Jump to content
tyxodioktis100

ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΣΑΛΟΝΙΟΥ...

Recommended Posts

Καλημερα παιδια...

Βλεπω συνεχεια ταμπελες για βιολογικο καθαρισμο σαλονιου,

τι το ιδιαιτερο κανουν?

τιμες απο 80 μεχρι 130 ευρω

αλλοι λενε κατι για στεγνο καθαρισμα, στην autoglym μου ειχαν πει κατι για καθαρισμο απο μικροβια με αζωτο..

γενικα λενε οτι θα στο κανουμε σαν καινουργιο το αμαξι...

εμενα ειναι μπεζ υφασμα και εχει αρχισει να μαυριζει σε καποια σημεια...

κανει δουλεια αυτος ο καθαρισμος?

τι πρεπει να προσεξω? ποιον να προτιμησω...

γενικα τι ξερετε γιατι εγω δεν εχω ιδεα αν ειναι απλα κλοπη χρηματων η κανει δουλεια...

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...

Βλεπω συνεχεια ταμπελες για βιολογικο καθαρισμο σαλονιου,

τι το ιδιαιτερο κανουν?

τιμες απο 80 μεχρι 130 ευρω

αλλοι λενε κατι για στεγνο καθαρισμα, στην autoglym μου ειχαν πει κατι για καθαρισμο απο μικροβια με αζωτο..

γενικα λενε οτι θα στο κανουμε σαν καινουργιο το αμαξι...

εμενα ειναι μπεζ υφασμα και εχει αρχισει να μαυριζει σε καποια σημεια...

κανει δουλεια αυτος ο καθαρισμος?

τι πρεπει να προσεξω? ποιον να προτιμησω...

γενικα τι ξερετε γιατι εγω δεν εχω ιδεα αν ειναι απλα κλοπη χρηματων η κανει δουλεια...

ευχαριστω....

οτι κανει δουλεια κανει αλλα οχι ακριβως στεγνο καθαρισμα οσο για τα μικροβια την μια μερα θα εχουν φυγει την αλλη θα εχουν εμφανιστει παλι οσο για το κλοπη χρηματων αν σκεφτεις πως ο αλλος εχει μαγαζι και θα φαει μια μερα σχεδον για το δικο σου αμαξι μαλλον δεν ειναι κλοπη πρεπει να βγαλει τα εξοδα του και το κερδος του

Link to comment
Share on other sites

περνα μια μερα απο καποιο μαγαζι που κανει καθαρισμους σωστους και κατσε να χαζεψεις....

παιδια οτι πληρωνεις ........περνεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

περνα μια μερα απο καποιο μαγαζι που κανει καθαρισμους σωστους και κατσε να χαζεψεις....

παιδια οτι πληρωνεις ........περνεις!!!!!

εσυ δεν κανεις Γιαννη?πρωτενε μας καποιον αν γνωριζεις...

Link to comment
Share on other sites

αν θελετε μπορουμε να παρουμε μια προσφορα απο καποιον που γνωριζω.....το μαγαζι του ειναι στο

κερατσινι αλλα απο οσο γνωριζω μπορει να ρθει και στο σπιτι του καθενος με διακυμανσεις στην τιμη....

εξαρταται το που....θα μαθω αυριο να σας πω...εμενα δυστυχως επαθε ζημια το μηχανημα...μεχρι νεοτερας θα σας

καλυψω με αυτον για τα σαλονια...

Link to comment
Share on other sites

αν θελετε μπορουμε να παρουμε μια προσφορα απο καποιον που γνωριζω.....το μαγαζι του ειναι στο

κερατσινι αλλα απο οσο γνωριζω μπορει να ρθει και στο σπιτι του καθενος με διακυμανσεις στην τιμη....

εξαρταται το που....θα μαθω αυριο να σας πω...εμενα δυστυχως επαθε ζημια το μηχανημα...μεχρι νεοτερας θα σας

καλυψω με αυτον για τα σαλονια...

πρωην συναδερφε μηπως κανω λαθος σε αυτα που ειπα? ε?

Link to comment
Share on other sites

πρωην συναδερφε μηπως κανω λαθος σε αυτα που ειπα? ε?

εισαι σωστος Νικο....αυτος που γνωριζω ειναι λιγο πιο ακριβος αλλα κανει δουλεια....

συνεργαζεται και με πολυ σοβαρες αντιπροσωπειες.....

Link to comment
Share on other sites

παιδες ευχαριστω....απλα το προβλημα ειναι οτι μενω....καβαλα....

απλα ειπα να μαθω γενικα γιατι το λενε ΄΄βιολογικο καθαρισμο'' και οχι απλα ''καθαρισμο''.

Link to comment
Share on other sites

διοτι γινεται με ατμο και φαρμακο καθαρισμου για τα μικροβια

Link to comment
Share on other sites

παιδια,εγω εκανα και στα 2 μου αμαξια.ειδικα το sei sporting οταν το αγορασα ηταν χαλια απο αλατια θαλασσας,πλαστελινες παιδικες,χωμα,αμμο,τσιχλες,σκονη κτλ.Το μονο θετικο ηταν οτι δεν ειχε σκισιματα,καψιματα και τετοιες φθορες.Μετα τον βιολογικο δεν εγινε απλα σαν καινουριο,αλλα ... καινουριο!!

Και μου πηρε ενα 50αρικο εδω ο Λαρισαιαος.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρισμός σαλονιού που ξέρετε και πατε παιδιά? Κατι εδω κάτω γνωρίζετε καλό(Πειραια-Π.Φαληρο πχ)

tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif που αλλου βρε θαλεια???

Link to comment
Share on other sites

παντως μια φορα που το πηγα δεν εμεινα ικανοποιημενος και απο τοτε το κανω μονος μου με την COBRA της Delonghi και γινεται τελειο.

το μονο που θελω να ρωτησω ειναι με ποιον τροπο μπορω να καθαρισω τον ουρανο εκει φοβαμαι να βαλω τη σκουπα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παντως μια φορα που το πηγα δεν εμεινα ικανοποιημενος και απο τοτε το κανω μονος μου με την COBRA της Delonghi και γινεται τελειο.

το μονο που θελω να ρωτησω ειναι με ποιον τροπο μπορω να καθαρισω τον ουρανο εκει φοβαμαι να βαλω τη σκουπα.

ευχαριστω

κανεις την καλυτερη δουλεια φιλε μου...τα δικα μας μηχανηματα ειναι[λειτουργικα] σαν την κομπρα

αλλα μεγαλυτερα σε δυναμη.....

μια καλη λυση για τον ουρανο ειναι με σκουπα αλλα χωρις πολλα νερα...

δηλ. δουλευοντας με το ατμο αλλα να μην μουσκευει τελειως...

το δικο σου αμαξι ειναι ευκολο στον ουρανο.....

Link to comment
Share on other sites

κανεις την καλυτερη δουλεια φιλε μου...τα δικα μας μηχανηματα ειναι[λειτουργικα] σαν την κομπρα

αλλα μεγαλυτερα σε δυναμη.....

μια καλη λυση για τον ουρανο ειναι με σκουπα αλλα χωρις πολλα νερα...

δηλ. δουλευοντας με το ατμο αλλα να μην μουσκευει τελειως...

το δικο σου αμαξι ειναι ευκολο στον ουρανο.....

σε ευχαριστω πολυ Afterdark για την συμβουλη worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Thorpedo

τυχοδιωκτη, δοκιμασε στο Wash Park στη Θεσσαλονικη, στη αρχη της Λεωφορου Γεωργικης Σχολης.

ειχα κανει μονο το καθισμα του οδηγου (ολοκληρο το εσωτερικο παει περιπου 90 ευρω αν δεν κανω λαθος) και εγινε ενταξει δουλεια.

βεβαια δεν ειναι να το κανεις συχνα. τζαμπα χρηματα. καθε 2 χρονια θα ελεγα ειναι καλα.

ειδα εκει και ενα παλιο Opel Astra του οποιου το εσωτερικο ομως ειχε γινει καινουριο.

καλη περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

βεβαια δεν ειναι να το κανεις συχνα. καθε 2 χρονια θα ελεγα ειναι καλα.

καλη περιπτωση.

+10000.....καλο ειναι καθε 2-3 χρονια....

Link to comment
Share on other sites

εσυ κανεις τετοια πραγματα ή όχι τίμή???

παιδια εγω επαθα ζημια στο μηχανημα και...... το καινουργιο με την καινουργια χρονια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Thorpedo
τυχοδιωκτη, δοκιμασε στο Wash Park στη Θεσσαλονικη, στη αρχη της Λεωφορου Γεωργικης Σχολης.

ειχα κανει μονο το καθισμα του οδηγου (ολοκληρο το εσωτερικο παει περιπου 90 ευρω αν δεν κανω λαθος) και εγινε ενταξει δουλεια.

βεβαια δεν ειναι να το κανεις συχνα. τζαμπα χρηματα. καθε 2 χρονια θα ελεγα ειναι καλα.

ειδα εκει και ενα παλιο Opel Astra του οποιου το εσωτερικο ομως ειχε γινει καινουριο.

καλη περιπτωση.

θεσσαλονικη ξερουμε κανεναν που να κανει καλο καθαρισμο?ας τον πληρωσω και 150 ευρω

2 posts πιο πανω :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια επαναφερω το θεμα για να σας πω εντυπωσεις απο τον βιολογικο καθαρισμο.

πληρωσα στην καβαλα 75 ευρω ( εκτος απο σαλονι μου εκανε και εξωτερικο πλυσιμο)

το μπεζ υφασματινο εσωτερικο εγινε πραγματικα αγνωριστο...δεν το πιστευα..

καθαρισε απιστευτα σε ολα τα σημεια, κατω απο χερουλια, υποβραχιονιο ταπετσαριες, ολα γιναν οπως πριν 2 χρονια...

πραγματικα αξιζε τα λεφτα του.

ευχαριστω αυτον που μου το προσεξε τοσο καλα..

οποιος καβαλιωτης ενδιαφερεται ας στειλει πμ να του πω που το κανα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια,εγω εκανα και στα 2 μου αμαξια.ειδικα το sei sporting οταν το αγορασα ηταν χαλια απο αλατια θαλασσας,πλαστελινες παιδικες,χωμα,αμμο,τσιχλες,σκονη κτλ.Το μονο θετικο ηταν οτι δεν ειχε σκισιματα,καψιματα και τετοιες φθορες.Μετα τον βιολογικο δεν εγινε απλα σαν καινουριο,αλλα ... καινουριο!!

Και μου πηρε ενα 50αρικο εδω ο Λαρισαιαος.

είναι εύκολο να μου γράψεις τη διεύθυνση στη Λάρισα;

θέλω κι εγώ να πάω!!! :D

Link to comment
Share on other sites

βλέπω τις τιμές στην επαρχία και γίνομαι dead.gif

πλήρωσα 165 ευρώ.

βέβαια τα παιδιά μου κάναν το αμάξι καινούργιο. βγάλαν τα μπροστινά καθίσματα, τα καλύμματα που είχα, και καθαρίσαν την αρχική ταπετσαρία του αυτοκινήτου, και τα πλαστικά μέρη και τον ουρανό. βάλαν και ένα σπρέυ (?) και μετά μυριζε ωραία. σχεδόν όπως τα καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω τις τιμές στην επαρχία και γίνομαι dead.gif

πλήρωσα 165 ευρώ.

βέβαια τα παιδιά μου κάναν το αμάξι καινούργιο. βγάλαν τα μπροστινά καθίσματα, τα καλύμματα που είχα, και καθαρίσαν την αρχική ταπετσαρία του αυτοκινήτου, και τα πλαστικά μέρη και τον ουρανό. βάλαν και ένα σπρέυ (?) και μετά μυριζε ωραία. σχεδόν όπως τα καινούργια.

πιστευω, παντα προσωπικα, οτι 165 που εδωσες, ειναι μια καλη προς μετρια τιμη, αν αναλογιστεις οτι <<γνωστες>> εταιριες που βγαζουν και προιοντα περιποιησης αυτοκινητου, ξεκινουν απο τα 200

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.