Jump to content
tyxodioktis100

ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΣΑΛΟΝΙΟΥ...

Recommended Posts

10 χρόνια τώρα όταν τα περνάω τουλάχιστον τα δέρματα με λανολίνη κάθε 2 - 3 μίνες και κάθε εβδομάδα με πανάκια που έχουν σαν γαλάκτωμα τα δέρματα είναι σαν να το πήρα τώρα! απλά αυτές οι άτιμες μοκέτες και τα πατάκια είναι που την βλέπουν ποιο πολύ στο μπεζ χρώμα...

Από που πήρες την λανολίνη? Πες τι είναι αυτή δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Από που πήρες την λανολίνη? Πες τι είναι αυτή δεν ξέρω.

Γαλάκτωμα / καθαριστικό για δέρματα έχει η Meguiar's

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση!εγω που εχω καμπριο και θελω να του κανω βιολογικο καθαρισμο σαλονι και κουκουλα θα μου κανουν?και αν ναι ποσο πανω κατω?επισης στο καθισμα του οδηγου εχει ενα σκισιμο θα μου κανουν καθαρισμο η οχι επειδη ειναι σκισμενο?

επισης πειτε κανεναν που να κανει καθαρισμο! B)

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση!εγω που εχω καμπριο και θελω να του κανω βιολογικο καθαρισμο σαλονι και κουκουλα θα μου κανουν?και αν ναι ποσο πανω κατω?επισης στο καθισμα του οδηγου εχει ενα σκισιμο θα μου κανουν καθαρισμο η οχι επειδη ειναι σκισμενο?

επισης πειτε κανεναν που να κανει καθαρισμο! B)

Παναγιωτη ειναι ενας στην Πλαπουτα κοντα στην chipsaway απο την απεναντι μερια, και ενας μολις στριβεις στα φαναρια δεξια της Αμαρουσιου για να πας Λυκοβρυση, λιγο πιο κατω. Απο τιμες δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, γιατι εχω τρελο τρεξιμο τελευταια και δεν εχω αδειασει να παω ακομα. Θα παω ομως γιατι το γκολφακι της αδερφης μου φωναζει για καθαρισμα, ασε που ειχαν<< σπασει τα νερα της>> μεσα σε αυτο. Το ειχε καθαρισει σε ενα πλυ/ιο αυτοκινητων, αλλα θελει βιολογικο, για να δειξει.

Καησπερα

Τελικα svoura το εκανες τον βιολογικο καθαρισμο;;;

Εντυπωσεις;;; Τιμη;;;;

Σε ρωταω, γιατι ψαχνομαι να κανω και εγω, μια και ως καπνιστης τον ουρανο τον εχω μαυρισει..... ;)

Link to comment
Share on other sites

paidew Υπαρχει ενα κινητο συνεργειο συνεργειο στη θεσσαλονικη που παει παντου. Δηλαδη παιρνεισ τα παιδια τηλεφωνο κλεινεις ραντεβου και ερχοντε σπιτι σου η οπου ειναι το αμαξι σου και στο κανουν καινουργιο. τι δικο μου ηταν μαυρα χαλια. μου εδωσε ενα φιλαρακι το τηλ. οποιος ενδειαφερεται το τηλ ειναι "6942222766" η clean-go@ath.forthnet.gr και εχουν και μαμο τις τιμες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και το τοπικ είναι σχετικά παλιό είναι πάντα επίκαιρο οπότε και παίρνω το θάρρος να σας ρωτήσω εάν νωρίζετε κανένα καλό συνεργείο γύρω από περιοχές κορωπί παιανία γλυκά νερά άντε και μέχρι αγία παρασκευή!Ξέρει κανείς?

Edited by giorgarasGRE
Link to comment
Share on other sites

Guest Marco POLO

"Ξεθάβω" πάλι το θέμα γιατί με ενδιαφέρει και θέλω να ρωτήσω το εξής:

Να προτιμήσω βιολογικό καθαρισμό σαλονιού με ατμό ή τον άλλο κλασσικό τρόπο με την σκούπα που βγάζει και στη συνέχεια αναρροφά τα νερά; 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην πάθουν ζημιές τα πλαστικά μέρη του σαλονιού, να μην ξεκολλήσει κανένας ουρανός ή οι πλαϊνές ταπετσαρίες στις πόρτες μετά από λίγο καιρό.

Διατίθεμαι να δώσω μέχρι 150 ευρώ περίπου, αλλά να ξέρω ότι θα γίνει καλή δουλειά, αυτό είναι και το σημαντικότερο.

Αν κάποιος έχει εμπειρία, ας την γράψει, (τα προηγούμενα ποστ τα έχω διαβάσει, απλά επειδή πέρασε καιρός ίσως υπάρχουν πιο φρέσκες πληροφορίες).

 

Περιοχή Δυτ. Θεσ/νίκη αν είναι δυνατόν, Πολίχνη, Σταυρούπολη κλπ κλπ.

 

Σας ευχαριστώ!

 

Link to comment
Share on other sites

ενα πολυ καλο πλυντηριο ειναι στη λεοφ. στρατου 52 στην πολιχνη. εκει πηγαινω εγω εδω και δυο χρονια. δεν εχω κανει βιολογικο καθαρισμο ακομα εγω αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κανονικο πλυσιμο.  δεν ειναι φθηνος αλλα δε νομιζω να κοστιζει πανω απο 70 με 80 ευρω. εξαρταται και απο την κατασταση του αυτοκινητου βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Guest vwgolfiv02

Αν μπορούσε να δημιουργηθεί ένα θέμα με κάποια συνεργεία καθαρισμού ανα πόλεις και δίπλα μια βαθμολογική αξιολόγηση, ίσως να ήταν χρήσιμο.

Το τεφλον που λένε ορισμένοι ότι περνάνε, αξίζει; Μπορεί να γίνει μαζί με βιολογικό ή δεν προτείνεται; Εχουμε ένα polo και το χειμώνα από τις βροχές γέμισε νερά το πόρτ-παγκαζ. Στην αντιπροσωπεία είπαν ότι έμπαινε από πίσω φανάρι. Το θέμα είναι ότι ακόμη και τώρα μόλις μπαίνεις μυρίζει μούχλα, αυτή η περίεργη δυσοσμία έστω και λιγότερο από πριν; Μπορείτε να προτείνετε κάποιο καλό συνεργείο, μένω Χαϊδάρι, αλλά αν αξίζει κάποιο μπορώ να πάω πχ και Γλυφάδα. Πάντως όπως προανέφερε και κάποιος άλλος ορισμένοι πλασαρουν πιστοποιημενου όζοντος καθαρισμό, άλλοι βιολογικό και τελευταία είδα και αυτό το τεφλον. Ειλικρινά για ορισμένους όπως εγώ που δεν έχω ιδέα από αυτά δεν μπορώ να αποφασίσω γιατί αφενός δεν μπορώ να διαθέτω απεριόριστο χρήμα και χρόνο και αφετέρου δεν γνωρίζω ποιο είναι πραγματικός καθαρισμός.

Link to comment
Share on other sites

Guest Marco POLO

Αν μπορούσε να δημιουργηθεί ένα θέμα με κάποια συνεργεία καθαρισμού ανα πόλεις και δίπλα μια βαθμολογική αξιολόγηση, ίσως να ήταν χρήσιμο.

Το τεφλον που λένε ορισμένοι ότι περνάνε, αξίζει; Μπορεί να γίνει μαζί με βιολογικό ή δεν προτείνεται; Εχουμε ένα polo και το χειμώνα από τις βροχές γέμισε νερά το πόρτ-παγκαζ. Στην αντιπροσωπεία είπαν ότι έμπαινε από πίσω φανάρι. Το θέμα είναι ότι ακόμη και τώρα μόλις μπαίνεις μυρίζει μούχλα, αυτή η περίεργη δυσοσμία έστω και λιγότερο από πριν; Μπορείτε να προτείνετε κάποιο καλό συνεργείο, μένω Χαϊδάρι, αλλά αν αξίζει κάποιο μπορώ να πάω πχ και Γλυφάδα. Πάντως όπως προανέφερε και κάποιος άλλος ορισμένοι πλασαρουν πιστοποιημενου όζοντος καθαρισμό, άλλοι βιολογικό και τελευταία είδα και αυτό το τεφλον. Ειλικρινά για ορισμένους όπως εγώ που δεν έχω ιδέα από αυτά δεν μπορώ να αποφασίσω γιατί αφενός δεν μπορώ να διαθέτω απεριόριστο χρήμα και χρόνο και αφετέρου δεν γνωρίζω ποιο είναι πραγματικός καθαρισμός.

 

http://www.swell.gr/car/index.php?op...tact&Itemid=67

http://www.auto-star.gr/contact_us.p...dcad4011396c44

 

Ρώτα γι΄αυτούς, έμαθα από παιδιά κάτω Αθήνα ότι είναι καλοί, βέβαια στο μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη, κάνε και συ την έρευνά σου φίλε.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε να δημιουργηθεί ένα θέμα με κάποια συνεργεία καθαρισμού ανα πόλεις και δίπλα μια βαθμολογική αξιολόγηση, ίσως να ήταν χρήσιμο.

Το τεφλον που λένε ορισμένοι ότι περνάνε, αξίζει; Μπορεί να γίνει μαζί με βιολογικό ή δεν προτείνεται; Εχουμε ένα polo και το χειμώνα από τις βροχές γέμισε νερά το πόρτ-παγκαζ. Στην αντιπροσωπεία είπαν ότι έμπαινε από πίσω φανάρι. Το θέμα είναι ότι ακόμη και τώρα μόλις μπαίνεις μυρίζει μούχλα, αυτή η περίεργη δυσοσμία έστω και λιγότερο από πριν; Μπορείτε να προτείνετε κάποιο καλό συνεργείο, μένω Χαϊδάρι, αλλά αν αξίζει κάποιο μπορώ να πάω πχ και Γλυφάδα. Πάντως όπως προανέφερε και κάποιος άλλος ορισμένοι πλασαρουν πιστοποιημενου όζοντος καθαρισμό, άλλοι βιολογικό και τελευταία είδα και αυτό το τεφλον. Ειλικρινά για ορισμένους όπως εγώ που δεν έχω ιδέα από αυτά δεν μπορώ να αποφασίσω γιατί αφενός δεν μπορώ να διαθέτω απεριόριστο χρήμα και χρόνο και αφετέρου δεν γνωρίζω ποιο είναι πραγματικός καθαρισμός.

 

 

Πριν κανεις οτιδηποτε παντως να βεβαιωθεις οτι το προβλημα με τα νερά λύθηκε... Θα συμφωνήσω για τα δυο μαγαζιά που πρότεινε και ο φιλος παραπάνω. Αρχικά ως τιμή δεν θα σου αρεσει σε σχεση με αυτα που λενε σε διαφορα πρατηρια και μαγαζια του τυπου τα κανουμε ολα αλλά αν το αποφασίσεις και το αφήσεις τότε θα δεις οτι αξίζουν και το τελευταίο ευρώ γιατί θα φάει ακριβώς όσο χρόνο και υλικά χρειάζεται για να γίνει το προβληματικό κομμάτι σαν καινούριο

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανεις οτιδηποτε παντως να βεβαιωθεις οτι το προβλημα με τα νερά λύθηκε... Θα συμφωνήσω για τα δυο μαγαζιά που πρότεινε και ο φιλος παραπάνω. Αρχικά ως τιμή δεν θα σου αρεσει σε σχεση με αυτα που λενε σε διαφορα πρατηρια και μαγαζια του τυπου τα κανουμε ολα αλλά αν το αποφασίσεις και το αφήσεις τότε θα δεις οτι αξίζουν και το τελευταίο ευρώ γιατί θα φάει ακριβώς όσο χρόνο και υλικά χρειάζεται για να γίνει το προβληματικό κομμάτι σαν καινούριο

+1

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 70-80 ευρώ κοστίζει και είναι πολύ αποτελεσματικός.

Υπάρχουν πολλά συνεργεια καθαρισμου που το αναλαμβάνουν.

Edited by nora_io74
Link to comment
Share on other sites

Για βιολογικό εγώ είχα πάει πριν από μερικά χρόνια την Corolla που είχα 

 

Στο speed service car wash στο Χαϊδάρι στην λεωφόρο Αθηνών.

 

Για πλήρως βιολογικό μέσα είχα δώσει 70€.

 

Το αμάξι (μεταχειρισμένο το είχα αγοράσει) είχε για 17 ολόκληρα χρόνια Πιάσει Πίσα και νικοτίνη από τους προιγουμενους ιδιοκτήτες (καπνιστές) δεν είχε κάνει ποτέ καθάρισμα με βιολογικό από τους προηγούμενους ιδιοκτήτες

 

Το αμάξι ήταν μέσα μαύρο ,και όταν το παρέλαβα μετά το βιολογικό το αμάξι ήταν ΟΧΙ ΣΑΝ καινούργιο ΑΛΛΑ ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟ (χωρίς υπερβολές ) δεν το πιστεύαμε όταν πήγαμε να το πάρουμε

 

Όλα πεντακάθαρα και η Πίσα/νικοτίνη από όλες της επιφάνειας δεν υπήρχε πλέων. 

 

Ο χρόνος για το καθάρισμα ήταν ήταν πάνω από 8:00 ώρες που χρειαζόταν.

 

Το πήγα το πρωί και το πήρα το βράδυ.

 

Καθαρίστηκαν ΤΑ ΠΆΝΤΑ ΜΈΣΑ και στο Πορτ μπαγκαζ.

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μια συμβουλη αν μπορει να ειπωθει ετσι: οποιος σας λεει να σας κανει βιολογικο καθαρισμο στο αυτοκινητο και βαζει και τον ουρανο μεσα σε αυτον τον καθαρισμο, απλα λετε γεια σας και χαρηκα...δεν ακουμπαμε ουρανο με τετοιου ειδους μηχανηματα γιατι θα κρεμασει...οποιος επαγγελματιας κανει βιολογικο και σεβεται τον πελατη το μονο που κανει ειναι να περασει τον ουρανο με πανακι νοτισμενο με νερακι ελαφρα και μεχρι εκει...το χω ξαναγραψει εδω στο club...ο βιολογικος καθαρισμος εξαρταται απο το μηχανημα που εχει ο εκαστοτε επαγγελματιας...καθαρισμοι με ατμους και αλλα τετοια δεν κανουν πολλα πραματα...τιμες βιολογικων  της ταξης των 40-60-70 ευρω για μενα ειναι πασαληματα...συνηθως βλεπουμε το αμαξι που εγινε καινουριο και καλα και λεμε ουαου!!!και μεσα στο καθισμα γινεται το ελα να δεις...

Link to comment
Share on other sites

παίζει και ρόλο τι ουρανό έχει και το κάθε αμάξι, και όχι γενικά σαν ουρανός ότι δεν καθαρίζεται.

 

2 μάρκες που ξέρω οτι πάσχουν στους ουρανούς είναι τα seat και τα skoda.(τα ποιο καινουργια λένε ότι έχουν βελτιωθεί) 

 

Στην Corolla που μου έκαναν τα παιδιά δεν έπαθε απόλυτος τίποτα.

 

αν θυμαμαι και καλά ένα μηχάνημα που έβαλαν και έκαναν δουλεια ήταν κάτι τέτοιο

 

  

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Τώρα βεβαια υπαρχουν και η ποιο large κατάστασης :startle::lol::frantics:

 

 

 

 

 

δώσε πόνο τώρα...

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OMINUS said:

Τώρα βεβαια υπαρχουν και η ποιο large κατάστασης :startle::lol::frantics:

 

 

 

 

 

δώσε πόνο τώρα...

οχι ρεεεεεε...πωπω...ρε τι κανει αυτος;;;;χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν , TMESSOLO said:

οχι ρεεεεεε...πωπω...ρε τι κανει αυτος;;;;χαχαχα

 

για καντο στο turan η σε κάποιο ποιο σύγχρονο (ειδικά αυτά που έχουν οθόνες και κοντέρ ψυθιακα ) ούτε ο αναπτήρας δεν θα ανάψει,...:frantics:8P

 

εδώ ο άλλος το έκανε και πισινά :lol:αυτο δεν σε πείραξε? 

 

     

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.