λιγο μ@λ@κ@ς που ξαχνω μια ωρα για να βρω καλη θεση στη γκολφω μου..

ισως θα επρεπε να υιοθετησουμε λιγη απο τη φιλοσοφια αυτων των πετυχημενων ανθρωπων και να επαναπροσδιορισουμε τις προτεραιοτητες μας

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια καλο το αμαξι, ωραιο σχημα επιδοσεις κρατημα μπλα μπλα...

...αλλα εγω λεω να συνεχισω να ονειρευομαι carrera 4S η στα πιο λιγα λεφτα μια Μ3....

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα πως και πως να γράψει κάποιος αυτό που μόλις έγραψε ο τυχοδιώκτης100.

Ας είναι σπάνιο, ας είναι όμορφο, ας είναι ό,τι θέλει. Ξεχάστε τη βασική των 150.000 Ευρώ, σε όποια έκθεση και να πάτε θα τα βρείτε γύρω στα 170-180.000.

Sorry αλλά στην τιμή αυτή θα αγόραζα 997 turbo. Ή θα έβαζα 20.000 παραπάνω και θα έπαιρνα Gallardo.

Κάποιος λίγο πιο προσγειωμένος θα αγόραζε το RS4 με τον ίδιο κινητήρα και τα μισά σχεδόν χρήματα. Ή το νέο RS6 και με τα ρέστα ενα R32.

Link to comment
Share on other sites

παντως η γελοιοτητα του group VAG ειναι οτι εβγαλε το R8 με 420 αλογα και εχει την galiardo με 500...

τωρα βγαζει RS8 με τον V10 tis galiardo kai 500 αλογα και μια galiardo με το V8 του R8 με 420 aloga...

μπερδευτικα.... <_<

δηλαδη ρε VW κρατα μια μοναδικοτητα σε μερικα αμαξια μην τα ισοπεδωνεις ολα....

Link to comment
Share on other sites

παντως η γελοιοτητα του group VAG ειναι οτι εβγαλε το R8 με 420 αλογα και εχει την galiardo με 500...

τωρα βγαζει RS8 με τον V10 tis galiardo kai 500 αλογα και μια galiardo με το V8 του R8 με 420 aloga...

μπερδευτικα.... :)

δηλαδη ρε VW κρατα μια μοναδικοτητα σε μερικα αμαξια μην τα ισοπεδωνεις ολα....

seat-skoda-audi-vw-bendley-bucatti-lambo-posche,ανηκουν σε μια εταιρια.την ''μαμα'' VW.

με την διαφορα ομως οτι η porsche εχει ηδη ενα 20% του ομιλου.

συντομα ομως θα γινει αυτο που εγραψα καποτε σε ενα ποστ.....οτι το μαγαζι θα το κλεισουν ετσι οπως πανε...

η porsche πλεον δικαιωθηκε στα δικαστηρια.ο ''νομος vw'' παυει να ισχυει και η porsche μπορει πλεον να εξαγορασει εξολοκληρου την μαμα vw.

χα,χα να δειτε σε λιγο καιρο τι εχει να γινει......polo με κινητηρα και σηματακι στην γριλλια........3661127.jpg

Link to comment
Share on other sites

seat-skoda-audi-vw-bendley-bucatti-lambo-posche,ανηκουν σε μια εταιρια.την ''μαμα'' VW.

με την διαφορα ομως οτι η porsche εχει ηδη ενα 20% του ομιλου.

συντομα ομως θα γινει αυτο που εγραψα καποτε σε ενα ποστ.....οτι το μαγαζι θα το κλεισουν ετσι οπως πανε...

η porsche πλεον δικαιωθηκε στα δικαστηρια.ο ''νομος vw'' παυει να ισχυει και η porsche μπορει πλεον να εξαγορασει εξολοκληρου την μαμα vw.

χα,χα να δειτε σε λιγο καιρο τι εχει να γινει......polo με κινητηρα και σηματακι στην γριλλια........3661127.jpg

Και έτσι όπως το λές άν γίνει δέν νομίζω να αλλάξουν τα σήματα.Τί θα γίνουν όλα porsche?Θα γίνει porsche group tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε ας εχω εγω κινητηρα πορσε και ας λεει και λαντα πανω το αμαξι tongue.gif

συμφωνω μαζι σου αλλα πιστευω οτι οι περισσοτεροι ελληνες θα θελαν μια carrera και ας εχει κινητηρα απο lada niva αρκει να μην το γραφει απο πισω...

ασχετο παλι χθες ειδα μια M3 με 5αρι κιβωτιο παρκαρισμενη....πολυ γελασα ..ε μα τον καραγκιοζη...

αυτο με τις M3 εχει αρχισει και γινεται γελοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι ειναι θεμα καγκουριας...μαλλον διαφημισης της εταιριας του ειναι....

...αν εννοεις την πινακιδα του....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.