Jump to content
agelos

βοηθεια την πατησα

Recommended Posts

Λοιπόν καλησπέρα ειμαι και εγω κάτοχος ενος golf 5 gt και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Οπως θα καταλάβετε τράκαρα (ο γκαντέμης ο ιδιος λέμε) με ενα λεωφορείο της πολεμικής αεροπορίας.

ο τύπος ξεκίνησε να βγει σε κεντρικό δρόμο και τελευταία στιγμή το μετάνιωσε εγω απο πείσω ειμαι τόσο κοντά ώστε να βγω και εγω μαζί του.

ο τύπος το μετάνιωσε και εγω πλακώνω τα φρένα με πολυ λίγα χιλιόμετρα και μπαίνει το abs(το γαμ....) δεν σταματώ και χώνομαι απο κάτω

οποτε έχουμε και λέμε:

1. καπό

2.μασκα με το σήμα

3.δεξι και αριστερό φτερό

4.φαναρια και τα δυο

5.ψυγειο νερού

6.ψυγειο intercooler

kai

7.μετοπι + κατι πλαστικά που μάλλον θα τα πάρω καινούρια

όλα off ειμαι να σκάσω απο οτι μου λένε με 3.000 ευρω θα ξεμπερδέψω και με δικό μου μάστορα.

Αυτο που θα ήθελα ειναι να μου πείτε αν ξέρει κάποιος παίζει να βρω πουθενά τίποτα μεταχειρισμένα αλλα οχι κανα ισπανικό ή δεν ξέρω και εγω τι αλλο?

φωτο δεν εχω γιατι το αμάξι ειναι στον φανοποιο.

Σου εστειλα pm

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα,

η υπογραφη σου μου θυμιζει κατι alfisti που ενω απκ τη μια τις βριζουν τις alfa romeo και απο την αλλη δεν τις αλλαζουν με τιποτα

οσο για τα φρενα νομιζω οτι εισαι υπερβολικος σκεψου λιγο και τις παραμετρους που γραφω πιο πανω, εκτος αν τα φρενα του tsi ειναι τοσο διαφορετικα απο του gt οποτε παω πασο

Φιλε μου,μιλαμε απλα για ενα αυτοκινητο και ειμαι ανθρωπος που λεω παντα του στραβου το δικιο!Τα φρενα ειναι αθλια και το διαπιστωσα αλλη μια φορα σημερα...Το αμαξι δεν το αλλαζω γιατι απλα μου ειναι οκ για τον σκοπο που το θελω.Οσο για τους αλφιστι,αστο καλυτερα γιατι σκληροπυρινικοι υπαρχουν παντου!Οταν πεις κατι στραβο για καποιο αυτοκινητο ειναι σαν να τους πεζοδρομεις την αδερφη :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα ειμαι και εγω κάτοχος ενος golf 5 gt και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Οπως θα καταλάβετε τράκαρα (ο γκαντέμης ο ιδιος λέμε) με ενα λεωφορείο της πολεμικής αεροπορίας.

ο τύπος ξεκίνησε να βγει σε κεντρικό δρόμο και τελευταία στιγμή το μετάνιωσε εγω απο πείσω ειμαι τόσο κοντά ώστε να βγω και εγω μαζί του.

ο τύπος το μετάνιωσε και εγω πλακώνω τα φρένα με πολυ λίγα χιλιόμετρα και μπαίνει το abs(το γαμ....) δεν σταματώ και χώνομαι απο κάτω

οποτε έχουμε και λέμε:

1. καπό

2.μασκα με το σήμα

3.δεξι και αριστερό φτερό

4.φαναρια και τα δυο

5.ψυγειο νερού

6.ψυγειο intercooler

kai

7.μετοπι + κατι πλαστικά που μάλλον θα τα πάρω καινούρια

όλα off ειμαι να σκάσω απο οτι μου λένε με 3.000 ευρω θα ξεμπερδέψω και με δικό μου μάστορα.

Αυτο που θα ήθελα ειναι να μου πείτε αν ξέρει κάποιος παίζει να βρω πουθενά τίποτα μεταχειρισμένα αλλα οχι κανα ισπανικό ή δεν ξέρω και εγω τι αλλο?

φωτο δεν εχω γιατι το αμάξι ειναι στον φανοποιο.

Εχω φαναρια με τον νικελ τον καθρεφτη αν σε ενδιαφερει!

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αφού ξεθάφτηκε το θέμα θα ρωτήσω :Ρ

Υπάρχει θέμα ακόμη με τα φρένα (ABS) των καινούργιων Golf TSI ? Ή ούτε λόγος για πρόβλημα πλέον?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παραπονα απο τα φρενα και το ABS.Και οποιος εχει οδηγησει το αμαξι μου ειναι το πρωτο πραγμα που του κανει εντυπωση.Οτι πιανουν πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

Υπήρχε πράγματι θέμα στα παλια? ή μπα...

Στο 5αρι υπαρχει ενα θεμα με την αισθηση που σου δινει την εντυπωση της μη αποδοσης.Εκει οφειλονταν κατα βαση τα παραπονα.Επισης λογω αυξημενου βαρους μπροστα με την τοποθετηση του Tsi σε σχεση με τον Fsi αυξηθηκε ελαφρα η αποσταση φρεναρισματος 100-0.Για το 6αρι δεν ξερω.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι! Φαντάζομαι δεν εννοείς οτι αλλού ακούγονται τέτοια!

Βλεπω κ εσυ 6αρη εχεις οποτε αν ηταν κατι θα το ηξερες-έβλεπες i guess...

Link to comment
Share on other sites

χμ... Σε ευχαριστώ!

Καποιος που να εχει to 6αρη?

σε αυτο το φορουμ δεν υπαρχουν προβληματα στα αυτοκινητα χρυσε μου.ολα λειτουργουνε τελεια. knife.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λόγω λαστίχων (πολύ σκληρά) και οδοστρόματος (πλάκα) έχω απενεργοποιήσει πλήρως τα ABS.

Πολύ απλά ενεργοποιούνται με το παραμικρό και μου δίνουν την εντύπωση πως δεν φρενάρουν σωστά το αμάξι... Προτιμώ να τσιρίξει λίγο το λάστιχο αλλά να σταματήσει το αμάξι!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι! Φαντάζομαι δεν εννοείς οτι αλλού ακούγονται τέτοια!

Βλεπω κ εσυ 6αρη εχεις οποτε αν ηταν κατι θα το ηξερες-έβλεπες i guess...

Προβλήματα στα φρένα εννοούσα (αυτό ρώτησες ποιο πάνω). :p

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.