Jump to content

Recommended Posts

όταν ρωτάνε "Και πόσα άλογα είναι τώρα?", τι θα λέω? "5 αμάξια μπροστά από τον Τάδε, 1 κολώνα από τον ¶λλον, μούρη με μούρη με Εκείνον"??....

:lol:

Δεν υπάρχει πρόβλεψη από την APR για stage 2 στους 2.0Τ? Αυτό το νούμερο θα λές... στο περίπου με ++ στο τέλος... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλεψη από την APR για stage 2 στους 2.0Τ? Αυτό το νούμερο θα λές... στο περίπου με ++ στο τέλος... tongue.gif

Η APR δεν λέει κάτι στο site της. Θα ρωτήσω όμως για να μάθω.

Βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο αρκετές δυναμομετρήσεις σε άλλα φόρουμ και είδα ότι όλοι βγάζουν από 285 μέχρι 290. Οπότε θα λέω εγώ 280 για να είμαι μέσα! :cry: Όσο για ροπές, οι τιμές που είδα ήταν από 450ΝΜ εώς 480ΝΜ, οπότε θα λέω 440ΝΜ εγώ.. tongue.gif

Βέβαια θα κάνω και μια προσπάθεια να το μετρήσω πάλι. Όποιος δύσπιστος όμως, υπάρχει και ο δρόμος! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Η APR δεν λέει κάτι στο site της. Θα ρωτήσω όμως για να μάθω.

Βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο αρκετές δυναμομετρήσεις σε άλλα φόρουμ και είδα ότι όλοι βγάζουν από 285 μέχρι 290. Οπότε θα λέω εγώ 280 για να είμαι μέσα! :cry: Όσο για ροπές, οι τιμές που είδα ήταν από 450ΝΜ εώς 480ΝΜ, οπότε θα λέω 440ΝΜ εγώ.. tongue.gif

Βέβαια θα κάνω και μια προσπάθεια να το μετρήσω πάλι. Όποιος δύσπιστος όμως, υπάρχει και ο δρόμος! tongue.gif

Πολύ καλά νούμερα Νίκο!!! :D Τώρα που δυναμομετρήθηκα και ΄γω σε πάω μια κόντρα με την όπισθεν!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νούμερα Νίκο!!! :rolleyes: Τώρα που δυναμομετρήθηκα και ΄γω σε πάω μια κόντρα με την όπισθεν!!! :whistling:

:D:D:D:D:D

EDIT!!! :D

Βρήκα τα νούμερα που έψαχνα και από APR... :cry: Τελικά μέσα είχα πέσει... :D

Τα 325 lb*ft της ροπής είναι 44.93kg ή 440.6NM!

aprstages.png

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχεις κάνει απίθανη δουλειά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να το χαίρεσαι το τουμπανάκι σου και να το σκίζεις με κάθε ευκαιρία!!!!!!!!!! Να κερνάς και πολλά τσαγάκια όποιους βρίσκεις!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο έχεις κάνει απίθανη δουλειά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να το χαίρεσαι το τουμπανάκι σου και να το σκίζεις με κάθε ευκαιρία!!!!!!!!!! Να κερνάς και πολλά τσαγάκια όποιους βρίσκεις!!!!!!!!!

Σε ευχαριστώ φίλε! Κάνω ότι μπορώ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα , Νίκο απίστευτο πολυ καλό να το χαίρεσαι , δεν είναι και λίγο να βλέπεις να σε πέρναει έτσι το λεωφορείο :lol: :lol: :lol:

καλοδήγητο και απροβλημάτιστο, τι έχεις στα υπόψην για μετά; τα φρένα έχουν περιθώριο ακόμα :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα , Νίκο απίστευτο πολυ καλό να το χαίρεσαι , δεν είναι και λίγο να βλέπεις να σε πέρναει έτσι το λεωφορείο :lol: :lol: :lol:

καλοδήγητο και απροβλημάτιστο, τι έχεις στα υπόψην για μετά; τα φρένα έχουν περιθώριο ακόμα :lol: :lol: :lol:

Μαούνα είχα ακούσει, πλοίο επίσης, βάρκα, φορτηγό, τώρα το είδα και το "λεωφορείο"!!! tongue.giftongue.gif

Τις προσεχείς ημέρες, θα φορεθούνε BBS CS 19"x8J με 235/35/19 λάστιχο... :lol:

cs_silver_5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η απόφαση πάρθηκε! :lol: Δευτέρα απόγευμα θα βάλω την BBS CS σε 19άρα, αλλά την έκδοση Black Diamont... :D

cs_black_5.jpg

Ορίστε και μια φώτο από την πρόβα... :lol:

bbscstest.jpg

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

καλα βλεπω οτι εσυ μαλλον πρεπει να κινεισαι σε πιστες μονο...δεν εχει λακουβες στα μερη σου???καλα που αμα ερθεις σε κανα νησι βλεπω να στραβωνει με την πρωτη εδω στα μερη μας...

καλοφορετες και καλα κλμ,επισης μην ξεχασω πολλα τσαγακια..μακραν απτα πιο προσεγμενα και ωραια

Link to comment
Share on other sites

Ωωω! Πολύ καλή επιλογή Νίκο, θα δείξει πολύ!

Στο προηγούμενό μου αυτοκίνητο είχα 19άρες και είχα τα γνωστά μικροπροβλήματα με τους αθάνατους ελληνικούς δρόμους.

Αλλά μπρος στα κάλλη...τι είναι ο δρόμος! tongue.gif

Καλοφόρετες να είναι!

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο είναι απίθανο. Η Θεσσαλονίκη δείχνει το δρόμο σε πολλά πράγματα. Τώρα και στα γρήγορα σεντάν... Ελπίζω μόνο να παίρνει πιο μαλακή ρύθμιση η PSS10. Και προσοχή στα πεζοδρόμια γιατί κάθε γρατζουνιά στη ζάντα θα είναι μαχαιριά στην καρδιά...

Link to comment
Share on other sites

Νίκο τέλειο αποτέλεσμα με την ζαντούλα αυτή ;) ίδικα το χρώμα το μαύρο με το ασημένιο... all the money!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια... ;)

Σήμερα το απόγευμα θα γίνει η τοποθέτηση. Περιμέναμε τα λάστιχα, Pirelli Zero Nero (235/35/19 91Υ). Αν όχι το βραδάκι, αύριο πρωί θα ποστάρω φώτο με τα ζαντολάστιχα φορεμένα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο είναι απίθανο. Η Θεσσαλονίκη δείχνει το δρόμο σε πολλά πράγματα. Τώρα και στα γρήγορα σεντάν... Ελπίζω μόνο να παίρνει πιο μαλακή ρύθμιση η PSS10. Και προσοχή στα πεζοδρόμια γιατί κάθε γρατζουνιά στη ζάντα θα είναι μαχαιριά στην καρδιά...

Τώρα που πήρε φόρα ο πρόεδρος δεν τον σταματά κανείς. ;) Με μια αεροτομή πίσω πάμε για το DTM.

tongue.gif Καλοφόρετες να είναι Νίκο!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια... :o

Σήμερα το απόγευμα θα γίνει η τοποθέτηση. Περιμέναμε τα λάστιχα, Pirelli Zero Nero (235/35/19 91Υ). Αν όχι το βραδάκι, αύριο πρωί θα ποστάρω φώτο με τα ζαντολάστιχα φορεμένα... ;)

θα το μετανιωσεις γρηγορα την επιλογη των ελαστικων ......Αλλα σιγα εσυ καθε χρονο τα λιωνεις και τα αλλαζεις οποτε κλαιν :rolleyes:

ΘΕΛΩ ΒΟΛΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :o

Link to comment
Share on other sites

θα το μετανιωσεις γρηγορα την επιλογη των ελαστικων ......Αλλα σιγα εσυ καθε χρονο τα λιωνεις και τα αλλαζεις οποτε κλαιν :o

ΘΕΛΩ ΒΟΛΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :o

Μου το είπε ο λαστιχάς μου, ότι αυτά θα λιώσουν πιο γρήγορα από ότι τα Sport Contact 3, αλλά έχουν καλύτερο κράτημα και ζεσταίνονται και πιο εύκολα. Οπότε είπα, αν δεν τα χαρώ τώρα που θα τα έχω κανούργια τα 19άρια, πότε θα τα χαρώ? :rolleyes: Κομμάτια (όχι στην κυριολεξία tongue.gif ) να γίνουν! ;)

Μικρέ μου peolinio, αυτή η βόλτα είναι μόνο για ενήλικους. Δεν είναι για σένα. Μπορεί να δεχτώ να σε κάνω βόλτα, αν μου φέρεις χαρτί από τον κηδεμόνα σου... tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να το χαιρεσαι το εργαλειο,μεγαλη προσοχη στα πεζοδρομεια και γενικα στους ελληνικους δρομους,η ζαντα ειναι απο τις καλυτερες επιλογες για sedan αμαξι αν και θα προτιμουσα τις ασημι.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκανε τα ζαντολαστιχα! ;) Το αμάξι αγρίεψε πολύ θα έλεγα, αλλά αν προσέξει κάποιος καλά την ζάντα, φαίνεται ότι είναι φινετσάτη και όχι καμιά "ντεμέκ" γρήγορη... :D Τουμπάνιασε και άλλο θα έλεγα η Passatούμπα μου.

Δεν ξέρω αν φταίει η εικόνα του με τα νέα ζαντολάστιχα, αλλά χθες με κολλούσε προκλητικά μια 159 1.8Τ (αυτή με τα 200ΗΡ) κι έφαγε το ξύλο της (δεν φταιω εγώ, αυτή πήγαινε γυρεύοντας). Αργότερα στο Παπαγεωργίου μπροστά, με κόλλησε ένα λευκό Leon Cupra. Μέχρι την αριστερή στροφή πριν τον κόμβο του ΤΙΤΑΝ, του άνοιξα 2-3 αμάξια και του έκοβα και τον αέρα! tongue.gif Γενικότερα, μου φαίνεται ότι με το νέο λουκ, θα είμαι όλο στα ανοίγματα... tongue.giftongue.gif

Να προσθέσω ότι οι φώτο αδικούν ΠΟΛΥ το αποτέλεσμα... ;)

img2455w.jpg

img2453m.jpg

img2450j.jpg

img2449il.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΥΜΠΑΝΟ !!!!!!!!!!!!! ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΠΑΣΣΑΤ !!!!! worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif;):D;):lol::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Γ_____Ε Οι καινούργιες Ζάντες !!!!!!!! Συγχαρητήρια Νίκο !!!! Καιρός ν' αλλάξεις την υπογραφή !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.