Jump to content

Recommended Posts

Φίλε Νίκο χθες υπαρχει περιπτωση να περνούσες από τα Τέμπη; πηγαινα προς Βόλο και από το απέναντι ρεύμα σαν να πήρε το μάτι μου ένα αρκετά επιβλητικό passat :D

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ για τον Νίκο πολύ μεράκι και πολύ ψάξιμο .

 

΄Φίλε για τα υπόλοιπα ξέρεις είσαι μεγάλος insicwallsocket01.jpg

Edited by George_th
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα και πάλι. Μπορεί να περνάει καιρός μέχρι να γράψω κάτι, αλλά πιστεύω ότι έχω ενδιαφέρον υλικό.

 

Να μην λέω και πολλά, την προηγούμενη εβδομάδα ξεκίνησε ένα νέο project. Αλλαγή από Tiptronic σε DSG6 και ταυτόχρονα από FWD σε AWD!!! :)

 

Όλα τα παραπάνω, για να βάλουμε τις σωστές βάσεις, ώστε να πάμε μετά σε ένα full APR stage 3+, με στόχο τα 500+...

 

 

1186726_623580181042196_635040360_n.png

 

1012366_624631654270382_1826015674_n.jpg

 

1526966_628053163928231_106131275_n.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αμαξι ποσο πιο μουνα θα τ κανεις πια? ΓΑΜΑΕΙ! Δωστε μου κ ενα warn.. για τ ΤΕΡΑΣ ρε γαμωτο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά φαίνεται να έκανες Νίκο!!!Περιμένω να τη δω και από κοντά!!!

Link to comment
Share on other sites

να μας πεις ομως και ενα κοστολογιο για να ξερουμε για τι κινηση μιλαμε,ελπιζω...

Link to comment
Share on other sites

να μας πεις ομως και ενα κοστολογιο για να ξερουμε για τι κινηση μιλαμε,ελπιζω...

 

αυτο πρεπει να γίνει topic ...το ποσα λεφτα έχουμε ρίξει πανω στο αυτοκινητο .... εγω που δεν έχω κάνει ουτε το 1/3 απο αυτα που εχει κάνει το παλληκαρι  με το passat, επαιρνα σίγουρα 2λιτρο και φορτωμενη εκδοση απο εξοπλισμο....

Link to comment
Share on other sites

Καλο φαινεται Νικο!!!!!!

Δλδ με απλα λογια θα ειναι το πρωτο που θα εχει γινει αλλαγη σαζμαν απο tiptronic σε dsg και 4κινητο μαζι!!!.Καλη επιτυχια στο ολο προτζεκτ και θελω βολτα οταν τελειωσε,μην μας ξεχνας  ;) ;)

Edited by ktm25089
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Θα ενημερώνω αυτό το topic τις επόμενες μέρες, καθώς θα εξελίσεται το project...

 

 

 

 

να μας πεις ομως και ενα κοστολογιο για να ξερουμε για τι κινηση μιλαμε,ελπιζω...

Μόλις ολοκληρωθεί, θα ξέρω συνολικό κοστολόγιο...

 

 

 

αυτο πρεπει να γίνει topic ...το ποσα λεφτα έχουμε ρίξει πανω στο αυτοκινητο .... εγω που δεν έχω κάνει ουτε το 1/3 απο αυτα που εχει κάνει το παλληκαρι  με το passat, επαιρνα σίγουρα 2λιτρο και φορτωμενη εκδοση απο εξοπλισμο....

Άσε καλύτερα. Αν τα μετρήσουμε όσα "χαλάσαμε" στα αμάξια μας, θα πονέσει πολύ...

 

 

 

Καλο φαινεται Νικο!!!!!!

Δλδ με απλα λογια θα ειναι το πρωτο που θα εχει γινει αλλαγη σαζμαν απο tiptronic σε dsg και 4κινητο μαζι!!!.Καλη επιτυχια στο ολο προτζεκτ και θελω βολτα οταν τελειωσε,μην μας ξεχνας  ;) ;)

Αν φαίνεται σε σένα καλό, τότε κάτι θα γίνει στο τέλος... Άντε ρε λέρα που θέλεις και βόλτα! :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι έλεγα θα το παρατήσεις ... :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Κι έλεγα θα το παρατήσεις ... :clapping:

ΠΟΤΕ όμως!!!! :D

Σήμερα κάναμε την 1η δοκιμαστική "βόλτα" με το DSG! Όλα πάνε όπως τα περιμέναμε. Όλες οι λειτουργίες του σασμάν κανονικές! Στο βίντεο το αμάξι δεν έχει εξάτμιση, γιατί με την τετρακίνηση πρέπει να γίνει καινούργια. Επίσης η καλωδίωση είναι λίγο "χύμα", αφού μόλις είχαμε τελειώσει τις συνδέσεις! :)

 

Enjoy!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=YDi4La2V_Kw&feature=youtu.be

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ όμως!!!! :D

Σήμερα κάναμε την 1η δοκιμαστική "βόλτα" με το DSG! Όλα πάνε όπως τα περιμέναμε. Όλες οι λειτουργίες του σασμάν κανονικές! Στο βίντεο το αμάξι δεν έχει εξάτμιση, γιατί με την τετρακίνηση πρέπει να γίνει καινούργια. Επίσης η καλωδίωση είναι λίγο "χύμα", αφού μόλις είχαμε τελειώσει τις συνδέσεις! :)

 

Enjoy!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=YDi4La2V_Kw&feature=youtu.be

straight pipe <3

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.