Jump to content

Recommended Posts

Να δω τώρα που τα έκανες όλα τι θα κάνεις :):lol: :lol: :lol:

πολυ καλό νίκο πιστεύω βράδυ δεν θα θέλεις να σε πλησιάζει αυτό το passat rocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gif

αντέ και με μεγαλύτερη τουρμπίνα καλορίζικα .

Link to comment
Share on other sites

Να δω τώρα που τα έκανες όλα τι θα κάνεις ;):lol: :lol: :thumbsup:

Κάτι έχω κρατήσει και για αργότερα! Ένα από αυτά, είναι όταν με το καλό λιώσουν τα πίσω τακάκια, να βάλω φρένα από R36... :D Έχω και τον Professor να με μπριζώνει να βάλω καντράν από R36... :thumbsup:

αντέ και με μεγαλύτερη τουρμπίνα καλορίζικα .

Μη ξύνεις πληγές λέμε!!!.... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι νομίζεις πως μόνο με ένα καντράν θα την γλυτώσεις???:drinks:Δες τι σου βρήκα και είναι και στο χρώμα σου ότι πρέπει κομμένο και ραμμένο:http://cgi.ebay.de/Vw-Passat-R36-3C-B6-Original-Frontstossstange-R-36-R-GT_W0QQitemZ170442564823QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item27af2b24d7

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Καλά τι νομίζεις πως μόνο με ένα καντράν θα την γλυτώσεις???blum.gifΔες τι σου βρήκα και είναι και στο χρώμα σου ότι πρέπει κομμένο και ραμμένο:http://cgi.ebay.de/V...=item27af2b24d7

Μπράβο Γιώργο πολύ ωραία μασκούλα σε ένα μαυρο passat θα παει γάντιthumbsup.gif

Αντε Νίκο μη whistling.gifwhistling.gif είναι και στο χρώμα σου.mf_tshirt.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι νομίζεις πως μόνο με ένα καντράν θα την γλυτώσεις???:pΔες τι σου βρήκα και είναι και στο χρώμα σου ότι πρέπει κομμένο και ραμμένο:http://cgi.ebay.de/Vw-Passat-R36-3C-B6-Original-Frontstossstange-R-36-R-GT_W0QQitemZ170442564823QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item27af2b24d7

Μπράβο Γιώργο πολύ ωραία μασκούλα σε ένα μαυρο passat θα παει γάντιthumbsup.gif

Αντε Νίκο μη whistling.gifwhistling.gif είναι και στο χρώμα σου.mf_tshirt.gif

ΦΤΟΥ ΣΑΣ ΡΕ!!!!

Γιώργο, τον εχω δει εδω και καιρό τον προφυλακτήρα. Έχει όμως επάνω ένα "Χ" σε δυο σημεία... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2+ χρόνια "απραξίας" του εν λόγω τόπικ, να συμπληρώσω μερικές αλλαγές στο Passatάκι... ;)

Το πιο "μεγάλο" είναι ότι έγινε επιτέλους Κ04 (εδώ και 45.000χλμ) :) Φυσικά τα πάντα APR. Μπήκε λοιπόν το κιτάκι. Μέχρι τώρα έπαιζε στα 325ΗΡ και 46 κιλά ροπής. Τώρα περιμένω ένα updated file στα 365ΗΡ και 54 κιλά ροπής.

Για αυτό τον λόγο έκανα και μερικές αναβαθμίσεις στο σασμάν. Έστειλα την TCM (εγκέφαλος του Tiptronic) στην αμερική στην Level10, όπου την φλασάρανε και μου είπαν ότι αντέχει μέχρι 500 άλογα (μου αρκεί!) :p Επίσης έχω να πω ότι βελτιώθηκαν πολύ οι αλλαγές (δεν είναι και DSG αλλά δεν το ζηλεύω πλέον), και φυσικά η λειτουργία είναι ομαλή και πολιτισμένη όπως πριν! Με την ευκαιρία του άλλαξα και βαλβολίνες, φίλτρα και φλάντζες...

Με την ευκαιρία της αναβάθμισης, άλλαξα τροχαλία της Neuspeed, έβαλα το dogbone insert της ECS και από δευτέρα θα αλλαχθούν και τα σινεμπλόκ των ψαλιδιών με αυτά της Powerflex. Επίσης άλλαξα την εισαγωγή κι έβαλα της VW Racing. Πολύ καλή και αποτελεσματική...

Τώρα, όσον αφορά τις "διακοσμητικές" αλλαγές, έγιναν τα παρακάτω...

- καντράν από R36

- φωτιζόμενα μαρσιπιές VW Individual (ΟΕΜ)

- πίσω φρένα από R36 και φρεσκάρισμα και των μπροστά (βάψιμο)

- έβαψα όλα τα φιλέτα μέσα σε piano black

- έβαλα μέσα γνήσια καθίσματα από R20

- άλλαξα τον μοχλό ταχυτήτων με αυτόν από DSG

- εξωτερικά έβαλα μαύρη μάσκα μπροστά και όλα τα διακοσμητικά νίκελ έγινε μαύρα ματ (full black look)

- έβαλα μπροστά γνήσια S6 LED σε smoked version για φώτα ημέρας

- πρόσθεσα έξτρα paddles για τις αλλαγές ταχυτήτων από το τιμόνι

- έβαλα πολυόργανο στον αεραγωγό της p3cars

και παρακάτω μερικές φώτο από όλα αυτά... ;)

20120913210705.jpg

20120913210938.jpg

imag0062d.jpg

22787_4888092362510_1651368936_n.jpg

r36cluster.jpg

sills.jpg

18072011101.jpg

18072011109.jpg

19072011110.jpg

22082011166.jpg

28092011202.jpg

img9102c.jpg303486_4054706928395_986792397_n.jpg

201207020858432.jpg

20120702085857.jpg

184942_4888092522514_1669542000_n.jpg

imag0070c.jpg

imag0072ds.jpg

imag0075sv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο,προσεγμένο και δυνατο!

Το μόνο που με χαλάει ειναι τα φρυδακια,όλα τα αλλά ειναι σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε νικο ωραιος τουμπανο το πασσατ .να σε γερος και να το χαιρεσαι φιλε .με του παντελη τι θα κανουμε κατι τον ειπες μου ειπε περιμενουμε νεα μην μας ξεχασεις

Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩωωωχχχχ τι αριστουργημα ειναι αυτο ?!?! Οκ Μετα τον Αλεξη (της κρητης) ΖΗΛΕΥΩ κ εσενα τωρα..!

Κ α θ ι σ μ α τ α ρ ε ς ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Παντελή, Τάσο, σας είπα, υπομονή. ;)

Φάνη, τα καθίσματα τα πήρα καινούργια από γερμανικό ebay, 3.000€. Ήταν "κελεπούρι", αφού ίδια καθίσματα τώρα, τα πουλάνε 5.000€-6.000€...

Γενικότερα προς όλους, σας ευχαριστώ για τα θετικά σχόλια... ;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Πρόεδρεεεεε!!!!!Μας έλειψες τόσο καιρό!!!!Αν και τις έχω ζήσει όλες αυτές τις αλλαγές από κοντά η προχθεσινή βόλτα που μας έκανες ήταν όλα τα λεφτά!!!!

Μπράβο έχεις πολύ μεράκι!!!! :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Παντελή, Τάσο, σας είπα, υπομονή. ;)

Φάνη, τα καθίσματα τα πήρα καινούργια από γερμανικό ebay, 3.000€. Ήταν "κελεπούρι", αφού ίδια καθίσματα τώρα, τα πουλάνε 5.000€-6.000€...

Γενικότερα προς όλους, σας ευχαριστώ για τα θετικά σχόλια... ;)

Καλοταξιδα, νομιζω συμφωνουμε ολοι οτι είναι τα απολυτα καθισματα!!! (αν τα βαρεθεις πες μας ε?!..... :laugh: )

Το αμαξι σου είναι υπεροχο,οτι κ να πουμε ειναι λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Ο Χριστός και η Παναγία! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ καλά μιλάμε για το εργαλείο!!

Την πινακίδα μπροστά δεν την πετάς τελείως ; σου χαλάει το αμάξι ο τσίγκος..

Link to comment
Share on other sites

Την πινακίδα μπροστά δεν την πετάς τελείως ; σου χαλάει το αμάξι ο τσίγκος..

Το ξέρω. Για αυτό η πινακίδα έχει ηλεκτρικό μηχανισμό, που μαζεύει μέσα στον προφυλακτήρα και δεν φαίνεται.... :p

20121017170804.jpg

20121017170737.jpg

led2k.jpg

Link to comment
Share on other sites

με αυτο το φιλε κατι παιζει...55 κιλα ροπη δεν βγαινουν απο κο4 απο διλιτρο τφσι...το ιδιο μοτερ εχουμε και εχω δει μαξιμουμ 47..εγω εχω 44 αλλα για να περασεις τα 50 ειλικρινα δεν ξερω καν αν μιλαμε για κο4 η κατι αλλο...δεν ξερω αν τα παιρνουν καθαρα απτο προγραμμα η μαζι με κανα εκεντροφορο ας πουμε!!λογω οτι τσιτωσα την κο4-064 δεν την ειδα να παει πανω 44 και 363 αλογα χωρις βεβαια να πειραξω καμια wastegate.παρολα αυτα τωρα τελευταια ακουω τα 370 αλογα για απρ αλλα οχι για το 55 κιλα ροπη...το 370 το καταλαβαινω με περισσοτερη πιεση μαλλον απο μενα πχ με 1.8 και 1.3,ισως δουλευει με 1.9-1.4 γιατι μιρκη η διαφορα των 6 ιππων αλλα τα 11 κιλα ροπη ...?απο που δεν δικαιολογουνται με το σεταπ του σ3...βλεπω απο ποστ 2010 δεν ξερανε τοτε για την αντλια υψηλης και λεγανε 31-330 το σ3 σεταπ...τωρα μαθανε και την αλλαζουν σανταρ....επισης ειδα τις τροχαλιες...ευγε τα λεω απο πολυ παλια για ροπη ,τις ιδιες εχουμε...αν προσεξες h newspeed βγαζει 2 τροχαλιες ενω η unorthodox βγαζει 3....η τριτη που μας δινει 100% ειναι απτο 4 γκολφ που κανει ομως και στον τφσι..εχω δει του φιλου μου με 3τροχαλιες ουνορθοντοξ στο τφσι 520 αλογων αλλα στο δικομου ηρθαν 2 μονο newspeed.

κατα τα αλλα το αυτοκινητο ειναι πολυ ωραιο φιλαρακι,βαλε και κανα κοστολογιο να ξερουμε σε τι τιμες πανε τα πραγματα που εβαλες

σωστη κινηση για το σασμαν τελικα...απο πιστονια τι εχεις και ποιο μοτερ αχρ η οπως εγω bwa??? για να καταλαβω τι παιζει με τις μπιελες σου σαν μοτερ...γιατι εγω πχ εφαγα ταβανι με του bwa μιας και ειμαστε στα ορια πλεον με αυτα τα αλογα....μονο το επετειακο και το σ3 που φορανε τα ιδια μοτερ εχουν ποιο καλες απτη μαμα Vw...

επισης κοιτα το θεμα εκκεντροφορος...παιρνεις 20 αλογα απο εκει λενε στην απρ και ειναι το stage 3.....

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.