Jump to content
tyxodioktis100

ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΣΑΛΟΝΙΟΥ...

Recommended Posts

Οι μεγαλες εταιριες χρεωνουν και το ονομα Παναγιωτη.

Εξισου καλη δουλεια κανουν και ιδιωτες, αρκει να ψαχτεις να βρεις σωστο μαστορα. Θα πληρωσεις σχεδον τα μισα!

Link to comment
Share on other sites

Οι μεγαλες εταιριες χρεωνουν και το ονομα Παναγιωτη.

Εξισου καλη δουλεια κανουν και ιδιωτες, αρκει να ψαχτεις να βρεις σωστο μαστορα. Θα πληρωσεις σχεδον τα μισα!

Σαφεστατα και υπαρχουν και ιδιωτες που κανουν καλη δουλεια, αλλα για να τους βρεις ειναι λιιιιιγο δυσκολο, τουλαχιστον ετσι νομιζω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας κανενα καλοοοοοοο συνεργειο που να κανει βιολογικο καθαρισμο σαλονιου στα περιχωρα Πευκης -Μαρουσι - Μεταμορφωσης? [ βορεια προαστεια δηλαδη! ]. Το fsi τς αδερφης μου χρειαζεται καλοοοοοοοο καθαρισμα + καθαρισμος μελανιου απο στυλο στην οροφη :thumbsup::thumbsup:fire.gif

Link to comment
Share on other sites

ένας πολυ καλος κορυφαιος θα ελεγα ειναι όπως ανεβαινεις την ηρακλειου και περασεις την ειρηνης (εκει που ειναι ο πορετσανος το κρεοπωλειο) 200 μετρα ποιο κατω στο δεξι σου χερι και καλες τιμες

Link to comment
Share on other sites

ένας πολυ καλος κορυφαιος θα ελεγα ειναι όπως ανεβαινεις την ηρακλειου και περασεις την ειρηνης (εκει που ειναι ο πορετσανος το κρεοπωλειο) 200 μετρα ποιο κατω στο δεξι σου χερι και καλες τιμες

Τον εχω δει μιας και μενω κοντα, απλα ηθελα να δω αν τον ηξερε κανεις. Παντως ευχαριστω πολυ. θα κανω μια αναγνωριστικη πτηση να δω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Πήγες τελικά για βιολογικό εκεί svoura?

Μένω κι εγώ εκεί κοντά και σκέφτομαι να ρίξω ένα χεράκι στα beetlo-καθίσματα.

Τι παίζει περίπου με τιμές;

Link to comment
Share on other sites

να πουμε κατι για τις τιμες μιας και βλεπω οτι το συζητατε συνεχεια

η επαρχια ειναι φθηνοτερη σε υπερεσιες [οχι ανταλακτικα κλπ.] απο οτι η αθηνα και καπου ειναι λογικο γιατι τα εξοδασε μαγαζια κλπ. ειναι λιγοτερα και γιατι στην επαρχια αν ο αλλος ακουσει 100-200 ευρο για τετοια δουλεια εκτος του οτι δεν θα παει θα τον βριζει κιολας τον μαγαζατορα οποτε οι τιμες στις υπερεσιες πεφτουν :lol:

οσο για τον καθαρισμο που λεμε κανει δουλεια αλλα καλο ειναι να τον αποφευγουμε για διαφορους ευννοητους λογους :lol:

τετοιου ειδους καθαρισμοι στο αυτοκινητο πρεπει να γινονται μονο οταν εχει γινει πολυ χαλια και κατα προτιμηση καλοκαιρινους μηνες ωστε να μπορει να στεγνωνει καλητερα η ταπετσαρια και τα καθησματα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

να πουμε κατι για τις τιμες μιας και βλεπω οτι το συζητατε συνεχεια

η επαρχια ειναι φθηνοτερη σε υπερεσιες [οχι ανταλακτικα κλπ.] απο οτι η αθηνα και καπου ειναι λογικο γιατι τα εξοδασε μαγαζια κλπ. ειναι λιγοτερα και γιατι στην επαρχια αν ο αλλος ακουσει 100-200 ευρο για τετοια δουλεια εκτος του οτι δεν θα παει θα τον βριζει κιολας τον μαγαζατορα οποτε οι τιμες στις υπερεσιες πεφτουν ;)

οσο για τον καθαρισμο που λεμε κανει δουλεια αλλα καλο ειναι να τον αποφευγουμε για διαφορους ευννοητους λογους ;)

τετοιου ειδους καθαρισμοι στο αυτοκινητο πρεπει να γινονται μονο οταν εχει γινει πολυ χαλια και κατα προτιμηση καλοκαιρινους μηνες ωστε να μπορει να στεγνωνει καλητερα η ταπετσαρια και τα καθησματα ;);)

+10000.... B)

Link to comment
Share on other sites

Πήγες τελικά για βιολογικό εκεί svoura?

Μένω κι εγώ εκεί κοντά και σκέφτομαι να ρίξω ένα χεράκι στα beetlo-καθίσματα.

Τι παίζει περίπου με τιμές;

Οχι, γιατι εχω τρελο τρεξιμο τελευταια και δεν εχω αδειασει να παω ακομα. Θα παω ομως γιατι το γκολφακι της αδερφης μου φωναζει για καθαρισμα, ασε που ειχαν<< σπασει τα νερα της>> μεσα σε αυτο. Το ειχε καθαρισει σε ενα πλυ/ιο αυτοκινητων, αλλα θελει βιολογικο, για να δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, γιατι εχω τρελο τρεξιμο τελευταια και δεν εχω αδειασει να παω ακομα. Θα παω ομως γιατι το γκολφακι της αδερφης μου φωναζει για καθαρισμα, ασε που ειχαν<< σπασει τα νερα της>> μεσα σε αυτο. Το ειχε καθαρισει σε ενα πλυ/ιο αυτοκινητων, αλλα θελει βιολογικο, για να δειξει.

μηπως θελει αλλαγη σαλωνιου και πεταμα? tongue.giftongue.gif;););)tongue.giftongue.gif

[ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ] ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη Θεσσαλονίκη εκτός απο το WashPark και το ΑutoGlym ξέρει κανείς κάποιον που να κάνει καλή δουλειά; Ψάχνομαι για βιολογικό και αυτός που το είχα πάει τελευταία φορά μάλλον ξυνόταν..... ;);)

Link to comment
Share on other sites

Πήγες τελικά για βιολογικό εκεί svoura?

Μένω κι εγώ εκεί κοντά και σκέφτομαι να ρίξω ένα χεράκι στα beetlo-καθίσματα.

Τι παίζει περίπου με τιμές;

Πηγα χτες και ρωτησα 100- 120, αλλα πρεπει να πας το αμαξι απο κει να του ριξει μια ματια (μαλλον για να δει σε τι κατασταση βρισκεται), για να δει και τι θα χρεωσει τελικα.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

επαναφερω το θεμα γιατι δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι καλυτερο το στεγνο καθαρισμα ή αυτο που γινεται με της ηλετρικες σκουπες?

Link to comment
Share on other sites

επαναφερω το θεμα γιατι δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι καλυτερο το στεγνο καθαρισμα ή αυτο που γινεται με της ηλετρικες σκουπες?

το στεγνο καθαρισμα ειναι αυτο που γινετε με τις ηλ.σκουπες που καθαριζουν με ατμο :)

Link to comment
Share on other sites

την μοκέτα του πορτ παγκάζ θα την καθαρίσει καλα με αυτόν τον τρόπο στο Passat?

Link to comment
Share on other sites

θα γίνει εντώς ολίγων ημερών...

Link to comment
Share on other sites

Κανε τον και θα με θυμηθεις!!!!

Πρέπει να γίνει δεν μπορεί να είναι μέσα έξω πένα και το πορτ-παγκαζ να μην είναι!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει δεν μπορεί να είναι μέσα έξω πένα και το πορτ-παγκαζ να μην είναι!

Αφου το κανεις μετα δεν θα θελεις να το χρησιμοποιησεις!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

άραγε θα κάνω τιην μοκέτα και τα πατάκια μέσα, τώρα που θα πάω αυτές τις μέρες να καθαρίσω τα δερμάτινα καθήσματα

Link to comment
Share on other sites

άραγε θα κάνω τιην μοκέτα και τα πατάκια μέσα, τώρα που θα πάω αυτές τις μέρες να καθαρίσω τα δερμάτινα καθήσματα

Αν καθαρίζεις συχνά τα πατάκια, η μοκέτα απο κάτω λερώνει λιγότερο. Προσωπικά τον χειμώνα αλλάζω τα πατάκια και βάζω αυτά απο καουτσούκ. Έχουν και χείλος γύρω-γύρω, οπότε τα νερά δεν ποτίζουν στη μοκέτα.

Αυτό που θέλει ιδιαίτερη προσοχή και δεν πρέπει να γίνεται συχνά είναι ο καθαρισμός του ουρανού. Αν το παρακάνει ο μάστορας μπορεί να κρεμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν καθαρίζεις συχνά τα πατάκια, η μοκέτα απο κάτω λερώνει λιγότερο. Προσωπικά τον χειμώνα αλλάζω τα πατάκια και βάζω αυτά απο καουτσούκ. Έχουν και χείλος γύρω-γύρω, οπότε τα νερά δεν ποτίζουν στη μοκέτα.

Αυτό που θέλει ιδιαίτερη προσοχή και δεν πρέπει να γίνεται συχνά είναι ο καθαρισμός του ουρανού. Αν το παρακάνει ο μάστορας μπορεί να κρεμάσει.

ο ουρανός δεν πειράζετε ποτέ!, επίσης πάντα βάζω εφημερίδες στα πατάκια αλλά έχω να κάνω καθαρισμό εδώ και 4 χρόνια οκ τα καθαρίζω με σκούπα και διάφορα καθαριστικά αλλά νομίζω πρέπει να το κάνω καλύτερα με μηχάνημα γιατί το μπεζ όσο ωραίο αλλά βρομίζει εύκολα!

Link to comment
Share on other sites

γιατί το μπεζ όσο ωραίο αλλά βρομίζει εύκολα!

Ασε πονεμενη ιστορια. :):thumbsup: Ειχα τραβηξει τον δι@ολο μου αλλα ηταν μουρλια :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ασε πονεμενη ιστορια. :):thumbsup: Ειχα τραβηξει τον δι@ολο μου αλλα ηταν μουρλια :thumbsup:

10 χρόνια τώρα όταν τα περνάω τουλάχιστον τα δέρματα με λανολίνη κάθε 2 - 3 μίνες και κάθε εβδομάδα με πανάκια που έχουν σαν γαλάκτωμα τα δέρματα είναι σαν να το πήρα τώρα! απλά αυτές οι άτιμες μοκέτες και τα πατάκια είναι που την βλέπουν ποιο πολύ στο μπεζ χρώμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.